کاور
دوشنبه ۱۹ آبان ساعت ۰۸:۰۰

چهارمین دوره مطالعات تربیتی آثار استاد عباسی ولدی

  • ۲۰,۰۰۰ تومان
  • تهران
  • علوم انسانی
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

استاد دوره

حجت الاسلام والمسلمین محسن عباسی ولدی
حجت الاسلام والمسلمین محسن عباسی ولدی

متولد 1355

دانش آموخته سطح سه تحصیلات حوزوی و کارشناسی ارشد فقه و اصول

نویسنده 41 عنوان تألیف در حوزه سبک‌زندگی، خانواده، تربیت فرزند و ادبیات آئینی


معرفی دوره مطالعاتی


دوره مطالعات تربیتی آثار حجت الاسلام والمسلمین عباسی ولدی طی چهارده ماه در قالب 6 ترم دو ماهه برگزار خواهد شد و  44 کتاب از مجموعه آثار تربیتی استاد عباسی ولدی در 345 مقرری به صورت روزانه 15 الی 20 صفحه مطالعه می‌شود. اعضای دوره پس از مطالعه مقرری‌های اعلام شده در هر هفته، اقدام به ثبت گزارش مطالعات خود در سامانه آموزشی دوره می‌نمایند. گزارش پیشرفت مطالعاتی اعضاء  به صورت مستمر بررسی شده و به همراه آزمون های برنامه ریزی شده در دوره مبنای ارزشیابی و اعطای گواهی خواهد بود.

در هر دو ترم یک آزمون بصورت تستی و آنلاین برگزار می‌شود و مجموعاً در طول دوره سه آزمون برگزار می‌گردد.

در دوره های گذشته، در هر ترم علاوه بر برنامه‌ی مطالعاتی همایشی با حضور استاد عباسی ولدی در محل مجتمع امام صادق علیه السلام واقع در تهران، شهرک قدس، بلوار دریا،نبش خیابان موج برگزار می‌شد لکن در شرایط فعلی و بخاطر محدودیت های ایجاد شده این جلسات بصورت مجازی برگزار خواهد گردید. در نهایت، گواهی پایان دوره برای مخاطبانی که دوره مطالعاتی را با موفقیت طی نمایند و حداقل 60  امتیاز از مجموع 100 نمره ارزشیابی را کسب نمایند، به صورت مجازی صادر و از طریق ایمیل برای ایشان ارسال خواهد شد.

 

عناوین کتب و سرفصلهای مطالعاتی این دوره در ادامه قابل مشاهده است.


عناوین کتب و سرفصلهای مطالعاتی


 

 


معرفی آثار حجت الاسلام عباسی ولدی


تاکنون 45 جلد از  تألیفات حجت‌الاسلام والمسلمین محسن عباسی‌ولدی پیرامون مباحث تربیتی، اخلاقی-اعتقادی و ادبی توسط انتشارات آیین‌فطرت منتشر شده است. آثار ایشان با برداشتی عمیق از معارف اسلامی، به‌واسطه نگاهی نو و قلمی روان، مورد استقبال عموم قرار گرفته است.

کتب تربیتی استاد به موضوعات مهارت‌های انتخاب همسر، موانع ازدواج، شناخت‌های لازم در زندگی مشترک و عوامل موفقیت در آن، باید‌ها و نبایدهای زندگی مشترک، عوامل تزلزل خانواده، تربیت فرزند و سایر مباحث مرتبط با موضوع خانواده و تربیت می‌پردازد.

تألیفات ادبی ایشان با محوریت ارتباط با ائمه معصومین علیهم‌السلام، به ویژه امام‌عصر‌عجل‌الله‌ تعالی‌فرجه‌الشریف از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای در میان سایر آثار برخوردار است. چرا که ارتباط با ولیّ خدا، رکن اساسی در تربیت است. از این رو علاوه بر انتشار برخی آثار ادبی به صورت مستقل، در میانه‌ی کتب اخلاقی- اعتقادی و تربیتی نیز با صفحاتی مواجه هستیم که با قلمی دلنشین، در پیوند با مباحث همان کتاب نگاشته و مطالعه‌ی آن‌ها مورد تأکید نویسنده است. 

کتب اخلاقی- اعتقادی نیز با تکیه بر آیات قرآن و احادیث پرنور اهل‌بیت علیهم‌السلام،  به واسطه‌ی شیوه‌ی بیان و دقت‌نظر در انتخاب مطالب، می‌تواند زمینه‌ساز اصلاح بسیاری از باورهای غلط و کسب فضایل اخلاقی قرار ‌گیرد.  مطالعه‌ی آثار ادبی و اخلاقی- اعتقادی برای فهم اندیشه‌ی تربیتی استاد عباسی‌ولدی و تشکیل نگاهی جامع در مسئله تربیت، نقشی مهم دارد.


