ایوند با محدود کردن حق استفاده از اینترنت مخالف است.#صیانت_از_حقوق_کاربراناطلاعات بیشتر
کاور
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
بلیت شرکت حضوری - با مدرک پایان دوره
این دوره همزمان به صورت حضوری و مجازی برگزار خواهد شد. این بلیت مخصوص شرکت حضوری در کلاس می باشد. لطفا بلیت خود را هنگام برگزاری دوره همراه خود داشته باشید.
لطفا 15 دقیقه قبل از شروع کلاس در محل دوره حاضر شوید.
لطفا با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی تشریف بیاورید.
چنانچه مایل به شرکت در وبینار هستید به صفحه ایده پردازان رویداد در همین سایت رجوع کنید و از لینک مربوطه ثبت نام خود را تکمیل نمایید.
۲۳ آذر
۲۵۰,۰۰۰ تومان

توضیحات

مخاطبین دوره:

دانشجویان و فارغ التحصیلان (کارشناسی، ارشد و دکتری)، کارآموزان وکالت، وکلا، اساتید دانشگاه، متقاضیان آزمون سردفتری، کارشناسان رسمی ثبتی و...

مرکز رشد و فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل با همکاری دادگستری کل استان اردبیل، استانداری اردبیل، باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل، سازمان حقوق یاران جوان استان اردبیل برگزار مینماید.

این دوره به صورت حضوری و مجازی هم زمان برگزار میشود.

مدرس دوره: جناب آقای دکتر منصور خاکپور

- دکترای حقوق خصوصی و سردفتر اسناد رسمی

- پژوهشگر مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی دانشگاه علوم پزشگی شهید بهشتی

- و مدرس دانشگاه

سرفصل های دوره:

-مفهوم سند رسمی

- انواع سند(اسناد عادی،اسناد رسمی)

- ارکان سند رسمی (رعایت حدود صلاحیت مامور تنظیم سند،رعایت مقررات قانونی در تنظیم سند)

- انواع سند رسمی

- اعتبار سند رسمی(اعتبار محتویات سند رسمی،اعتبار مندرجات سند رسمی

- اعلام های مامور

- اعلام های اشخاص

- توان اثباتی و اجرایی اسناد رسمی

- مفهوم سند عادی

- رکن سند عادی(امضاء)

- امضاءسند فیزیکی

- امضاء الکترونیکی سند

- سند سفید امضا

- انواع سند عادی

- اسناد تجاری

- دفاتر تجارتی و قابلیت اسناد تجاری

- سایر اسناد عادی(اسناد عادی گواهی امضاءشده،اسناد عادی لازم الاجرا،اسناد عادی که اعتبار سند رسمی را دارد،نوشته های الکترونیکی)

- دور نویسی

- مقایسه حدود و اعتبار و قابلیت و اثر اسناد رسمی با اسناد عادی

- اعتبار اسناد به مفهوم اعم

- اعتبار اسناد به مفهوم مقاومت آن دربرابر انکار و تردید

- اعتبار اسناد به مفهوم قابلیت اسناد یا تحمیل مفاد سند 

- اعتبار سند نسبت به امضاءکننده وقائم مقام

- اسناد نسق

- اعتبار سند نسبت به اشخاص ثالث

- اعتبار سند به مفهوم ارزش آن

- اعتبار رونوشت و مقایسه آن با رو گرفت

- انکار تردید و جعل

- تفاوت انکار و تردید و وجوه تشابه آنها

- ادعای جعل(دعاوی کیفری جعل،دعاوی حقوقی جعل،ادعای جعل تبعی،انواع ادعای جعل تبعی)

- ادعای جعل تبعی مادی و مفادی

- تعرض به اصالت سند ودفاع ماهوی

- اسناد مسلم الصدور(سند مورد توافق طرفین،سند عادی اقاله شده که مورد تعرض قرار نگرفته،اسناد رسمی،سایر اسناد،بررسی سند عادی ابراز نشده)

