ایوند با محدود کردن حق استفاده از اینترنت مخالف است. شما نیز به این کارزار بپیوندید.#صیانت_از_حقوق_کاربراناطلاعات بیشتر
کاور
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

خلاصه رویداد

این دوره آموزشی سه ماهه به صورت ترکیب آنلاین و حضوری (با رعایت پروتکل‌های بهداشتی) و با تدریس بهترین مدرسان کشور در حوزه سخنوری و فن بیان (هر استاد در حوزه تخصصی خود) به مخاطبان ارائه می‌گردد.

شامل 44 ساعت آموزش در دو بازه زمانی به صورت یکسان می‌باشد (برای انعطاف زمانی و برنامه‌ریزی بهترِ شرکت‌کنندگان گرامی). همچنین در طول سه ماه، تیمی از مربیان (منتورهای) حرفه‌ای تریبون به صورت هفتگی تمرینات سخنرانی شرکت‌کنندگان را تحلیل می‌کنند و به طور خصوصی نقاط قوت و ضعف را به هر شرکت‌کننده گوشزد می‌نمایند تا کوچک‌ترین اشتباهات نیز رفع شود. در صورت حضور مستمر در دوره، مدرک گذراندن این دوره آموزشی به زبان انگلیسی از طرف انجمن علمی دانشگاه صنعتی شریف به شرکت‌کنندگان ارائه می‌گردد.

توضیحات کامل در مورد شرایط دوره در ادامه این صفحه آمده است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با شماره 02122972760 تماس حاصل فرمایید.

توضیحات

در دنیای امروز اگر نتوانیم خوب صحبت کنیم، قطعاً به جایگاهی که شایسته آن هستیم دست نخواهیم یافت. خوشبختانه خوب سخن گفتن مهارتی اکتسابی است و می‌توان با آموختن آن را ارتقا داد. اما متأسفانه در سال‌های گذشته مشاهده کردیم به علت تنوع آموزش سخنرانی و فن بیان در سطح جامعه و عدم نظارت کافی روی همه آموزش‌ها و مدرسان، بسیاری از علاقه‌مندان به بیراهه رفته‌اند و بعضاً اشتباهات فاحشی از آن‌ها سر می‌زند که عامل اصلی این موضوع آموزش غلط بوده است. از این رو دبیرخانه مسابقه سخنرانی کشوری تریبون به عنوان بزرگترین مرجع ارزیابی مهارت سخنوری و فن بیان در ایران، لازم دید به منظور افزایش سطح مهارت سخنوری در جامعه، آموزشی استاندارد را با حضور و همراه کردن بهترین مدرسان حال حاضر ایران ارائه نماید.

در این دوره آموزشی سه ماهه به مدت 5 هفته و هر هفته 8 ساعت آموزش آنلاین به وسیله مدرسان برجسته کشور در حوزه سخنوری و فن بیان به مخاطبان ارائه می‌گردد. همچنین با توجه به برگزاری آنلاین دوره و برای فراگیری بهتر شرکت‌کنندگان، تیمی از مربیان (منتورهای) حرفه‌ای تریبون به صورت هفتگی تمرینات سخنرانی شرکت‌کنندگان را تحلیل می‌کنند و به طور خصوصی نقاط قوت و ضعف را به هر شرکت‌کننده گوشزد می‌نمایند تا کوچک‌ترین اشتباهات نیز رفع شود.

علاوه بر این هر هفته یک ساعت نکات تکمیلی آموزشی هر موضوع خاص در قالب تحلیل سخنرانی به مخاطبان ارائه می‌گردد؛ تا هیچ نکته مهمی از هیچ مبحثی جا نماند.

