رویداد به پایان رسیده است!
دوره جامع برنامه ریزی استراتژیک برای کسب وکارهای استارت آپی در تاریخ جمعه ۲۷ تیر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
شنبه ۲۷ اردیبهشت ساعت ۰۹:۰۰

دوره جامع برنامه ریزی استراتژیک برای کسب وکارهای استارت آپی

  • از ۵۹,۹۰۰ تومان
  • تهران
  • کارآفرینی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

یادآوری مهم :


این دوره به صورت مجازی واز طریق واتس آپ  برگزار خواهد شد وشما از طریق حضور دریک  گروه مجازی واتس آپی ، از طریق راهنمایی وکوچینگ استاد ، به مدت یک ماه یک برنامه ی استراتژیک برای کسب وکار استارت آپی خود تهیه خواهید نمود .


هدف وفلسفه ی دورهکسب وکارهای استارت آپی ، به شدت درایران در حال توسعه وگسترش هستند.مثل همه ی کسب وکارهای روبه ازدیاد وعرف شدن انها در فضای کسب وکارایران ، می توان در زمانی نه چندان دور شاهد ورشکستگی بسیاری از کسب وکارهای استارت آپی بود ، مگر اینکه برای آنها استراتژی ها وراهبردهای مناسب واثربخش را طراحی وبه مورد اجراء گذاشت .

این کارگاه در پی ارایه نمونه وتوضیحی مناسب وکاربردی از برنامه استراتژیک ویژه یک کسب وکار استارت آپی ویژه فضای کسب وکار ایران است .شما دراین کارگاه ضمن آشنایی با فرآیند برنامه ریزی استراتژیک ویژه ی شرکت های استارت آپی ، می توانید آنرا برای کسب وکار خود طراحی وتدوین نموده وبا کوچینگ ووزیر نظر استاد برنامه ، آنرا به مورد اجراء گذاشته ونتایج آنرا مورد کنترل وپایش قرار بدهید .

تبیین وتعیین خواسته های استراتژیک (اهداف مهم وکلیدی شرکت ها ) مرحله ای مهم در مسیر راهبری کسب وکارهای استارت آپی  در مسیرتعالی ورسیدن به جایگاه ممتاز در بازار نسبت به رقبا است .از اینرو، این کارگاه در پی تبیین این نوع الزامات  از دیدگاه کارآفرینان استارت آپی است تا بدینوسیله بتوان ، اقدامات مهم واستراتژیک وراهبردی را در مسیر تحقق چشم اندازآن هدایت وراهبری نمود .

دراین دوره ، شما با مبانی ومفاهیم برنامه ریزی استراتژیک وتفکراستراتژیک  ویزه کسب وکارهای استارت آپی آشنا شده وموارد کاربرد آنرا در کسب وکار خود فرامی گیرید .

این دوره ، در پی ارایه راهکارهایی مناسب برای حفظ وتوسعه کسب وکارهای استارت آپی وتوسعه وگسترش فعالیت های آنها درایران است .

دبیرخانه جایزه استارت آپ های ایران ، امیدواراست این دوره بتواند ضمن معرفی بهترین وموثرترین فرصت های کارآفرینی وکسب وکار در حوزه ی استارت آپ های کشور ، امکان حفظ ورشد وتوسعه ی آنها فراهم آورد .


مفاهیم ومبانی برنامه ریزی استراتژیک استارت آپ ها


 


طراحی کامل  برنامه استراتژیک یک استارت آپ شامل اقدامات زیر می شود :

-         برنامه ریزی کلان و استراتژیک استارت آپ 

-          انتخاب نوع کسب و کار

-         طراحی بوم و مدل کسب و کار 

-          راه اندازی استارت اپ

لذا منظور از راه اندازی از مرحله پایان طراحی تا شروع بهره برداری و راهبری آن است. از اینرو می توان به دید یک پروژه به آن نگاه کرد که مرحله پایان آن آماده شدن مکان و تجهیزات و پرسنل برای شروع ارایه خدمت یا تولید است.

