رویداد به پایان رسیده است!
دوره اجرای گام به گام طراحی UI در دنیای واقعی در تاریخ سه‌شنبه ۱۵ بهمن به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
سه‌شنبه ۱۷ دی ساعت ۱۰:۰۰

دوره اجرای گام به گام طراحی UI در دنیای واقعی

  • رایگان
  • تهران
  • فرهنگی هنری
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

معرفی رابط و تجربه کاربری


رابط کاربری (UI) که مخفف کلمه User Interface است در واقع به ظاهر گرافیکی یک اپلیکیشن یا وب سایت گفته می شود که کاربر با آن در ارتباط است. وظیفه اصلی طراحان UI این است که روی طراحی ظاهر و نحوه ارائه یک محصول تحت وب تلاش کنند.

در طراحی تجربه کاربری (UX) که مخفف کلمه User Experience است روی تجربه کلی یک کاربر مانند ظاهر وب سایت، عملکرد، کارایی و سهولت استفاده از آن نظارت و بازبینی‌ می‌شود؛ در حقیقت رابط کاربری بخشی از تجربه کاری است.

 UI به جنبه ی بصری، احساس و نحوه ی بیان و تعامل کاربر با محصول می ‌پردازد و UX فرآیند دستیابی به رضایت و وفاداری مشتری با بهبود کاربرد پذیری، سادگی استفاده از محصول و ایجاد حس خوب در مشتری است.

 

شناخت استاندارد ها و آموزش استفاده از ابزار های تخصصی مباحثی هستند که در این دوره ۲۰ ساعت تعبیه شده است.


بازار کار


طراحی رابط و تجربه کاربری یا همان UI/UX Design یکی از مشاغل پر تقاضای حوزه نرم افزار و طراحی و گرافیک در حوزه وب سایت ها‌ و کسب و کار های آنلاین است. یک طراح UI/UX می‌تواند در تمام مراکزی که سایت یا اپلیکیشن موبایل دارند مانند شرکت ها و مراکز دولتی و خصوصی استخدام شود. بازار کار این شغل به دلیل عجین شدن فضای مجازی با زندگی عموم افراد و لزوم داشتن سایت و اپلیکیشنی با کاربری آسان و راحت برای تمام اقشار جامعه، در اکثر مراکز و شرکت ها رو به افزایش است.


مخاطبان دوره


کلیه افراد خلاق و علاقه مندی که می خواهند در یک دوره جامع، فرایند طراحی رابط و تجربه کاربری را فرا گیرند.
دانشجویان و فارغ التحصیلانی که می خواهند وارد بازار کار شوند.
طراحان وبی که فضا های کلیشه ای تجاری به آن ها اجازه نگاهی تخصصی و علمی به این موضوعات را نداده و به دنبال ارتقاء مهارت خود هستند.
مدیران تیم های نرم افزاری و متخصصینی که می خواهند کاملاٌ دقیق و مفهومی بدانند که طراحی رابط و تجربه کاربری برای نرم افزارها (وب سایت و اپلیکیشن) چگونه انجام می شود.


طراحی رابط کاربری از توهم تا واقعیت


اگر علاقه دارید به عنوان یک طراح UI مشغول به کار شوید باید به شما بگوییم اجرای یک پروژه طراحی رابط کاربری در یک پروژه واقعی نسبت به چیزی که در آموزش‌های مرسوم وجود دارد، تجربه بسیار متفاوتی است. در حالت عادی شما باید ساعت‌ها با مفاهیم تئوری دست و پنجه نرم کنید و سعی کنید مفاهیم انتزاعی را در دورن ذهن خود و بدون آنکه بستری برای اجرای واقعی وجود داشته باشد حلاجی کنید.

بعد از همه این چالش‌ها وقتی خود را آماده انجام یک پروژه می‌بینید جذب پروژه در بازار کار چالش جدید شما خواهد بود! و داستان وقتی تلخ تر خواهد شد که در اولین پروژه جدی خود با مسائلی روبه‌رو خواهید شد که در هیچ یک از آموزش‌های تئوری چیزی درباره آن‌ها نشنیده بودید.

