رویداد به پایان رسیده است!
دوره تامین مالی و روشهای جذب سرمایه در تاریخ پنج‌شنبه ۸ اسفند به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
پنج‌شنبه ۲۴ بهمن ساعت ۰۸:۰۰

دوره تامین مالی و روشهای جذب سرمایه

  • ۴۵۰,۰۰۰ تومان
  • تهران
  • مدیریت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

تامین مالی و روشهای جذب سرمایه


در چند دهه گذشته و با فرارسیدن موج‌های جدید فناوری، چهره جهان با دگرگونی فراوانی مواجه شده است. این تغییر و تحول، تقریباً تمامی ابعاد و جنبه‌های زندگی افراد و از جمله صنایع مختلف و کسب‌وکارهای اقتصادی را در بر می‌گیرد. باید توجه داشت که شدت و دامنه اثرگذاری فناوری‌های یادشده، در تمامی صنایع یکسان نبوده و موانعی همچون چرخه طولانی توسعه فناوری، هزینه‌های بالای تحقیق و توسعه، دانش و تخصص مورد نیاز و نیز عدم انطباق دولت‌ها، شرکت‌های بزرگ و سازمان‌های عمومی با فناوری‌های نوین و الزامات و تبعات به‌کارگیری آن‌ها، موجب شده است تا در برخی از حوزه‌ها این روند با شتاب کمتری انجام گیرد.

ظهور مجموعه‌ای از شرکت‌های مبتنی بر فناوری‌های پیشرفته، با سهم قابل‌توجه در ارزش‌افزوده ایجادشده در مقیاس جهانی، نظیر گوگل، اپل، فیسبوک و توییتر که همراه با رشد تصاعدی بسیار زیاد آن‌ها بوده است، نگاه‌ها را به سمت پدیده‌ای تازه، تحت عنوان «کسب‌وکارهای نوپا» جلب نمود. کسب‌وکارهای نوپا بر اسـاس نوآوری و ایده‌های خلاقانه شکل می‌گیرند، عموماً از ابزارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات به نحوی در فرآیندهای خود استفاده می‌نمایند و نرخ رشد و توسعه آن‌ها در قیاس با شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی سنتی، سرسام‌آور است. استارت‌آپ‌ها کـه به سرعتی مثال‌زدنی در حال رشد و فراگیر شدن هستند، عملاً به یکی از محورهای اصلی توجه سیاست‌گذاران حوزه علم و فناوری و در مقیاس کلان‌تر، برنامه‌ریزان برنامه‌های رشد و توسعه اقتصادی در کشورهای مختلف بدل شده‌اند.

فراگیر شدن استارت‌آپ‌های فناورانه و استقبال روزافزون کارآفرینان، محققین و مخترعین از این دسته از کسب‌وکارها، ریشه‌ها و دلایل متعددی دارد. از مهم‌ترین این دلایل، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

افزایش نقش دانش در کسب‌وکار؛
ماهیت خاص فناوری؛
فشرده شدن چرخه ایجاد محصول؛
تأثیر فناوری‌های «IT» و به‌ویژه نرم‌افزارهای «Open Source» در کاهش هزینه‌های راه‌اندازی کسب‌وکار؛
تحولات عمیق در ساختار سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارها و فرآیند تأمین مالی.


گواهی پایان دوره


این دوره توسط مرکز آموزش های عالی تخصصی دانشکده فنی برنامه ریزی شده و در تاریخ 24 بهمن ماه و 1 و 8 اسفند ماه برگزار خواهد شد. در پایان دوره به شرکت کنندگان، گواهی حضور موفقیت آمیز در دوره از سمت دفتر آموزش های عالی تخصصی دانشکده فنی اعطا می گردد.

  • شروع: پنج‌شنبه ۲۴ بهمن ساعت ۰۸:۰۰
  • پایان: پنج‌شنبه ۸ اسفند ساعت ۱۷:۰۰

آدرس: تهران امیرآباد بالاتر از جلال آل احمد - پردیس فنی دانشگاه تهران - دانشکده مکانیک