دبیرخانه جایزه استارت آپ های ایران وشتاب دهنده ی هاب کارآفرینی ایران ، در قالب این دوره  با توجه به تجربه فراوانی که در این زمینه دارند یاری رسان شما در کلیه این مراحل به شرح خدمات زیر هستند:

تهیه برنامه استراتژیک برای استارت آپ
تهیه برنامه زمان بندی کامل
کنترل پروژه
انجام پیگیری ها
ارایه گزارشات زمانی و هزینه ای بهمراه تحلیل های مربوطه تا بتوان در زمان مورد نظر و منطبق بر بودجه تعیین شده و با کیفیت مطلوب کسب و کار را آماده بهره برداری نمود.
بودجه ریزی و کنترل بودجه و ارایه گزارشات تحلیلی مربوطه
البته نکته مهم این است که برنامه ریزی استراتژیک یک استارت آپ تفاوتهای بعضا اساسی با پروژه های ساختمانی و صنعتی دارد. از جمله می توان به سرعت اجرا و کوتاهی زمان استقرار بهمراه طیف وسیعی از افراد و أنواع فعالیتها اشاره نمود. لذا در ارایه چنان خدماتی به استارت آپ ها باید با ماهیت این نوع از کسب و کارها آشنا بود و با سبک و روش ویژه ای برنامه ریزی کرده و برنامه ها را کنترل نماییم.

در زیر برخی از موارد کلی که یک برنامه استراتژیک استارت آپی شامل آنها می شود و باید  آنها را مورد توجه قرارداد ، آشنا می شویم :

تهیه مدارک استراتژیک

این مدارک عبارتنداز :

-         مدل کسب وکار

-         طرح کسب وکار

-         طرح امکانسنجی

-         Mvp محصول

محل کسب وکار

انتخاب محل کسب و کار
عقد قرارداد و تحویل محل کسب و کار
طراحی و معماری داخلی محل کسب و کار
خرید تجهیزات و ملزومات

خرید ملزومات اداری و دفتری
استعلام قیمت تجهیزات اصلی
خرید تجهیزات اصلی
نصب و راه اندازی تجهیزات اصلی
طراحی ها

طراحی های مفهومی
طراحی هویت برند
طراحی سربرگ ها و ...
طراحی های بصری و شبکه های اجتماعی
منابع انسانی

تدوین برنامه جامع منابع انسانی
آگهی جذب پرسنل
انجام مصاحبه ها و انتخاب پرسنل
عقد قرارداد با پرسنل
مواد اولیه

استعلام و انتخاب تامین کنندگان مواد اولیه
تامین مواد اولیه
بازاریابی و تبلیغات

تهیه برنامه بازاریابی
تهیه متریال تبلیغاتی
عقد قراردادهای تبلیغاتی
تهیه برنامه فروش
بودجه ریزی و مدیریت  درآمدها وهزینه راه اندازی استارت آپ

یکی از دلایل بسیار مهم شکست استارت آپ ها در ابتدای کار عدم بودجه ریزی و کنترل آن و نهایتا اتمام بودجه قبل از راه اندازی است. و شاید هم راه اندازی اتفاق بیفتد ولی کمبود نقدینگی مانع بزرگی در راه پیشبرد برند و سرمایه در گردش مورد نیاز برای دستیابی به اهداف خواهد بود. از اینرو یک بودجه ریزی صحیح که منطبق بر ساختار برنامه زمان بندی بوده و کنترل دایمی آن از طریق مقایسه هزینه های واقعی پرداخت شده با بودجه تعیین شده اقدامی حیاتی است. 

ما دراین دوره ، شما را با مفاهیم موارد فوق آشنا خواهیم کرد .

 


استارت آپ چیست ؟


براساس تعریفی که از استارت آپ در کتاب معرفی 100 ایده ی استارت آپی آمده است ، استارت آپ (Startup) شرکت نوپا و تازه تاسیس معنی شده است.تعاریف مختلفی از استارت آپ در جاهای مختلف وجود دارد. طبق گفته استیو بلنک، پروفسور دانشگاه استنفورد، استارتاپ یک سازمان است که برای پیدا کردن یک مدل کسب و کار مقیاس پذیر و همچنین تکرار پذیر راه اندازی می شود.

