رویداد به پایان رسیده است!
دوره طراحی کفش با رویکرد توسعه و تولید در تاریخ پنج‌شنبه ۲۸ آذر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۲۸ آذر ساعت ۱۷:۰۰

دوره طراحی کفش با رویکرد توسعه و تولید

  • رایگان
  • تهران
  • تحصیلی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

دوره طراحی کفش با رویکرد توسعه و تولید


این دوره یک دوره‌ی کامل طراحی، مدل‌سازی و تولید کفش است که به مخاطبان کمک می‌کند تا بتوانند به‌صورت حرفه‌ای به طراحی و تولید کفش بپردازند.
در این دوره ابتدا با مفاهیم کلی صنعت کفش، استایل‌های شناخته ‌شده و رایج در طراحی کفش، قسمت‌های مختلف ساختار یک کفش ، آرک‌ها، برش‌ها، دوخت‌ها و اتصالات مورد استفاده در کفش آشنا می‌شوید و اسکیس دستی برای طراحی کفش را می‌آموزید و یاد می‌گیرید چگونه طرحی قابل ‌اجرا داشته باشید، درعین‌حال یک طراح کفش باید قالب ماهیچه کفش، انواع و روش‌های تولید آن را بشناسد با زیره و پاشنه کفش و انواع آن و روش‌های تولیدشان آشنا باشد و متریال‌های متنوع و خواصشان را بداند و با انواع و روش‌های تولید چرم آشنا باشد و فرآیند تولید کفش را بداند. شما در این دوره با هر آنچه یک طراح باید بداند آشنا می‌شوید.
نهایتاً طراحی روی قالب کفش را می‌آموزید و طراحی‌هایتان را که در طول دوره انجام داده‌اید به‌صورت فنی و به روش دستی روی قالب پیاده‌سازی می‌کنید. و به‌صورت ضمنی با فرایند کار یک الگوساز یا مدل‌گیر آشنا می‌شوید و الگوسازی دو سبک ساده در کفش را می‌آموزید. درعین‌حال یک طراح برای داشتن تصور بهتر از طرح خود همچنین ارائه‌ی بهتر طرح به مخاطب نیاز به سه‌بعدی سازی طرح خود دارد. دانش‌پذیران در این دوره علاوه بر آموزش تکنیک‌های طراحی و ساخت کفش در۴ جلسه، ۴ساعته به صوت موازی کار با نرم‌افزار راینو و کیشات که از بهترین نرم‌افزارها برای سه‌بعدی سازی محصول هستند را آموخته و تمامی متدهایی که جهت طراحی و توسعه‌ی (develop) محصول موردنظر را به روش دستی فراگرفته‌اند در نرم‌افزار پیاده‌سازی کرده تا بتوانند از محصول نهایی رندر گرفته و الگوهای مدنظر را جهت ساخت از نرم‌افزار استخراج کنند. با ترکیب این دو روش موازی یعنی طراحی به روش دستی و نرم‌افزار از قابلیت‌ها و پتانسیل‌های هر دو روش استفاده نموده و مزیت واسط (medium) دیجیتال در این ساختار پیش‌نمایش (present) مدل‌های طراحی‌شده‌ی محصولات (render) باکیفیت بسیار بالا و درعین‌حال بالا بردن دقت در نقشه‌های ساخت می‌باشد.

برگزارکنندگان

مدرسه نوآوری اَرج
مدرسه نوآوری اَرج

ارج، يك مدرسه نوآوري مستقل

با ماموريت سود رساني به جامعه

از طريق تعالي طراحي، ساخت و كسب وكار


شیوه برگزاری دوره


در این دوره مفاهیم به‌صورت ترکیبی از تئوری و کار عملی و تحقیقی خواهد بود. در هر جلسه تمرینات عملی مربوط به طراحی انجام می‌دهید و یک پروژه تحقیقی مرتبط انجام می‌دهید. طراحی‌های شما در طول این دوره رفته‌رفته اصلاح‌شده و در پایان یک یا دو طراحی برترتان را روی قالب پیاده‌سازی می‌کنید. هم‌زمان با این مرحله آموزش‌های نرم‌افزاری شما شروع‌شده و مهارت‌های عمومی در نرم‌افزار راینو را می‌آموزید و تمرینات مرتبط را انجام می‌دهید. نهایتاً طراحی اصلی خود را هم به‌صورت دستی روی قالب و هم به‌صورت نرم‌افزاری توسعه می‌دهید.


خروجی دوره


از بین طراحی‌های پایانی، یک طرح برگزیده به مرحله اجرا درمی‌آید.
 


مخاطبین دوره


 

مخاطبین دوره
علاقه‌مندان به مد
علاقه‌مندان به طراحی محصول و طراحی کفش
طراح‌های مد
طراح‌های کفش

 


تخصص به دست آمده در انتهای دوره


شما پس از گذراندن موفقیت‌آمیز این دوره میتوانید بعنوان دیزانر در بخشهای مربوط به محصول و مواد اولیه در حوزه کفش در برندها، واحد های تولیدی و خدماتی و یا حتی استارتاپ خودتان مشغول به کار شوید مهارتهایتان را توسعه دهید و کسب تجربه کنید.
علاوه بر این یک اسکچ بوک و چند نمونه مولاژ پیاده سازی شده روی قالب خواهید داشت که بعنوان رزومه و پورتفولیوی شما قابل ارائه خواهد بود. در عین حال به مهارت مدل سازی محصول ( دیجیتال) در نرمافزار راینو و پرزنت آن ( رندرینگ) در نرم افزار کیشات دست خواهید یافت

آدرس

تهران پاسداران ـ روبه روی گلستان یکم(مومن نژاد) ـ پلاک ۳۰۸

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

مدرسه نوآوری ارج

 ارج، يك مدرسه نوآوري مستقل با ماموريت سود رساني به جامعه از طريق تعالي طراحي، ساخت و كسب وكار

رویداد های برگزارشده۴۴
رویداد های فعال۰