رویداد به پایان رسیده است!
دوره آنلاین "بانوی ویژه" -با هدف آموزش فن بیان و افزایش اعتماد به نفس بانوان در تاریخ دوشنبه ۳۰ تیر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
دوشنبه ۳۰ تیر ساعت ۱۷:۰۰

دوره آنلاین "بانوی ویژه" -با هدف آموزش فن بیان و افزایش اعتماد به نفس بانوان

 • رایگان
 • آنلاین
 • توسعه فردی و خانواده
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


وبینار بانوی ویژه ( افزایش اعتماد به نفس و فن بیان )

با دقت به این شخص نگاه کن :

 • برقراری و حفظ رابطه دو نفره براش سخته 
 • تنهایی و انزوا رو بیشتر تجربه می کنه 
 • در جمع حتی جمع های کاملا زنانه جرات اظهار نظر و صحبت کردن رو نداره 
 • استرس و اضطراب زیادی در وجودش داره 
 • توانایی ابراز تمایلاتش ( حتی تمایلات جنسی به همسرش رو نداره )
 • توانایی شنیدن انتقاد یا دادن یک جواب مناسب به انتقادهای تیز دیگران رو نداره 
 • گاهی حتی توانایی اظهار محبت و عشق به نزدیکانش رو هم نداره 
 • ممکنه تقاضای کمک از دیگران رو هم در خودش سرکوب کنه ، که بهش نگن ناتوان 
 • احساس گناه و شرم و حسادت زیادی در وجودش هست 
 • نمی دونه چطور با آقایون صحبت کنه  ( مثلا توی محیط های کاری یا اداری )
 • نه گفتن براش راحت نیست (خانواده ، جمع دوستان ، یا هر جایی )
 • خودش رو لایق یه کار جدید یا یه همکاری جدید نمی بینه 
 • مدام نگرانه که نکنه دیگران اون رو کنار بگذارند 

یه سوال : این خانمی که وصفش رو براتون نوشتم ، چقدر شبیه به خود شماست ؟

اگر احساس کردید که چند مورد از موارد بالا در مورد خود شما صدق می کنه ، احتمالا نیاز هست که بابتش اقدام کنید 

می دونید چرا ؟

هر کدوم از ما دوست داریم توی زندگی مون احساس رضایتمندی از خود داشته باشیم. احساس رضایتمندی از اینکه چقدر خودم رو دوست دارم ؟چقدر توانمندی برای ابراز وجود دارم ؟چقدر خودم رو لایق می دونم ؟چقدر ابراز خواسته ام رو بلد هستم .

هیچ کس به جز خودت نمی تونه احساس رضایت از زندگی رو در تو به وجود بیاره . اینکه روی باورهای خودت کار کنی . مهارت های ارتباطی و بیانی خودت رو بتونی بالا ببری. این یعنی محکم شدن از درون .این یعنی تقویت ریشه های درونی خود مون 

بانو جان برای اینکه قدرتمند بشی ، برای اینکه کم نیاری و اجازه ندی دیگران ازت سو استفاده کنند ،بلند شو با ما  همراه شو و فرصت رو از دست نده که بعدا خیلی دیره 

حتما تو دوست عزیزم این شعر رو شنیدی که می گه :

این جهان کوه است و فعل  ما ندا                                     وز ندا آید به سوی ما صدا 

از مکافات عمل غافل مشو                                                گندم از گندم بروید ، جو ز جو 

اکثر اوقات ما بیت دوم رو شنیدیم  و فکر کردیم فقط مربوط به آدمای  ظالمی می شه که به دیگران ظلم کرده اند. 

اما بیت اول همراه بیت دوم ، یک مفهوم زیبای دیگه داره ، اینکه اگه می خوای از جهان بیرون چیزی رو دریافت کنی ؛ که دلت می خواد  مثل ( احترام ، توجه ، عزت ، پول ، محبت ، موقعیت ،پرستیژ ....) لازمه که سراغ خود خودت بری .

باید اول روی افکار ، باورها  و اعمال خودت کار کنی . تا بتونی جهان بیرون ات رو هم تغییر بدی .

بی گناه است آسمان در تیره بختی های ما                                  اختر ما را فروغ شعله ی ادراک سوخت 

این دنیا و اتفاقاتش نیست که ما رو نگران  و بی انرژی می کنه ، بلکه این نگاه ما به خودمون و زندگی  و به توانمندی های ماست که حس و حال ما رو می سازه .

