رویداد به پایان رسیده است!
درسنامه مدیریت استراتژیک در تاریخ چهارشنبه ۲۵ مهر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
دوشنبه ۲۳ مهر ساعت ۰۹:۰۰

درسنامه مدیریت استراتژیک

  • رایگان
  • شریف‌آباد
  • مدیریت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


استراتژی را می توان فعالیت های طرحریزی شده برای دستیابی به یک هدف دانست. این تعریفی است که سازمان بین المللی ایزو در تعاریف استاندارد ایزو 9001 ورژن 2015 به آن اشاره کرده است و میتواند تعریفی صحیح از مدیریت استراتژیک باشد.

پس می توانیم مدیریت استراتژیک را فرایندی برای تعریف راهبرد سازمان و تصمیم گیری برای چگونگی یافتن منابع مورد نیاز برای رسیدن به مقصود استراتژی دانست.

 

راهکارها و تصمیم هایی که قرار است به ما و سازمان ما کمک کند تا در مسیر موفقیت و دستیابی به اهداف حرکت کنیم.

در تعریفی ساده تر می توانیم بگویم، کجا هستیم و قرار است به کجا برسیم. در این مسیر مدیریت استراتژیک به ما یاری می رساند.مدیریت استراتژیک چیست

 

یکی از مواردی که در مدیریت استراتژیک بسیار مهم است و از آن بسیار گفته می شود، چشم انداز است. چشم انداز افق دراز مدت سازمان را نشان میدهد، چشم انداز با اختصار نشان می دهد که سازمان قرار است در سالیان آینده به کجا برسد.

 

اگر دقت کرده باشید، معمولا کشورها هم چشم اندازهای 20 ساله ای را تعریف می کنند و برای رسیدن به آن استراتژی های بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت تعریف می کنند.

 

چشم انداز ایران که قرار است در سال 1404 محقق شود، متن زیر است:

"ايران كشوري است توسعه يافته با جايگاه اول اقتصادي، علمي و فناوري در سطح منطقه، با هويت اسلامي و انقلابي، الهام بخش در جهان اسلام و با تعامل سازنده و مؤثر در روابط بين‌الملل. "

 

هر سازمانی می تواند برای خود چشم اندازی تعریف نماید و براساس آن اهداف و استراتژی های سازمان را مشخص کند.

گاهاً چشم انداز ها افق های بسیار بلندپروازانه ای را نشان می دهد که گفته می شود از نظر مدیریت استراتژیک مشکلی ندارد. به مثالهای زیر توجه کنید:

چشم انداز یک بیمارستان : قطب درمانی شرق کشور

چشم انداز یک موسسه خیریه: ایجاد کشوری بدون فقر

در کنار چشم انداز، بیانیه یا ماموریت سازمان هم دیده می شود، رسالت اصلی سازمان که بر اساس آن بنا شده است. این ماموریت فعالیت اصلی سازمان را نشان می دهد. به مثال های زیر توجه کنید:

ماموریت یک بیمارستان: ارائه خدمات مطلوب در حوزه سلامت

ماموریت یک موسسه خیریه: آموزش به افراد بی سرپرست در راستای درآمدزایی

در مسیر مدیریت استراتژیک موارد مهم فراوانی وجود دارد. یکی از این موارد مهم منابع است، اینکه سازمان تا چه میزان منابع در اختیار دارد که به واسطه آنها بتواند به اهدافش دست یابد، منابع مالی، منابع انسانی و ...

  شرکت آریسان رادین فراز مجموعه ای یکپارچه شامل واحدهای کسب وکار مستقل است که تمرکز همه آنها بر ارائه خدمات آموزش مدیریت در کسب و کار، مشاوره مدیریت در کسب و کار  است. آریسان رادین فراز کار خود را در سال یک هزار و سیصد و نود و چهار  آغاز به کار نموده و با توسعه آن در حال حاضر با جمع بزرگی از برتـــرین مدرسان، مشاوران ومحققان مدیریت و مهندسی صنایع و دیگر شاخه های علوم بر حسب نیاز مشارکت دارد.
ما در آریسان رادین فراز بر این باوریم تمدن بزرگ اسلامی – ایرانی با سخت کوشی و تلاش هوشمندانه امکان اهتزاز پرچم ایران عزیز بر قله رفیع جهان با کاربردی نمودن دانش روز در تمامی جنبه های زندگی است.

از این رو ماموریت خود را آموزش و مشاوره به منظور توانمنـــدسازی مدیران ارشد، مدیران میانی و عملیاتی  سازمان ها، شرکت ها و موسسه ها در بخش های صنعتی و خدماتی برای رقابت در کلاس جهانی انتخاب نموده است.

حوزه های کسب و کار آریسان رادین فراز عبارتند از:

  • آموزش های مدیریتی در زمینه های مدیریت استراتژیک، بازاریابی، منابع انسانی، مدیریت پروژه، مدیریت مالی، فنی و مهندسی، نگهداری و تعمیرات،آموزش مجازی
  • مشاوره مدیریت در زمینه های برنامه ریزی استراتژیک، مدیریت و کنترل پروژه، طراحی سازمان و ساختار، پدافند غیر عامل، مطالعات امکان سنجی، مدیریت عملکرد،  بهره وری، مدیریت و کنترل کیفیت، مدیریت دانش، مدیریت زنجیره تامین و تعالی سازمانی

سخنرانان

دکتر نادر حسنلی
دکتر نادر حسنلی
مدیر عامل

برگزارکنندگان

شرکت آریسان رادین فراز
شرکت آریسان رادین فراز

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
آشنایی با مفاهیم مدیریت و کارکرد های عملی آن در سازمان
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
همه وسایل مورد نیاز در اختیار شما قرار داده خواهد شد.
بلیت پرینت شود یا خیر؟
بله
آیا امکان پس دادن بلیت و عودت وجه وجود دارد؟
تا 72 ساعت قبل از برگزاری همایش

آدرس

شریف‌آباد تهران- شهرک صنعتی عباس آباد- ساختمان فناوری

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

شرکت آریسان رادین فراز

شرکت آریسان رادین فراز مجموعه ای یکپارچه شامل واحدهای کسب وکار مستقل است که تمرکز همه آنها بر ارائه خدمات آموزش مدیریت در کسب و کار، مشاوره مدیریت در کسب و کار  است. آریسان رادین فراز کار خود را در سال یک هزار و سیصد و نود و چهار  آغاز به کار نموده و

رویداد های برگزارشده۲
رویداد های فعال۰