کاور
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
درخواست مشاوره رایگان دوره های آموزشی
-
رایگان
درخواست جلسه کوچینگ
بعد از ثبت این بلیت، با شما تماس گرفته می شود، به صورت رایگان مشاوره دریافت می کنید و با توجه به نیاز و موضوع شما، یک کوچ حرفه ای دارای مدرک معتبر، به شما معرفی می شود.
-
رایگان
درخواست مشاوره برای خرید دوره «مدیر در نقش کوچ»
-
رایگان
درخواست کد 20 درصد تخفیف کتاب «کوچینگ چیست»
جهت ثبت سفارش و ارسال کتاب با شما تماس گرفته می شود.
-
رایگان
متقاضی شرکت در رویدادهای کوچینگ
-
رایگان

درباره فراکوچ

حدود نیم دهه گذشته، برای اولین بار در ایران و در سال ۱۳۹۴، یک گروه حرفه ­ای متشکل از مدیران باتجربه و کارشناسان حوزه‌های مختلف، فعالیت ­های علمی، تحقیقاتی و پژوهشی خود را در حوزه مباحث توسعه فردی و کسب‌وکار با بهره‌گیری از روشی مدرن و بین‌المللی به نام کوچینگ (Coaching) آغاز نمودند و موفقیت‌های بسیاری، از قبیل گردآوری، ترجمه منابع داخلی و بین‌المللی و در ادامه بومی‌سازی این مهارت ارزشمند و کاربردی، به دست آوردند. در سال ۱۳۹۶ و در مسیر توسعه این فعالیت‌ها، اولین مؤسسه حقوقی کشوری با نام تجاری «مؤسسه توسعه مربیگری فراکوچ ایرانیان» به شماره ۵۹۲۸ به ثبت رسید که موضوع تخصصی فعالیت و اساسنامه آن «مربیگری و مشاوره توسعه مهارت‌های فردی و شغلی در کسب‌وکار» تعیین گردید. تمرکز این مؤسسه بر «ارائه خدمات کوچینگ فردی و سازمانی» قرار گرفته است و برای تأمین مربی مورد نیاز در این حوزه، به «آموزش کوچ­های حرفه‌ای» نیز می‌پردازد.

آکادمی بین المللی فراکوچ در یک نگاه

خاطره ای از زبان یک کوچ حرفه ای

قبل از اینکه با مهارت کوچینگ آشنا بشوم، به دنبال شغلی میگشتم که خیلی به آن علاقه داشته باشم، بتوانم به مردم کمک کنم و از همه مهم تر علاوه بر اینکه به درآمدم کمک میکند، به خودم کمک کند که در زندگی پیشرفت کنم و آدم بهتری بشوم.

اگر بخواهم صادقانه اعتراف کنم من هم مثل بعضی از شما وقتی برای اولین بار با کوچینگ آشنا شدم، فکر کردم که مانند خیلی از شغل های جدید، آمده است وعده های تو خالی بدهد.

 به من پیشنهاد شد که به رایگان از خدمات کوچینگ استفاده کنم. وقتی برای اولین بار از کوچینگ برای حل یکی از مسئله های شخصی ام استفاده کردم نتیجه اش برایم شگفت انگیز بود.

پس تصمیم گرفتم برای تجربه هم که شده کوچینگ را یاد بگیرم. در دوره های آموزشی کوچینگ ثبت نام کردم و با دنیای کوچینگ به طور کامل آشنا شدم. مهارت هایی که یاد می گرفتم را در زندگی و کارم پیاده می کردم و نتایجش خیلی اثرگذار بود.

جالب اینجاست که تصمیم گرفتم کوچینگ را به عنوان شغل اصلی انتخاب کنم و اولین درآمدم را دقیقا یک ماه بعد از تمام شدن دوره آموزشی کسب کردم. الان که دارم این خاطره را برایتان مینویسم یک سال است که به عنوان کوچ حرفه ای فعالیت میکنم و برای هر جلسه ای که برای مراجع ها برگزار میکنم 100 هزار تومان درآمد کسب میکنم.

