رویداد به پایان رسیده است!
دوره آموزشی پردازش تصویر به کمک نرم افزار MATLAB در تاریخپنج‌شنبه ۲۳ آبانبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

دوره آموزشی پردازش تصویر به کمک نرم افزار MATLAB

شروع:
شنبه ۱۸ آبان ۹۸ ۰۸:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۲۳ آبان ۹۸ ۱۸:۰۰
دوره آموزشی پردازش تصویر به کمک نرم افزار MATLAB
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات دوره آموزشی

متلب (MATLAB) يک سيستم مهندسي جامع نرم افزاري براي محاسبات رياضي و محاسبات تکنيکي مي باشد. در نرم افزار متلب از زبان برنامه نويسي سطح بالا استفاده مي شود که شامل صدها دستور براي محاسبات رياضي مي باشد. نبايد نگران تعداد زياد دستورها در متلب بود زيرا معمولاً براي هر پروژه، تنها به تعداد اندکي از آنها نياز هست و همچنين به کمک راهنماي قوي نرم افزار متلب مي توان دستوراتي را که لازم است، با ذکر مثال هاي آموزشي و کاربردي فرا گرفت.

 

امروزه بیشتر به موضوع پردازش تصویر دیجیتال گفته می‌شود که شاخه‌ای از دانش رایانه است که با پردازش سیگنال دیجیتال که نماینده تصاویر برداشته شده با دوربین دیجیتال یا پویش شده توسط پویشگر هستند سر و کار دارد. پردازش تصاویر دارای دو شاخه عمدهٔ بهبود تصاویر و بینایی ماشین است. بهبود تصاویر دربرگیرندهٔ روش هایی چون استفاده از فیلتر محوکننده و افزایش تضاد برای بهتر کردن کیفیت دیداری تصاویر و اطمینان از نمایش درست آن‌ها در محیط مقصد (مانند چاپگر یا نمایشگر رایانه) است، در حالی که بینایی ماشین به روش هایی می‌پردازد که به کمک آن‌ها می‌توان معنی و محتوای تصاویر را درک کرد تا از آن‌ها در کارهایی چون رباتیک و محور تصاویر استفاده شود.

 

در معنای خاص، پردازش تصویر عبارتست از هر نوع پردازش سیگنال که ورودی یک تصویر است مثل عکس یا صحنه‌ای از یک فیلم. خروجی پردازشگر تصویر می‌تواند یک تصویر یا یک مجموعه از نشان های ویژه یا متغیرهای مربوط به تصویر باشد. اغلب تکنیک‌های پردازش تصویر شامل برخورد با تصویر به عنوان یک سیگنال دو بعدی و به‌کار گرفتن تکنیک‌های استاندارد پردازش سیگنال روی آن‌ها می‌شود. پردازش تصویر اغلب به پردازش دیجیتالی تصویر اشاره می‌کند ولی پردازش نوری و آنالوگ تصویر هم وجود دارند.

 

 

در دوره آموزشی 8 ساعته پردازش تصویر به کمک نرم افزار MATLAB، اصول اولیه پردازش تصاویر آموزش داده خواهد شد.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با 09038642123 تماس بگیرید.

برگزارکنندگان

نخبگان خلاق

نخبگان خلاق

سوالات متداول

چرا باید در این دوره آموزشی شرکت کنم؟
فراگیری اصول اولیه پردازش تصاویر.
وسایل همراه و مورد نیاز در این دوره آموزشی چیست؟
دفترچه یادداشت برای نوت برداری موارد ضروری؛ چیزی که همیشه باید برای ثبت جرقه های ذهنی به همراه و به یاد داشته باشید. لپتاپ شخصی جهت اجرای نرم افزار و حل مثال ها.

آدرس:شیراز خیابان زند- نبش خیابان خیام- طبقه فوقانی عکاسی ناز- آموزشگاه نخبگان خلاق