کاور
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
دوره کاربردیexcelپیشرفته
-
۶۰۰,۰۰۰ تومان

توضیحات

نرم افزار اکسل (EXCEL) یکی از نرم افزارهای بسیار پرکاربرد مجموعه آفیس است. این نرم افزار جدولی بزرگ شامل تعداد بسیار زیادی سطر و ستون (صفحه گسترده) در اختیار کاربر قرار می دهد. از تلاقی سطر و ستون های این جدول سلول ها ایجاد می شوند و این سلول ها قابلیت محاسباتی داشته و برای ثبت و آنالیز انواع داده ها مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین در اکسل امکاناتی از قبیل رسم انواع نمودارها، ایجاد جداول گرافیکی و فرمول نویسی و کدنویسی برای هرگونه عملیات مورد نظر وجود دارد. دامنه کاربران اکسل به رشته تحصیلی یا حوزه کاری خاصی محدود نمی شود و می تواند برای هر فردی با هر رشته ای و در هر حوزه کارآیی داشته باشد. برای مثال در حوزه امور اداری می توان از اکسل (EXCEL) برای مواردی به شرح زیر استفاده کرد:

ایجاد سیستم حسابداری سازمان یا شرکت
ایجاد سیستم حضور و غیاب پرسنل
محاسبات حقوق و دستمزد
محاسبات هزینه کردهای سازمان و تحلیل آن ها
ثبت و کدگذاری نامه های اداری

توضیحات

یا در امور فروش می توان کاربردهای زیر را برای نرم افزار اکسل (EXCEL) نام برد:

ایجاد سیستم ثبت فاکتور
آنالیز محصولات شرکت و بررسی رفتار مشتریان
ایجاد سیستم انبارداری در اکسل
آنالیز بازاریابان و نحوه فروش آن ها
محاسبات دستمزد و پورسانت بازاریابان
در مهندسی عمران نیز مثال هایی از کاربرد اکسل (EXCEL) به صورت زیر است:

محاسبات متره و برآورد
تهیه دفترچه محاسبات
مدیریت پروژه های عمرانی
محاسبات مربوط به نقشه برداری
محاسبات مربوط به زلزله
به همین ترتیب در حوزه ها و رشته های مختلف می توان مثال هایی از کاربرد نرم افزار اکسل بیان کرد؛ حتی در امور روزانه و شخصی.

توضیحات

اکسل چیست ؟
 

سوالی که خیلی پرسیده میشه و خیلیا جواب درست رو نمیدونن اینه که اکسل چیست ، چه کاربردی داره؟ و چه توانایی هایی داره؟ این موضوع خیلی مهم هست چرا که هنوز افراد زیادی هستند که حتی با اکسل کار میکنند اما از خیلی از توانایی ها و امکانات اکسل بی خبرند! میخوایم این سوالات را پاسخ بدیم. پس تا انتها با ما باشید.

توضیحات

م افزار مایکروسافت اکسل یکی از نرم افزارهای مجموعه آفیس است. این نرم افزار از انواع نرم افزارهای صفحه گسترده است که جداول بزرگی در ستون و ردیف را در خود جای می دهد.

بخاطر قدرت و انعطاف پذیری فوق العاده این نرم افزار، اکسل نزدیک به چهار دهه است که به یکی از پر استفاده ترین نرم افزارها در دنیای تجارت تبدیل شده است. در واقع انقلابی که در دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی در زمینه محاسبات فردی اتفاق افتاد (اینکه هر شخصی بتواند کارهای خودش را انجام دهد)، بخاطر استفاده های زیادی بود که از نرم افزارهای صفحه گسترده بویژه نرم افزار اکسل میشد.

توضیحات

صفحه گسترده چیست؟
صفحه گسترده یک روش برای ساماندهی داده ها در سطر و ستون هست که بوسیله آن می توان راحت تر داده ها را بررسی و اصلاح کرد. در واقع صفحه گسترده به معنی تکرار شدن و کنار هم قرار گرفتن تعداد زیادی سلول با توانایی های یکسان برای ایجاد ساختاری اطلاعاتی و محاسباتی است. اکسل هم یک نرم افزار صفحه گسترده هست. در شکل ۱ نمایی از یک صفحه اکسل می بینید.

