کاور
یک‌شنبه ۷ دی ساعت ۱۵:۰۰

دوره آموزشی لینوکس (LPIC 1-LPIC 2) به همراه نکات مورد نیاز برای سیستم مانیتورینگ شبکه زبیکس

  • رایگان
  • تهران
  • فنی، مهندسی و صنعت
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

Linux یا لینوکس چیست؟


سیستم عامل لینوکس یا Linux یک سیستم‌عامل متن‌باز است که آن را می‌توان از محبوب‌ترین و قدرتمندترین سیستم‌عامل‌های موجود در بازار نامید. این سیستم عامل توسط لینوس توروالدز در سال ۱۹۹۱ ایجاد گردید. در آن زمان سیستم عامل یونیکس که توسط شرکت تلفن و تلگراف آمریکا توسعه یافته بود به راحتی در دسترس نبود و هزینه بالایی داشت. همچنین پروژه گنو (GNU) که در سال ۱۹۸۴ میلادی توسط ریچارد استالمن، رئیس بنیاد نرم‌افزارهای آزاد آغاز گردیده بود از هسته مناسبی برخوردار نبود. عمده ابزارهای پروژه گنو با زبان برنامه‌نویسی سی و اسمبل نوشته شده بود ولی نبود یک هسته مناسب و آزاد وجود داشت و پیش‌بینی می‌شد که توسعه این هسته چندین سال زمان برد.

در همین زمان لینوس توروالدز که یک دانشجوی فنلاندی در دانشگاه هلسینکی بود، در راستای رفع این مشکل با الهام از کد مینیکس شروع بکار کرده و در نهایت در ۲۵ اوت سال ۱۹۹۱ نسخه اولیه لینوکس را ارائه داد. از آن زمان تاکنون توسعه‌های متعددی بر روی این سیستم‌عامل صورت پذیرفته و به دلیل قابلیت‌های خاص آن توسط بسیاری از کاربران مورد استفاده قرار گرفته است. لینوکس به دلیل ویژگی‌های امنیتی‌اش از سیستم‌عامل‌های محبوب در حوزه شبکه است و تقریبا ۷۰ درصد فایروال‌های مورد استفاده در شبکه‌های دنیا از این سیستم‌عامل استفاده می‌نمایند. 

 


دوره آموزشی لینوکس


استفاده از لینوکس در ایران به ویژه در زمینه شبکه بسیار متداول است به نحوی که تسلط به این سیستم عامل از جمله مهارت‌های اساسی برای متخصصین شبکه در نظر گرفته می‌شود. این دانش به ویژه جهت استفاده در برخی سیستم‌ها مانند سیستم جامع مانیتورینگ شبکه زبیکس مورد نیاز است. در همین راستا شرکت سدید‌آفرین به عنوان نماینده زبیکس در خاورمیانه همراستا با سایر اقدامات خود در زمینه فرهنگ‌سازی این سیستم در کشور مانند راه‌اندازی اولین انجمن زبیکس به زبان فارسی، اقدام به برگزاری دوره آموزش سیستم عامل لینوکس بر پایه دوره‌های LPIC1 و LPIC2 نموده است. در طی این دوره شما از ابتدایی‌ترین موارد مرتبط با لینوکس تا موارد تخصصی مرتبط با آن را فرا می‌گیرید تا بتوانید به عنوان یک متخصص مسلط با سیستم‌عامل لینوکس فعالیت نمایید.

همچنین با توجه به اینکه استفاده از زبیکس در ایران به دلیل عدم وجود محدودیت‌های ناشی از تحریم‌ها و پشتیبانی کامل نمایندگی رسمی زبیکس در خاورمیانه بیش از پیش افزایش یافته است، نیاز به آشنایی با این سیستم برای بسیاری از متخصصین ضروری است. به همین جهت در طی این دوره برخی از موارد که به عنوان پیش‌نیاز برای استفاده از این سیستم و شرکت در دوره‌های مرتبط با زبیکس است نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد. 


