رویداد به پایان رسیده است!
دوره جامع فن بیان و سخنوری در تاریخ دوشنبه ۲۸ بهمن به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

پنج‌شنبه ۸ اسفند

خلق اثر مکتوب

  • تهران
  • ۵۰۰,۰۰۰ تومان
آواتارنفیسه حکمت
جمعه ۵ اردیبهشت

سوار بر عادت ها

  • تهران
  • رایگان
آواتارنشست اول
سه‌شنبه ۲۰ اسفند

همایش طوفان

  • تهران
  • ۵۹۹,۰۰۰ تومان
آواتارmoheb.insgroup@gmail.com
کاور
دوشنبه ۳۰ دی

دوره جامع فن بیان و سخنوری

  • ۴۹۰,۰۰۰ تومان
  • تهران
  • توسعه فردی و خانواده
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


خواستم در رابطه با مهارت فن بیان و اهمیت آن برایتان بنویسم اما احساس کردم تعریف فن بیان و اینکه اصلاً چرا انقدر این موضوع مهمه برایتان کلیشه ای باشد و حوصله تان را هم سر ببرد.

 

با خودم فکر کردم که در این دوره و زمانه مگر کسی هم هست که نداند برای ارتقاء شغلی، برای ارائه در دانشگاه و مدرسه، برای داشتن کاریزما و اثرگذاری و همچنین خوش مشرب بودن در جمع دوستان و اقوام  بایستی کلامی قدرتمند داشته باشد؟!

 

اما چه می شود که برخی از افراد در سال 2020 که عصر عصر ارتباطات و مهارت های فردی است، همچنان ترس از صحبت کردن در جمع دارند و فکر می کنند اگر حرف بزنم و سوتی بدهم چه می شود؛ اگر حرف بزنم و مسخره ام کنند چه می شود؛ اگر حرف بزنم و کسی توجه نکند چه می شود؛ اگر در بین صحبت هایم سوالی بپرسند و نتوانم جواب بدهم چه می شود و ... ؟؟؟!!!

 

به نظر من این افراد چون تا به حال خودشان را در شرایط صحبت کردن قرار نداده اند، نتوانسته اند این مهارت را در خود تقویت کنند؛ زیرا صحبت کردن و فن بیان یک مهارت کاملاً اکتسابی است. یعنی شما با تمرین کردن می توانید به آن دست پیدا کنید.

 

 

 

اگر همه چیز تمرین است، پس چرا برخی ها تمرین نمی کنند؟!! 

 

دلایل مختلفی برای این موضوع وجود دارد:

- شاید یکی از آنها تنبلی و بهانه تراشی باشد (دلایلی از جمله اینکه وقت ندارم، پول ندارم، حالا باشد برای یک زمان مناسبتر که سرم خلوت شد و...) 

- دلیل دیگر می تواند وجود نداشتن یک محیط مناسب و امن باشد که فرد با خیال راحت بدون ترس از قضاوت شدن، جلو دیگران حرف بزند و تمرین کند.

- دلیل مهم دیگر این است که یک کار بلد در کنارمان نیست که نقاط قوت و ضعف ما را شناسایی کند و ما را به مسیر درست هدایت کند.

- البته انگیزه هم بسیار مهم است. وقتی ما با یک گروه که همگی هم مسیر هستیم همراه می شویم، ناخودآگاه سطح انگیزه و عملکردمان بالاتر می رود.

 

خوب خبر خوبی که وجود دارد این است که ما تمام شرایط را برای تمرین و پیشرفت مهارتهای کلامی شما آماده کرده ایم.

به امید خدا قراره از دوشنبه 30 دیماه 98 دوره جامع فن بیان را با هم شروع کنیم. این دوره قراره در پنج جلسه برگزار شود. در هر جلسه من مطالب آموزشی نابی را در اختیار شما قرار میدهم. در ادامه هر کدام از شما بزرگواران به مدت 3 دقیقه سخنرانی می کنید. همزمان با سخنرانی شما، من و سایر شرکت کنندگان نقاط قوت و ضعف شما را تحلیل می کنیم.

 

این روند چند مزیت دارد:

اول اینکه چون همه شرکت کنندگان جهت آموزش دیدن در این کلاس حضور دارند، شما نگران قضاوت شدن و خراب کردن سخنرانی خود نیستید.

دوم اینکه از نقاط قوت و ضعف خود با خبر می شوید و برای سخنرانی جلسه بعد آنها را اصلاح می کنید.

سوم اینکه وقتی شما هم سخنرانی های دیگر دوستان شرکت کننده را تحلیل و بررسی می کنید، سعی می کنید موارد مهمی که هر سخنران باید رعایت کند را خوب به خاطر بسپارید. این کار در روند اجرای سخنرانی خودتان نیز موثر واقع می شود.