اما آموزش تنها به صورت مجازی نمی‌تواند یادگیری مهارت سخنوری را تضمین نماید؛ حتی با وجود منتورینگ مداوم و 5 هفته‌ای که در بخش آموزش آنلاین تدارک دیده شده است. به همین دلیل با برگزاری کارگاه حضوری تجربه سخنرانی، تلاش کردیم این مسئله را حل نماییم. این کارگاه به علت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در گروه‌های 10 نفره برگزار خواهد شد و تمامی شرکت‌کنندگان که دوره‌ آموزشی آنلاین سخنوری را در شهریور و مهر ماه گذرانده‌اند، با ارائه سخنرانی‌های 3 دقیقه‌ای در حضور مربیان خود و در جمع، شرایط یک سخنرانی واقعی را تجربه می‌نمایند و تلاش می‌کنند اشتباهات احتمالی خود را رفع نمایند. این کارگاه‌ها در آبان ماه برگزار خواهد شد و به علت ارائه در زمان‌های مختلف، در برنامه‌ریزی آن انعطاف کافی وجود دارد. 

به جرأت می‌توان گفت این دوره کامل‌ترین دوره از نظر مدرسان و مباحث می‌باشد؛ در واقع تلاش شده است در این دوره آموزشی 44 ساعته، تمامی مباحث سخنوری و فن بیان به میزان لازم و کافی پوشش داده شود؛ آن هم به وسیله بهترین مدرسان این حوزه در کشور تا به هیچ عنوان نیازی به حضور در دوره‌های آموزشی دیگر نباشد.

برنامه دوره آموزشی

 • 20 جلسه آموزشی با بهترین مدرسان در حوزه‌های تخصصی (به مدت 5 هفته و هفته‌ای 4 جلسه)
 • 5 جلسه تکمیلی تحلیل سخنرانی (هفته‌ای یک ساعت)
 • یک روز کارگاه تمرین-محور تجربه سخنرانی در آبان ماه


 (هر جلسه آموزشی بین 1.5 الی 2 ساعت می‌باشد)

زمان بندی دوره آموزشی

به منظور راحتی شرکت‌کنندگان، دوره آموزش سخنوری و فن بیان تریبون در 2 گروه زمانی مختلف (اوایل هفته و آخر هفته) برگزار می‌گردد.

این دوره در دو بازه زمانی زیر به صورت کاملاً یکسان (از نظر محتوا و مدرسان) برگزار می‌شود:
 
 -----------------------------------
بخش آنلاین:
 
گروه اول:
شهریور و مهر 1400 – شنبه‌ها و یکشنبه‌ها – ساعت 17 الی 21

در تاریخ‌های: 13 و 14 شهریور ماه  |  20 و 21 شهریور ماه  |  27 و 28 شهریور ماه  |  10 و 11 مهر ماه  |  17 و 18 مهر ماه


گروه دوم:

شهریور و مهر 1400 – پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌ها – ساعت 14 الی 18

در تاریخ‌های:  25 و 26 شهریور ماه | 1 و 2 مـهر مـــاه  |  8 و 9 مهر ماه  |  22 و 23 مهر ماه |  29 و 30 مهر ماه

----------------------------------------------------------------------

بخش حضوری:

این بخش در آبان ماه 1400 در گروه‌ها و بازه‌های زمانی مختلف به صورت حضوری برگزار می‌گردد. در صورتی که تمایل یا امکان شرکت به صورت حضوری را ندارید، می‌توانید به صورت آنلاین کارگاه‌ آبان ماه استفاده کنید. برای این موضوع می‌بایست در جلسات مجازی آنلاین شرکت کنید. برای تحلیل سخنرانی شما نیز باید دوربین به شکل تمام‌قد شما را نمایش دهد تا مربی با دیدن حرکات بتواند سخنرانی‌تان را تحلیل و ارزیابی کند.


☑️ در کارگاه 4 ساعته سخنرانی تریبون علاوه بر یادگیری تکنیک‌های سخنوری از مربی، آنچه در حوزه سخنوری و فن بیان آموخته‌اید تمرین و تکرار می‌کنید تا در موقعیت‌های واقعی دچار مشکل نشوید. همچنین نقاط قوت و ضعف شما از سوی مربی گوشزد می‌شود تا با اصلاح آن‌ها حرفه‌ای‌تر شوید.

