رویداد به پایان رسیده است!
دوره آموزشی مدیریت پروژه در تاریخ پنج‌شنبه ۱۰ بهمن به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

دوره آموزشی مدیریت پروژه

شروع:
چهارشنبه ۲ بهمن ۹۸ ۰۸:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۱۰ بهمن ۹۸ ۱۷:۰۰
مکان: تهران
موضوع: مدیریت / MBA
دوره آموزشی مدیریت پروژه
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

مدیریت پروژه


مدیریت پروژه فرایندی است در جهت حفظ مسیر پروژه، برای دستیابی به تعادلی اقتصادی و موجه، بین سه عامل هزینه، زمان و کیفیت، در حین اجرای پروژه، که از ابزار و تکنیک‌های خاص خود، در انجام این مهم کمک می‌گیرد. در واقع کنترل اجرای دقیق و کامل برنامه تدوین شده برای پروژه است، به‌طوری‌که هنگام خروج از برنامه بتوان با تشخیص علل و طرح اقتصادی‌ترین فعالیت‌ها، پروژه را به نزدیکترین حالت ممکن در مسیر اولیه و اصلی خود بازگرداند. کنترل پروژه در این راه از سه عامل زیر بهره می‌گیرد.

- تعیین وضعیت واقعی پروژه
- مقایسه وضعیت واقعی با برنامه
- در نظر گرفت اقدام اصلاحی

مدیران پروژه برخلاف مدیران تجاریِ شرکت، خود را فقط محدود به نظارت بر یک جنبه از عملیات نمی‌کنند، همچنین برای رسیدگی و مقابله با مسائل مدیریتی محدودیت زمانی هم ندارند. در عوض، مدیران پروژه وظیفه‌ی پیچیده‌ای برعهده دارند: آنها باید تمامی جنبه‌های پروژه را بررسی کرده و از اجرای درست و به موقع آنها، در محدوده‌ی بودجه‌ای که برای‌شان تعیین شده، اطمینان حاصل کنند.

برای موفقیت در این کار، مدیران پروژه باید مهارت‌‌های خاصی کسب کنند و مجوزهایی بگیرند که صلاحیت‌شان را در انجام این شغلِ سخت تأیید کنند. آنها همچنین باید ذهنی تحلیل‌گر داشته باشند و بتوانند به خوبی با دیگران ارتباط برقرار کنند.

پنج گروه فرآیند مدیریت پروژه به شرح زیر هستند:

  1. آغاز
  2. برنامه‌ریزی
  3. اجرا
  4. نظارت و کنترل
  5. اتمام

گواهی پایان دوره


این دوره توسط مرکز آموزش های عالی تخصصی دانشکده فنی برنامه ریزی شده و در تاریخ 3 و 11 بهمن ماه برگزار خواهد شد. در پایان دوره به شرکت کنندگان، گواهی حضور موفقیت آمیز در دوره از سمت دفتر آموزش های عالی تخصصی دانشکده فنی اعطا می گردد.

آدرس: تهران امیرآباد بالاتر از جلال آل احمد - پردیس فنی دانشگاه تهران - دانشکده مکانیک