کاور
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
ثبت‌نام اولیه ۱
-
رایگان
ثبت‌نام اولیه
-
رایگان
تمام شد

توضیحات

معرفی

­­اولین دوره شتابدهی شهید فخری‌زاده به شرکت‌کنندگان کمک می‌کند تا قابلیت تبدیل کردن فناوری خود به یک کسب و کار موفق را بررسی و اعتبارسنجی نمایند. در پایان این دوره، شرکت‌کنندگان به یک تصویر روشن از پتانسیل‌های فناوری و بازار خود می‌رسند تا تصمیم کلیدی برای ادامه کار یا تغییر مدل کسب و کارشان بگیرند. 

 

مخاطبین

دوره شهید فخری‌زاده برای هسته‌ها و تیم‌های فناور که اغلب دانشجویان تحصیلات تکمیلی، اساتید و تازه فارغ التحصیلان دانشگاه هستند کمک می‌کند با کسب مهارت‌های کارآفرینانه، مدل نهایی کسب و کار خود را بیابند و با شناخت بخش اصلی مشتریانشان و گذراندن آموزش‌های نظری و علمی از طریق شرکت در کارگاه، برگزاری مصاحبه، کار فنی، مشورت و مذاکره، شانس خود را برای تبدیل شدن از یک تیم فناور به یک کسب و کار موفق بیازمایند.

برای حضور در این دوره، علاوه بر سطح آمادگی فناوری 4 (TRL4)، نوآوری موجود در فناوری و قابلیت مقیاس پذیری آن در اولویت ارزیابی قرار دارند. لذا تیم‌هایی که سطح آمادگی فناوری آن‌ها به عدد 4 نرسیده است امکان شرکت در این دوره را ندارند.

 

ساختار و محتوا

در این دوره 3 ماهه در طول هر هفته، یک روز کامل به بحث و بازخورد و آموزش از طریق یادگیری فعال (Active learning) و یادگیری مشارکتی (Cooperative learning) اختصاص دارد و در دیگر روزها، گروه‌های کارآفرینان باید با ارتباط با مشتری و یادگیری از آن‌ها، مدل کسب و کار خود را طراحی و اعتبارسنجی کنند. شرکت‌کنندگان باید حداقل 3 روز در هفته را به دنبال کردن این دوره و فعالیت‌های مورد نیاز آن اختصاص بدهند. در این مدت، کارآفرینان باید با استفاده از روش‌های آموزش داده شده، مشتریان خود را شناسایی کنند و در یک فرآیند ساختارمند، مشغله‌ها، مشکلات و منافع مشتریان را استخراج و تحلیل کرده و قابلیت ارائه یک ارزش قابل توجه به مشتریان را بررسی نمایند. این فرایند ویژگی‌های فناوری‌های سخت را در نظر گرفته و با بهره‌گیری از مربیان متخصص، بر روی ارائه راه‌حل‌های نوآورانه برای مشکلات واقعی تمرکز می‌کند. 

این دوره به موضوعات مختلفی می‌پردازد از جمله: گروه‌های مشتری، مشکلات واقعی مشتریان، راه‌حل نوآورانه و فناورانه و ارزش پیشنهادی به مشتریان، شناخت مشتری‌ها‌ی اولیه، بازار ورود اولیه، طرح کسب و کار و حداقل محصول قابل ارائه.

سرفصل‌های دوره به شرح زیر است:

 

 

حامیان

سرمایه‌گذاری برای طرح‌های منتخب دوره توسط شرکت سرمایه‌گذاری پیشگامان بنیاد تعاون بسیج صورت می‌پذیرد. (مجموع سرمایه‌گذاری‌ها تا سقف 10 میلیارد تومان می‌باشد.)
 

ثبت‌نام و هزینه

پس از ارزیابی اولیه تیم‌ها، ثبت‌نام تکمیلی آغاز می‌گردد و هزینه تیم‌های برگزیده برای شرکت در این دوره 3 ماهه، 7 میلیون تومان می‌باشد.

سخنرانان

علیرضا عالمی
علیرضا عالمی
مدیرعامل شتابدهنده تهران‌سایت

بنیانگذار استارت‌آپ‌های Inspectigence وPayjib.com.

دارای مدرک دکتری مکانیک دانشگاه صنعتی دلفت هلند و فوق دکتری از دانشگاه صنعتی توئنته هلند.

علی لطیفی
علی لطیفی
مدیر دوره رشد جهانی شتابدهنده تهران‌سایت

دارای مدرک دکتری مدیریت نوآوری از دانشگاه صنعتی دلفت هلند.

زمان‌بندی

عنوانشروعپایان
ثبتنام۱۰ خردادماه۱۹ خردادماه
ارزیابی۱۹ خردادماه۳۱ خردادماه
دوره۵ تیرماه۵ مهرماه

برگزارکنندگان

سازمان بسیج دانشجویی
سازمان بسیج دانشجویی
معاونت پژوهش و فناوری
شتابدهنده تهران‌سایت
شتابدهنده تهران‌سایت

حامیان

برگزار‌کننده

آواتار

بسیج دانشجویی

این مجموعه تلاش دارد در راستای حل مسائل انقلاب اسلامی در عرصه علم و فناوری، با برگزاری دوره‌هایی آموزشی، گامی موثر در این زمینه بردارد.

رویداد های برگزارشده۱
رویداد های فعال۱

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

چهارشنبه ۲۶ خرداد

اسمارت گپ 18- اپلیکیشن کاربردی

 • آنلاین
 • رایگان
 • پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف
یک‌شنبه ۳۰ خرداد

کارگاه پیش بینی مالی استارتاپ ها

 • آنلاین
 • از ۲۸۰,۰۰۰ تومان
 • مرکز توسعه کارآفرینی ریمیا
چهارشنبه ۲ تیر

کارگاه سه روزه چگونه کسب‌وکاری نوآورانه طراحی کنیم

 • آنلاین
 • ۸۰۰,۰۰۰ تومان
 • پلتفرم ابزارهای کارآفرینی و نوآوری اینوتولز
سه‌شنبه ۱ تیر

کارگاه تبدیل ایده به کسب و کار

 • آنلاین
 • ۱۰,۰۰۰ تومان
 • جهادگران کارآفرین