میدانی بهترین قسمت کار کجاست؟ اینکه تو یک بار دوره آموزشی کوچینگ را میگذرانی اما میتوانی سال ها از این مهارت کسب درآمد کنی.

یادداشت

این یک راز کوچیکه که تقریبا هیچ کس در موردش صحبت نمی کنه. اگر تو مهارتی داشته باشی که بتونی به دیگران کمک کنی تا در زندگیش بهتر عمل کنه و احساس خوشبختی بیشتری داشته باشه یا بتونه در کسب و کارش توانمندتر و درآمدش بیشتر بشه، همیشه و در همه جا این مهارت همراه تو هست و یک سرمایه است که هیچ کس نمیتونه اونو ازت بگیره و همیشه همراهته!

هر سال افراد زیادی رو می بینی که به دنبال احساس خوشایند یا خوشبختی در زندگی می گردن و یا میخوان تو شغلشون پیشرفت کنن و درآمدشون رو افزایش بدن، یا میخوان کسب و کار جدیدشون رو راه اندازی کنن.

اکثر این افراد دنبال پیشرفتن اما مقصد رو نمی دونن؛ اگه مقصد رو می دونن، مسیر رسیدن به هدف رو نمی دونن و اگه مسیر رو می دونن، گره ها و موانعی دارن که اجازه نمی ده به چیزی که میخوان برسن.

تو میتونی به این افراد کمک کنی که سریع تر مسیر پیشرفت خودشون رو طی کنن و به هدفی که در زندگی و کارشون مشخص کردن برسن؛ به همین خاطر تو برای اونها مثل یک قهرمان هستی.

 

شاید برات عجیب باشه اما جالبه بدونی که در کوچینگ، برای اینکه تو بتونی توانایی همراهی با دیگران رو به دست بیاری، نیازی نیست که لزوما روانشناس باشی یا خودت تخصص و تجربه ای در حوزه کسب و کارشون داشته باشی.

 

اگر مهارت های لازم رو آموزش و سیستم و ابزار مناسب رو داشته باشی، میتونی در مدت دو تا 3 ماه، مخاطبت رو توانمند کنی و بهش کمک کنی تا به هدفش برسه.

کوچینگ چه چیزی هست و چه چیزی نیست؟

کدوم دسته از مردم متقاضی جلسه کوچینگ هستن و حاضرن برای جلسه کوچینگ هزینه کنن؟

در اینجا می خوام لیستی از برخی مشتریان و سازمان هایی که از طریق موسسه ما از آموزش و خدمات کوچینگ استفاده کردن رو براتون بازگو کنم:

 

* مدیران ارشد سازمان های بزرگ و پیشرفته - برای ارتباط بهتر با کارمندان و کارکنان- مثل دیجی کالا، همراه اول و شرکت راه آهن ایران - رجا

* مدیران و صاحبان کسب و کارهای کوچک - برای پیشرفت و توسعه کسب و کار- مانند استارتاپ های مختلف

* کارکنان ادارات دولتی - برای ارائه خدمت کوچینگ به همکاران و مدیران- مانند کارکنان علوم پزشکی مشهد و سازمان فنی و حرفه ای کشور

* معلمان، مدرسان دانشگاه ها و اساتید تمامی حوزه های آموزشی - برای ارتباط بهتر با دانش آموزان و دانش پذیران و بالا بردن سطح کیفیت کلاس های آموزشی - مثل اساتید موسسه آموزش عالی وارستگان و دانشگاه علوم پزشکی همدان، امام رضا(ع)، فردوسی مشهد و ...

* مشاورین در تمامی حوزه ها (حقوقی، تحصیلی، مهاجرت، بیمه و ...) و روانشناسان - برای ارتباط و تعامل بیشتر با مراجعان و بالا بردن کیفیت جلسات مشاوره - مثل کارگزاران بیمه های پاسارگاد و پارسیان

* والدین - برای ارتباط بهتر و بالا بردن کیفیت تربیت فرزندان

* نوجوانان و جوانان - برای انتخاب دقیق تر و شفاف تر در حوزه های تحصیلی، ازدواج، شغل و ....

