رویداد به پایان رسیده است!
دوره آموزشی آنلاين "طراحی برای فضاهای عمومی" در تاریخ چهارشنبه ۲۳ مهر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
چهارشنبه ۲۹ مرداد ساعت ۱۷:۰۰

دوره آموزشی آنلاين "طراحی برای فضاهای عمومی"

  • ۶۰۰,۰۰۰ تومان
  • آنلاین
  • فرهنگی هنری
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


موسسه رویدادهای آفام با همکاری دانشگاه فلورانس ایتالیا، کارگاه آموزشی طراحی برای فضاهای عمومی را با تدریس استاد استفانو فولسا عضو هیات علمی گروه معماری داخلی این دانشگاه برگزار می کند. 

در فضای میان ساختمان ها و بناها، عناصر مکملی نیاز است تا زندگی شهری را سامان بخشد، تجهیزاتی که همچون اثاث یک خانه، امکان زندگی را در فضای محصور میان سنگ، بتن و شیشه فراهم آورد. این اجزاء، جریان حرکت، سکون، تفریح و اضطراب را در شهر تنظیم می کنند وبه آن روح می بخشد. اثاثه، تجهیزات یا مبلمان شهری، خیابانی یا فضای باز اصطلاحات رایج این تسهیلات و امکانات هستند. این تسهیلات در انگلستان بیشتر به «مبلمان خیابانی» و در آمریکا به « مبلمان فضای باز» معروف هستند. 

هویت بخشیدن به فضاهای شهری، علاوه بر ویژگی فرم و طرز قراگیری ساختمان های اطراف، به چگونگی استقرار و کیفیت مبلمان شهری نیز بستگی دارد. زیباسازیی یک از عوامل مهم مبلمان شهری است که با طراحی مناسب و به کارگیری متناسب با محیط از بخش هایی از شهر که به آن فضاهای شهری و عمومی می گوئیم. تاثیر زیادی بر کیفیت زندگی شهر بر جای می گذارد. 

این دوره در 16 جلسه به مبحث اصلی طراحی برای فضاهای عمومی و ارتباط بین فضا ها و عناصر، المان و مبلمان ( استندها، طراحی غرفه های نمایشگاه ای و طراحی مبلمان شهری) پرداخته خواهد شد.  در این دوره تلاش خواهد شد عملکرد، متریال ها و ابعاد و اندازه های مبلمان ها، فضاها و تاثیر مبلمان ها بر روی فضاها مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد. برخی از دروس با هدف ارائه مبنای فرهنگی برای توسعه پروژه ها و با استفاده از فضای عمومی، مسیری را طی می کنند که از شی به فضا خواهند رسید. 

آشنایی شرکت کنندگان به نرم افزارهای دو بعدی (فوتوشاپ یا ایلیستریتور و ایندیزاین) و نرم افزارهای سه بعدی (راینو و یا تری دی مکس) و اسکیچ و طراحی راندو و زبان انگلیسی الزامی است. در کلاس ها مترجم حضور خواهد داشت. 

شروع دوره از 19 آگوست ( 29 مردادماه) آغاز و در 14 اکتبر (23 مهرماه) به پایان خواهد رسید. کلاس ها در روزهای یک شنبه و چهارشنبه هر هفته از ساعت 5 الی 7 عصر می باشد. پس از ثبت نام برنامه کلاس به شرکت کنندگان داده خواهد. 

کلاس ها به صورت مجازی و در محیط Adobe Connect برگزار خواهد شد. 

در انتهای هر کلاس، پی دی اف آموزش ها در اختیار شرکت کنندگان قرار داده می شود. 

در پایان دوره، گواهی نامه بین المللی به شرکت کنندگان ارایه خواهد شد. 

سخنرانان

دکتر استفانو فولسا
دکتر استفانو فولسا
استاد دانشگاه فلورانس ایتالیا

برگزار‌کننده

آواتار

رویدادهای آفام

رویدادهای آفام

رویداد های برگزارشده۵
رویداد های فعال۰