معرفی برخی کتب


نیمه دیگرم
این کتاب در چهار جلد با موضوع مهارت‌های انتخاب همسر بنا دارد به‌صورت کاملاً کاربردی نسل امروز را با شیوۀ صحیح انتخاب همسر آشنا کند.
تا ساحل آرامش
سه جلد اول این مجموعه «گام‌های موفقیت در زندگی مشترک» نام دارد که به بیست‌وهشت گام اساسی در مسیر موفقیت در زندگی مشترک می‌پردازد. جلد چهارم و پنجم، اجرایی کردن گام‌های بیست و هشتگانه را به مخاطب می‌آموزد.
من دیگر ما
«من ِ دیگر ما» تلاش می‌کند با تکیه‌بر مبانی دینی، مهارت‌های تربیت فرزند در دنیای امروز را با قلمی ساده و روان به پدران و مادران آموزش دهد؛ لذا به موضوعاتی همچون مشکلات پیش روی تربیت در دنیای امروز، مبانی تربیت دینی و تأثیر رفتار والدین در تربیت فرزند ، محبت و تأثیر آن در تربیت فرزند، آزادی و نقش آن در تربیت کودکان می‌پردازد.
ایران! جوان بمان!
این کتاب بر آن است تا به  پرسش‌های مردم درزمینهٔ فرزندآوری بیشتر پاسخ گفته و به تعبیر مقام معظم رهبری گره‌های ذهنی مردم را در این زمینه بگشاید تا مردم انگیزه‌ی عملی برای فرزندآوری بیشتر را پیدا کنند.
« از نو، با تو»
 مجردها بخوانند تا بدانند در مسیر زندگی مشترک، چه عواملی وجود دارد که بنیان خانواده را سست می‌کند. متأهل‌هایی که زندگی آرامی دارند، بخوانند تا اجازه‌ی ورود عوامل متزلزل کننده را به محیط خانواده ندهند. متأهل‌هایی که اختلاف‌های جدی دارند، بخوانند تا راهی برای حل اختلاف‌های خود پیدا کنند. کسانی هم که در آستانه‌ی طلاق هستند، بخوانند، شاید در تصمیم خویش بازنگری کنند. پدر و مادرها هم از مطالعه‌ی این کتاب غافل نشوند تا بتوانند به استحکام هر چه بیشتر زندگی فرزندانشان کمک کنند.
بشقاب‌های سفره پشت‌باممان
کسانی که آشنایی ابتدایی با شبکه‌های ماهواره‌ای دارند، می‌دانند که تماشای برنامه‌های ماهواره‌ای در خانواده ایرانی تا چه اندازه برای فرهنگ ملی و مذهبی ما آسیب‌زاست.در این کتاب علاوه بر بررسی دلایل گرایش مردم به ماهواره و تأثیرات ماهواره بر خانواده، به راهکارهای مقابله با این پدیده هم می‌پردازد.


آیین نامه دوره


1. شرکت در رویداد، منوط به ثبت اطلاعات فردی و پرداخت هزینه‌ به صورت اینترنتی در مهلت مقرر می‌باشد و امکان ثبت‌نام حضوری فراهم نیست.

2. ثبت نام کنندگان موظف هستند ضوابط و جزئیات دوره را با دقت مطالعه فرمایند و در صورت عدم اطلاع از جزئیات دوره، برگزار کنندگان هیچ مسئولیتی در قبال بازماندن یا حذف مخاطب از دوره ندارند.

3. تمامی اطلاع رسانی های دوره از طریق کانال دوره در پیامرسان بله به اطلاع مخاطبین خواهد رسید. لذا لازم است مخاطبین پیامرسان بله را نصب نموده و کانال دوره را مرتب بررسی فرمایند.

4. انصراف از دوره پس از ثبت‌نام و استرداد وجه پرداختی به هیچ وجه امکان‌پذیر نمی‌باشد. لطفا قبل از پرداخت نسبت به امکان شرکت در دوره اطمینان کسب نمایید.

5. برخی اطلاع رسانی ها از طریق پیامک صورت می‌گیرد لذا لازم است  نسبت به فعال بودن پیامک‌های تبلیغاتی شماره همراه خود اطمینان حاصل نمایید.

