کاور
پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ساعت ۱۷:۰۰

دوره آنلاین آباکوس مقدماتی

  • از ۲۴۰,۰۰۰ تومان
  • آنلاین
  • فنی، مهندسی و صنعت
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

دریافت فایل ویدیویی دوره


در صورتی که نمیتوانید در زمان اعلام شده در دوره آنلاین شرکت کنید میتوانید از طریق لینک زیر ویدئوی ضبط شده دوره را خریداری کنید. این فایل ویدئویی نهایتا یک هفته پس از هر جلسه در اختیار شما قرار میگیرد.


محتوای دوره آباکوس مقدماتی


نرم افزار آباکوس یکی از چندین نرم افزار مهم و پرکاربرد است که با استفاده از تکنیک المان محدود قادر است تا طیف گسترده ای از مسایل مهندسی اعم از تحلیل های استاتیکی، دینامیکی، ارتعاشی، انتقال حرارت و سیالاتی را شبیه سازی کند. در حال حاضر این نرم افزار در صنعت دارای طرفداران زیادی است و در دانشگاه نیز بسیاری از دانشجویان رشته هایی نظیر مکانیک ( گرایش ساخت و تولید و طراحی کاربردی)، عمران ( گرایش های سازه، زلزله و ژئوتکنیک)، هوافضا (گرایش سازه) و متالورژی (گرایش جوش و شکل دهی) در انجام پایان نامه های خود از این نرم افزار استفاده میکنند. به منظور انجام مدل سازی های پیچیده در این نرم افزار، نخست باید اشراف مناسبی بر روی مفاهیم و نکات مقدماتی آن حاصل گردد. در این دوره که با نگاهی پروژه محور ارایه میگردد، سعی شده است تا با حفظ عمومیت مطالب، دوره برای دانشجویان تمامی رشته های نامبرده مناسب باشد. در ادامه فهرست مطالب دوره آموزش آباکوس آورده شده است.

 

1) آشنایی با تکنیک اجزا محدود

 

در بخشی از جلسه اول این دوره، تکنیک اجزا محدود (المان محدود) بطور گذرا ارایه می شود. هدف از این اقدام، آموزش مقدماتی این مبحث به کسانی است که هیچ پیش زمینه ای از آن ندارند.

 

2) آشنایی با محیط گرافیکی نرم افزار آباکوس

 

رابط گرافیکی نرم افزار اباکوس که abaqus/cae نامیده میشود، در این دوره برای مدلسازی مورد استفاده قرار میگیرد. در این بخش قسمت های مختلف این محیط معرفی میگردد.

 

3) آموزش تحلیل استاتیکی

 

در این بخش نحوه انجام تحلیل استاتیکی آموزش داده می شود. تحلیل استاتیکی جز مهمترین کاربرد های نرم افزار آباکوس است.

 

4) بررسی انواع المان های متعارف در آباکوس

 

در این دوره هر چهار نوع المان های خرپا (truss)، تیر (beam)، پوسته (shell) و توپر (solid) معرفی می شوند و با استفاده از آنها مثال حل می شود.

 

5) نحوه تعریف و ارایه نکات مربوط به تعریف تماس در آباکوس

 

در بسیاری از مسایل، بین قسمت های مختلف مدل اندرکنش تماس وجود دارد. انجام تحلیل های شامل اندرکنش تماس نیازمند رعایت نکاتی است که در این بخش بطور کامل ارایه می شود.

 

6) آموزش مش زنی در آباکوس

 

مش زنی مدل یکی از مهمترین مراحل در آماده سازی مدل المان محدود است. در این دوره انواع تکنیک های مش بندی بطور مبسوطی آموزش داده می شود. همچنین انواع تکنیک های پارتیشن بندی که عموما برای اهدافی نظیر ایجاد المان های مکعبی، ایجاد المان هایی با کیفیت مناسب  و صرفه جویی در تعداد المان ها ( برای کاهش زمان تحلیل ) مورد استفاده قرار میگیرند نیز بطور کامل آموزش داده می شوند.

 

7) اخذ خروجی از آباکوس

 

بررسی خروجی های بدست آمده از تحلیل، آخرین مرحله در استفاده از نرم افزار آباکوس است. در این بخش ابزار های مهم و کاربرد ماژول ویژوالیزیشن آباکوس که برای بررسی نتایج و اخذ خروجی های دلخواه مورد استفاده قرار میگیرند، آموزش داده می شود.

