رویداد به پایان رسیده است!
دوره آموزشی مدیریت پروژه در تاریخ پنج‌شنبه ۱۰ بهمن به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
چهارشنبه ۲ بهمن ساعت ۰۸:۰۰

دوره آموزشی مدیریت پروژه

  • ۴۵۰,۰۰۰ تومان
  • تهران
  • مدیریت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

مدیریت پروژه


مدیریت پروژه فرایندی است در جهت حفظ مسیر پروژه، برای دستیابی به تعادلی اقتصادی و موجه، بین سه عامل هزینه، زمان و کیفیت، در حین اجرای پروژه، که از ابزار و تکنیک‌های خاص خود، در انجام این مهم کمک می‌گیرد. در واقع کنترل اجرای دقیق و کامل برنامه تدوین شده برای پروژه است، به‌طوری‌که هنگام خروج از برنامه بتوان با تشخیص علل و طرح اقتصادی‌ترین فعالیت‌ها، پروژه را به نزدیکترین حالت ممکن در مسیر اولیه و اصلی خود بازگرداند. کنترل پروژه در این راه از سه عامل زیر بهره می‌گیرد.

- تعیین وضعیت واقعی پروژه
- مقایسه وضعیت واقعی با برنامه
- در نظر گرفت اقدام اصلاحی

مدیران پروژه برخلاف مدیران تجاریِ شرکت، خود را فقط محدود به نظارت بر یک جنبه از عملیات نمی‌کنند، همچنین برای رسیدگی و مقابله با مسائل مدیریتی محدودیت زمانی هم ندارند. در عوض، مدیران پروژه وظیفه‌ی پیچیده‌ای برعهده دارند: آنها باید تمامی جنبه‌های پروژه را بررسی کرده و از اجرای درست و به موقع آنها، در محدوده‌ی بودجه‌ای که برای‌شان تعیین شده، اطمینان حاصل کنند.

برای موفقیت در این کار، مدیران پروژه باید مهارت‌‌های خاصی کسب کنند و مجوزهایی بگیرند که صلاحیت‌شان را در انجام این شغلِ سخت تأیید کنند. آنها همچنین باید ذهنی تحلیل‌گر داشته باشند و بتوانند به خوبی با دیگران ارتباط برقرار کنند.

پنج گروه فرآیند مدیریت پروژه به شرح زیر هستند:

  1. آغاز
  2. برنامه‌ریزی
  3. اجرا
  4. نظارت و کنترل
  5. اتمام

گواهی پایان دوره


این دوره توسط مرکز آموزش های عالی تخصصی دانشکده فنی برنامه ریزی شده و در تاریخ 3 و 11 بهمن ماه برگزار خواهد شد. در پایان دوره به شرکت کنندگان، گواهی حضور موفقیت آمیز در دوره از سمت دفتر آموزش های عالی تخصصی دانشکده فنی اعطا می گردد.

آدرس

تهران امیرآباد بالاتر از جلال آل احمد - پردیس فنی دانشگاه تهران - دانشکده مکانیک

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

دفتر آموزش های عالی تخصصی دانشکده فنی دانشگاه تهران

برگزار کننده دوره های آزاد تخصصی دانشکده فنی دانشگاه تهران

رویداد های برگزارشده۱۹
رویداد های فعال۲