توضیحات

از اکسل چه استفاده ای می شود؟
خب همه اینها که گفتیم خوب بود و متوجه شدیم اکسل چیست ، اما با اکسل چه کارهایی میشه کرد؟ تقریبا همه کار!

صفحه گسترده ها ابزارهای فوق العاده قوی هستند که در دنیای کار و تجارت، مرتبا برای ثبت داده، کار با آن و تهیه گزارش های مختلف مورد استفاده قرار میگیرن. فرمت جدولی اکسل، انجام محاسبات پیچیده و ردیابی داده ها و بصورت کلی کار با داده ها رو ممکن میکنه. توابع و فرمول های اکسل به افراد این اجازه رو میده که داده ها رو تحلیل کنند و گزارش های متنوعی ایجاد کنن که بتونن جواب مدیران خودشون رو بدن.

در اینجا چند راه استفاده از اکسل در کسب و کار رو با هم مرور میکنیم. دقت کنید که اینها فقط چند مثال هستن پس خودتون رو محدود به این موارد نکنید. اکسل خیلی خیلی انعطاف پذیره. پس امکاناتش پایان ناپذیره:

توضیحات

تهیه فرم های مختف و متنوع با گرافیک عالی.
استفاده از تکینک ها و روش های آماری متنوع برای پیش بینی مثلا پیش بینی فروش ۳ سال آینده بر اساس داده های گذشته.
انجام محاسبات شخصی و روزانه مثل محاسبه ماهیانه شارژ دفتر، شرکت، ساختمان مسکونی و ….
ایجاد نرم افزارهای متنوع گزارشگیری (در هر زمینه کاری) جهت استفاده دیگران
ایجاد داشبوردهای مدیریتی و گزارش های بسیار جذاب، متنوع، تحلیلی و مقایسه ای مثل:ردیابی فروش به تفکیک مشتریان بصورت ماهانه.
تحت نظر داشتن مشتریان جهت پرداخت به موقع و حصول اطمینان از اینکه کسی پرداختش با تاخیر نیست.
تحت نظر داشتن و توجه به هزینه ها و تخصیص آنها به افراد خاص.
گزارش وضعیت پیشرفت پروژه و منابع و …
ایجاد نمودارها و گراف بر اساس داده ها برای نمایش دادن وضعیت عملکرد در گذر زمان
 

 

توضیحات

چه افرادی می توانند از اکسل استفاده کنند؟
اکسل یکی از عمومی ترین و در عین حال تخصصی ترین نرم افزارها به شمار می رود. این یعنی اینکه اکسل توانایی ساده ترین کارها تا تخصصی ترین کارها را دارد. از ثبت و ویرایش داده های روزانه و محاسبات ساده گرفته تا شبیه سازی فرآیندهای پیچیده گردش اطلاعات، سیستم های نگهداری و تعمیرات، کنترل موجودی، انبارداری و … در اکسل به بهترین نحو قابل انجام است. کمتر شغلی هست که حتی خیلی کم از اکسل استفاده نکرده باشد.

با تسلط به اکسل میشه ساده ترین تا پیچیده ترین کارها رو با سرعت و دقت عالی انجام داد. پس دانش آموزان، دانشجویان (رشته های مختلف)، مدیران اجرایی مالی و …، مهندسین صنایع، عمران، برق، مکانیک و …، حسابدارن، دفترداران، انبارداران، فروشنده ها، مشاغل خدماتی و صدها عنوان مختلف، همگی میتوانند از کاربران اکسل باشند.

خوشحالیم که تا انتها با ما بودید. دوست دارید بیشتر در مورد اکسل بدونید؟ براتون یک آموزش مقدماتی اکسل آماده کردیم که برای شروع یادگیری اکسل خیلی کمکتون میکنه. این آموزش رو حتما دریافت کنید تا بتونید راحت سایر آموزش های اکسل پدیا رو بخونید و ازشون استفاده کنید.

توضیحات

رم افزار اکسل چیست و چه کاربردی دارد؟

امروزه همه ما اهمیت آموزش icdl  و یادگیری آن را میدانیم ، یکی از نرم افزار های مهم در این مجموعه اکسل است . در این مقاله میخواهیم به این بپردازیم که اکسل چیست و یکی از ویژگی های کاربردی نرم افزار اکسل را به شما آموزش دهیم.

