رویداد به پایان رسیده است!
دورهمی بیست و سوم بنیاد طراحی تعاملی، گروه محلی تهران در تاریخ سه‌شنبه ۱۵ امرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
سه‌شنبه ۱۵ مرداد ساعت ۱۸:۳۰

دورهمی بیست و سوم بنیاد طراحی تعاملی، گروه محلی تهران

  • رایگان
  • تهران
  • تکنولوژی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

چه می‌گذرد؟


دورهمی بیست و سوم طراحان تجربه کاربری کمی متفاوت تر از دور همی های قبلی هست، شامل 2 ارائه خواهد بود به همراه پنل تخصصی با محوریت «نقش‌ها در حوزه تجربه کاربری» و در نهایت نتورکینگ گپ و گفتگوی میان شرکت‌کنندگان. این دوره با همکاری دوستان در «هم‌آوا» و «زاویه» در کارخانه نوآوری برگزار خواهد شد.

محل برگزاری دسترسی عالی با مترو، اتوبوس و خودروی شخصی دارد. فاصله آن با پای پیاده تا:

  • ایستگاه مترو بیمه: 1 دقیقه
  • فاز اول اکباتان: 15 دقیقه
  • ترمینال 1 و 2 پروازهای داخلی فرودگاه مهرآباد: 15 دقیقه

 

ارائه اول؛ خلق عادت برای ایجاد تجربه جدید / هومن عباسی

طراحی چیزی نیست جز توجه کردن. یک قانون بزرگ وجود دارد: ما انسان‌ها ذهن تنبلی داریم و هر ابزاری را که برای کار کردن با آن نیاز به فکر کردن داشته باشیم کنار می‌گذاریم؛ مگر اینکه جایگزین مناسبی برای آن وجود نداشته باشد یا استفاده از آن ابزار اجباری باشد. این موضوع را همه جا می‌توانید ببینید. پر استفاده‌ترین بازی‌های موبایل کدام‌ها هستند؟ آن‌هایی هستند که من بتوانم به یک انگشت (حد الامکان انگشت شصت) با آن کار کنم. چرا برای ماشین‌ها ورود و استارت بدون کلید گذاشته‌اند؟ تا ما کمتر فکر کنیم و کار کنیم. ما انسان‌ها کاری را که ما را به فکر کردن وا دارد انجام نمی‌دهیم مگر اینکه مجبور باشیم. اما همین اجبار باعث تکرار فرآیند و تبدیل شدن کار طاقت‌فرسا به یک عادت می‌شود؛ به‌گونه‌ای که دیگر یادمان می‌رود که این کار چقدر سخت بود و ما را عذاب می‌داد. اولین باری را که رانندگی کردم کاملا به یاد دارم. تمام بدنم خیس عرق شده بود؛ اما تکرار آن باعث شد که دیگر نیازی به فکر کردن راجع‌به اینکه در هر لحظه رانندگی چکار باید بکنم نداشته باشم.

نوآوری چه زمانی اتفاق می‌افتد؟ زمانی که انسان‌ها را مشاهده کنیم و این عادت‌ها را کشف کنیم. عادت‌هایی که در شروع باعث عذاب بودند، اما تبدیل به روز مرگی شدند. مانند استفاده از کلاچ برای عوض کردن دنده خودرو و ابداع دنده اتوماتیک؛ یا فراتر از آن، ساخت خودروهای تمام اتوماتیک.مانند ایجاد حس خوب در بهترین رستوران‌های دنیا و مانند پیدا کردن سریع اقلام در یک هایپرمارکت چند هکتاری.

 

ارائه دوم؛ Visual Interface Design / فائزه بهمنی

طراحی یک نرم افزار خوب، علاوه بر نیاز به شناخت کاربران و آشنایی با اهداف آنها نیاز به انتقال مناسب قابلیتهای نرم افزار به کاربران دارد. Visual Interface Design به علت شباهتهايش به طراحي گرافيك و Visual Art اغلب با اين دو فيلد اشتباه گرفته می شود. این تصور غلط، اغلب منجر به استفاده دیرهنگام از این فیلد در فرآیند تولید نرم افزار می شود. در حالی که استفاده به موقع از اصول و مفاهیم این فیلد در فرآيند توليد نرم افزار می تواند منجر به تولید نرم افزارهایی بسیار جذاب و موثر شود.

یک interface designer جهت خلق UI ای موثر و جذاب، نیاز به شناخت ویژگیهای بصری بنيادي مانند رنگ، typography، فرم و composition دارد. وی، همچنین نیاز به دانستن نحوه استفاده از این ویژگیها در راستای انتقال اطلاعات به کاربران و فهماندن قابلیتهای نرم افزار به آنها دارد. در این ارائه، با مرور مفاهیم و اصول Visual Interface Design با روشهای طراحی یک UI خوب، موثر و جذاب آشنا می شویم.

 

پنل تخصصی؛ نقش‌ها در حوزه تجربه کاربری / علیرضا نیکوکار، علی بابایی و مهدی صارمی‌فر

هر روز که می‌گذرد، نیازهای جدیدی در حوزه پژوهش و طراحی تجربه کاربری ایجاد می‌شود و پاسخ به این نیازها، متخصص خود را می‌طلبد. دقیقا هر شخص با هر سمت، چه نقشی رو بر عهده دارد؟ پیش‌نیازهای علمی و تجربی برای هر نقش چیست و برای رفع یک نیاز، به چه نقشی در مجموعه، شرکت یا سازمان خود نیاز داریم؟ در این پنل، به این سوالات پاسخ خواهیم داد

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
پذیرش۱۸۱۸:۳۰
آغاز و خوش‌آمدگویی۱۸:۳۰۱۸:۴۵
ارائه اول۱۸:۴۵۱۹:۱۰
ارائه دوم۱۹:۱۵۱۹:۴۰
پنل تخصصی۱۹:۴۵۲۰:۳۰
پذیرایی و تعامل گروهی۲۰:۳۰۲۱:۰۰

سخنرانان

علیرضا نیکوکار
علیرضا نیکوکار
متخصص طراحی تجربه و مدیریت محصول / واقعیت و رویا
علی بابایی
علی بابایی
متخصص طراحی تجربه / رهنما کالج
مهدی صارمی‌فر
مهدی صارمی‌فر
طراح تجربه کاربر
هومن عباسی
هومن عباسی
مدیر عامل DUX Lab
فائزه بهمنی
فائزه بهمنی
مدرس و طراح تجربه کاربری

آدرس

تهران میدان آزادی، ابتدای بزرگراه شهید لشکری، نبش بیمه ۳، پلاک ۳۱، کارخانه نوآوری

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

IDF Tehran

IDF Tehran is one of the Interaction Design Foundation local groups. This group is for everybody and specially for Iranian students/professionals who are interested in UI/UX, and Interaction Design or those who just have a passion for good design.

رویداد های برگزارشده۶
رویداد های فعال۰