زمان:

چهارشنبه دهم آذر ماه سال هزار و چهارصد از ساعت 14 الی 18

پنجشنبه یازدهم آذر ماه سال هزار و چهارصد از ساعت 14 الی 18

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمائید:

09142851132

 

سخنرانان

دکتر منصور خاکپور
دکتر منصور خاکپور

- دکترای حقوق خصوصی و سردفتر اسناد رسمی

- پژوهشگر مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی دانشگاه علوم پزشگی شهید بهشتی

- و مدرس دانشگاه

برگزارکنندگان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل
دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل

حامیان

آشنایی بیشتر با دوره

حقوق ثبت جز دروس تاثیرگذار و با اهمیت و با ضریب بالا در آزمون هایی همانند اختبار،دفاتر اسناد رسمی و آزمون مشاوران حقوقی می باشد و هم از جهات کاربردی بودن برای افراد دارای مشاغل حقوقی و مرتبط با این دوره که تسلط و دانش کافی درباره آن میتواند کمک بزرگی به داوطلبان و شاغلین در حوزه حقوق نماید .
هر فردی به علت اینکه جزئی از این جامعه ی قانون مدار است باید با انواع بخشنامه ها و قوانین مرتبط با ثبت و حقوق ملکی آشنایی داشته باشد و در این زمینه تجربه کسب کند تا بتواند هنگام نیاز در مورد املاک  و دارایی های خود، خرید و فروش و معاملات آنها تصمیم درستی بگیرد. تمامی قوانین و مقررات حقوق ثبتی توسط سازمان اسناد و مدارک تهیه و تدوین شده و قوانین آن در مورد تمامی اسناد و املاک قابل اجرا است. کلیه سردفتر ها  در جهت انجام ثبت مستغلات و املاک که با توجه به قوانین کلی ثبتی انجام می شود اهداف بلند مدتی دارند که شامل تایید، اثبات و حفظ حق مالکیت یک ملک یا دارایی است. به نوعی که تایید مالکیت افراد در مورد ملکی را تضمین کرده و این امنیت را ایجاد می‌کند که ملک از تعدی دیگران به دور بماند. علاوه بر این موارد استفاده دیگری دارد که عبارتند از: ثبت شرکتها ثبت املاک و اسناد ثبت اموال ثبت اختراع ها ثبت طرح ها و لوگوهای تجاری البته بایستی توجه داشت که ثبت هر کدام از این  موضوعات با موارد دیگر کمی متفاوت بوده و البته برای صاحب آن مسئولیت ها و مزیت هایی به همراه دارد که در ادامه در مورد آنها توضیح خواهیم داد. تسلط بر  قوانین حقوق ثبتی  و آگاهی از این اصول برای تمامی افرادی که زمینه کاری مشخصی دارند، ضروری و لازم است.
همانطور که قبلاً عنوان کردیم  تنها فردی می تواند ادعای دارایی خاص یک ملک را داشته باشد که به طور رسمی ملک مورد نظر را در دفتر اسناد به ثبت رسانده باشد. بنابراین از نظر قانونی ثبت اسناد و اموال اقدامی بسیار مهم و ضروری برای صاحبان اموال است چراکه با ثبت تمامی اموال، صاحبان مال می‌توانند با خیال آسوده تمامی اموالشان را از خطر کلاهبرداری دور نگه دارند. به طور کلی  مقررات و قوانینی که برای تعیین مالکیت و ثبت اسناد وجود دارد به منظور ممانعت از کلاهبرداری و سوء استفاده در این عرصه طراحی شده و میزان دعاوی و اختلافات را در این زمینه کاهش داده و یا به طور کلی رفع می کند. از سوی دیگر زمانی که  یکی از اموال بدون انجام ثبت حقوقی بین دوفرد انتقال پیدا کند، معامله کاملا صحیح بوده و صرفا به دلیل فقدان ثبت رسمی نمی توان این معامله را به عنوان تخلفات معامله گزارش کرد. چرا که هنگامی که معاملات بر اساس اراده ی دو انسان بالغ انجام شوند کاملا رسمی بوده و دارای وجاهت قانونی هستند. مگر اینکه خلافش ثابت شود. در واقع در هیچ یک از مقررات مربوط به معاملات هیچ معامله ی بدون ثبت رسمی بی اعتبار نیست.
با توجه به مطالبی که قبلا عنوان کردیم، یک فرد تنها در صورتی می تواند بر دارایی هایش ادعای مالکیت داشته باشد که برای آنها سند رسمی به ثبت رسانده باشد و بتواند آن را به عنوان مدرک به مراجع مختلف ارایه دهد. حال اگر فرد نتواند برای ادعای مالکیت خود مدرکی دال بر مالکیتش ارائه دهد، مال به کسی غیر از او واگذار می شود. نکته قابل اهمیت ای که در این میان وجود دارد این است که اگر فردی اموال خود را ثبت نکرده باشد اما شواهد و مدارک قابل اعتماد و موجهی داشته باشد می‌تواند به راحتی مالکیت خود را ثابت کرده و ملک مورد نظر را به خود اختصاص دهد. در غیر این صورت هیچ چیزی به وی تعلق نخواهد گرفت. علاوه بر این مورد دیگری نیز وجود دارد و آن این است که در صورتی که فردی مال خود را ثبت نکرده باشد می تواند از طریق "اماره ید" و یا "تصرف" مالکیت املاک خود را ثابت کند. البته، در صورتی که در این مورد شاهد و یا سندی وجود داشته باشد قضیه کاملا منتفی می شود.
تمامی دانشپذیران و افرادی که در دوره حقوق املاک و ثبت اسناد موسسات معتبر شرکت کرده و آن را به اتمام رساندند می توانند ابتدا به عنوان کارآموز دفاتر اسناد و ثبت اسناد مشغول به کار آموزی شده و بعد از اتمام آن می‌توانند در این دف کهاتر مشغول به کار شده و کسب درآمد کنند. کلیه دانشپذیرانی که در این دوره شرکت کردند می‌توانند به‌ عنوان افراد فرهیخته و دانش آموخته در این زمینه مشغول به کار شده و از گواهینامه یا مدرک معتبر خود برای پیدا کردن فرصت‌های شغلی استفاده کنند.