 

اینها فقط لیست بعضی از مشتریان و حوزه های کاری بودن که از خدمات و آموزش کوچینگ استفاده کردن و کوچینگ خیلی براشون مفید بوده

 

یک قانون ساده وجود داره،
اگر فردی، کسب و کار یا سازمانی میخواد که بالاترین میزان کیفیت و سریعترین میزان رشد رو داشته باشه،
حتما به یک کوچ نیاز داره.

 

در دوره آموزش کوچینگ چه سرفصل هایی گفته می شه؟

 • به طور کامل با مبانی و تاریخچه کوچینگ آشنا می شی.
 • بخش هایی از رشته روانشناسی مثبت گرا که در کوچینگ کاربرد داره رو یاد خواهی گرفت.
 • بخش هایی از رشته مدیریت که در کوچینگ کاربرد داره رو فرا خواهی گرفت.
 • یاد می گیری که چطور ارتباطت رو با مخاطب و مراجع شروع کنی که از طریق این ارتباط موثر به شما اعتماد کرده و راحت حرفهاش رو بزنه.
 • یاد می گیری که چطور ذهنت رو مدیریت کنی که درگیر قضاوت دیگران نشه.
 • متوجه می شی چرا 80% آدم ها از همدردی و ترحم فراری هستن و یاد می گیری که چطور به جای همدردی با استفاده از مهارت همدلی و درک احساسات، مراجع رو آروم کنی.
 • 8 مدل مختلف پرسشگری رو یاد میگیری و متوجه می شی که چطور با پرسیدن سوالات قدرتمند و اثربخش به مراجع ماهیگیری یاد بدی تا در مسئله خودش توانمند بشه و بتونه گره هایی که در ذهن یا مسیر رسیدن به هدف داره باز کنه.
 • یاد میگیری که چطور با مهارت مخالفت موثر، طوری نظر و مخالفت خودت رو بیان کنی که مخاطبت به جای ناراحتی، نظر تو رو بپذیره.
 • یاد میگیری که مخاطب چه زمان هایی نیاز به تشویق و تبریک داره که انگیزه و ارادش شارژ بشه تا با انرژی و قدرت بیشتری به سمت هدفش حرکت کنه.
 • 5 سطح گوش دادن فعال رو آموزش می بینی تا بتونی به نگفته های مراجع پی ببری و افکارش رو بخوانی.
 • چطوری به سیستم فکری و هیجانی مراجع وارد بشی و بتونی با بازخورد های اثربخش مثل یک آینه افکار و ارزش هاش رو به خودش نشون بدی تا بهترین تصمیم ها رو بگیره.
 • متوجه می شی که چطور با استفاده از 8 ابزار مختلف مخاطب رو در مسیر رسیدن به چیزی که میخواد همراهی کنی.
 • فرآیند ها و مدل های کوچینگ رو یاد میگیری و چگونگی برگزاری جلسه کوچینگ رو آموزش می بینی.
 • به تو کمک می کنیم که متد و مدل اختصاصی خودت رو برای برگزاری جلسه کوچینگ خلق کنی.
 • یاد میگیری چطور به مراجعی که تو زندگیش هدف نداره اما میخواد پیشرفت کنه، کمک کنی تا به مسیر زندگیش برگرده و احساس رضایت داشته باشه و نتیجه جلسات براش به یاد موندنی بشه.
 • یاد میگیری که چطور بدون اینکه تجربه و تخصص خاصی در موضوع مراجع داشته باشی به او کمک کنی تا به هدفش برسه. (از یاد گرفتن این مهارت شگفت زده خواهی شد)
 • متوجه می شی که چطور مسئولیت پذیری خودت و مراجعت رو تقویت کنی.
 • 90% مراجعینی که وارد جلسه کوچینگ می شن، مسئله اونها  گره در مسئله ی دیگه ای داره که از اون با خبر نیستن. تو می تونی به اونها کمک کنی تا به طور ریشه ای مسائلشون روحل کنن.

