رویداد به پایان رسیده است!
دورهمی متخصصان علم داده و هوش مصنوعی در تاریخ پنج‌شنبه ۱۱ مهر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۱۱ مهر ساعت ۰۹:۳۰

دورهمی متخصصان علم داده و هوش مصنوعی

  • رایگان
  • تهران
  • تکنولوژی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


بیش از ۶۰ سال از اولین صحبت‌ها در مورد مبحثی به نام هوش مصنوعی گذشته است. در این مدت گاهی بسیار طرفدار ‌داشت و گاه سال‌ها به فراموشی سپرده می‌شد. هوش مصنوعی در دو دهه‌ی اخیر دوباره جان گرفته. اما این‌بار آمده است که بماند. بماند و در تک تک لحظات زندگی ما رسوخ کند. استفاده از هوش مصنوعی آنقدر عادی خواهد شد که گاه حتی متوجه حضور آن هم نشویم. همانطور که الکتریسیته در قرن اخیر این مسیر را طی کرد. اما این‌بار تغییرات بسیار سریع‌تر خواهند بود.

در این دورهمی (که امیدواریم ادامه‌دار باشد) قصد داریم به بهانه‌ی مروری فنی بر قسمت‌های جذابی از حوزه‌ی دیتا ساینس، ساعاتی را در کنار هم بگذرانیم تا با افراد و فعالیت‌هایی که در اطرافمان صورت می‌گیرد، بیشتر آشنا شویم.

مباحث مورد بررسی:

  1. "خوشه بندی سری های زمانی، مطالعه موردی بورس ایران"

    در این ارایه سری های زمانی خوشه بندی شده و یک مدل پیش بینی روی هر خوشه پیاده سازی می شود. بنابراین می توان به جای پیش بینی هر سری زمانی به صورت مجزا، خوشه مربوطه را پیش بینی نمود.

  2. موضوع ارایه:‌ "معاملات الگوریتمی، چرا و چگونه؟"

در امریکا در سال ۱۹۶۰ میانگین زمان نگه داشتن یک سهم ۴ سال بود که در سال ۲۰۱۴ به ۲۰ ثانیه رسید. معاملات الگوریتمی نه تنها یک تکنولوژی بلکه سبک جدیدی از معامله گری هستند. که ۶۰ درصد حجم معاملات در امریکا را به خود اختصاص داده اند. این ربات ها بیش از هر چیز وجود خود را مدیون هوش مصنوعی و زیرساخت های IT هستند. اما متاسفانه نمی توان با چشم بسته و صرفا اعمال الگوریتم های یادگیری ماشین انتظار نتیجه داشت. به ربات های معامله گر نباید تنها به چشم یک منبع تولید سیگنال خرید و فروش نگاه کرد. یک ربات موفق یک سیستم معامله گری موفق مبتنی بر منطقی محکم است که به دقت پیاده سازی شده باشد. برای توسعه این تکنولوژی علاوه بر زیر ساخت IT نیاز به شناخت درستی از بازار است که می تواند موفقیت پروژه های الگوریتمی را تضمین کند. برتری قطعی الگوریتم ها نسبت به انسان در سرعت و دقت انجام محاسبات است لذا برای داشتن رباتی موفق باید در زمین بازی مناسب اقدام به توسعه الگوریتم ها کرد. شناخت از رویه های موجود در بازار، فرصت های ذاتی و بالقوه بازار و از همه مهمتر شناخت و انتظار معقول از توانایی الگوریتم ها موفقیت کار را تضمین می کند.

سخنرانان

امیر سعیدی
امیر سعیدی
کارشناس تحلیل داده

فارغ التحصیل کارشناسی ریاضی و ارشد مدیریت دانشگاه صنعتی شریف - کارشناس تحلیل داده

هادی جمشیدی
هادی جمشیدی
معاملات الگوریتمی کیان

معاملات الگوریتمی مدیریت سرمایه کیان

برگزارکنندگان

شتابدهنده شریف(ستاک)
شتابدهنده شریف(ستاک)

برگزار‌کننده

آواتار

شتابدهنده شریف

شتاب‌دهنده شریف اولین برنامه شتابدهی برخاسته از نهاد دانشگاه در ایران است. این شتاب‌دهنده در مجتمع خدمات فناوری در دانشگاه صنعتی شریف قرار دارد و در حال ارائه خدمات به استارتاپ‌های شریفی می‌باشد.

رویداد های برگزارشده۱۸
  • شروع: پنج‌شنبه ۱۱ مهر ساعت ۰۹:۳۰
  • پایان: پنج‌شنبه ۱۱ مهر ساعت ۱۳:۳۰

آدرس: تهران خیابان ازادی،دانشگاه صنعتی شریف،خیابان علوم،مجتمع خدمات فناوری