 

8) تحلیل دینامیکی در آباکوس

 

یکی از مهمترین کاربرد های آباکوس تحلیل مسایل شوک، ضربه و برخورد است که کاملا غیرخطی هستند. در این بخش با ذکر مثال هایی نحوه انجام این تحلیل ها و نکات مرتبط با آنها آموزش داده می شود.

 

9) معرفی روش های کدنویسی در آباکوس

 

در این بخش هر سه روش کدنویسی در آباکوس و نحوه انجام هر یک معرفی شده و با استفاده از روش اصلاح کیورد ها یک مساله حل می شود. آموزش سابروتین نویسی و اسکریپت نویسی در آباکوس جز مباحث پیشرفته محسوب می شود که خود نیازمند دوره های تکمیلی است.

 

10) آموزش نحوه حل مسایل استاتیکی با استپ های دینامیکی

 

در بسیاری از مواقع به دلیل ظهور مشکلات عددی، استپ های استاتیکی آباکوس نمی توانند مساله را بطور کامل حل کنند. در این مواقع یکی از بهترین راه حل ها استفاده از استپ هایی نظیر dynamic explicit و dynamic implicit برای حل مسایل استاتیکی است. در این بخش این راه حل با ذکر مثال بطور کامل آموزش داده می شود.

 

11) آموزش تعریف و شبیه سازی آسیب در آباکوس

 

شبیه سازی آسیب یکی از انواع تحلیل های غیرخطی است که در اباکوس قابل انجام می باشد. در این بخش نحوه انجام اینکار با ذکر مثال آموزش داده می شود.

 

12) آموزش محاسبه توزیع دما در آباکوس

 

در آباکوس می توان با انجام تحلیل انتقال حرارت، میدان دما و شار حرارتی را محاسبه نمود. در این بخش ضمن توضیح معادلات و روابط حاکم برای شرکت کنندگانی که آشنایی قبلی با تئوری انتقال حرارت ندارند، نحوه انجام این تحلیل باذکر مثال آموزش داده می شود.

 

13)  آموزش تحلیل کمانشی و پس کمانشی

 

در آباکوس می توان هر دو نوع تحلیل کمانشی و پس کمانشی را انجام داد. در این بخش نحوه انجام این تحلیل ها با ذکر مثال آموزش داده می شود.

 

 


دوره آنلاین چگونه برگزار می شود؟


برای شرکت در دوره آنلاین کافی است از طریق لینکی که پس از ثبت نام در اختیار شما قرار میگیرد،  در صفحه برگزاری دوره حضور پیدا کنید. در این صفحه تصویر مدرس و تصویر رایانه وی برای شما قابل مشاهده است. همچنین میتوانید با مدرس و سایر شرکت کنندگان دوره چت کنید یا تماس صوتی و تصویری برقرار کنید و حتی تصویر رایانه خود را با مدرس به اشتراک بگذارید. ضمنا فایل ویدئویی دوره نهایتا یک هفته پس از هر جلسه در اختیار شما قرار میگیرد.

 

هم اکنون می توانید برای آشنایی با صفحه برگزاری دوره از طریق لینک زیر وارد این صفحه شوید:

 

لینک ورود به صفحه آزمایشی دوره

 

نام کاربری: demo

رمز عبور: 1234

مدرس دوره

مهندس امیرحسین میرزابزرگ
مهندس امیرحسین میرزابزرگ
بنیان گذار وبسایت FEMEX.IR

کارشناسی ارشد مکانیک، دانشگاه صنعتی شریف

برگزارکنندگان

FEMEX.IR
FEMEX.IR
مرجع آموزش آباکوس ایران

برگزار‌کننده

آواتار

FEMEX

وبسایت فمکس مرجع آموزش نرم افزار آباکوس است. ما در فمکس تلاش می کنیم تا از طریق تولید محتوای آموزشی با کیفیت، یک منبع جامع فارسی برای یادگیری این نرم افزار فراهم کنیم.

رویداد های برگزارشده۴
  • شروع: پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ساعت ۱۷:۰۰
  • پایان: پنج‌شنبه ۱۵ خرداد ساعت ۲۰:۰۰
این رویداد از سرویس وبینار ایوند استفاده می‌کند.

اشتراک‌گذاری رویداد

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم