رویداد به پایان رسیده است!
دوره‌ی آنلاین Network Traffic Analysis: Cyber Security Threats Detection در تاریخ دوشنبه ۱۵ دی به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

یک‌شنبه ۱۲ بهمن

دوره‌ی آنلاین API Bug Hunting

  • ۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان
آواتارآکادمی راوین
جمعه ۱ اسفند

کلاس آموزش ابزارهای هوش مصنوعی

  • ۳۰۰,۰۰۰ تومان
آواتارگروه DLeX
سه‌شنبه ۲۸ بهمن

Tim 2021

  • از ۱۰۰,۰۰۰ تومان
آواتارD-8 TECHNOLOGY TRANSFER & EXCHANGE NETWORK
کاور
چهارشنبه ۲۸ آبان ساعت ۱۷:۳۰

دوره‌ی آنلاین Network Traffic Analysis: Cyber Security Threats Detection

  • رایگان
  • آنلاین
  • تکنولوژی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

درباره‌ی دوره‌ (آنلاین)


ترافیک شبکه به طور کلی تمام وقایع رخ داده و بسته‌های رد و بدل شده بین تجهیزات و سرورهای موجود در شبکه را شامل می‌شود. با بررسی و تحلیل این داده‌ها می‌توان اطلاعات ارزشمندی مانند رفتار کاربران و سامانه‌ها، مسیریابی بسته‌ها، وضعیت شبکه و بسیاری موارد دیگر را استخراج کرد. همین امر سبب شده تا تحلیل ترافیک در زمینه‌های مختلف مانند مدیریت شبکه، بهبود کارایی و ایرادیابی شبکه و همچنین در امنیت سایبری کاربردهای گسترده‌ای داشته باشد. این دوره نیز با تمرکز بر کاربردهای تحلیل ترافیک در زمینه‌ی امنیت سایبری طراحی و ارایه شده است.

از دیدگاه امنیت سایبری، با تحلیل ترافیک می‌توان تهدیدات سایبری مختلف مانند حملات DoS و DDoS، بدافزارها، استخراج یا سرقت اطلاعات از شبکه و بسیاری از دیگر حملات سایبری را شناسایی کرد. علاوه بر موارد ذکر شده با استفاده از روش‌هایی مانند تحلیل رفتار و بررسی رفتارهای غیر معمول می‌توان حملات ناشناخته‌ای مانند بدافزارهای جدید یا تکنیک‌ها و روش‌های ناشناخته‌ی مورد استفاده در حملات APT را نیز شناسایی و پیش از دیر شدن به آن‌ها پاسخ داد. تحلیل ترافیک شبکه در زمینه‌های دیگر امنیت مانند ردیابی مهاجمین، پاسخ‌دهی به تهدیدات سایبری، ارزیابی امنیت و تست نفوذ نیز کاربرد دارد.

بهره‌برداری از داده‌های موجود در ترافیک، نیاز به درک عمیق از پروتکل‌های مختلف و ساختار بسته‌های رد و بدل شده در شبکه دارد. به همین دلیل این دوره در کنار معرفی و استفاده از ابزارهای مختلف، بر روی آموزش مفاهیم اصولی پروتکل‌های پرکاربرد و ساختار بسته‌های آن‌ها تمرکز دارد. با حضور در این دوره، اصول تحلیل ترافیک شبکه، پروتکل‌های پرکاربرد TCP/IP و ساختار بسته‌های هریک، استخراج اطلاعات از این بسته‌ها، تحلیل اطلاعات با ابزارهایی مانند Wireshark، Tshark، Splunk و بسیاری از موارد دیگر را خواهید آموخت.


مدت زمان دوره


مدت این دوره ۳۰ ساعت است که در طی ده جلسه‌ی سه ساعته، در روزهای شنبه و چهارشنبه‌ی هر هفته به صورت آنلاین از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۲۰:۳۰ برگزار می‌شود. اولین جلسه‌ی این دوره روز چهار شنبه مورخ ۹۹/۰۸/۲۸ خواهد بود.


سایر دوره‌ها


آخرین دوره‌های ارایه شده در آکادمی راوین را می‌توانید در صفحه‌ی دوره‌های آموزشی در وب‌سایت این موسسه دنبال کنید.

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
آشنایی با سیستم‌عامل‌های ویندوز و لینوکس، آشنایی ابتدایی با پروتکل‌های TCP/IP، آشنایی با مفاهیم و اصول شبکه‌های کامپیوتری، آشنایی با مفاهیم حملات و تهدیدات سایبری
این دوره به چه افرادی توصیه می‌شود؟
تحلیل‌گران و مهندسین SOC، کارشناسان فعال در زمینه Forensic Investigation، کارشناسان امنیت سایبری در سازمان‌ها،کارشناسان پاسخ‌گویی به تهدیدات سایبری (CSIRT)،کارشناسان تست نفوذ/تیم قرمز که قصد دارند توانمندی خود در شنود و تحلیل ترافیک را افزایش دهند
برای حضور در این دوره به چه تجهیزاتی نیاز است؟
یک دستگاه لپتاپ به همراه سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ و سیستم‌عامل لینوکس Security Onion

مدرس

علی حاتمی
علی حاتمی
تحلیل‌گر امنیت سایبری

برگزارکنندگان

آکادمی راوین
آکادمی راوین

آکادمی راوین، برگزارکننده‌ی دوره‌های تخصصی امنیت سایبری

برگزار‌کننده

آواتار

آکادمی راوین

آکادمی راوین برگزارکننده دوره‌های تخصصی در زمینه امنیت سایبری است. تمام دوره‌های این موسسه در هر دو مسیر «آبی» و «قرمز» بر اساس آخرین دانش روز دنیا و هم سطح دوره‌های ارایه شده در موسسات بزرگ بین‌المللی، طراحی شده و توسط به‌نام‌ترین مدرسین ایرانی و غ

رویداد های برگزارشده۳۹
رویداد های فعال۱۱
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۸۰ نفر