رویداد به پایان رسیده است!
وبینار خود ارزیابی امنیت سایبری، پیش از مهاجمین در تاریخ سه‌شنبه ۲۰ خرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
سه‌شنبه ۲۰ خرداد ساعت ۱۷:۰۰

وبینار خود ارزیابی امنیت سایبری، پیش از مهاجمین

 • رایگان
 • آنلاین
 • تکنولوژی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

درباره‌ی وبینار


«ارزیابی آسیب‌پذیری» فرآیندی در راستای شناسایی مخاطرات و آسیب‌پذیری‌های موجود در نرم‌افزارها، سامانه‌های مبتنی بر وب، شبکه‌های کامپیوتری، سخت‌افزارها و سایر عناصر زیرساخت‌های فناوری اطلاعات است. در واقع این فرآیند با فراهم کردن داده‌هایی در خصوص مخاطرات امنیتی زیرساخت و میزان اولویت آن‌ها، به محافظت از سامانه‌ها و داده‌های کسب‌وکارها کمک می‌کند.

«ارزیابی آسیب‌پذیری» اغلب با استفاده از ابزارهای خودکار و  به صورت دوره‌ای توسط خود سازمان یا شرکت‌های امنیتی پیمان‌کار انجام می‌شود. داده‌های به‌دست آمده از اجرای این فرآیند به تیم‌های فنی (یا تیم‌های امنیتی) اجازه می‌دهد تا نقاط ضعف امنیتی موجود در زیرساخت کسب‌وکار را پیش از نفوذگران یا خرابکاران سایبری شناسایی و آن‌ها را برطرف کنند. برخی از مهم‌ترین مزایای اجرای دوره‌ای «ارزیابی آسیب‌پذیری» در کسب‌وکارها به شرح زیر است:

 • شناسایی به‌موقع آسیب‌پذیری و ها نقاط ضعف احتمالی موجود در زیرساخت کسب و کار
 • پیش‌گیری از رخ دادن بسیاری از تهدیدات سایبری با برطرف‌سازی این آسیب‌پذیری‌ها
 • هزینه و پیچیدگی پایین
 •  قابل اجرا توسط کارشناس‌های داخل سازمان‌

علیرغم مزایای ذکر شده، یکی از مشکلات کسب‌وکارهای کوچک و متوسط ایرانی در راستای امن‌سازی زیرساخت‌های خود، هزینه‌ی به‌نسبت بالای راهکارهای امنیت سایبری موجود در بازار است. به همین دلیل بسیاری از این کسب‌وکارها هیچ‌گاه از  خدمات امنیتی و به خصوص خدمات ارزیابی امنیت سایبری، بهره‌مند نمی‌شوند.

از طرف دیگر در سال‌های اخیر شاهد نشت اطلاعات محرمانه‌ی سازمان‌ها و شرکت‌های ایرانی و فروش آن‌ها در بازار سیاه یا نشر رایگان آن در فضای اینترنت بوده‌ایم که این مساله در هفته‌های اخیر شدت بسیار بیشتری نیز به خود گرفته است. نکته‌ی قابل توجه رخدادهای امنیتی اخیر این است که در بسیاری از موارد، آسیب‌پذیری‌هایی موجب این اتفاقات شده‌اند که تنها با یک اسکن ساده قابل شناسایی و برطرف‌سازی بوده‌اند.

بنابراین تصمیم گرفتیم تا با برگزاری این وبینار، یک فرآیند ارزیابی آسیب‌پذیری ساده و با هزینه‌ی بسیار پایین که توسط خود کسب‌وکارها قابل اجرا باشد را آموزش دهیم. علاقه‌مندان با شرکت در این وبینار با فرآیند کلی ارزیابی آسیب‌پذیری و روش بهره‌برداری از پرکاربردترین ابزارهای مورد استفاده در این زمینه، آشنا خواهند شد.


مدت زمان وبینار


این وبینار به مدت ۳ ساعت (از ساعت ۱۷:۰۰ تا ۲۰:۰۰) برگزار خواهد شد. اما ممکن است به منظور پاسخ به سوالات شرکت‌کنندگان تا ۴ساعت نیز ادامه پیدا کند.


محتوای وبینار


هدف از برگزاری این وبینار، این است که به کسب‌وکارها بیاموزیم تا چگونه با کم‌ترین هزینه و پیچیدگی ممکن، به صورت دوره‌ای زیرساخت‌ها و سرویس‌های خود را از نظر آسیب‌پذیری و مخاطرات سایبری ارزیابی کنند. بنابراین مطالب این وبینار به صورت خلاصه به شرح زیر است:

 •  بررسی کامل فرآیند ارزیابی آسیب‌پذیری از اسکن اولیه تا برطرف‌سازی آسیب‌پذیری‌های شناسایی شده
 • آشنایی با ابزار Acunetix و شیوه‌ی بهره‌برداری از آن
 • آشنایی با ابزار OpenVAS (یا GVM) و شیوه‌ی بهره‌برداری از آن
 • آشنایی با ابزار Nessus و شیوه‌ی بهره‌برداری از آن

سوالات متداول

پیش‌نیازهای علمی شرکت در این رویداد چیست؟
آشنایی ابتدایی با مفاهیم شبکه‌های کامپیوتری، آشنایی ابتدایی با مفاهیم زیرساخت‌‌های آنلاین و سامانه‌های تحت وب، آشنایی ابتدایی با اصطلاحات و تعاریف حملات سایبری متداول
این وبینار به چه افرادی توصیه می‌شود؟
مدیران ارشد استارتاپ‌های کوچک و متوسط، مدیران و کارشناسان فنی شرکت‌ها، افراد علاقه‌مند به امنیت سایبری
برای شرکت‌کنندگان در این دوره، مدرک صادر می‌شود؟
خیر

برگزارکنندگان

آکادمی راوین
آکادمی راوین

برگزار‌کننده

آواتار

آکادمی راوین

آکادمی راوین برگزارکننده دوره‌های تخصصی در زمینه امنیت سایبری است. تمام دوره‌های این موسسه در هر دو مسیر «آبی» و «قرمز» بر اساس آخرین دانش روز دنیا و هم سطح دوره‌های ارایه شده در موسسات بزرگ بین‌المللی، طراحی شده و توسط به‌نام‌ترین مدرسین ایرانی و غ

رویداد های برگزارشده۱۱
رویداد های فعال۸
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۰ نفر