رویداد به پایان رسیده است!
دوره جامع مدیریت فرایند های کسب و کار BMPS + BPMN + BPM در تاریخ پنج‌شنبه ۲۴ بهمن به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۱۷ بهمن ساعت ۰۹:۰۰

دوره جامع مدیریت فرایند های کسب و کار BMPS + BPMN + BPM

  • رایگان
  • تهران
  • فنی، مهندسی و صنعت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر


 

مدیریت فرایند های کسب و کار وظیفه دارد با انتخاب یک روی کرد مناسب فرایند ها را با استراتژی ها هم سو، ان ها را مدل سازی و پایش کند و بهبود مستمر را ایجاد نماید. برای اجرای bpm در سطح مطلوب باید متدولوژی مناسبی را انتخاب نمود.

انتخاب مناسب ترین سیستم مدیریت فرایند های کسب و کار 

(BPMS (BUSINESS PROCESS MANAGEMENT SYSTEMS یا سیستم مدیریت فرایند کسب و کار به عنوان پل ارتباطی بین مدل سازی کسب و کار و ایجاد بستر های فناوری اطلاعات مورد نیاز سازمان برای دستیابی به چابکی است که امکان تغییرات در فرایند های سازمانی را به ساده ترین و کم هزینه ترین شکل ممکن ایجاد می کند.

مدل سازی فرایند های سازمانی

BPMN استانداردی برای مدل سازی و نمایش فرایند های کسب و کار است و ابزار اصلی در تکنولوژی مدیریت فرایند های کسب و کار BPM محسوب می شود. در واقع می توان گفت مزیت اصلی استفاده از تکنولوژی BPM، وجود زبان استانداردی به نام BPMN است.

برگزارکنندگان

خانه مهندسی صنایع
خانه مهندسی صنایع

زمان‌بندی

روز اول دوره
روز دوم دوره
روز سوم دوره
عنوانشروعپایان
پنج شنبه 17 بهمن۹ صبح۵ بعد از ظهر
عنوانشروعپایان
جمعه 18 بهمن۹ صبح۵ بعد از ظهر
عنوانشروعپایان
پنج شنبه 24 بهمن۹ صبح۵ بعد از ظهر

اهداف دوره


آشنایی با رویکردهای موجود در مدل سازی فرآیندهای سازمانی و ویژگی های هر یک ، کسب توانمندی در استفاده از BPM در سازمان خود به عنوان یک پروژه تحول به واسطه حضور در کارگاه‌های کاربردی، شناخت کامل نسبت به اصطلاحات پر کاربرد در حوزه سیستم مدیریت فرآیند کسب و کار ، آشنایی با زنجیره ارزش، فرآیندهای پشتیبان و مدیریتی ، آشنایی به یکی از ابزارهای مدل سازی قدرتمند مدیریت فرآیند BPMN ، استقرار دو فرآیند سازمانی در BPMS متن باز Process Maker


مزایای دوره


علاقه مندان به این حوزه با ویژگی ها و مزایای سازمان فرایندگرا نسبت به سازمانهای وظیفه گرا آشنا خواهد شد. از سیستم BPMS می توانند برای مکانیزه و الکترونیکی کردن فرایندها در کسب و کارهای خود استفاده کنند.


ساختار دوره


این دوره شامل فعالیت های درون کلاسی جهت ارتقا دانش و مهارت عملی شرکت کنندگان ،همراه با تجربه و دانش مدرس به صورت کار گروهی برگزار می گردد.


محتوای دوره


آشنایی با مفهوم فرایند و تعریف آن از دیدگاه های مختلف آشنایی با انواع فرایند و تقسیم بندی آنها بر مبنای مدل های مختلف دیدگاه فرآیندی در مقابل دیدگاه وظیفه ای آشنایی با زنجیره ارزش‌های مختلف معرفی مدل های الگوی جهانی در زمینه فرآیندها سازمانی اشنایی با BPM CBOK درک مفاهیم مدیریت فرایندهای کسب و کار (BPM) چرخه عمر مدیریت فرآیندی در سازمان ( BPM Lifecycle) آشنایی سیستم مدیریت فرایندها (BPMS) مدلسازی فرایندهای سازمانی با استفاده از BPMNدر نرم افزار visual paradigm اشنایی با Flow Objects اشنایی با Connecting objects اشنایی با Swimlines اشنایی با Artifacts آشنایی با ابزارهای مختلف ترسیم فرآیند مانند Graphx ، visual paradigm ، Visio و آشنایی با SIPOC آشنایی با شناسنامه فرآیند آشنایی با PHD آشنایی با نقشه های سطح صفر و یک فرآیندی مستندسازی فرآیندها در قالب روش اجرایی ، دستورالعمل و فرم ها هم راستایی استراتژیک مدیریت و سنجش فرایند ها مدیریت فرآیندکسب وکار و تجزیه و تحلیل فرآیندهای سازمانی عوامل تجزیه و تحلیل فرآیندها مدل های مرجع فرآیندی معرفی چند مرجع و بررسی APQC)) فعالیت های عمده تجزیه وتحلیل فرآیند مقایسه BPM و دیگر رویکردهای مدیریت معرفی روش های محک زنی تشریح روش های برنامه ریزی اجرای اقدامات بهینه کاوی شده تشریح روش های پایش نتایج حاصله از بهینه کاوی و اجرای اقدامات بهبود نحوه نصب Process maker نحوه انجام تنطیمات اولیه در Process maker شیوه مدل سازی فرآیند در Process maker شیوه تهیه فرم‌های پویا در Process maker آشنایی با نحوه تخصیص کاربران و فرم های به مدل فرآیند معرفی میزکار تشریح نحوه گزارش گیری


محتوای جامع دوره


گام های اجرایی BPM

۱. مدل سازی 

 در دوره آموزشی BPM وضعیت فعلی سازمان با استفاده از زبان های مدل سازی مستند می گردد. برای مستند سازی می توان از زبان مدل سازی BPMN استفاده نمود.