اکسل چیست ؟

اکسل یک نرم افزار صفحه گسترده (Spreadsheet)  است . که دارای جداول بزرگ  که  سطر ها و ستون بسیاری را در خود دارد .

 از کاربرد های اکسل میتوان در مدیریت اسامی کارمندان و یا دانشجویان یک دانشگاه استفاده کرد به گونه ای برای شخص بتوانید اطلاعاتی از قبیل شماره دانشجویی ( کارمندی) سال شروع به تحصیل ، وضعیت تحصیل را ذخیره کنید و یا میتوانید لیستی از کالاهای موجود در یک انبار تهیه کنید شماره بارکد هر کالا ، تاریخ تولید و اطلاعات اصلی محصولات را ذخیره کنید و در موارد نیاز به تهیه گزارشات انبار گردانی ، جستجوی موجودی ، تعیین محدویدیت تاریخ انقضا برای محصولاتی که انقضای کوتاه مدت دارند و هر گونه اطلاعاتی را میتوانید دسته بندی کنید .

 از نرم افزار اکسل میتوانید برای استفاده  شخصی خودتان استفاده کنید برای مثال میتوانید جدولی از حقوق دریافتی خودتان و مخارج ماهانه و روز مره تان ایجاد کنید و پس از یک دوره بررسی کنید که چند درصد از هزینه یک ماه شما صرف مخارج عبور مرور در شهر میشود

کار برد دیگر اکسل میتوانید برای یک شرکت تولیدی باشد این شرکت میتواند میزان تولیدات خود و از طرفی میزان فروش و هزینه های تولیدات خود  را طی یک دوره ثبت کند و با نمودار هایی که در نرم افزار اکسل میتوان ایجاد کرد  به صورت لحظه ای از کیفیت فروش و میزان ضرر و سود خود را بررسی کند و هدف گذاری های خود را تغیر دهد

با این حساب میتوان گفت اکسل یک نرم افزار بسیار عالی در مهارت ای سی دی ال هست که کاربرد محدود و مشخصی ندارد تمام افراد با هر سطحی از دانش میتواند از این نرم افزار بهره ببرد و به نسب تسلط خودش روی اکسل استفاده های دقیق و محاسباتی در سطوح کوچک و یا کلان داشته باشد.

سخنرانان

مهندس اکبرزاده
مهندس اکبرزاده
استاد

برگزارکنندگان

مجتمع فنی تهران نمایندگی مشهد
مجتمع فنی تهران نمایندگی مشهد
اموزشگاه

زمان‌بندی

عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی۱۳۹۹/۱۱/۱۹۱۳۹۹/۱۲/۳۰

حامیان

سوالات متداول

علاقه مندی
لوازم مربوطه
خیر

گالری تصاویر

ویدیو از آپارات

ویدیو از آپارات

ویدیو از آپارات

برگزار‌کننده

آواتار

مجتمع فنی تهران نمایندگی مشهد

مجتمع فنی تهران نمایندگی مشهد مجتمع فنی تهران برترین برند آموزشی کشور ?مجتمع فنی تهران در سال 1358 با آموزش دوره های الکترونیک، الکتروتکنیک، الکترومکانیک، تعمیر رادیو و تلویزیون سیاه و سفید و رنگی، ویدیو و برق صنعتی با نظر و همت دکتر سعید سعادت و مهن

رویداد های برگزارشده۴۷
رویداد های فعال۱۸

آدرس

مشهد دندانپزشکان4پلاک18

موقعیت جغرافیایی رویداد

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

پنج‌شنبه ۲۶ فروردین

برنامه‌نویسی R با رویکرد بیوانفورماتیکی

 • آنلاین
 • ۷۹۰,۰۰۰ تومان
 • Computer Researchers
پنج‌شنبه ۲۱ اسفند

پایتون در علم داده Python

 • آنلاین
 • از ۲۸۰,۰۰۰ تومان
 • آزمایشگاه محاسبات موازی
پنج‌شنبه ۱۴ اسفند

کارگاه آنلاین مقاله نویسی علمی پژوهشی و ISI

 • آنلاین
 • از ۱۹۴,۰۰۰ تومان
 • گروه آموزشی پژواک دانش
چهارشنبه ۱۳ اسفند

نشست تخصصی کرونا و شهرسازی

 • آنلاین
 • ۶۰,۰۰۰ تومان
 • موسسه مطالعات شهرسازی