پس در این دوره کامل آموزش میبینی که:

 1. چطور با سوال پرسیدن به مخاطب کمک کنی که به خودآگاهی برسه و از خودش چیزی یاد بگیره؟
 2. چطور دیدگاه مخاطب را از تمرکز و تاسف گذشته و شکست هاش، به آینده و نقاط قوتش تغییر بدی؟
 3. بر روی کدام ویژگی های مراجع متمرکز بشی تا باعث انگیزه و شکوفاییش بشه؟
 4. بر روی کدام اطلاعات مراجع تاکید کنی که منجر به باز شدن گره های ذهنی او بشه؟
 5. برجسته ترین اساتید کوچینگ چه چیزی به ما یاد میدن که باعث اثرگذاری کوچینگ در زندگی فردی  و در جلسات کوچینگ تو بشه؟
 6. چطور با استفاده از تکنیک های مختلف، آینده و حال را به مخاطب نشون بدی که منجر به تصمیم گیری شفاف او بشه؟

 

نوع تفکر و پردازش فکری کسانی که در دوره های آموزشی کوچینگ شرکت کرده اند تغییر کرده است.
نوع دیگری به مسایل نگاه می کنند، بهتر فکر می کنند، راحت تر افکار را پردازش می کنند
و نتایج قابل قبول تری از این افکار به دست می آورند.

همه چیز در رابطه با دوره جامع آموزش کوچینگ

شرکت در دوره آموزشی فراکوچ چه مزیت هایی برام داره؟

در حقیقت برای اینکه تبدیل به یک کوچ حرفه ای بشی چیزی فراتر از یک دوره آموزشی تئوری نیاز داری که برات فراهم کردیم.
 
لذا وقتی تو دوره ی آموزشی کوچینگ شرکت کنی در کنار آموزش های تئوری و عملی کوچینگ، این خدمات رو دریافت خواهی کرد:


*   12 ساعت آموزش فردی و خصوصی از طریق شرکت در 12 جلسه کوچینگ به عنوان مراجع برای حل کردن مسائل شخصی شما

*  48 ساعت تمرین عملی در گروه های 3 نفره با نظارت و تدریس اساتید و مربیان مجرب

*  ارتباط مستقیم با واحد آموزش موسسه و اساتید برای برگزاری هرچه بهتر کلاس ها

*  شرکت در آزمون گواهینامه

*  اعطای مدرک و گواهینامه های معتبر از سازمان فنی و حرفه ای (معتبر ترین مدرک آموزش کوچینگ در کشور) و مرکز آموزش بازرگانی (زیر نظر وزارت صنعت معدن و تجارت) و در صورت درخواست از وزارت علوم با هزینه اضافه

*  همراهی یک کوچ حرفه ای به عنوان پشتیبان علمی برای پاسخگویی به سوالات شما

*  همراهی یک کوچ حرفه ای به عنوان پشتیبان اجرایی برای تمرین های هفتگی خارج از کلاس

*  عضویت در شبکه های ارتباطی با کوچ های حرفه ای از سراسر دنیا و ایران

*  استفاده از جزوه ها و کتابچه های علمی کمک آموزشی

*  یادگیری 11 صلاحیت مطابق استاندارد های فدراسیون جهانی کوچینگ ICF

*  حضور رایگان در جلسات فوق برنامه آموزشی مانند نشست های هم افزایی فراکوچ و کارگاه های کوتاه مدت مختلف

*  عضویت یکساله رایگان در بنیاد کوچ های حرفه ای ایران

 

ضمنا استراتژی هایی داریم که بعد از فارغ التحصیلی برای ورود به بازار کار کوچینگ از شما حمایت می کنیم.
حمایتی که تا اینجای توضیحات در موردش صحبت نکردیم.

 

تصور کن که تمام ابزار و تکنیک های مورد نیاز برای برگزاری جلسه کوچینگ را یاد گرفتی، اگر مراجعی نداشته باشی نمیتوانی به عنوان شغل اصلی از مهارت کوچینگ درآمد زایی کنی.

