رویداد به پایان رسیده است!
دوره ی +Bootcamp در تاریخ پنج‌شنبه ۲۴ امرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

شنبه ۲ فروردین

کمپ نوروزی آیلتس

  • تهران
  • رایگان
آواتارLinguHub
پنج‌شنبه ۴ اردیبهشت

زیست شناسی کنکور 99

  • تهران
  • ۸۲۰,۰۰۰ تومان
آواتارساجده آذرنیا
کاور
پنج‌شنبه ۲۴ مرداد

دوره ی +Bootcamp

  • رایگان
  • تهران
  • مدیریت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.


دوره ی +Bootcamp

دوره‌ی فشرده مرور نکات و تست برای شرکت در آزمون PMP

با سرفصل فعلی (تا 24 آذر 1398)

 

 

آزمون PMP، به عنوان مطرح ترین آزمون بین المللی در حوزه ی مدیریت پروژه و پر مخاطب ترین آزمون موسسه PMI، هر چند سال یک بار و با توجه به روند پیشرفت صنایع و استفاده از رویکرد های مختلف دستخوش تغییر می شود. این تغییرات همراه با وظایف مدیر پروژه که در آزمون مورد سوال قرار می گیرد در سندی به نام: PMP Exam Content Outline منتشر می شود.

تغییرات در ورژن جدید این سند تا حدی بنیادی بوده به  طوری که سابق بر این، قسمت اعظم سوالات با توجه به رویکرد های Predictive و بر اساس گروه های فرآیندی مطرح می شد و ارزیابی پایانی داوطلب نیز بر اساس عملکرد در گروه های فرآیندی اعلام می شد. در ورژن جدید این سند اما، به دلیل رشد هرچه بیشتر پروژه های استارت آپ و نوظهور و استفاده ی آنها از روش های نوین مدیریت پروژه، 50 درصد سوالات با توجه به رویکرد Agile و مدیریت پروژه چابک خواهد بود که در نوع خود تغییر بزرگی در روند طراحی سوالات برای داوطلبان شرکت در آزمون PMP خواهد بود. علاوه بر این، ملاک طراحی و ارزشیابی نهایی داوطلب نیز به جای گروه های فرآیندی، بر بروی 3 دامنه ی کاری People, Process و Business Environment  خواهد بود که این موضوع نیز باز با توجه به وظایف مرتبط با هر دامنه به صورت کامل در سند PMP ECO جدید موجود است.

بی شک این تغییرات با توجه به بلوغ جهانی در حوزه ی مدیریت پروژه اعمال شده اند و یقینا باعث تعالی این شاخه ی محبوب مدیریت خواهند شد، اما در کنار محاسن آن، ریسک هایی نیز برای داوطلبان شرکت در آزمون خواهد داشت که از مهم ترین آن می توان به عدم آشنایی با سوالات مدیریت پروژه چابک (با توجه به این موضوع که درصد بالایی از مطالب ارائه شده در استاندارد PMBOK بر مبنای مدیریت پروژه سنتی و Predictive بیان شده اند) اشاره کرد.

مطمئنا کسانی که به تازگی مطالعه را آغاز کرده اند و یا به زودی قصد شروع برای شرکت در آزمون را دارند، خود را با توجه به مطالب جدید آماده ی امتحان خواهند کرد، اما کسانی که قبلا استاندارد را مطالعه کرده اند و به سطحی از آمادگی رسیده اند، به احتمال زیاد ریسک شرکت در آزمون بعد از تاریخ 24 آذر را نخواهند پذیرفت.

در کنار این تغییر، موسسه Prometric که مسئول برگزاری آزمون های PMI بود نیز از تاریخ 10 تیر ماه جاری این مهم را به موسسه Pearson VUE واگذار کرد و از تاریخ اشاره شده تمامی آزمون های موسسه PMI در این مرکز آزمون برگزار خواهند شد.

موسسه Pearson VUE به دلیل برگزاری دیگر آزمون های معتبر بین المللی نظیر PTE ، با تعداد شعبات بسیاری در کشور های مختلف دنیا (بجز ایران و چند کشور دیگر) اقدام به برگزاری آزمون به صورت کامپیوتری  (CBT) می نماید. اما نکته ی مهم این است که داوطلبان برای رزرو صندلی خود در این مراکز معمولا از 2 تا 3 ماه قبل این کار را انجام می دهند که بتوانند در زمان مشخص در آزمون مورد نظر خود شرکت کنند.

تغییر محتوای آزمون PMP هم بی شک باعث پر شدن سریع مراکز آزمون فصل پاییز و روز های منتهی به 24 آذر (15 دسامبر) خواهد شد. به همین دلیل ثبت نام زود هنگام و داشتن برنامه ی جامع برای شرکت در آزمون در فصل تابستان از اهمیت بالایی برای متقاضیان شرکت در آزمون برخوردار است.

موسسه PMPiran نیز یک برای کمک به داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون PMP با سرفصل فعالی را دارند، اقدام به برگزاری یک دوره به نام دوره‌ی +Bootcamp کرده است.