راستی ما قرار نیست فقط امید بدیم بلکه قراره راهکارها و تکنیک های درست و حسابی بهت بدیم .قراره ،افکار پوسیده ی که سالها از خیلی  جاها مثل مدرسه و جامعه و رسانه ها  گرفتیم رو ،درست بشناسیم و درست و اصولی اونا رو  باکنار خانم های دیگه ریشه کن کنیم .

ما در یک دوره هشت جلسه ای همراه شما هستیم تا شما اعتماد به نفس تون رو به دست بیارید و بتونید  با خوش صحبتی و فن بیان بالا در هر جمعی بدرخشید . 

ما مدرسین این دوره ( نسرین حیاتی ، انسیه ملکی ) :

چندین سال است که در حال آموزش دادن به مردم کشورمان هستیم .با ادم های مختلفی کار کرده ایم . از زن و مرد گرفته تا میان سال و نوجوان . در این سالها به خوبی متوجه شده ایم که وقتی فردی برای یادگیری  رشد فردی و  مهارتهای زندگی تلاش می کند  ،به شدت تغییر مثبت می کند. ارتباطات او بهتر می شود و احساس رضایت از زندگی در او افزایش چشمگیری می یابد.

تفاوت آموزش های رسمی و غیر رسمی 

شاید بعضی ها گمان کنند که منظور از آموزش دیدن همان آموزش هایی است که در مدرسه و دانشگاه به ما یاد دادند .اما بسیاری از ما با آنکه سالهای زیادی از عمرمان پشت میز های مدرسه و دانشگاه گذشت ، اما هنوز در حل بسیاری از مسائل زندگی مان گیج و سردرگم هستیم.

هنوز مهم ترین و اصولی ترین مهارتهای خوب زیستن برای مان نا آشناست . و همین باعث ضربه های زیادی در دوران جوانی و میانسالی در ما شده است. اما هر کدام از ما ویژه و خاص است به این دلیل که خدای بزرگ تنها یک دانه از من و شما در این جهان آفریده است. اما متاسفانه ما از این موضوع غافلیم .خودمان را دست کم می گیریم.یادمان باشد که ما زن هستیم .

مادریم ، همسریم . دختریم . مدیر و کار آفرین و کارمند هستیم .وقتی اعتماد به نفس داشته باشیم ، توانمند تریم ، موثر تریم . وقتی ما نسبت به خودمان  باور داشته باشیم ، دیگران هم توانمندی های  ما را بهتر باور می کنند.

تا به حال از خود پرسیده اید که :

چرا بیشترین مشتریان پزشکان متخصص جراحی های زیبایی در کشور ما خانم ها هستند ؟

چرا  فروش لوازم آرایشی و زیبایی جزو مشاغل پر سود کشورمان هستند ؟

چرا خدمات مربوط به پوست و مو روز به روز در همه جای کشور بیشتر و بیشتر می شوند ؟

بله درست است زیبایی حق تک تک ماست . زن و مرد هم ندارد. که البته ما زنان  به خاطر نوع خلقتمان و توجه بیشتر به جزییات امور زیبایی را بسیار بیشتر می پسندیم . اما سپردن بدن به انواع تیغ های جراحی و تغییرات مداوم جسمی می تواند تلنگری برای کم بودن اعتماد به نفس در افرادباشد. به این دلیل که فرد  بیشتر مورد تایید دیگران قرار بگیرد. اما وقتی درون ما پاکسازی می شود دیگر نیازی به این همه پول خرج کردن هست ؟

وقتی ما زنان اعتماد به نفس داشته باشیم ، خودمان را می پذیریم و نگران حرف های این و آن نیستیم. بسیاری از خانم هایی که مدام نگران ظاهرشان هستند ، وقتی اعتماد به نفس داشته باشند دست از این همه نگرانی برای ظاهرشان  بر می دارند .شاید با یک دهم آن همه خرج و یادگیری مهارت اعتماد به نفس در هزینه های عمل و زیبایی صرفه جویی بسیاری شود. این به معنای آن نیست که اگر نقصی در بدن یا ظاهر داشتیم ان را رفع نکنیم . اما بسیاری از خانم ها واقعا نقصی در ظاهر و اندامشان نیست و باز به دنبال تغییرات بسیار هستند .

