رویداد به پایان رسیده است!
دوره آموزشی امنیت پروتکل های ارتباط رادیویی و رمزنگاری اینترنت اشیا در تاریخ جمعه ۲ آذر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
جمعه ۲ آذر ساعت ۰۸:۳۰

دوره آموزشی امنیت پروتکل های ارتباط رادیویی و رمزنگاری اینترنت اشیا

  • رایگان
  • تهران
  • تکنولوژی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


 

اینترنت در حال حاضر همه مردم را به هم متصل می کند، ولی با اینترنت اشیاء تمام ابزارها و وسایل به هم متصل می شوند.بی شک زمانی که اینترنت اشیا فراگیر شود، تأثیرات شگرف و عمیقی بر زندگی ما می گذارد. اما برای آنکه اینترنت اشیا بتواند درجریان زندگی ما وارد شود، نیازمند یک ساختار و معماری منسجم است، همچنین با توجه به تجهیزاتی که در اینترنت اشیا استفاده می شوند، که معمولا قابل حمل و کوچک هستند محدودیت هایی در منابع (حافظه، باتری، پردازش و ...) دارند، پس باید برای ارتباطات و موارد امنیتی آن ها زیرساخت های ارتباط و پروتکل ‏های مناسبی با توجه به این محدودیت‏ها انتخاب شود وچنانکه امنیت یک عامل فعال اساسی در بسیاری از کاربردهای اینترنت اشیاء خواهد بود، روش‌هایی نیز باید برای محافظت از ارتباطات توسط چنین تکنولوژی‌هایی طراحی شود.مساله امینت در IoT را می توان مهم ترین چالش توسعه این فناوری در نظر گرفت. در این رابطه استانداردهای مختلفی در حال توسعه است؛ ولی همچنان نیازمندی های امنیتی اینترنت اشیا و حتی مخاطرات آن به خوبی شناسایی و تحلیل نشده است.

در دوره آموزش امنیت پروتکل های ارتباط رادیویی و رمزنگاری اینترنت اشیا به مطالعه جامع در ارتباط با امنیت پروتکل‏ های اینترنت اشیا و بررسی انواع رویکردهای تحلیل تهدیدات امنیتی اینترنت اشیا پرداخته شده است. با بررسی مقالات و تحقیقاتی که در حوزه امنیت اینترنت اشیا ارائه شده اند، می توان دریافت که امنیت باید در تمام سطوح بسته ها و سرویس‏ ها نیز در نظر گرفته شود؛ بنابراین در تمام مراحل توسعه سیستم، ویژگی‏ های امنیتی وجود خواهد داشت.

سهم این دوره سه جانبه است. نخست، ما مباحث "رمزنگاری اینترنت اشیا، انواع الگوریتم ‏ها و پروتکل‏ های رمزنگاری وامنیتی" را معرفی میکنیم. دوم، در این دوره "استانداردها و امنیت پروتکل‏ های ارتباط رادیویی IoT از جمله: معرفی استاندارد، شرح جزییات پروتکل ارتباطی، شرح نحوه ایجاد امنیت در این فناوری، بررسی و تحلیل ایجاد امنیت اینترنت اشیا و نحوه مکان یابی" مورد بحث قرار می گیرد. و در نهایت ، در این دوره استانداردهای غیر 3GPP مانند: LoRaWAN-Sigfax-wifi-Bloutooth-ZigBee و Z-Wave همچنین استانداردهای 3GPP مانند: 2G-3G-4G و NB-IoT بررسی می شود.

 

 

سرفصل های آموزش

* رمزنگاری اینترنت اشیا

- بررسی انواع الگوریتم ها و پروتکل های رمزنگاری و امنیتی

* استانداردها و امنیت پروتکل های ارتباط رادیویی

- معرفی استاندارد

-شرح جزئیات پروتکل ارتباطی

- شرح نحوه ایجاد امنیت در این فناوری

- بررسی و تحلیل ایجاد امنیت اینترنت اشیا

- تحلیل مکان یابی

* استانداردهای  3GPP

*استانداردهای غیر 3GPP

 

ارائه گواهینامه معتبر مرکز تحقیقات اینترنت اشیا

- در صورت هرگونه تغییر مکان یا زمان برگزاری از طریق پیامک و ایمیل به ثبت نام کنندگان اطلاع رسانی میگردد.

 

برگزارکنندگان

مرکز تحقیقات اینترنت اشیا
مرکز تحقیقات اینترنت اشیا

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
برگزاری رویدادساعت ۸:۳۰ساعت ۱۲:۳۰
نهار و نمازساعت ۱۲:۳۰ساعت ۱۳:۳۰
برگزاری رویدادساعت ۱۳:۳۰ساعت ۱۷:۳۰

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
آشنایی اولیه با کامپیوتر و شبکه و مفاهیم اینترنت اشیا
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
همراه داشتن کارت شناسایی معتبر برای همه شرکت کنندگان الزامیست. همراه داشتن کارت دانشجویی برای ثبت نام های دانشجویی الزامیست.
بلیت پرینت شود یا خیر؟
پرینت شود.
آیا امکان پس دادن بلیت و عودت وجه وجود دارد؟
شش روز قبل از برگزاری دوره
آیا امکان تغییر روز و یا مکان دوره وجود دارد؟
بله، در صورت هرگونه تغییر مکان یا زمان برگزاری از طریق پیامک و ایمیل به ثبت نام کنندگان اطلاع رسانی میگردد.

برگزار‌کننده

آواتار

مرکز تحقیقات

با شروع موج جدید پیشرفت های علمی در دنیا، فناوری های هوشمندسازی به طور چشم گیری در حال رشد و توسعه هستند. از مهم ترین مباحث روز دنیا در زمینه هوشمندسازی فناوری اینترنت اشیا است که در مدت کوتاهی مورد توجه اکثر نهادهای علمی دنیا قرار گرفته و به رتبه ها

رویداد های برگزارشده۱۰
  • شروع: جمعه ۲ آذر ساعت ۰۸:۳۰
  • پایان: جمعه ۲ آذر ساعت ۱۷:۳۰

آدرس: تهران خیابان رسالت خیابان طاهرخانی پلاک ۱۴