رویداد به پایان رسیده است!
دوره آموزشی مربیگری پرورش خلاقیت کودکان در تاریخ پنج‌شنبه ۱۴ شهریور به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
شنبه ۹ شهریور ساعت ۰۸:۰۰

دوره آموزشی مربیگری پرورش خلاقیت کودکان

 • از ۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان
 • شیراز
 • سرگرمی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

برگزارکنندگان

نخبگان خلاق
نخبگان خلاق

توضیحات دوره آموزشی پرورش خلاقیت SAFE


بی­ شک یکی از پررنگ ­ترین دغدغه ­های والدین، تربیت فرزندانی مبتکر و خلاق است؛ فرزندانی که بتوانند ایده ­های ناب ارائه داده، ابزار خلاقانه بسازند و اختراعاتی را به ثبت برسانند. در راستای رسیدن به این هدف مهم ضروریست مؤلفه­ های کلیدی این مهارت را شناخته و برای اثربخش بودن پرورش، آنها را از هم تفکیک نمود.

 

مهارت ­های خلاقانه کودک از سنین حدود 3 سالگی آموزش­ پذیر است. به عبارتی قدرت خلاقیت یک کودک را می­ توان حتی از پیش از دوران ورود به مدرسه تقویت نمود. محدوده سنی خلاقانه کودکان تا حدود سن 12 سالگی ادامه می­ یابد و پس از آن در صورتی که کودک آموزش­ های مناسب و تخصصی خلاقانه ندیده باشد، دچار افول می ­شود. مهارت ­های خلاقانه مانند هر مهارت ذهنی، جسمی و روانی نیازمند تکرار و تمرین هستند. البته تکرار هر مهارت خلاقانه باید به گونه ­ای باشد که در نهایت منجر به بیدار شدن روحیه خلاقیت در افکار و رفتار کودک گردد.

 

معرفی روش پرورش خلاقیت SAFE
روش SAFE، یک روش کاملاً جدید، بروز و منحصر به فرد است که سعی در افزایش مهارت های چهارگانه پرورش خلاقیت در کودک شما دارد. SAFE به معنای روشی “پاک و ایمن” برای افزایش مهارت های خلاقانه کودک شماست. جهت آشنایی کامل با روش SAFE می توان به دپارتمان پرورش خلاقیت مراجعه نمود. در واقع با SAFE، به دنبال تقویت ابعاد چهارگانه مهارتی در خلاقیت کودکان هستیم:

 1. ارتباطات و کار گروهی (Socialization): در دوره “ارتباطات و کار گروهی”، روحیه قرار گرفتن در جمع و مشارکت در کارهای تیمی در کودک رشد می یابد تا با افزایش ظرفیت اجتماعی، وی در آینده روابط بهتری را تجربه کند. جهت آشنایی بیشتر با این مهارت به دوره های آموزشی کار گروهی مراجعه شود.
 2. استدلال منطقی و تقویت تفکر (Argumentation): در دوره “استدلال منطقی و تقویت تفکر” با ایجاد طوفان های فکری گوناگون (Brain Storming)، ذهن کودک را وادار به ایده سازی کرده و قوه تشخیص را در کودک بارور می کنیم. جهت آشنایی بیشتر با این مهارت به دوره های آموزشی تمرکز حواس مراجعه شود.
 3. تخیل و ایده پروری (Fiction): در دوره “تخیل و ایده پروری” در تلاشیم تا با بهره گیری از مثال های طرح شده، قوه خیال پردازی و عوالم رؤیایی کودک را نشانه بگیریم. جهت آشنایی بیشتر با این مهارت به دوره های آموزشی تخیل و ایده پروری مراجعه شود.
 4. اجراء و پیاده سازی کار عملی فردی (Execution): در دوره “اجراء و پیاده سازی کار عملی فردی”، قالب شکنی و تغییر نگرش کودک را هدف گرفته و دنیای واقعی و کار عملی را جایگزین فضای مجازی می کنیم. جهت آشنایی بیشتر با این مهارت به دوره های آموزشی طراحی و ساخت دست سازه مراجعه شود.

دوره آموزشی روش پرورش خلاقیت SAFE به صورت فشرده یک هفته ای برگزار می شود.

در پایان این دوره، مربیان قادر خواهند بود که:

 • دوره های پرورش خلاقیت سطح ۱ با ساعات آموزشی ۴۰ ساعت و سطح ۲ با ساعات آموزشی ۸۰ ساعت را آموزش دهند
 • توانایی ساخت حدود ۳۰ نوع دست سازه به صورت کامل جهت آموزش به کودکان را کسب می کنند
 • توانایی کامل کار کردن با ابزار مورد نیاز جهت ساخت دست سازه ها را فرا می گیرند
 • نحوه آموزش مباحث خلاقیت به کودکان را گام به گام (با فرایند منطقی و منظم) فرا گرفته اند (شامل جرقه زدن یک ایده در ذهن، ایده پروری، کار با ابزار، طراحی و ساخت با ابزار ساده، ساده سازی مهندسی، پیاده سازی تخیلات ذهنی، استراتژی تفکر منطقی و …)
 • توانایی برقراری ارتباط با کودکان و ریزه کاری های روانشناختی در آموزش کودک در آنها تقویت می شود (شامل نحوه تشویق کودک، ایجاد و بسط کار گروهی، نحوه ایجاد انگیزه طراحی و تولید در کودک، آموزش جداسازی کودک از فضای مجازی و ورود به دنیای فیزیکی و …).

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با 09038642123 تماس بگیرید.

سوالات متداول

چرا باید در این دوره آموزشی شرکت کنم؟
آمادگی حداکثری جهت ورود به دنیای کسب و کار آموزشی. آنهم با یکی از بهترین جنبه های آموزشی. آموزش پرورش خلاقیت. و زمانی مهیج تر می شود که سرو کار ما با کودکان معصوم باشد. کسانی که امید می رود، چیزهای تازه ای یاد بگیرند و بتوانند با فراگیری مقدمات خلاقیت و بارورسازی ایده، کم کم خود را برای ورود به دنیای کسب و کار و کارآفرینی در دوران جوانی خود، آماده سازند.
مواردی که در این دوره آموزشی عنوان می شوند چیست؟
در این دوره آموزشی، روش نوین SAFE برای پرورش خلاقیت کودکان، یک روش کاملاً بروز و منحصر به فرد آموزش داده می شود. در واقع ما سعی در افزایش مهارت های چهارگانه پرورش خلاقیت در کودکان داریم. SAFE به معنای روشی "پاک و ایمن" برای افزایش مهارت های خلاقانه کودکان این مرز و بوم است.
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
دفترچه یادداشت برای نوت برداری موارد ضروری؛ چیزی که همیشه باید برای ثبت جرقه های ذهنی به همراه و به یاد داشته باشید. و آنچه مورد نیاز شماست، ما تدارک دیده ایم.

آدرس

شیراز خیابان زند- نبش خیابان خیام- طبقه فوقانی عکاسی ناز- آموزشگاه نخبگان خلاق

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

نخبگان خلاق

درباره نخبگان خلاق     نخبگان خلاق در پی ارتقاء مهارت های شرکتداری، تسریع شتاب هسته های کارآفرین، پرورش خلاقیت کودکان و تقویت مهارت های فنی و مهندسی می باشد.     نیازسنجی در سالیان اخیر دنیای کسب و کار با ورود شرکت های دانش بنیان دچار تغییرات و پوی

رویداد های برگزارشده۳۲۸
رویداد های فعال۰