کاور
یک‌شنبه ۲۵ آبان ساعت ۱۷:۳۰

دوره عملی طراحی و پیاده‌سازی معماری نرم‌افزار به کمک TDD

  • رایگان
  • آنلاین
  • تکنولوژی
تهیه بلیت برای این رویداد از روز سه‌شنبه ۲۲ مهر ساعت ۰۰:۰۰ تا روز جمعه ۷ آذر ساعت ۲۳:۵۹ امکان‌پذیر است.

معرفی دوره


ما در این دوره که بصورت کاملا عملی و hands-on می‌باشد، به تکنیک TDD نه تنها به عنوان روشی جهت نوشتن تست‌های نرم‌افزاری، که به عنوان یکی از مهمترین مکانیزم‌های طراحی و معماری نگاه خواهیم کرد، و ضمن آشنایی با مهمترین اصول و تکنیک‌های TDD، چالش‌های مهم در هر فاز TDD و عبور از آن فاز را بررسی کرده، و فرا خواهیم گرفت که چگونه از TDD هنگامی که هنوز هیچ معماری یا طراحی و فریمورکی وجود ندارد، جهت تفکر، طراحی، تصمیم گیری و پیاده سازی آنها استفاده کنیم، و این موارد را به کمک تست drive کنیم، بصورتی که به پیاده‌سازی برسیم که کاملا تست پذیر بوده، از تغییرات در نرم‌افزار پشتیبانی کرده و همچنین ما برای مهمترین بخش‌های معماری آن نیز تست نوشته ایم.

دانشجویان ضمن آشنایی با مهمترین اصول و پرکتیس‌های نوشتن تست نرم‌افزاری، اصول طراحی Emergent and Evolutionery Design را فرا گرفته و با یکی از متداولترین معماری‌های مدرن نرم‌افزاری به نام Ports and Adapters آشنا شده و قادر خواهند بود آن را بر اساس مکانیزم TDD پیاده سازی کنند.

تلاش می‌کنیم تا در طول دوره برای یک شرکت/سازمان فرضی دامنه‌ای را مطرح کرده، و در طول دوره آن را با پیشرانه تست‌های مختلفی که می‌نویسیم از ابتدا پیاده‌سازی کنیم.

همچنین چالش‌ها و مسئله‌های مختلف و متنوعی برای در این دوره مطرح می‌شود که هر چالش یک یا چند تکنیک را پوشش می‌دهد و دانشجو با حل کردن و پرکتیس کردن آن می‌تواند بر تکنیک‌ها و اصول مورد اشاره تسلط بهتری پیدا کند.

همچنین در طول دوره چندین جلسه رترو جهت بحث و تبادل نظر و تعمق بیشتر بصورت گروهی برگزار خواهد شد.

 

جهت مشاهده اطلاعات بیشتر و سرفصل‌های دوره به وب سایت مکتب‌خانه DDD مراجعه بفرمائید.

 


نکته‌ی مهم جهت ثبت‌نام


فیلم و همچنین تمامی فایلها و سورس کدهای همه جلسات برای شرکت کنندگان ارسال خواهد شد. جهت هماهنگی در خصوص جلسات و همچنین به اشتراک گذاری فیلم و محتویات جلسات از گروه تلگرامی استفاده خواهیم کرد. لذا خواهشمندیم به هنگام ثبت نام از شماره تماسی استفاده بفرمائید که بر روی آن تلگرام فعاب می‌باشد.

با تشکر

برگزارکنندگان

مکتب‌خانه DDD
مکتب‌خانه DDD

برگزار‌کننده

آواتار

مکتب‌خانه DDD

رویداد های برگزارشده۸
رویداد های فعال۳
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۰ نفر
  • شروع: یک‌شنبه ۲۵ آبان ساعت ۱۷:۳۰
  • پایان: سه‌شنبه ۲۵ آذر ساعت ۲۰:۳۰
رویداد آنلاین است.

اشتراک‌گذاری رویداد

connectکانکت برای این رویداد فعال است

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم