رویداد به پایان رسیده است!
دورهمی بیست و یکم بنیاد طراحی تعاملی، گروه محلی تهران در تاریخ سه‌شنبه ۲۵ دی به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
سه‌شنبه ۲۵ دی ساعت ۱۸:۳۰

دورهمی بیست و یکم بنیاد طراحی تعاملی، گروه محلی تهران

  • ۲۰,۰۰۰ تومان
  • تهران
  • تکنولوژی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

چه می‌گذرد؟


دورهمی بیست و یکم طراحان تجربه کاربری مانند برنامه‌های قبلی، شامل 2 ارائه خواهد بود به همراه تریبون آزاد، سپس گپ IDF با محوریت دوره‌های آموزشی و در نهایت نتورکینگ گپ و گفتگوی میان شرکت‌کنندگان. این دوره با همکاری دوستان در «هم‌آوا» و «زاویه» در کارخانه نوآوری برگزار خواهد شد.

محل برگزاری دسترسی عالی با مترو، اتوبوس و خودروی شخصی دارد. فاصله آن با پای پیاده تا:

  • ایستگاه مترو بیمه: 1 دقیقه
  • فاز اول اکباتان: 15 دقیقه
  • ترمینال 1 و 2 پروازهای داخلی فرودگاه مهرآباد: 15 دقیقه

 

ارائه اول؛ Design Systems: How to form a unity in design

در دنیای امروز، توسعه محصولات دیجیتال با اقبال بسیاری روبرو شده است و بازار رقابتی این حوزه با توجه به نیازهای روزافزون کاربران و همچنین سرعت بالای رشد تکنولوژی بسیار شدید است. شرکت‌های حوزه IT باید خدمات و محصولات خود را بر روی سکو‌های مختلف زیادی ارائه دهند که فرآیند توسعه محصولات را با مشکل روبر می‌کند. از طرف دیگر درخواست‌های پی در پی کاربران و نیاز به تامین سریع آنان به‌جهت بقا محصول در بازار باعث شده تا این فرآیند سخت‌تر و پیچیده‌تر نیز گردد. به همین خاطر شرکت‌ها و سازمان‌ها به دنبال روش‌هایی برای کاهش زمان تولید محصولات و کاهش پیچیدگی‌های موجود در این مسیر هستند.


یکی از حوزه‌هایی که در چند سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است، حوزه طراحی و پیاده‌سازی محصولات و خدمات، و ارتباط بین آنهاست که معمولاً یکی از قسمت‌های زمان‌بر و با پیچیدگی بالاست ( به دلیل تعاملات و نوع متفاوت فرآیند اجرایی هر قسمت). بدین منظور در طی چندین سال گذشته تلاش‌هایی برای بهبود فرآیندها و تعاملات این دو حوزه و همچنین کاهش زمان و هزینه‌های توسعه با استفاده از مفاهیم و ابزارهایی که به کاهش حجم فعالیت‌ها، دوباره کاری‌ها، تعاملات زائد و همچنین رفت و برگشت‌های بی‌مورد بین تیم‌ها کمک کند، صورت گرفته است. یکی از این ابزارها زبان طراحی یا سیستم طراحی است که در طی چند سال گذشته بخصوص یک الی دو سال اخیر از سوی جامعه طراحان و برنامه‌نویسان با استقبال زیادی روبرو گردیده است.


زبان طراحی مجموعه‌ای از قوانین، قرارداد‌ها، اجزاء و اصولی است که شکل کلی طراحی محصول و توسعه آن را مشخص می‌نماید. با وجود زبان طراحی، مستقل از نیاز کاربر و ساختار طراحی پیشنهادی توسط تیم تجربه کاربری، کلیت طراحی محصول در تمامی سکو‌ها یکدست و براساس فضایی آشنا برای کاربران خواهد بود. این یکپارچگی، به‌واسطه اینکه در سطح قواعد و اجزاء اعلام شده و پیاده‌سازی می‌گردد، سرعت طراحی و توسعه را به طرز قابل توجهی افرایش می‌دهد.

 

ارائه دوم؛ Inclusive Design

Are we really designing for everybody? NO
Do we really consider age, blind, autistic, gender, children, Culture and …? NO
Do we need make a massive change in our products to try to consider everybody? NO
In this talk we are focusing on how to move toward seeing bigger and more realistic user group, knowing their needs and simply adjust our design for them. YES

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
پذیرش۱۸:۳۰۱۸:۴۵
آغاز و خوش‌آمدگویی۱۸:۴۵۱۹:۰۰
ارائه اول۱۹:۰۰۱۹:۳۰
ارائه دوم۱۹:۳۰۲۰:۰۰
تریبون آزاد۲۰:۰۰۲۰:۳۰
IDF گپ۲۰:۳۰۲۰:۴۵
پذیرایی و تعامل گروهی۲۰:۴۵۲۱:۰۰

سخنرانان

علیرضا نیکوکار
علیرضا نیکوکار
سرپرست تیم تجربه کاربری باران تلکام
شیرین شمس
شیرین شمس
محقق کاربر و طراح تجربه کاربری از دانشگاه شهر لندن

آدرس

تهران میدان آزادی، ابتدای بزرگراه شهید لشکری، نبش بیمه ۳، پلاک ۳۱، کارخانه نوآوری

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

IDF Tehran

IDF Tehran is one of the Interaction Design Foundation local groups. This group is for everybody and specially for Iranian students/professionals who are interested in UI/UX, and Interaction Design or those who just have a passion for good design.

رویداد های برگزارشده۶
رویداد های فعال۰