دورهمی BookTalk - جنبه مثبت بی منطق بودن!!

شروع:
پنج‌شنبه ۲۶ مهر ۹۷ ۱۵:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۲۶ مهر ۹۷ ۱۸:۰۰
دورهمی BookTalk - جنبه مثبت بی منطق بودن!!
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات

خوشحال خواهم شد تحت هدایتِ " دن آریلی" در مورد بعضی رفتارهای انسان با هم بیشتر صحبت کنیم. رفتارهایی که در کار، زندگی و رابطه عاطفی ما همین الان وجود دارند؛ مثل:

-          اثر درصد فروش بیشتر یا پاداش بیشتر بر عملکرد ما چیست؛ یا اگر به شما 100 میلیون تومان پاداش بدهند، عملکرد شما چگونه خواهد شد؟

-          از لحاظ منطقی "همیشه بهتر است تلاش کمتری برای پاداش بیشتر بکنیم" اما شواهد خلاف این را نمایش می‌دهد.

-          "من قادر نیستم رنج یک انسان را ضرب در 100 میلیون کنم."، شما چطور؟

-          احتمالاً پیش آمده که خشم یا ناامیدیِ ناشی از دیده نشدن را تجربه کنیم؛ "دَن" آزمایش‌های جذابی در این مورد انجام داده و نشان داده ما تنها نیستیم.

-          چگونه لذت خود را از کارهای خوشایند بیشتر و رنج خود را از کارهای زجرآور کمتر کنیم و چگونه گاهی راه حلّی اشتباه بر می‌گزینیم.

 

کتاب جنبه ی مثبت بی منطق بودن، دومین کتاب دن آریلی، پژوهشگر و پروفسور مشهور علم اقتصاد رفتاری می باشد.

این کتاب که در سال ۲۰۱۰ میلادی منتشر شده است، به بررسی مزایای پیش بینی نشده ی سرپیچی از منطق در محل کار و خانه می پردازد

دن آریلی در مقدمه کتاب می گوید:” تردیدی نیست که اگر منطقی تر بودیم و بایستی های خود را رعایت می کردیم خیلی عالی می شد. ولی متاسفانه این طور نیستیم. شما برای این موضوع که میلیون ها عضویت در باشگاه های ورزشی بدون استفاده می ماند و یا چرا مردم با پیامک فرستادن در هنگام رانندگی جان خود را به خطر می اندازند یا چرا های دیگر چه توضیح دیگری دارید؟ اینجاست که اقتصاد رفتاری پا به عرصه می گذارد. در این حوزه فرض ما بر این است که مردم به طور کامل معقول و ماشین های حساب هستند. به جای آن می بینیم که مردم به واقع چطور رفتار می کنند و اغلب مشاهداتمان ما را به این نتیجه می رساند که ابنای بشر غیر منطقی اند"

این کتاب به دو بخش اصلی “شیوه های پیش بینی نشده ای که در محل کار از منطق سرپیچی می کنیم” و “شیوه های نا منتظری که در خانه از منطق سرپیچی می کنیم” تقسیم شده که بخش اول شامل ۵ فصل و بخش دوم شامل ۶ فصل می باشد. (برگرفته از سایت مدرسه اقتصاد رفتاری)

سخنرانان

سروش رضایی

سروش رضایی

کارشناس تحقیق بازار در شرکت مشاوره مدیریت سرچشمه مهر پایدار

آدرس:تهران بزرگراه ارتش غرب – بعد از ورودی بلوار مژدی (اوشان) – کوچه ابوالفضل صمیع – دست چپ(به سمت پژوهشگاه IPM) - درب سبز رنگ باغ لارک (بهشت) - نگهبانی - شتابدهنده سخت افزاری هاردتک