رویداد به پایان رسیده است!
دوره تخصصی روابط عمومی در تاریخ جمعه ۱۶ اسفند به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۱ اسفند ساعت ۰۸:۰۰

دوره تخصصی روابط عمومی

  • رایگان
  • تهران
  • کسب و کار
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

سخنرانان

مهرین نظری
مهرین نظری
هم بنیان گذار آیدیا
کامران حاتمی
کامران حاتمی
مدیر تیم آقای گیمیفیکیشن
یزدان مرادی
یزدان مرادی
بنیان‌گذار همراته
مصطفی قاری
مصطفی قاری
هم بنیان گذار موهیتو

توضیحات رویداد


روابط عمومی به یک فرد یا سازمان کمک می‌کند که رابطه‌ای سازنده و مثبت با عموم جامعه داشته باشد. این کار از طریق ارتباطات، رسانه‌های سنتی، شبکه‌های اجتماعی و برخوردهای حضوری (سخن‌رانی‌ها، دیدارها و…) انجام می‌پذیرد. علاوه بر این، دفاع از شهرت و محبوبیت سازمان در جریان بحران‌های مختلف نیز بر عهده‌ی روابط عمومی‌است.
اما چیزی که به نظر می‌رسد در روابط عمومی ایران هر روز بیش‌تر رو به فراموشی می‌رود، این است که تمام موارد بالا بدون پرداخت پول مستقیم اتفاق می‌افتند. یعنی وقتی که برای صحبت از سازمان در یک رسانه، پولی پرداختیم، کاری در حوزه‌ روابط عمومی اتفاق نیفتاده است.

وجه مثبت روابط عمومی و روایت داستان گونه:
روابط عمومی یک سازمان، شرکت، دولت یا فرد تلاش می‌کند داستان‌هایی را به گوش مردم و جوامع برساند؛ با این هدف که در آن‌ها حس مثبتی نسبت به اهداف، موفقیت‌ها، موقعیت یا محصول خاصی ایجاد شود که یکی از تفاوت‌های روابط عمومی با تبلیغات در این مورد است. تبلیغات، جامعه‌ هدف بسیار مشخصی دارد که حاضرند برای یک محصول پول پرداخت کنند اما روابط عمومی با عموم مردم و کل جامعه سر کار دارد.
مثلا فرض کنید شما مسئول روابط عمومی شرکتی هستید که به تازگی برنده‌ یک جایزه‌ی خاص به خاطر عمل‌کردش شده. یکی از گزینه‌های شما برای استفاده از این اتفاق، درخواست از یک خبرنگار برای تهیه‌ گزارش در این مورد است تا افراد بیشتری درمورد موفقیت شرکت‌تان بدانند. خبرنگار هم به دلیل ارزشی که این خبر می‌تواند به مخاطب رسانه‌اش برساند، چنین کاری را قبول کند. (ارزش خبری: مردم دوست دارند برندهای خوب را به خصوص در سطح محلی بشناسند تا در صورت نیاز از آن‌ها خرید کنند.)

وجه منفی روابط عمومی و کنترل خسارت:
تنها وظیفه‌ روابط عمومی، ایجاد روایت‌های مثبت نیست. کنترل خسارت‌هایی که به شهرت یک فرد یا سازمان وارد می‌شود نیز از جمله اهداف روابط عمومی است.
مثلا فرض کنید که شرکت شما، تولیدکننده‌ یک محصول برای مصرف‌کنندگان عمومی است. یک روز خبر می‌رسد که آخرین تولیدات شما به سلامتی چند نفر از این مصرف‌کنندگان ضربه زده است. (مثلا ماده‌ خوراکی تولید کرده‌اید که چندین نفر را مسموم کرده).
یک کمپین ساده‌ تبلیغاتی برای کنترل خسارت در چنین مواردی اصلا کافی نیست.
مثلا در این موقعیت، روابط عمومی از راه‌های مختلف به مردم و تمامی مصرف‌کنندگان اعلام می‌کند که از آخرین تولیدات شرکت استفاده نکنند و آن‌ها را به مراکز خاصی بازگردانند. بعد دلیل اتفاق را منتشر کرده و این خبر را پخش می‌کند که اقدامات جدیدی برای بالا بردن امنیت خط تولید انجام شده تا چنین اتفاقی دیگر تکرار نشود. اقدامات جدید به شکلی کاملا شفاف برای عموم مردم توضیح داده می‌شوند تا اعتماد آن‌ها نسبت به محصول احیا شود.
مجموعه‌ این اقدامات، شهرت مثبت شرکت را حفظ می‌کنند و رابطه‌ آن با مخاطبین را هم مثبت نگه می‌دارند.

اکوموتیو با درک اهمیت جایگاه روابط عمومی برای استارتاپ ها و سازمان های مختلف، دوره ای تحت عنوان "دوره تخصصی روابط عمومی " برگزار می نماید.
این دوره شامل ۵ کارگاه به شرح زیر است:
کارگاه خبرنویسی
کارگاه سوشال مدیا
کارگاه خلاقیت و تیم سازی
کارگاه طراحی و برگزاری رویداد
کارگاه گیمیفیکیشن در pr

افراد علاقه مند به حضور در این دوره، ابتدا می بایست پیش ثبت نام کنند.
حضور افراد در دوره و ثبت نام نهایی منوط به پذیرش در مصاحبه حضوری خواهد بود.

هزینه ثبت نام نهایی مبلغ یک میلیون تومان است.


باتشکر

" آکادمی اکوموتیو "

حامیان

آدرس

تهران تهران - خیابان انقلاب - بین چهارراه ولیعصر و فلسطین - پلاک 1070 - واحد ۴

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

آکادمی اکوموتیو

اکوموتیو رسانه‌‌ای تخصصی است که می‌کوشد ضمن پوشش اخبار و رویدادهای جامعه استارتاپی، با تولید محتوای شناختی و کاربردی بخشی از نیاز محتوایی این جامعه را تامین نماید و در راستای شکوفایی آن نقش‌آفرینی کند.

رویداد های برگزارشده۲
رویداد های فعال۰