اگر بخوام خیلی ساده و کلی این استراتژی را توضیح بدم، داستان از این قراره:

تو رو در فضاهای معتبر آنلاین برای کسب اعتبار لازم و پیدا کردن مراجع معرفی میکنیم.

حتی میتونی به عنوان کوچ حرفه ای در موسسه فراکوچ مشغول به کار بشی؛ بهت مراجع معرفی میکنیم و جلسات کوچینگ رو برات برنامه ریزی و پیگیری می کنیم.

بهت کمک می کنیم که از اطلاعاتی که به دست آوردی، تولید محتوا کنی تا علم و مهارت خودت رو به دیگران منتقل کنی.

در صفحات اجتماعی خودمون به بازنشر محتواهات کمک می کنیم.

برنامه های مختلفی برای جذب مراجع جدید برات داریم.

در نوشتن فرمول و استراتژی قرارداد با مراجع و قیمت گذاری جلسات بهت کمک می کنیم.

و چندین استراتژی خاص دیگه...

می دونی بزرگترین مزیت این استراتژی ها تو چیه؟

 

با استفاده از این استراتژی ها حتی نیازی نیست یک ریال برای تبلیغات هزینه کنی و یا چیزی از مارکتینگ و بازاریابی بدونی. پس کاملا مطمئن باش

 

چجوری در دوره آموزش کوچینگ بورسیه بشیم؟

در طرح ویژه بورسیه کوچینگ آکادمی بین المللی فراکوچ، افراد مستعد، نخبگان و اساتید دانشگاه، در راستای اعتلای فرهنگ کوچینگ، بورسیه می شوند.

معرفی کتاب «کوچینگ چیست»

o معرفی کتاب 

 

احتمالا زمانی که کلمه کوچینگ را شنیده­اید، کنجکاو شده­اید که بدانید کوچینگ چیست و چه کاربردی دارد. به زبان ساده، کوچینگ که معمولا در قالب جلسات یک به یک برگزار می­شود، فرآیندی است که در آن کوچ از کوچی (کوچ شونده) پرسش های عمیقی می­پرسد، سپس به پاسخ­ها و گفته­های او فعالانه گوش می­دهد، به موقع بازخوردهای سازنده­ای به کوچی می­دهد، از او را برای رسیدن به اهدافش حمایت می­کند، و نقاط قوت و موفقیت های کوچی را تشویق می­کند، تا کوچی بتواند با کمک کوچ به آنچه که می­خواهد برسد. 

کوچینگ یک مهارت بین رشته‌ای است که از تلفیق رشته‌های مدیریت، روانشناسی، جامعه‌شناسی، فلسفه، هستی‌شناسی، علم اعصاب و سایر رشته‌هایی که به نحوی با کمک به انسان‌ها برای پرورش خود، ارتباط با دیگران، کسب بهتر اهداف و افزایش ذخیره عظیم دانش بشری کمک می‌کنند، به وجود می‌آید؛ بر این اساس ریشه‌های زیادی (از جمله زمینه‌های بومی) برای کوچینگ قابل ذکر است.

هر چند در کتب فارسی از واژه مربی یا مربیگری برای معادل کلمه کوچینگ استفاده می‌شود اما واژه مربی یا مربیگری، با توجه به معنای گسترده و ناهمسوی آن در ادبیات‌فارسی، ممکن است گاهی ذهن خواننده را به قضاوت و پیش‌داوری ببرد؛ احتمالی که در فرآیند کوچینگ همواره باید از آن اجتناب شود. لذا، هر چند که واژه مربی معادل معنای کامل کوچینگ نیست، به‌ناچار گاهی در ترجمه از این واژه هم استفاده می‌شود تا فارسی هم پاس داشته شود؛ بنابراین هر جا که از لفظ مربی استفاده شده است معادل کوچ یا کوچینگ می‌باشد. همچنین، بعضی مواقع با توجه به فراوانی معنایی، در ترجمه لفظ کوچی از واژگانی چون تعلیم‌گیرنده، مراجع، مراجعان، مخاطب یا مخاطبان بهره گرفته شده است. بهترین واژه برای ترجمه کوچی، با بار معنایی نزدیک به مفهوم کوچینگ، واژه مراجع می‌باشد.