شما خانم عزیزی که مادر هستید :

می دانستی که اگر خودت اعتماد به نفس نداشته باشی ، نمی توانی از فرزندانت انتظار داشته باشی آدم با اعتماد به نفسی بار بیاید؟ اگر خودتان نتوانید به راحتی در جمع ها صحبت کنید ، در آینده احتمالا فرزندان شما نیز با همین مشکل روبرو خواهند بود ؟ پس شما به عنوان یک مادر وظیفه دارید اول روی خودتان کار کنید تا بتوانید الگوی مناسبی برای فرزندان تان باشید.

و شما خانم نازنینی که همسر هستید :

می دانستی  که بسیاری از مشکلات مربوط به ارتباط زوجین به دلیل خجالتی بودن یکی از طرفین و به خصوص خانم ها به وجود می آید ؟

خانمی که نمی تواند خواسته هایش را به همسرش بگوید ، قطعا نیازهایش در زندگی مشترک به درستی تامین نمی شود و احساس نارضایتی او روز به روز بیشتر می شود.

یا همینطور در اجتماع :

چقدر پیش اماده که ما خانم ها سوار تاکسی شده ایم . و یکی دو نفر آقا کنار ما در تاکسی نشسته است .با وجود آنکه اکثر مردهای ما متوجه طرز نشستن خود در فضاهای عمومی هستند ، اما باز هم گاهی آقایونی پیدا می شوند که جوری در صندلی تاکسی لم می دهند که انگار روی مبل خانه شان نشسته اند .بی توجه به خانمی که کنار دستشان نشسته است و از این بابت معذب است . عکس العمل خانم ها در این مواقع چیست ؟ عده ی کمی داد وبیداد راه می اندازند و لی اکثر خانم ها به سختی می نشینند و هیچ چیزی نمی گویند در حالی که بسیار از این موضوع ناراحت هستند.

حالا وقتشه :

ما اینجا هستیم تا کنار شما باشیم . دستان زیبای تان را به دستان ما بسپارید ، تا در مسیر رشد در کنار شما باشیم.

شاید به جرات بتوانیم بگوییم این دوره یکی از بهترین و کاربردی ترین  دوره های اعتماد به نفس و فن بیان در کشور است.  که برای زنان نازنین کشورمان طراحی کرده ایم . چون ما مدرسین دوره خودمان زن هستیم  و هم همسر و مادر و هم در اجتماع فعالیت می کنیم ، مسائل و مشکلات مربوط به خانم ها را بهتر متوجه می شویم . 

 • اگر شما خانم نازنین و دوست گل ما می خواهی اعتماد به نفس بالا و خوبی داشته باشی و مثل مروارید در هر جمعی بدرخشی 
 • اگر ترس های زیادی داری که می خواهی بر آنها غلبه کنی 
 • اگر می خواهی بیان شیوایی داشته باشی 
 • اگر می خواهی باورهای کهنه در مورد ناتوانی ات را کنار بگذاری 

این دوره برای شماست . با هم یاد می گیریم و تمرین می کنیم ، تا تبدیل به زنی قوی و توانمند شویم . زنانی قوی و با اعتماد به نفس و عزت نفس بالا که می تواند الگویی برای زنان دیگر جامعه باشد.

این مژده را به شما خانم های عزیز بدهیم که جلسه اول این دوره رایگان است .تا شما بتوانید به راحتی تصمیم بگیرید که آیا دوره مناسب شما هست یا خیر ؟تو می توانی بهترین خودت باشی  برای رسیدن به بهترین خود بودن قدم بردار.

اگر گویی که بتوانم ،قدم در نه که بتوانی 

و گر گویی که نتوانم ، برو بنشین که نتوانی 

سخنرانان

نسرین حیاتی
نسرین حیاتی
روان شناس ،نویسنده ، مدرس مهارتهای زندگی شاد

مدرس مهارت های زندگی شاد

انسیه ملکی
انسیه ملکی
کوچ حرفه ای ، مربی ارتباط با کودک و نوجوان ،

مدرس مهارتهای ارتباطی و فن بیان

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
علاقه مند به مباحث رشد فردی و مهارتهای زندگی
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
دفترچه و خود کار برای انجام تمرین ها و یادداشت برداری
بلیت پرینت شود یا خیر؟
خیر

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
جلسه اول از دوره بانوی ویژه ۱۷:۰۰۱۹:۰۰

برگزار‌کننده

آواتار

موسسه فرهنگی آرامش سبز(نسرین حیاتی)

ارائه دوره ها و سمینارهای آموزشی در زمینه مهارتهای ارتباطی ؛رشد شخصی و توانمند سازی خانواده ها و نوجوانان

رویداد های برگزارشده۸
رویداد های فعال۰