۲. تحلیل شکاف 

پس از تصویر سازی مدل فرایندی ، نوبت به تحلیل شکاف فرایند های سازمانی در راستای دستیابی به وضعیت مطلوب می رسد.

۳. خودکار سازی

در این گام شرکت باید یک سیستم فرایند کسب و کار  BPM مناسب را انتخاب نماید . کلیه فرایند ها، فرم ها و قوانین کسب و کار را در آن وارد نماید تا بتواند به طور خودکار از آن استفاده نماید.

۴. کنترل و اندازه گیری 

پس از اجرای فرایند های سازمانی، تحلیل گلوگاه ها و وضعیت عملکردی و نتیجه ای فرایند ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

۵. بهینه سازی

سازمان ها همواره برای بهبود عملکرد و نتایج شاخص های فرایندی ، باید نسبت به تعریف اقدامات بهبود ( اقدامات اصلاحی) تلاش نمایند . تا شرکت در مسیر رشد و تعالی حرکت نماید.

آموزش BPMS

در راستای انتخاب مناسب ترین سیستم مدیریت فرایند های کسب و کار ، یک راه حل BPMS باید شامل بخش های زیر باشد :

۱. محیط طراحی فرایند

۲. موتور اجرایی فرایند کسب و کار

۳. موتور قوانین فرایند

۴. نظارت بر فعالیت های فرایند

در سیستم مدیر یت فرانید های کسب و کار کاربراین ابتدا باید فرایند ها برای سازمانی را مدل سازی نمایند . فرم های مورد نیاز را ایجاد کنند، قوانین کسب و کار را که در قالب دستورالعمل ها یا ایین نامه ها در سازمان جاری است در ان اعمال کنند .نهایتا ان را اجرا کنند. مدیران سیستم مدیریت فرایند های کسب و کار نیز پس از اجرای ان نسبت به اخذ گزارشات و کنترل فرایند های کسب و کار اقدام نمایند.

 BPMS مخفف عبارت Business Process Management System است.فرایندهایی که با BPMS مدلسازی می شوند، می‌توانند توسط ابزارهای BPMS مورد تحلیل ، شبیه سازی، اجرا و … قرار گیرند. پیاده سازی BPMS می تواند یک کسب و کار را به تعالی مورد نظر برساند و بهبودهای لازم را ایجاد نماید. زیرا این سیستم یک ابزار واقعی برای پیاده سازی مراحل چرخه ی BPM در فرآیندهای کسب‌وکار است، که قابلیت یکپارچگی و پیوند زدن اشخاص، وظایف، سیستم های اطلاعاتی، مشتریان و شرکا با یکدیگر را دارا می‌باشد که جزو بخشهای اصلی آموزش BPM می باشد.

مدل سازی فرایند های سازمانی

هدف اصلی در شکل گیری آموزش BPMN، طراحی نماد هایی است که قابل درک برای تمامی کاربران فرایند از جمله تحلیل گران فرایند های کاری تا کاربران فنی و حتی کاربرانی که پایش و کنترل فرایند را بر عهده دارند، باشد. در حقیقت BPMN  مانند پلی ، فاصله بین طراحی فرایند و عملیاتی (اجرایی) فرایند را از میان بر می دارد.

نکته بسیار مهم در مدل سازی فرایند ها، دقت و صحت و میزان نفوذ در ترسیم تصویر سازمان است، به نحوی که تعیین شود چه محدوده ای از فرایند های سازمانی در مدل های فرایندی تدوین گردد.

استانداردهایی مانند BPMN امکان مستندسازی فرایندها را فراهم می آورند. آخرین نسخه ی این استانداردها bpmn2.0 است. این استاندارد طراحی و ویژگی‌های زبان برنامه‌نویسی را پشتیبانی می‌کند که در استانداردهای قبلی این قابلیت وجود نداشت. همچنین توسعه دهندگان می توانند برخی جزئیات فنی را ساده تر به آن اضافه و به روز رسانی نمایند. کاملترین آنها نرم افزار visualparadigm  می باشد که به آموزش این مبحث نیز در دوره ی آموزشی BPM خواهیم پرداخت.

  • شروع: پنج‌شنبه ۱۷ بهمن ساعت ۰۹:۰۰
  • پایان: پنج‌شنبه ۲۴ بهمن ساعت ۱۷:۰۰

آدرس: تهران یدان انقلاب - خیابان انقلاب - روبروی درب اصلی دانشگاه تهران - خیابان فخر رازی - خیابان نظری - بن بست فرزانه - پلاک ۱ - واحد ۴