این دوره مناسب گروه های زیر است:

·       افرادی که قبلا در آزمون شرکت کرده اند و متاسفانه نتوانسته اند در آن موفق شوند.

·       افرادی که در کلاس های آمادگی آزمون شرکت کرده و استاندارد را به طور کامل مطالعه کرده اند اما به آمادگی لازم و جمع بندی نهایی برای شرکت در آزمون نرسیده اند.

·       افردای که صرفا در کلاس های آمادگی آزمون شرکت کرده اند و خود برای آزمون مطالعه نداشته اند.

·       افرادی که به صورت خود آموز استاندارد را مطالعه کرده اند اما به جمع بندی نهایی نرسیده اند.

در این دوره تمرکز اصلی بر روی نکات تستی و همچنین تمرین تست های سخت و نکته دار می باشد. در کنار برگزاری کلاس  های رفع اشکال ، برنامه ی کاملا دقیق و روز به روز نیز برای داوطلبان در نظر گرفته شده که سعی شده با توجه به مشغله های روزانه‌ی افراد آرمانگرایانه تنظیم نشود و به صورت واقع بینانه برنامه ای را برای مطالعه ی افراد به صورت روزانه تا جلسه ی بعد آماده کند. طول مدت دوره 10 هفته خواهد بود که هر هفته یک برنامه ی مدون برای یک حوزه ی دانش به داوطلبان داده خواهد شد و هر 3 هفته یک بار جلسه ی 4 ساعته ای جهت رفع اشکال در روز های پنج شنبه برگزار خواهد شد. بعد از اتمام دوره نیز یک جلسه ی جمع بندی 6 ساعته برای کل مطالب برگزار خواهد شد. بعد از کلاس ها  برنامه‌ی نهایتا 30 روزه ای (بین 15 تا 30 روزه با توجه به تاریخ امتحان هر فرد) تنظیم خواهد شد که در انتها تمامی دانشجویان در یک آزمون شبیه ساز شرکت کرده که آموخته های خود را ارزشیابی کنند و شرایط آزمون اصلی حداقل برای یکبار برای ایشان شبیه سازی شود.

برنامه ی جلسات

 

فاز اول برنامه

·       هفته ی اول: 31-24 مرداد 98  -  Scope

·       هفته ی دوم: 31 مرداد 98 تا 7 شهریور 98   -  Schedule

·       جلسه ی اول کلاس رفع اشکال:  7 شهریور 98 ساعت 9 الی 13 – مرور 2 بخش قبلی + اتمام ثبت نام ها و رزرو روز آزمون

·       هفته ی سوم: 14 – 7 شهریور 98 – Cost

·       هفته ی چهارم: 21 – 14 شهریور 98 – Quality

·       هفته ی پنجم: 28-21 شهریور 98 – Risk

·       جلسه ی دوم کلاس رفع اشکال:  28 شهریور 98 ساعت 9 الی 13 – مرور 3 بخش قبلی

·       هفته ی ششم: 28 شهریور 98 تا 4 مهر 98   -  Resource

·       هفته ی هفتم : 11-4 مهر 98 –     Stakeholder + Half of Communications

·       هفته ی هشتم : 18-11 مهر 98 – The other Half Of Communications + Framework

·       جلسه ی سوم کلاس رفع اشکال:  18 مهر 98 ساعت 9 الی 13 – مرور 3 بخش قبلی

·       هفته ی نهم : 25-18 مهر 98 – Procurement

·       هفته ی دهم: 25 مهر 98 تا 2 آبان 98   -  Integration

·       جلسه ی پایانی کلاس رفع اشکال:  2 آبان 98 ساعت 9 الی 13 – مرور 2 بخش قبلی به علاوه مرور برنامه ی فاز دوم و نکات نهایی

·       جلسه ی جمع بندی 6 ساعته نهایی (تاریخ با هماهنگی با داوطلبان هماهنگ می شود.) + آزمون شبیه ساز پایانی

فاز دوم برنامه

برای هر فرد به صورت شخصی تنظیم خواهد شد.

نکات لازم جهت ثبت نام در آزمون:

به دلیل شلوغی احتمالی در مراکز آزمون و کاهش ریسک عدم یافتن صندلی برای امتحان، تمامی داوطلبان شرکت در دوره، قبل از شروع دوره، ثبت نام اولیه در سایت PMI (مبلغ 139 دلار) را انجام خواهند داد و برای تمامی افراد با کمک موسسه تا انتهای مرداد ماه اپلیکشن شرکت در آزمون کامل خواهد شد که در صورت Audit احتمالی اسناد توسط PMI، بتوانیم در زمان مناسب اقدام به ثبت نام نهایی (405 دلار) را داشته باشیم. زمان نهایی آزمون هر فرد تا انتهای شهریور نهایی خواهد شد.

 

سخنرانان

سعید مقدسی، PMP,PMI-ACP
سعید مقدسی، PMP,PMI-ACP
امیر مسعود شهری، PMP, PSM
امیر مسعود شهری، PMP, PSM

آدرس: تهران تهران، شهرآرا، خیابان آرش مهر، نبش کوچه ی 30 ام، پلاک2، واحد 1