طبق گفته USSBA (مرکز کسب و کارهای کوچک آمریکا( استارت آپ به کسب و کارهایی گفته می شود که حول محور فناوری و تکنولوژی شکل می گیرد و پتانسیل بالایی برای رشد در آینده ومقیاس پذیری بالایی دارند.

اریک ریس نویسنده کتاب فوق العاده نوپای ناب هم استارت آپ را این گونه تعریف می کند : استارت آپ کسب و کاری است که برای ارائه خدمت یا محصول جدید و نو در شرایطی بوجود آمده است که ابهامات بالایی دارد.

      به طور کلی استارت آپ به کسب و کارهایی گفته می شود که جهت برطرف کردن نیازی بر پایه فناوری های جدید راه اندازی می شود. این تعریف دقیقا مختص استارتاپ های موجود در ایران است.

البته باید به این نکته توجه کرد که مفهوم استارت آپ،  فقط مختص به کسب و کارهای آنلاین نیست ولی در کشور ما چون بیشتر استارت آپ ها حول محور تکنولوژی های جدید راه اندازی می شوند، این برداشت از آنها وجود دارد وگرنه استارت آپ هایی هم وجود دارند که بر پایه تکنولوژی نیستند و کاملا سنتی  ویا برپایه علوم دانش بنیان ونوآورانه از نظر علمی وفنی هستند.

استاد وکوچ دوره

جناب آقای دکتر حیدرامیران
جناب آقای دکتر حیدرامیران
دبیراجرایی جایزه استارت آپ های برترایران

دکتری کارآفرینی ومدیریت استراتژیک

دبیراجرایی جایزه استارت آپ های برترایران

رئیس هیات مدیره شتابدهنده کارآفرین

سرمایه گذار ریسک پذیر پروژه های استارت اپی

رئیس هیات مدیره مرکز ارزگشذاری استارت آپ های ایران

برگزارکنندگان

حامیان

حامی

حامی

حامی

حامی

حامی

حامی

حامی

حامی

سوالات متداول

آیا می توانم دراین کارگاه برای کسب وکار خودم به یک برنامه استراتژیک برسم ؟
بله- هدف این کارگاه کوچینگ شما در مسیر رسیدن به یک برنامه استراتژیک ویژه کسب وکارتان است .
آیا می توانم بعداز اجرای دوره از کوچینگ استاد استفاده کنم ؟
بله - به همین خاطر بلیت معرفی شده کوچینگ را تهیه کنید تا از هم اکنون از کوچینگ استاد بهره مند شوید
آیا دراین کارگاه می توانم به یک ایده ی استارت آپی برسم ؟
بله- هدف دوره همین است . درضمن می توانید کتاب معرفی 100 ایده ی استارت اپی که دراین صفحه معرفی شده است را مطالعه کنید
آیا می توانم برای ارزشگذاری استارت اپ خود، از خدمات شما استفاده کنم ؟
بله- به این منظور لطفا بلیت درخواست ارزشگذاری استارت آپ را تهیه کنید

معرفی برخی از کتاب های دکتر امیران وهمکاران در زمینه استارت آپ


آدرس

تهران تهران - خ ولی عصر- روبروی پارک ملت- جنب بازار صفویه- شماره 2665- ساختمان صورتی - طبقه دوم - واحد 17, تلفن 22059814, 22041812

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

دبیرخانه جایزه استارت آپ های برترایران

ماموریت دبیرخانه جایزه استارت آپ های برترایران ، شناسایی ومعرفی استارت آپ های برتروارزشمندایرانی ونیز معرفی ایده ها وفرصت های جذاب برای راه ادنازی واستقار کسب وکارهای استارت اپی درایران ومعرفی فرصت های راه اندازی استارت اپ برای کارآفرینان ایرانی در خ

رویداد های برگزارشده۱۷
رویداد های فعال۴