مرکز آموزش کوچینگ ایران (آکادمی بین­المللی فراکوچ) که از سال 1396 اقدام به آموزش کوچینگ به علاقه­مندان نموده است، این رسالت را برای خود قائل است که به ترویج اصولی و علمی دانش کوچینگ در ایران بپردازد. کتاب "کوچینگ چیست"‌ نتیجه چنین رویکردی به این دانش مدرن است و از نتایجی که پیش از این به دست آورده­ایم، می­دانیم که خواندنش برای مخاطب علاقه­مند، بسیار موثر می­افتد.

 

o کتاب کوچینگ چیست برای چه کسانی مناسب است؟

 

کوچینگ دامنه کاربرد وسیعی دارد، مثلا مدیر می تواند در گفتگو و ارتباط با کارکنانش، نقش کوچ را ایفا کند. معلم یا استاد می تواند با روش کوچینگی تدریس کند و به مخاطبانش آموزش دهد. والدین در تعامل با فرزندانشان می توانند به ایفای نقش والد-کوچ بپردازند. ماهیت کوچینگ به نوعی است که همه افراد می توانند در تعامل، ارتباط و گفتگو از کوچینگ استفاده کنند. جالب این جاست که کوچینگ در ارتباط فرد با خودش نیز کاربرد دارد که از آن با عنوان خودکوچینگ یاد می شود. ایفای نقش کوچ توسط مدیران، والدین، معلمان و اساتید و سایر افراد، به موثرتر شدن نوع ارتباط کمک می کند. 

کوچینگ به غیر از کاربرد این چنینی، می تواند به عنوان یک شغل و حرفه نیز مورد استفاده قرار گیرد. جالب است بدانید که کوچینگ یکی از شغل هایی است که در کشورهای پیشرفته رشد سریعی را طی می کند. به دنبال افزایش محبوبیت و تقاضا برای استفاده از خدمات کوچینگ در کشورهای پیشرفته، چند سالی است که در کشور ما نیز کوچینگ مطرح شده است به طوری که بسیاری از افراد یا آن را ابزار مفیدی برای کار و حرفه فعلی خود می دانند یا آن را شغل ایده آل خود می پندارند.

این کتاب، نگاشته شده است تا کوچینگ را به هر دو دسته از افراد معرفی کند. هم کسانی که می خواهند از کوچینگ در کار و زندگی خود استفاده کنند مانند مدیران، والدین، اساتید و ... و هم کسانی که می خواهند به حرفه و شغل کوچینگ روی بیاورند. این کتاب تصمیم دارد نقش دروازه ورود به دنیای بزرگ و جذاب کوچینگ را ایفا کند.

 

 

o با نویسندگان این اثر بیشتر آشنا شویم

 

استاد یاسر متحدین 

1. بنیانگذار و مدیرعامل موسسه توسعه مربیگری فراکوچ ایرانیان

2. مهندس صنایع و دکترای حرفه ای مدیریت کسب وکار (DBA)

3. مدرس کشوری کوچینگ و برگزار کننده 40 دوره استاندارد آموزش کوچینگ 

4. تدوین گر و ثبت کننده استاندارد «کوچینگ توسعه و کسب و کار» در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

5. تجربه بیش از 3500 ساعت - نفر ارائه خدمات آموزش و اجرای جلسات کوچینگ برای افراد، مدیران و سازمانها نظیر وزارت نفت، همراه اول، پتروشیمی، دیجی کالا و ...

