رویداد به پایان رسیده است!
خودشناسی و هوش اقتصادی در تاریخپنج‌شنبه ۱۶ اسفندبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

خودشناسی و هوش اقتصادی

شروع:
پنج‌شنبه ۱۶ اسفند ۹۷ ۰۹:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۱۶ اسفند ۹۷ ۱۳:۰۰
مکان: تهران
موضوع:مالی / آموزش
خودشناسی و هوش اقتصادی
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

خودشناسی اقتصادی و هوش اقتصادی ( هوش مالی)

برای موفقیت در حوزه‌های اقتصادی و مالی نه تنها نیازمند «دانش» مربوطه، بلکه «مهارت» مدیریت احساسات و شناخت از خود هستیم. در بازارهای مالی خرید در پائینترین قیمت و فروش در بالاترین قیمت اهمیت بالایی دارد، ولی شناسایی نقاط خرید و فروش یک روی سکه است و اجرای درست و دقیق نقشه روی دیگر سکه! اجرای دقیق نقشه (علاوه بر طراحی آن)، نیازمند خودشناسی و هوش اقتصادی و مالی است.

به عنوان مثال، در بازار سهام دانستن تحلیل تکنیکال و فاندامنتال برای موفقیت کافی نیست! ذهن ما هر روز با انبوهی از اطلاعات و سیگنال‌ها مواجه می‌شود. سیگنال‌هایی که از محیط(دوستان، شبکه‌های مجازی و دیگر رسانه ها) به ما می‌رسند راه موفقیت را به ما نشان می‌دهند، اما مشکل آنجاست که تشخیص سیگنال درست از غلط کار آسانی نیست! 

در کسب و کارهای خصوصی هم مهارت خودشناسی و هوش اقتصادی بسیار ضروری است. 

کارگاه خودشناسی و هوش اقتصادی با استفاده از آموزه‌های دانش مالی رفتاری و اقتصاد رفتاری طراحی شده است. در این کارگاه مخاطب با سیستم ذهنی خود(نوع انسان) در مواجهه با پدیده‌های اقتصادی و پول آشنا شده و سپس دام‌های روانی که به طور سیستماتیک مانع از تصمیمات دقیق و درست در حوزه اقتصادی و بازارهای مالی می‌شود را می‌شناسد. هر شخصی نسبت به بعضی از دام‌های روانی آسیب‌پذیرتر است که شناسایی دام‌های مهمتر برای هر شخص از طریق یک آزمون رفتاری شناسایی خواهد شد و مخاطب می‌تواند در انتها به خودشناسی رسیده و روی نقاط ضعف خود کار کرده و عملکرد اقتصادی و مالی بهتری داشته باشد.

آزمون رفتاری مذکور در موسسه بینشهای رفتاری طراحی شده است و هدف آن شناسایی قوی‌ترین سوگیری‌ها(یا روشهای تصمیم گیری شهودی) شما می‌باشد. علاوه بر انجام آزمون مذکور سرفصل‌های زیر در کارگاه توسط مدرسین پوشش داده خواهد شد:

1-روانشناسی پول

2- روانشناسی فقر و ثروت

3- سرمایه‌گذاری هوشمندانه در بازارهای مالی(مسکن، سهام، ارز، سکه، طلا)

4- نقاط کور ذهن(چطور ذهن ما گاهی بطور سیستماتیکی مانع از تصمیمات بهینه می‌شود؟)

5- تیپ‌شناسی و روش‌های شناسایی دام‌های روانی مخصوص هر فرد و ارائه توصیه‌های مربوطه

 

جهت اطلاعات بیشتر با مسئول برگزاری دوره ارتباط بگیرید: 09190508462

آدرس:تهران خیابان شهید بهشتی، نبش احمد قصیر، دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی