رویداد به پایان رسیده است!
دوره مجازی راهبری فروشگاه های زنجیره ای در تاریخ دوشنبه ۳۱ شهریور به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

چهارشنبه ۱۳ اسفند

چهارسوق دوازدهم

  • آنلاین
  • از ۱۵۰,۰۰۰ تومان
آواتاردبیرخانه رویداد چهارسوق
کاور
دوشنبه ۳۱ شهریور ساعت ۰۸:۰۰

دوره مجازی راهبری فروشگاه های زنجیره ای

  • از ۲۹۹,۰۰۰ تومان
  • آنلاین
  • کسب و کار
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

دلایل برگزاری آموزش غیرحضوری و مجازی فروشگاه های زنجیره ای


در سال ۱۸۵۹ اولین شعبه فروشگاه‌های زنجیره‌ای A & P در آمریکا افتتاح شد. بیست سال پس از آن یعنی در سال ۱۸۷۹ میلادی اولین فروشگاه عرضه اقلام متنوع در نیویورک گشایش یافت. پس از آن ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای در آمریکا به سرعت رو به افزایش نهاد و تا سال ۱۹۲۹ قریب به ۲۲ درصد از کل خرده‌فروشی در کشور آمریکا توسط این فروشگاه‌ها انجام می‌شد.

دلیل اصلی اقبال فروشگاه‌های زنجیره‌ای تنوع زیاد کالا و خدمات قابل ارائه نبود بلکه قیمت‌های نسبتاٌ پائین کالاها در این فروشگاه‌ها موجب استقبال مصرف‌کنندگان از خرید در این فروشگاه‌ها شده بود. از عوامل دیگری که موجب موفقیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای شدند امکان گردش خریداران در سطح فروشگاه و خرید کالاها با تنوع انتخاب بالا و البته عدم تمایز بین خریداران بود این امر استقبال اقشار و طبقات متوسط و پایین جامعه را به دنبال داشت.

اما از اواسط قرن بیستم برای اولین بار، فروشگاه‌های زنجیره‌ای مبادرت به ایجاد سوپرمارکت‌های امروزی کردند. طبق آمار در سال ۱۹۹۷ بیش از ۶۰ درصد خرده‌فروشی در آمریکا به وسیله فروشگاه‌های زنجیره‌ای انجام می‌پذیرفت. پدیده جهانی شدن، فروشگاه‌های زنجیره‌ای را نیز به تحرک واداشت تا جایی‌که امروزه فروشگاه‌های معروفی مانند Carrefour, Wal-Mart, Aldi, Tesco به ترتیب از کشورهای انگلستان، آلمان، آمریکا و فرانسه که در بسیاری از کشورها به چشم می‌خورند حاصل همان تحول هستند.

در دهه ۷۰ راه‌اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای در ایران با الهام از فروشگاه‌های زنجیره‌ای در سطح جهان که در آن زمان سهم قابل توجهی از کل خرده‌فروشی کشورهای توسعه یافته را به خود اختصاص داده بود، در دستور کار دولت و برخی از نهادهای عمومی غیردولتی از جمله شهرداری قرار گرفت. با توجه به مزایای راه‌اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای و نقش مهمی که این فروشگاه‌ها می‌تواند در اصلاح نظام توزیع کشور به عهده داشته باشد، موج جدیدی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کشور شروع به فعالیت کردند .

با وجود گذشت بیش از ۵۰ سال به نظر می‌رسد فروشگاه‌های زنجیره‌ای یا به طور کلی صنعت خرده‌فروشی در ایران دست به گریبان مشکلاتی است که مانع پیشرفت خدمات توزیعی نوین شده است. راه‌اندازی یک مجموعه فروشگاه زنجیره‌ای، بسیار سرمایه‌بر بوده و به زیرساخت‌های زیادی نیاز دارد، اما در عین حال از یک سو اشتغال‌زا و از سوی دیگر موجب تضمین فروش محصولات تولیدکنندگان داخلی می‌شود. علاوه بر آنکه نیازهای مردم را نیز بهتر پوشش می‌دهد.

در مجموع با وجود توسعه نسبتا زیاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای در بازار خرده‌فروشی ایران، این فروشگاه‌ها هنوز تا رسیدن به جایگاهی که منبع اصلی خرده‌فروشی محصولات مصرفی در کشور به شمار رود، راه زیادی را در پیش دارند. با این حال تجربه ورود فروشگاه‌های زنجیره‌ای جدید به کشور نشان از آن دارد که در صورت تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر دراین حوزه می توان از این مدل های نوین و خلاقانه ی کسب وکار بیشترین و بهترین استفاده را برد . 

 

 


نحوه ی برگزاری این دوره


با توجه به شیوع بیماری کرونا ، دانشگاه گلرنگ در پی آن است تا این دوره به صورت مجازی و ازراه دور انجام شود به همین خاطر شما می توانید به دو صورت دراین دوره شرکت نمایید :

1- شرکت مستقیم در دوره مجازی از طریق خرید بلیت مربوطه 

دراین حالت شما با خرید بلیت مربوطه ، به طور مستقیم واز سراسر دنیا می توانید در این دوره ی آموزشی مجازی شرکت نموده  و طبق برنامه تحت آموزش اساتید دوره قرار بگیرید . براین اساس ما ضمن ارسال مطالب آموزشی از طریق ایمیل برای شما ، به طور مرتب امکان حضور شما در دوره ی آموزشی را فراهم آورده و در پایان دوره نیز در آزمون آن شرکت که در صورت کسب حداقل امتیاز ، گواهینامه ی مربوطه را اخذ خواهید نمود. 

2- خرید بلیت مطالب آموزش از راه دور و شرکت مستقیم در آزمون مربوطه 

دراین حالت ، مطالب آموزشی دوره از طریق ایمیل  برای افراد شرکت کننده ارسال می شود و در هرماه به طور مرتب آزمون مربوط به این دوره از افراد اخذ ودرصورت کسب حداقل امتیاز مربوطه ، گواهینامه آن برای افراد صادر می شود . 

در ضمن ، دراین حالت پیش بینی برگزاری حداقل 5 جلسه ی آموزشی وبیناری برای پاسخ به ابهامات و رفع اشکال افراد شرکت کننده شده است . 


هدف از برگزاری این دوره


با این هدف دانشگاه گلرنگ با همکاری حامیان خود در پی آن است تا با توجه به توسعه ی الگوی فروشگاه های زنجیره ای در ایران ، برای اولین بار در کشور امکان و شرایط آموزش مجازی وغیر حضوری برای اموزش نیروی انسانی شاغل در فروشگاه های زنجیره ای را دربستر فضای مجازی واز طریق وبینار فراهم آورده و از این طریق به اتکای تجربه ی غنی موجود در گروه صنعتی گلرنگ یعنی راه اندازی فروشگاه های زنجیره ای موفق و پیشرو شامل :

-         فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش 

-         فروشگاه های زنجیره های سورنا 

-         فروشگاه های زنجیره ای هایپر فامیلی 

-         فروشگاه های زنجیره ای ناب کوروش 

این تجربه غنی و پر ثمر را به جوانان کشور آموزش داده و آنها را دراین زمینه توانمند نموده و امکان فراگیری مهارت مدیریت وراهبری فروشگاه های زنجیره ای وتجربه کار دراین فروشگاه ها را به جوانان کشور منتقل نماید .

ما در پی آن هستیم تا از این طریق ، امکان آموزش و تربیت نیروهای خلاق وجوان درحوزه ی مدیریت و راهبری فروشگاه های زنجیره ای را به این حوزه ی کسب وکار معرفی نماییم .

برگزارکنندگان

معرفی اساتید دوره

پریسا اسمعیلی افشار
پریسا اسمعیلی افشار
استاد دانشگاه واستاد درس مشتری مداری

-مدرس دوره های آموزشی فروشگاههای زنجیره ای افق کوروش

-مدیر اجرائی اتحادیه مصنوعات سیمانی

-مدرس دروس اصول سرپرستی ،نرم افزار ERP،AX ،اصول سرپرستی پیشرفته برای سوپروایزرها،رفتار سازمانی ،مشتری مداری، در دانشگاهها و موسسات

سرکار خانم محمودآبادی
سرکار خانم محمودآبادی
استاد دانشگاه و مشاور فروش و بازاریابی
دکتر وحید نثایی
دکتر وحید نثایی
استاد و مشاور و مولف دوره های بازاریابی،فروش،طراحی و چیدمان فروشگاهی و ....

سرفصل های دوره مجازی


سرفصل های  دوره  مجازی عبارتنداز : 

1- مشتری مداری - به مدت 2 ساعت 

2- اصول سرپرستی - به مدت 2 ساعت 

3- مدیریت راهبری فروشگاهی - به مدت 2 ساعت 

4- طراحی چیدمان فروشگاهی - به مدت 2 ساعت 

5- آزمون - به مدت 2 ساعت 

 


محتوی بسته ی آموزشی


این بسته ی آموزشی شامل اقلام زیر می باشد که با خرید آن موارد زیر برای شما ارسال می گردد : 

1- فیلم های آموزشی با عناوین زیر شامل : 

- مشتری مداری 

- اصول سرپرستی 

- مدیریت راهبری فروشگاهی 

- طراحی و چیدمان فروشگاهی 

2- مجموعه کتاب های صوتی 

- شامل بیش از 20 عنوان کتاب صوتی 3 دقیقه ای در مورد موضوعات مربوطه 

3- فایل PDF کتاب "هنر فروش وراه های حفظ آن در ایران  "

4- مجموعه 6 برگی پوستر فروشندگان

5- جزوه آموزشی سرفصل های دوره 

 

 

 

برگزار‌کننده

آواتار

مدرسه کسب و کار گلرنگ(دانشگاه گلرنگ)

مدرسه کسب و کار گلرنگ وابسته به گروه صنعتی گلرنگ میباشد که ماموریت آن ارائه انواع آموزشهای کاربردی در حوزه های کارآفرینی ،کسب و کار و استارت اّپ میباشد

رویداد های برگزارشده۱۸
رویداد های فعال۱۲