رویداد به پایان رسیده است!
دوره تحلیل تکنیکال بورس(کد 107) در تاریخ شنبه ۶ اردیبهشت به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
شنبه ۱۹ بهمن ساعت ۱۴:۰۰

دوره تحلیل تکنیکال بورس(کد 107)

  • ۲۰۰,۰۰۰ تومان
  • اصفهان
  • مالی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

معرفی دوره


بازار سرمایه، (به انگلیسی: Capital market) به بازارهای مالی جهت خرید و فروش اوراق قرضه یا اوراق بهادار، با سررسید بیشتر از یک سال و دارایی‌های بدون سررسید، اطلاق می‌شود. در معمول‌ترین تقسیم‌بندی، بازار سرمایه از نظر مرحله عرضه اوراق بهادار، به دو بازار اولیه (بازار دست اول) و ثانویه (بازار دست دوم) تقسیم می‌شود.
در یک تقسیم‌بندی کلی دیگر، بازار سرمایه‌ای ایران از نظر شرایط شرکت‌ها، به دو بازاربورس اوراق بهادار و فرابورس طبقه‌بندی می‌شود. در زیرمجموعه بازار بورس اوراق بهادار و فرابورس بخش‌بندی دیگری وجود دارد که حضور در هر کدام از آنها شرایط و ضوابط خود را داراست. در این مطلب به بخش‌بندی بازار بورس اوراق بهادار و شرایط عمومی و اختصاصی هر کدام پرداخته می‌شود.
بازار سرمایه پلی است، که پس‌انداز واحدهای اقتصادی دارای مازاد مانند شرکت‌ها یا دولت‌ها را، به واحدهای سرمایه‌گذاری که بدان نیازمندند، انتقال می‌دهد. بنابراین بازار سرمایه، واحدهای پس‌انداز و سرمایه‌گذاران را با یکدیگر ارتباط می‌دهد. از سوی دیگر، سازوکارهای تعبیه شده در این بازار، از طریق رشد حجم پس‌انداز و سرمایه‌گذاری، رشد اقتصادی را تسریع می‌کنند.
استفاده از بازار سرمایه برای تأمین مالی مخارج دولت نیز، از جمله قدیمی‌ترین و متداول‌ترین شکل مبادلات مالی است. اتکای دولت‌ها به بازار سرمایه در اغلب اقتصادهای مدرن نه تنها از این جهت مهم است که دولت‌ها غالباً اوراق بدهی منتشر می‌کنند تا بخش عمده هزینه‌های خود را تأمین مالی نمایند، بلکه استقراض دولت غالباً حجم عظیمی از کل وجوه عرضه شده در بازار توسط وام‌دهندگان را جذب می‌کند.
در معمول‌ترین تقسیم‌بندی، بازار سرمایه به دو بازار اولیه و بازار ثانویه تقسیم می‌شود. از سوی دیگر بازارهای سرمایه، به دو بخش تقسیم می‌گردد، که عبارتند از: بازار سهام و بازار اوراق قرضه.
در بازار سرمایه ارتباط میان سرمایه‌گذار و سرمایه‌پذیر، بیش از یک سال است و بر عکس بازار پول، سرمایه‌پذیر ملزم به عودت وجوه نیست.


اهداف دوره


مزایا و مخاطرات سرمایه گذاری در بورس
روش های سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار
سایت ها و ابزار های آنلاین مرتبط با بورس
روش های تحلیل تکنیکال در بازار سهام
آشنایی با نرم افزار تحلیل تکنیکال
اندیکاتور - اسیلاتور در بورس

زمان‌بندی

شروع دوره
پایان دوره
عنوانشروعپایان
19 بهمن ماه 1398۱۷:۰۰۲۰:۰۰
عنوانشروعپایان
6 اردیبهشت ماه 1399۱۷:۰۰۲۰:۰۰

مدرس دوره

جواد جعفری فشارکی
جواد جعفری فشارکی
استادیار دانشگاه

رزومه


استادیار و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد

  • شروع: شنبه ۱۹ بهمن ساعت ۱۴:۰۰
  • پایان: شنبه ۶ اردیبهشت ساعت ۱۷:۰۰

آدرس: اصفهان خیابان شریعتی شرقي، بعد از بیمارستان شریعتی، روبروی بن‌بست فیروزي، پلاک ١٢+١، مركز آموزش هاي تخصصي و كاربردي دانشگاه آزاد اسلامي واحد نجف آباد