6. حفظ اخلاق و شئونات اسلامی برای حضور در جلسات دوره‌ها الزامی است.

7. در صورتی که به دلیل شرایط پیش بینی نشده (مانند وقوع حوادث طبیعی)، مکان یا زمان برگزاری جلسات تغییر یابد، دوره در مکان یا زمان جایگزین برگزار خواهد شود. در صورت عدم امکان برگزاری یا مشارکت اعضاء در زمان جایگزین هزینه پرداختی بابت شهریه، به حسابِ پرداخت‌کننده عودت داده می‌شود.

8.  ثبت نام و پرداخت شهریه در هر ترم به صورت مجزا در ابتدای همان ترم انجام می‌شود و شهریه اعلامی صرفا برای ترم اول دوره میباشد.

9. پس از ثبت نام کانال مجازی در پیامرسان «بله» تشکیل خواهد شد و آی دی آن از طریق پیامک برای ثبت نام کنندگان ارسال خواهد شد و اطلاعات لازم در اختیار قرار خواهد گرفت لذا لازم است که مخاطبین نرم افزار بله را نصب نمایند.

10. با توجه به اینکه برای طی کردن دوره مطالعاتی 14 ماه در نظر گرفته شده است و مطالعه مقرری ها نیازمند برنامه ریزی روزانه می‌باشد لذا لطفا در صورتی که از شرکت کردن در دوره اطمینان دارید ثبت نام فرمایید. 

11. شروع دوره پس از اتمام ثبت نام و از اواسط آبان ماه خواهد بود لذا ثبت نام کنندگان منتظر اطلاع رسانی بعدی باشند.

در صورت وجود هرگونه سوال، انتقاد یا پیشنهاد می‌توانید در ساعات 8 الی 16 روزهای شنبه الی چهارشنبه با پشتیبانی مرکز تربیت مربی در پیام رسان بله با شناسه @tarbiat_amin و یا شماره تلفن مستقیم 02188365335 تماس بگیرید.


شیوه تهیه کتب دوره مطالعاتی


اعضای دوره مطالعاتی می‌توانند کتب طرح مطالعاتی را با تخفیف ویژه و به صورت مستقیم خرید نمایند. امکان پست سفارشات کتب نیز فراهم می‌باشد.

کتب استاد برای مخاطبین دوره با تخفیف 30 درصد عرضه خواهد شد.

هزینه‌ی مجموعه کتاب های دوره مطالعاتی با احتساب 30 درصد تخفیف حدوداً 700 هزار تومان می‌باشد که امکان تهیه کتب به صورت تدریجی نیز فراهم است.

توضیحات تکمیلی برای تهیه کتاب به اطلاع دوستان خواهد رسید.


توضیحات


  • اعطای گواهی پایان‌دوره توسط مرکز تربیت مربی مجتمع فرهنگی آموزشی امام صادق علیه‌السلام
  • ارائه تخفیفات ویژه تهیه کتب طرح، اختصاصی اعضای دوره مطالعاتی
  • امکان ورود به دوره های تربیت مربّی در سطوح بعدی

 

برگزارکننده

مرکز تربیت مربی مجتمع فرهنگی آموزشی امام صادق علیه السلام
مرکز تربیت مربی مجتمع فرهنگی آموزشی امام صادق علیه السلام

مرکز تربیت مربی با هدف تربیت مربی تراز انقلاب اسلامی از سال 1395 تاکنون در زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی، تربیتی مختلف برای اولیاء و مربیان دانش‌آموزان و علاقه مندان حوزه تعلیم و تربیت در حال فعالیت است.

http://www.karamatnama.com/

کانال ما در شبکه های اجتماعی:

@morabigeram

انتشارات آئین فطرت
انتشارات آئین فطرت

ناشر اختصاصی آثار استاد عباسی ولدی

آدرس

تهران تهران- شهرک غرب- بلوارد دریا- روبروی پارک دلاوارن- مجتمع آموزشی امام صادق

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

کرامت

رویداد های برگزارشده۶۶
رویداد های فعال۵
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۵۶۰ نفر
  • شروع: دوشنبه ۱۹ آبان ساعت ۰۸:۰۰
  • پایان: جمعه ۱۷ دی ساعت ۰۰:۰۰
این رویداد حضوری برگزار می‌شود.

با توجه به شرایط بیماری کرونا لطفا موارد ایمنی مربوط به رویداد حضوری را در لینک زیر مطالعه کنید.

اشتراک‌گذاری رویداد

connectکانکت برای این رویداد فعال است