6. سخنران همایش‌ها و سمینارهای مختلف حوزه توسعه منابع انسانی

7. مشاور سازمان صنایع کوچک در طرح مطالعاتی توسعه خوشه‌های صنعتی

8. نماینده سازمان ملل متحد (unido) عامل توسعه خوشه‌های صنعتی  CDA

9. عضو مرکز مطالعات و توسعه خوشه‌های صنعتی استان خراسان رضوی

10. عضو جامعه متخصصان کنترل کیفیت صنایع ایران

11. عضو انجمن مدیریت منابع انسانی ایران

12. عضو باشگاه مدیران ایران

 

دکتر مصطفی جهانگیر

1. عضو هیات علمی (استادیار پایه 6) مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان-گروه فناوری اطلاعات سلامت

2. دکتری تخصصی (PHD) مدیریت رفتاری از دانشگاه فردوسی مشهد

3. کارشناس ارشد دوم مدیریت اجرایی گرایش مدیریت استراتژیک از دانشگاه فردوسی مشهد

4. کارشناس ارشد اول مهندسی فناوری اطلاعات گرایش سیستم های مدیریت از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

5. مهندس کامپیوتر گرایش نرم افزار از دانشگاه امام رضا )ع(

6. مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه­های دولتی و غیردولتی

7. نویسنده و مترجم کتب و مقالات تخصصی در زمینه کوچینگ و توسعه فردی و سازمانی

 

 

o در بخشی از کتاب کوچینگ چیست می‌خوانیم

 

پاسخگویی و مسئولیت­پذیری به معنای ساده درک تاثیرگذاری خود بر شرایط است. اگر مراجع بداند مسئول چیزی است، حسی به او القا می­شود که انگار نسبت به آن قدرت دارد و می­تواند روی آن تاثیر بگذارد.

در نتیجه اصل و باوری در کوچینگ وجود دارد که می­گوید مراجع خودش مسئول نهایی تمام نتایجی است که به دست می­آیند؛ شامل:‌ شغل او، روابطی که دارد، مکان زندگی او و... بنابراین، اگر کوچ دنبال آن است که مراجع را توانمند کند تا خود نقش مثبتی در موقعیت و شرایط زندگی­اش داشته باشد، القاء حس مسئولیت فردی به او از عوامل کلیدی در موفقیت این روش است. برای اینکه گفت­و­گوهای کوچینگ به نتایج بهتری دست پیدا کنند، کوچ این حس را به مراجع القا می­کند که حتی نتایج بهتر از این هم می­تواند به دست آورد.

مدیریت پیشرفت و پاسخگویی، واگذاری مسئولیت به مراجع است تا او دست به اقدام بزند. چرا مسئولیت­پذیری مراجع مهم است؟ چون ...

 

 

o فهرست مطالب کتاب

 

فصل 1: تعریف درست از کوچینگ کدام است؟

گمان نکنید که کوچینگ صرفا از ورزش به علم مدیریت زندگی و کسب­و­کار راه پیدا کرد. ریشه­های دیگری را هم می­شود در توسعه این مفهوم سراغ گرفت. مثل مورد «توماس جی.لئونارد» که به عنوان بنیان­گذار کوچینگ زندگی شناخته می­شود.

فصل 2: در جست­و­جوی ریشه ها

کوچینگ از خلا شکل نگرفته است بلکه ریشه در شاخه هایی از روان شناسی دارد. روان شناسی مثبت گرا و روان شناسی مراجع محور دو جریان عمده در روان شناسی هستند که بر شکل گیری کوچینگ تاثیر گذاشته اند.

فصل 3: از شایستگی ها

فدراسیون جهانی کوچینگ (ICF)، بزرگ­ترین مرجع کوچ­های حرفه­ای، برای کسانی که می­خواهند وارد این حرفه شوند، علاوه بر الزامات دیگر، هشت صلاحیت تعیین کرده است که تمام کوچ­ها ملزم به رعایت آن هستند. این صلاحیت­ها اساس روند ارزیابی و اعتبارسنجی مدرک صادر شده از سوی فدراسیون محسوب می­شود.

فصل 4: مهارت­های کوچ

شما به عنوان یک کوچ باید مهارت­ها و اصول کاربردی کوچینگ را آموخته باشید تا بتوانید در این زمینه فعالیت داشته باشید. مهارت­های کوچینگ وجه تمایز اصلی این رشته با مشاوره را تعیین می­کنند.