 

 

این دوره با سایر دوره ها چه تفاوتی دارد؟

 

من مدت ها مشغول تدریس مهارت های هفتگانه هوش کلامی بوده و هستم. کتاب دوم من با نام "از هفت تا بی نهایت" نیز در همین زمینه بوده است. یک تفاوت به شدت مهم این دوره با سایر دوره های فن بیان این است که در این دوره علاوه بر مهارت های فن بیان و سخنرانی، قسمتی از مهارت هوش کلامی (یا همان سخنوری) را هم به سرفصل های این دوره ادغام کرده ام.

در حقیقت در این دوره  ما هم یاد می گیریم چه بگوییم و هم می آموزیم چطور بگوییم تا حرفه ای تر به نظر برسیم. (برای درک بهتر تفاوت سخنرانی و سخنوری، لطفاً ویدئویی که در ادامه برایتان قرار داده ام را ببینید. )

 

اگر تمایل دارید از کلام خود یک عصای جادویی بسازید و با صحبت کردن در هر جمعی همچون الماس بدرخشید و محبوب باشید، این دوره مختص شماست. امیدوارم شما را در این دوره ملاقات کنم.

 

دوستدار شما:  ایرج شرفی | مدرس مهارت های هوش کلامی و ارتباطات

 

سوالات متداول

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟
این کارگاه برای فروشندگان(چه فروش کالا و چه فروش خدمات)، بیمه گران، مدیران، کارمندان، بازاریابان، مذاکره کنندگان، مدرسان و دانشجویان بیشترین بازدهی را خواهد داشت.
490 هزار تومان؟؟!! چه خبره آقا ؟! چرا انقدر گرون؟
اجازه بدهید ببینیم با این مبلغ چه کاری می توان کرد؟ فکر می کنم 490 هزار تومان پول یک دست کت و شلوار خیلی معمولی برای آقایان و یا یک مانتو و شلوار ساده برای بانوان باشد. این لباس ها نهایتاً قرار است برای شما دوسال عمر مفید داشته باشند و بعد از آن هم دور انداخته می شوند. اما گر شما این مبلغ را بر روی مهارتهای کلامی خودتان سرمایه گذاری کنید، تا آخر عمر کنارتان خواهند ماند و هر سال تقویت هم می شوند. حتی شما به کمک این مهارت می توانید جایگاه اجتماعی بالاتر، پست و رتبه شغلی بهتر، محبوبیت افزون تر و حتی پول بیشتری بدست آورید. پس فکر کنم ارزش این دوره خیلی خیلی بالاتر از 490 هزار تومان می باشد.
نحوه آموزش در این دوره به چه شکلی است؟
در هر جلسه از این دوره، مدرس یکی از مباحث مربوطه را درس داده و در ادامه هر کدام از شرکت کنندگان(از جمله شما) می توانند 3 دقیقه سخنرانی کنند. این سخنرانی توسط مدرس و سایر شرکت کنندگان تحلیل می شود و نقاط قوت و ضعف شما در برگه ای نوشته شده و تقدیمتان می گردد.
چطور می توان متوجه شد که در این دوره رشد کرده ام یا نه؟
جلسات این دوره فیلمبرداری می شوند. مقایسه فیلم سخنرانی شما در جلسه اول و در جلسه آخر می توانند گواهی بر میزان رشد و تغییر شما باشد.
آیا فیلم سخنرانی های خودمان را به ما می دهید؟
بله. هم وویس ضبط شده کامل کلاس و هم فیلم سخنرانی شما (فقط فیلم سخنرانی خودتان) در اختیارتان قرار خواهد گرفت.
از کجا بفهمم این مطالب به درد می می خورند یانه؟
اگر تمایل دارید ببینید که محتوای این دوره مناسب شما می باشد یا نه می توانید از طریق شماره 09210814190 در پیام رسان تلگرام با مدرس این کارگاه در ارتباط باشید.
کلاس ها در کجا برگزار می شود؟ آیا به مترو و بی آر تی دسترسی دارد؟
خیالتان راحت! محل برگزاری کلاس ها، بسیار خوش مسیر است. میدان ولیعصر در مرکز شهر تهران. تنها 20 ثانیه تا ایستگاه مترو و 30 ثانیه تا ایستگاه بی آرتی فاصله دارد.
اگر در این دوره شرکت نکنم چی میشه؟
هیچ اتفاق بزرگ و مهیبی رخ نخواهد داد! تعداد بیشماری از انسانها هستند که چیزی از این مطالب نمی دانند و مشغول روزمرگی خود هستند. البته افراد معدودی هم هستند که روی مهارت های خودشان سرمایه گذاری می کنند تا متمایز از سایر افراد جامعه باشند. این افراد همانهایی هستند که آرامش بیشتر، پُست های بالاتر، ارتباطات مؤثرتر و ثروت بیشتری را نسبت به بقیه افراد تصاحب می کنند.

مدرس این دوره چه کسی است؟

ایرج شرفی
ایرج شرفی
مربی و مدرس هوش کلامی و مهارتهای ارتباطی

آدرس: تهران میدان ولیعصر(عج) - خیابان شقایق - پلاک 30 - طبقه چهارم - واحد 16