ما در این دوره قصد داریم تا طراحی رابط کاربری وبسایت و حتی طراحی UI در دنیای فیزیکی را به گونه‌ای آموزش دهیم که هیچ یک از این مشکلات برای شما پیش نیاید. راهکار ما ساده است؛ آموزش در حین انجام پروژه واقعی

ما در یک دوره یک ماهه، به هر هنرجو یک پروژه جدی و واقعی را واگذار می‌کنیم. مدرس دوره در طی چهار جلسه حضوری تمام آموزش‌های لازم برای انجام پروژه را به شما منقل حواهد کرد و در فاصله زمانی بین جلسات حضوری هم به صورت ریموت (دورکاری) پشتیبان شما خواهد بود. بعد از چهار جلسه هفتگی حضوری و یک ماه همراهی کامل مدرس دوره در کنار شما نتیجه زحمات شما به بار خواهد نشست و در صورت رضایت مدرس از عملکرد شما، می‌توانید خود را عضوی از یک تیم طراحی رابط کاربری فعال بدانید.

در طول دوره تمام موضوعاتی که باید بدانید به شما آموزش داده خواهد شد و شما فرصت این را دارید تا توانایی‌های بالقوه خود را بروز دهید. نگران نباشید، مسئولیت طراحی و کارگردانی پروژه به عهده مدرس است و شما می‌توانید در کنار مدرس دوره، سرکار خانم غزاله مطیعا تمام آموزش‌های لازم را دریافت کنید و در اجرای پروژه در کنار ایشان باشید.

تنها پیش‌نیاز شما برای شرکت در این دوره آشنایی نسبی با فوتوشاپ و یکی از نرم‌افزارهای ایلاستریتور، اسکچ و ایکس دی است. 


در جلسات حضوری هفتگی چه می‌گذرد؟


در جلسه اول دوره، هر هنرجو از میان پروژه‌های تعریف شده با کمک مدرس دوره یک پروژه را برای انجام انتخاب می‌کند و یک تیم دو نفره برای انجام پروژه تشکیل می‌شود. تیمی متشکل از شما و مدرس دوره که ار جلسه اول تا یک ماه آینده آن در کنار هم خواهید بود.

هر هفته همه اعضای دوره جلسه حضوری تشکیل می‌دهند و در این جلسه حضوری هر هنرجو وضعیت پروژه خود را در حضور همه اعضا گزارش می‌دهد. اشکالات احتمالی و نقاط قوت کار به هنرجو و الباقی اعضا توضیح داده خواهد شد و روند پروژه برای هفته بعد نیز به هنرجو اعلام می‌شود.

با این شیوه شما هم در جریان پروژه خود قرار خواهید گرفت و نکات پروژه‌های دیگر را متوجه خواهید شد و در پایان دوره از جزئیات انجام چندین پروژه مطلع خواهید بود. 


در فاصله بین جلسات حضوری چه خواهد گذشت؟


شما در این دوره کاملا درگیر اجرای عملی یک پروزه طراحی رابط کاربری خواهید بود و کار شما فقط به شرکت در جلسات دوره ختم نحواهد شد. در پایان هر جلسه وظایف شما برای هفته پیش رو مشخص می‌شود و در تمام روزهای هفته با مدرس دوره در ارتباط خواهید بود. شما باید گزارش روزانه عملکرد خود در راستای انجام پروژه را هر روز به مدرس دوره اطلاع دهید و مدرس دوره به طور مداوم راهنمایی‌های لازم را به شما انجام خواهد داد. حتی در مواردی که نیاز است اقدامی از جانب مدرس دوره برای انجام پروژه مورد تعهد شما انجام شود؛ این اقدام به صورت دورکاری انجام و نتیجه آن در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

فراموش نکنید این یک پروژه واقعی است و باید با جدیت در فرآیند اجرای آن شرکت کنید.

همه هنرجوهای شرکت کننده در دوره در یک گروه تلگرامی عضو خواهند شد و تعاملات دسته‌جمعی و آموزشی به طور مداوم در اختیار همه قرار خواهد گرفت. به این ترتیب شما با شرکت در این دوره در جریان جزئیات پیشبرد چند پروژه قرار خواهید گرفت و تجربه ارزشمندی کسب خواهید کرد.

علاوه بر گروه دسته جمعی، تعاملات شما به صورت دو نفره هم با مدرس دوره به طور مداوم در طول دوره ادامه خواهد داشت.


جلسه آخر


پروژه طراحی رابط کاربری شما در طول چهار هفته تکمیل خواهد شد. چهار هفته ای که در هر هفته آن یک جلسه حضوری دسته جمعی خواهیم داشت و در طول هفته هم زیر نظر و حمایت مدرس دوره خواهید بود. جلسه پنجم دوره جلسه ویژه است! جلسه ای که در آن از موضوع اجرای پروژه پا را فراتر خواهیم گذاشت و به موضوع مهمی خواهیم پرداخت:

چالش‌های تعامل با کارفرما برای فریلنسرها

شما به عنوان یک فیریلنسر در تعامل با کارفرمایی که به صورت دورکاری برای او فعالیت می‌کنید با چالش‌های زیادی روبه‌رو شده‌اید و یا روبه‌رو خواهید شد. چالش‌ها و مشکلاتی که کمتر کسی درباره آن حرف زده اما نیاز به بررسی آن شدیدا احساس می‌شود.

در جلسه آخر غزاله مطیعا از تجربه خود پیرامون تعامل با کارفرما صحبت خواهد کرد و مشکلات احتمالی و راهکارهای مقابله با آن‌ها را بیان می‌کند. علاوه بر این، حضور یک فرد آشنا به مباحث رفتاری و روانشناسی هم برای جلسه آخر پیش‌بینی شده که می‌تواند نتایج ارزشمندی را برای شرکت‌کنندگان به ارمغان بیاورد


آیا امکان معرفی به بازار کار وجود دارد؟


ایده اصلی برگزاری این بوت کمپ× در حقیقت تربیت و آماده سازی نیروی انسانی خلاق و با کیفیت برای انجام پروژه‌های واقعی در بازار کار است. هنر جویان برگزیده به عضویت در تیم طراحی در خواهند آمد و در پروژه های آتی با ما همکاری تجاری خواهند داشت.


توضیحات تکمیلی


  • دوره پروژه محور است؛ به این معنا که از شروع تا پایان یک پروژه ی کامل به صورت عملی کار خواهد شد.
  • این دوره به مدت ۴ روز، در روز های سه‌شنبه هر هفته از ساعت ۱۰ الی ۱۲ به صورت حضوری و به مدت یک ماه کاری به صورت دورکاری خواهد بود.
  • در پایان دوره هنرجویان برگزیده به بازار کار معرفی خواهند شد

مدرس

غزاله مطیعا
غزاله مطیعا
آرت دایرکتور، طراح و گرافیست

سالها است که در زمینه طراحی رابط کاربری و طراحی تجربه کاربری مشغول به کار است. همکاری با TEDX هلند و رویداد جهانی «پرمننت بتا» از جمله تجربه‌های کاری مطیعا است

برگزارکنندگان

فضای کار اشتراکی زاویه
فضای کار اشتراکی زاویه
حامی

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
آشنایی با یکی ابزارهای ادوب فوتوشاپ، ادوب ایلاستریتر، ادوب ایکس‌دی یا اسکچ برای شرکت در این دوره لازم است
من شک دارم که این دوره برای من مناسب است یا نه، چه کار کنم؟
به راحتی می توانید بلیط رایگان تعیین سطح و مشاوره را خریداری کنید
آیا می‌توانیم فقط در جلسه آخر با موضوع چالش‌های فریلنسرها با کارفرماها شرکت کنم؟
بله، به راحتی می‌توانید بلیط مخصوص این جلسه را به صورت مجزا خریداری کنید
آیا با شرکت در دوره می‌توانم در جلسه پایانی با موضوع چالش‌های فریلنسرها با کارفرماها شرکت کنم
بله، شما با خرید بلیط دوره، هزینه شرکت در دوره پایانی را هم پرداخت کرده اید

آدرس

تهران میدان آزادی، ابتدای جاده مخصوص کرج (اتوبان شهید لشکری)، جنب مترو بیمه، کارخانه نوآوری آزادی، فضای کار اشتراکی زاویه

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

فسفری‌ها

ما پارتیزان هستیم، پارتیزان جوخه فسفری‌ها...

رویداد های برگزارشده۵
رویداد های فعال۰