رویداد به پایان رسیده است!
دورهمی متخصصان علم داده و هوش مصنوعی در تاریخ پنج‌شنبه ۱۷ امرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۱۷ مرداد ساعت ۰۹:۳۰

دورهمی متخصصان علم داده و هوش مصنوعی

 • رایگان
 • تهران
 • تکنولوژی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


بیش از ۶۰ سال از اولین صحبت‌ها در مورد مبحثی به نام هوش مصنوعی گذشته است. در این مدت گاهی بسیار طرفدار ‌داشت و گاه سال‌ها به فراموشی سپرده می‌شد. هوش مصنوعی در دو دهه‌ی اخیر دوباره جان گرفته. اما این‌بار آمده است که بماند. بماند و در تک تک لحظات زندگی ما رسوخ کند. استفاده از هوش مصنوعی آنقدر عادی خواهد شد که گاه حتی متوجه حضور آن هم نشویم. همانطور که الکتریسیته در قرن اخیر این مسیر را طی کرد. اما این‌بار تغییرات بسیار سریع‌تر خواهند بود. پس کمربندهای خود را ببندید.

در این دورهمی (که امیدواریم ادامه‌دار باشد) قصد داریم به بهانه‌ی مروری فنی بر قسمت‌های جذابی از حوزه‌ی دیتا ساینس، ساعاتی را در کنار هم بگذرانیم تا با افراد و فعالیت‌هایی که در اطرافمان صورت می‌گیرد، بیشتر آشنا شویم.

خلاصه ارایه های این دورهمی:

 1. روندهای تکنولوژی که باعث بیکار شدن برنامه نویسان خواهد شد:
  در برنامه نویسی کلاسیک که با آن آشنا هستیم، دستورات مشخص از طریق یک زبان برنامه نویسی به ماشین داده میشد و هر بخش کد، کار مشخص و مورد انتظار را انجام میداد.
  از طرف دیگر یادگیری ماشین و هوش مصنوعی دستاوردهای چشمگیری داشته است به شکلی که بهترین برنامه های کلاسیک را در زمینه های مختلف اعم از پردازش تصویر و صدا، مالی، بازی، شیمی و … پشت سر گذاشته است. با این دیدگاه، میتوان هوش مصنوعی و یادگیری ماشین را برنامه نویسی مدرن یا برنامه نویسی نسخه ۲ نامید. اما نکته قابل توجه شاید این باشد که قابلیت های خیره کننده هوش مصنوعی ممکن است خود باعث اتوماتیک شدن فرایند برنامه نویسی شود. در این ارایه به بررسی این موضوع و تکنولوژی ها و روندهای شکل گرفته در این زمینه میپردازیم.
 2. Generative Adversarial Networks
  در این نسل جدید از شبکه‌های عصبی، در عوض یادگیری شبکه از اطلاعات از پیش آماده، دو شبکه در رقابت مستقیم با هم در فرایند یادگیری قرار می‌گیرند.
 3. تکنولوژی و علم داده در بازارهای مالی ایران و دنیا:
  در این ارایه ابتدا به طور سطحی دو مبحث تکنولوژی و مالی بحث می شود و سپس به کاربرد های علم داده و تکنولوژی در بازارهای مالی میپردازیم.

سخنرانان

ایمان نظری
ایمان نظری
کارشناس تحلیل داده
سروش رضایی
سروش رضایی
هم بنیان گذار استارتاپ کاپا تکنولوژی

برگزارکنندگان

شتابدهنده شریف
شتابدهنده شریف

ستاک

ستاد توسعه ی ایده های کارآفرینانه

زمان‌بندی

1398/5/17
عنوانشروعپایان
شروع و معرفی۹:۳۰۱۰:۰۰
ارائه اول۱۰:۰۰۱۰:۴۰
استراحت۱۰:۴۰۱۱:۰۰
ارائه سوم۱۱:۰۰۱۱:۴۵
استراحت۱۱:۴۵۱۲:۰۰
ارائه سوم۱۲:۰۰۱۲:۴۵
گپ و گفت و march making۱۲:۴۵۱۳:۳۰

برگزار‌کننده

آواتار

شتابدهنده شریف

شتاب‌دهنده شریف اولین برنامه شتابدهی برخاسته از نهاد دانشگاه در ایران است. این شتاب‌دهنده در مجتمع خدمات فناوری در دانشگاه صنعتی شریف قرار دارد و در حال ارائه خدمات به استارتاپ‌های شریفی می‌باشد.

رویداد های برگزارشده۱۷
 • شروع: پنج‌شنبه ۱۷ مرداد ساعت ۰۹:۳۰
 • پایان: پنج‌شنبه ۱۷ مرداد ساعت ۱۳:۳۰

آدرس: تهران خیابان ازادی،دانشگاه صنعتی شریف،خابان علوم،مجتمع خدمات فناوری شریف