زمان‌بندی

عنوانشروعپایان
شروع جلسه اول دورهساعت ۱۴ساعت ۱۸

برگزار‌کننده

آواتار

ایده پردازان رویداد

اردبیل ایونت یک گروه هست که دوره های آموزشی و سمینار ها و همایش برگزار میکند.

رویداد های برگزارشده۷
رویداد های فعال۲
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۰ نفر

آدرس

اردبیل دانشگاه آزاد واحد اردبیل - دانشکده فنی و مهندسی - طبقه دوم - سالن عطامهر

موقعیت جغرافیایی رویداد

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۰

وبینار دو روزه جامع و كاربردی حقوق ثبت اسناد

 • آنلاین
 • از ۱۰۰,۰۰۰ تومان
 • ایده پردازان رویداد
پنج‌شنبه ۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۰

کارگاه آنلاین اسناد تجاری چک و سفته

 • آنلاین
 • از ۲۵۰,۰۰۰ تومان
 • گروه آموزشی پژواک دانش
شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۰

نقش اعلامیه جهانی حقوق بشر در نظام قضایی ایران

 • آنلاین
 • رایگان
 • فلامینگو کالج
تا ۱ اسفند

چطوری برای اسپیکینگ آیلتس تنهایی مطالعه کنم؟

 • آنلاین
 • ۴۰۰,۰۰۰ تومان
 • سیده فرزانه باقری