از طرفی، اگر قصد مراجعه به یک کوچ را دارید، باید مهارت­های کوچینگ را بشناسید تا بتوانید به صورت مطلوب از جلسه خود استفاده نمایید و با کوچ خود همراه شوید. 

فصل 5: جزئیات یک جلسه موفقیت­آمیز کوچینگ

در این فصل می­آموزیم که برای کسب تاثیر بیشتر از مهارت­های کوچینگ، چه نوع جلساتی و با چه ویژگی­هایی باید برگزار شود.

فصل 6: مدل­های مختلف کوچ

در این فصل انواع کوچینگ را در حوزه­های مختلف بررسی می­کنیم؛ موضوعی که می­تواند یک ساختار سازمان­یافته برای تحقق اهداف و موفقیت در زندگی پدید آورد.

فصل 7: وقتی از جلسه کوچینگ حرف می­زنیم، از چه حرف می­زنیم؟

در فصل آخر این کتاب، این موضوع را بررسی می­کنیم که کوچینگ برای چه کسانی مفید است و چگونه می­تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

نظرات شرکت کنندگان دوره های آموزش کوچینگ آکادمی بین المللی فراکوچ

استاد

برگزارکنندگان

سوالات متداول

ثبت نام برای یادگیری این مهارت نیاز به پیش نیاز ندارد.
فقط کافیه در این وبینار به صورت رایگان ثبت نام کنی و یا با شماره تلفن 09190179020 تماس بگیری. همکاران ما اطلاعات لازم رو بهت میگن.
یک کوچ به تو کمک میکنه که گره های زندگیتو باز کنی و سریعتر و دقیقتر به هدفت برسی. کوچینگ بهت کمک میکنه که هدفت رو بسازی، راه های رسیدن به هدف رو پیدا کنی و موانع موجود در راه رسیدن به هدفت رو شناسایی کنی و اون ها رو برطرف کنی.
دوره های آموزشی موسسه فراکوچ به صورت آنلاین برگزار میشه. از مزیت های آنلاین بودن کلاس ها، میشه به عدم محدودیت زمانی و مکانی و نداشتن مشکلات کلاس حضوری از قبیل ترافیک، هزینه و زمان رفت و آمد به محل کلاس، اشاره کرد. البته موسسه فراکوچ به صورت محدود دوره آموزشی حضوری هم برگزار میکنه که اطلاع رسانی از طریق سایت و صفحات مجازی فراکوچ انجام میشه.

گالری تصاویر

۳۰۵۴
دنبال کننده
۷۶
کل رویدادها
۱
رویداد فعال

معرفی: درباره آکادمی بین المللی فراکوچمرکز اموزش کوچینگ ایران از سال 94 فعالیت تیم مرکز آموزش کوچینگ ایران آغاز گردید. در طول این مدت تیم حرفه ای در جهت بومی سازی این دانش شکل گرفت و فعالیت های زیادی انجام شد. در سال 96 این مرکز فعالیت خود را گسترش داد و موسسه توسعه مربیگری فراکوچ ایرانیان را تاسیس و با شماره 5928 به ثبت رساند و و بطور تخصصی ش...

بیشتر از ۲۱۰ نفر (۸۴%) این برگزارکننده را توصیه کرده‌اند.

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

سه‌شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰

دوره تخصصی مهارت های نرم سازمانی

 • آنلاین
 • ۵,۱۲۵,۰۰۰ تومان
 • تجارت هوشمند هیراد (کارگزار معاونت علمی و صندوق نوآوری و شکوفایی)
چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰

کارگاه آنلاین SQL SERVER

 • آنلاین
 • از ۳۸۱,۰۰۰ تومان
 • data science ...
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰

دوره های مربیگری حوزه آموزش کودک

 • آنلاین
 • از ۶۸۰,۰۰۰ تومان
 • موسسه فرهیختگان روناش
پنج‌شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۰

سلسه آموزش‌های هفته جهانی کوچینگ(رایگان)

 • آنلاین
 • رایگان
 • گروه آموزشی و کوچینگ پریسا احمدی منش