اطلاعات دوره آموزشی لینوکس


مدت دوره: ۱۲۰ ساعت

 

مهارت‌هایی که پس از طی دوره به دست می‌آورید:

 

LPIC-1 --------------------------

• Understand the architecture of a Linux system
• Install and maintain a Linux workstation, including X11 and setup it up as a network client
• Work at the Linux command line, including common GNU and Unix commands
• Handle files and access permissions as well as system security
• Perform easy maintenance tasks: help users, add users to a larger system, backup and restore, shutdown and reboot

 

 

LPIC-2 --------------------------

• Perform advanced system administration, including common tasks regarding the Linux kernel, system startup and maintenance
• Perform advanced Management of block storage and file systems as well as advanced networking and authentication and system security, including firewall and VPN
• Install and configure fundamental network services, including DHCP, DNS,  SSH, Web servers, file servers using FTP, NFS and Samba, email delivery
• Supervise assistants and advise management on automation and purchases

 

+

آشنایی با برخی موارد مرتبط با سیستم جامع مانیتورینگ زبیکس

مدرس

مهندس مسلم قیم
مهندس مسلم قیم
مدیر فنی شرکت سدیدآفرین

این دوره افتخار همکاری با یکی از بزرگترین متخصصین حوزه زبیکس در کشور، مهندس مسلم قیم، را دارد. مهندس قیم ‌سال‌ها در حوزه‌ سیستم‌های متن‌باز به فعالیت پرداخته و پروژه‌های موفق بسیاری را به ویژه در حوزه سیستم‌های زبیکس به انجام رسانیده است.

برگزارکنندگان و حامیان دوره آموزشی زبیکس

شرکت سدیدآفرین
شرکت سدیدآفرین

نماینده رسمی شرکت زبیکس در ایران و خاورمیانه

خانه زبیکس ایران
خانه زبیکس ایران

اولین انجمن تخصصی فارسی در حوزه زبیکس

کلادینو
کلادینو

ارائه‌دهنده خدمات ابری و فضای دیتاسنتر

سوالات متداول

آیا این دوره دارای پیش‌نیاز است؟
خیر، با این حال آشنایی با مفاهیم حوزه فناوری اطلاعات مناسب خواهد بود.
دوره در چه زمانی برگزار می‌شود؟
دوره‌های آموزش لینوکس در زمان‌های مختلف و در روزهای گوناگون برگزار می‌گردد. انتخاب کلاس متناسب با موارد مدنظر شما پس از ثبت‌نام اولیه صورت می‌پذیرد.
آیا در انتهای دوره گواهی پایان دوره صادر می‌شود؟
بله. در پایان دوره گواهی‌نامه پایان دوره با مهر و امضای نمایندگی رسمی زبیکس در خاورمیانه ارائه می‌گردد.
آیا در طی این دوره برخی مسائل مرتبط با زبیکس نیز مطرح می‌شود؟
بله. با توجه به اینکه بسیاری از افراد در ادامه مسیر حرفه‌ای خود نیازمند استفاده از سیستم مانیتورینگ زبیکس هستند، برخی مطالب مرتبط با این سیستم نیز مطرح می‌گردد. همچنین در صورت علاقه شما می‌توانید در ادامه در دوره‌های تخصصی زبیکس نیز که توسط مجموعه سدید‌آفرین به عنوان نمایندگی رسمی زبیکس در خاورمیانه و ایران برگزار می‌شود، شرکت نمایید.

آدرس

تهران تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از دوراهی قلهک، ساختمان پارسین، شرکت سدیدآفرین

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

شرکت سدیدآفرین

شرکت سدیدآفرین در سال ۱۳۷۸ فعالیت خود را در ارائه خدمات فنی مهندسی شروع نمود. این شرکت در سال ۱۳۹۰ فعالیت رسمی خود را در زمینه مشاوره، طراحی، اجرا و پیاده‌سازی  پروژه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات با هدف ارائه راهکارهای تخصصی امنیت اطلاعات و سیستم‌ها

رویداد های برگزارشده۸
رویداد های فعال۲
  • شروع: یک‌شنبه ۷ دی ساعت ۱۵:۰۰
  • پایان: سه‌شنبه ۲۱ بهمن ساعت ۱۸:۰۰
این رویداد حضوری برگزار می‌شود.

با توجه به شرایط بیماری کرونا لطفا موارد ایمنی مربوط به رویداد حضوری را در لینک زیر مطالعه کنید.

اشتراک‌گذاری رویداد

connectکانکت برای این رویداد فعال است

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم