رویداد به پایان رسیده است!
دوره اصول و فنون مذاکره در تاریخجمعه ۷ دیبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

دوره اصول و فنون مذاکره

شروع:
پنج‌شنبه ۶ دی ۹۷ ۰۸:۳۰
پایان:
جمعه ۷ دی ۹۷ ۱۶:۳۰
دوره اصول و فنون مذاکره
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات

                                                  دوره اصول و فنون مذاکره

در طول یکسال گذشته، چه میزان از اهدافی که در معاملات تجاری مدنظر تان بوده را کسب کرده اید؟

آیا بعد از پایان جلسه یا گفتگوهای شغلی احساس رضایت از خود داشته اید؟؟

چه میزان از خواسته های خود را پس از گفتگوی مذاکره به دست آورده اید؟؟

در روابط اجتماعی تان چطور؟ در بدست آوردن مزایای شغلی بیشتر چطور؟ و یا درکارهای روزمره تان مثل خرید وسائل مورد نیاز؟!

 

عمده روابط افراد چه در زندگی شخصی و چه در تعاملات کاری، از جنس مذاکره هستند. مذاکره در تمام ابعاد زندگی نشان داده می شود، از تنظیم یک قرارداد تجاری بین المللی تا گفتگوی دو خویشاوند که با هم قهر کرده‌اند را در برمی گیرد.

 

 

چرا دانستن اصول و فنون مذاکره مهم است؟

شغل بسیاری از ما  به نحوی است که در ان روزانه  نیاز  است که مذاکرات زیادی انجام بدهیم ،  به ویژه کسانی که حرفه و کار اصلی انها فروش است . از طریق "مذاکره خوب و موثر" به  اهدافمان دست پیدا می کنیم. ما باید " مذاکره خوب و موثر" را یاد بگیریم چون سوخت اصلی موتور موفقیت خودمان ، واحد ما و شرکت ما است.


 


                   در تجارت شما آنچه را که لیاقت دارید به دست نمی آورید، آنچه را که مذاکره می کنید به دست می آورید

 
 

فنون مذاکره یکی از کلیدی ترین مسایلی است که در دنیای تجارت امروزی به آن پرداخته شده است. هر روز بیش از پیش مذاکره کنندگان تجاری در می یابند که موفق ترین معامله کنندگان و فروشندگان کسانی هستند که در ایجاد ارزش افزوده و به طور کلی بالا بردن ارزش کالاها و خدمات خود مهارت بالایی دارند. بدین ترتیب کسانی که فنون مذاکره را به خوبی یاد گرفته و به اجرا درآورند مطمئناً موفقیت بیشتری در کسب و کار خود خواهند داشت.

نقش افراد در مذاکره بسیار مهم می باشد. افراد با دانش، بینش و روش ها همراه با احساسات و عواطف گوناگون در مذاکره شرکت می کنند که هدف و انتظارات آنها متفاوت می باشند. مدیران و افرادی که به نمایندگی از سازمان برای مذاکره اقدام می کنند اگر نتوانند آنچه که جز اهداف شرکتشان است را محقق کنند، ممکن است سازمان را دچار چالش های بیشتری کنند.

مذاکره کنندگان برای موفقیت در مذاکره باید ترفندهای مذاکره را بداند تا بستگی به شرایط هر مذاکره از یک یا چند ترفند استفاده نماید. علاوه بر این باید روش مقابله با ترفندها را بداند تا در دام آن ترفندها گرفتار نشود.

                                             برخی از 25 ترفند مذاکره که شما در این دوره آموزشی خواهید آموخت :

مذاکره کالباسی

در این روش مذاکره کننده امتیازاتی که از طرف مقابل می­خواهد بگیرد  به یکباره نگیرد که وی از مذاکره گریزان شود . در این روش امتیازات به تدریج از طرف مقابل اخذ می گردد.

روش مقابله با این ترفند : باید دامنه و حد و حدود تعهدات طرفین  مذاکره را از ابتدا مشخص کنیم و چهارچوب مذاکره و خواسته­های طرفین را مشخص کنیم تا در دام این ترفند نیافتیم .

 ترفند جنازه

یعنی یکی از طرفین مذاکره (طرف اول مذاکره)  پیشنهادات مکرر  ارایه می دهد  اما  طرف دوم با عدم اظهار نظر در مورد این پیشنهادات طرف مقابل و نقش جنازه (بدون واکنش بودن )  را بازی کردن می­خواهد طرف مقابل تمامی مواضع خود را رو کند و از بین آنها بهترین را برای خود برگزیند.

روش مقابله با این ترفند : تاکتیک مقابله با این ترفند این است که توپ را در زمین طرف دوم بیاندازیم و از او درخواست کنیم که وقتی ما پیشنهاد اول خود را اعلام کردیم او  پیشنهاد دوم را  در مقابل ما ارائه کند و تا پیشنهاد دوم را ارائه نکرده است ما پیشنهاد دیگری روی میز نگذاریم و اقدامی نکنیم.

 من بیچاره

تحریک دلسوزی، خوش باوری طرف مقابل مذاکره برای خود و پیش بردن مذاکرات به نفع خود (مثلاً با غیرمطلع نشان دادن خود از موضوع یا مظلوم نمایی یک سری امتیازات از طرف مقابل اخذ شود).

روش مقابله با این ترفند: نباید فریب سادگی ، مطلومیت و بی اطلاعی طرف مقابل را بخوریم. با برنامه ریزی برای انجام مذاکرات در جلسات دیگر از صحت و سقم اظهارات وی مطلع گردیم.

                                  سه عنصر حیاتی مذاکره: اطلاعات، زمان و قدرت

اطلاعات

طرفی که بهترین درک و شناخت را از آنچه که باید انجام شود دارا باشد، قدرت بیشتری در مذاکره دارد. صحیح بودن اطلاعات مسلما تعیین کننده است.

زمان

طرفی که از نظر وقت در تنگنا نباشد، کار خود را بهتر انجام می دهد. هیچ وقت در تنگنای وقت مذاکره نکنید و اجازه ندهید که طرف مقابل احساس کند در تنگنای وقت هستید.

قدرت

هیچ وقت قدرت را به طرف مقابل واگذار نکنید. بدیهی است افرادی که قدرت بیشتری دارند از موضع بالاتری به مذاکره می پردازند و گاها پیش شرط تعیین می کنند.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت سازمان به آدرس www.imiesf.org مراجعه نمایید.

 

سخنرانان

دکتر مازیار میر

دکتر مازیار میر

عضو مدیران برتر اتحادیه اروپا

صاحب سبک آموزشی دکترین مذاکره و زبان بدن

عضو مدیران برتر اتحادیه اروپا

عضو انجمن بازاریابی برند و تبلیغات اتحادیه اروپا

مشاور و مدرس شرکت های بزرگ دولتی و خصوصی

برگزارکنندگان

سازمان مدیریت صنعتی اصفهان

سازمان مدیریت صنعتی اصفهان

آموزش،تحقیق،مشاوره

آدرس:اصفهان خیابان میر،خیابان مصلی،شماره 74 سازمان مدیریت صنعتی اصفهان