این کارگاه‌ها به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی، در گروه‌های ده نفره تشکیل خواهد شد.

 

 

نکات مهم

*** نکته مهم 1: در این دوره تمام موضوعات آموزشی مربوط به حوزه سخنوری و فن بیان پوشش داده می‌شود.

*** نکته مهم 2: مدرسان این دوره بهترین و مجرب‌ترین مدرسان حال حاضر ایران هستند که خود مدرسان دیگر را پرورش داده‌اند.

*** نکته مهم 3: در صورت حضور مستمر در دوره، مدرک گذراندن این دوره آموزشی به زبان انگلیسی از طرف انجمن علمی دانشگاه صنعتی شریف به شرکت‌کنندگان ارائه می‌گردد.

*** نکته مهم 4: مربیان (منتورهای) دوره آموزشی تریبون، در طی این 5 هفته به طور مستمر با شرکت‌کنندگان در ارتباط خواهند بود و اشکالات آن‌ها را برطرف خواهند کرد.

*** نکته مهم 5: به شرکت‌کنندگان در این دوره توصیه می‌شود هر هفته یک سخنرانی 3 دقیقه‌ای از خود ضبط نموده و برای مربی (منتور) خود ارسال نمایند تا از نقاط ضعف و قوت خود مطلع شوند.

دوره سه ماهه سخنوری و فن بیان

چرا باید در این دوره آموزشی شرکت کرد؟

مخاطبین این دوره

تمام کسانی که علاقه‌مند به یادگیری مهارت سخنرانی در محیطی پویا هستند، از هر سن، شغل، موقعیت اجتماعی و تحصیلاتی…

در واقع امروزه نمی توان شغلی را پیدا کرد که کم و بیش با سخنرانی در ارتباط نباشد. از کارمندی ساده یک اداره گرفته تا مدیر یک شرکت بزرگ تجاری… در دنیای پیچیده و مدرن امروز، اگر شما نتوانید روابط اجتماعی قوی و با کیفیت برای خود ایجاد کنید، بر شنوندگان و مخاطبین خود تأثیر بگذارید و توانایی ها و استعدادهای خود را نشان دهید ، از قافله پیشرفت عقب مانده‌اید…

کیفیت رفتار و نحوه صحبت کردن شما نیز با موفقیتتان در زمینه‌های کاری، تحصیلی، خانوادگی و … به‌طور مستقیم رابطه دارد؛ در واقع در هر زمینه ای که فعالیت می‌کنید، داشتن فن بیان و قدرت برقراری ارتباط کلامی باعث دگرگونی و پیشرفت چشم‌گیر شما خواهد شد.

مدرسان دوره

پیام بهرامپور
پیام بهرامپور
بداهه‌پردازی
جمال قمری
جمال قمری
سخنرانی تاثیرگذار، نطق آسانسوری
یحیی علوی
یحیی علوی
داستان‌گویی
ژان بقوسیان
ژان بقوسیان
طراحی محتوای سخنرانی
مهدی صادقلو
مهدی صادقلو
کنترل استرس
علیرضا سخنوران
علیرضا سخنوران
طنز در سخنرانی
محمد حافظی نژاد
محمد حافظی نژاد
اسلاید سازی
فرشته ایران نژاد
فرشته ایران نژاد
ساختار سخنرانی
بهروز خدابخشی
بهروز خدابخشی
زبان بدن
عاطفه عبداللهیان
عاطفه عبداللهیان
فن بیان
محمد مهدی باقری
محمد مهدی باقری
کلیشه نگوییم
امیرحسین ریاحی
امیرحسین ریاحی
اتیکت شخصی

سوالات متداول

این دوره آموزشی بدون پیش‌نیاز بوده و تمامی مباحث مورد نیاز در حوزه سخنوری و فن بیان از پایه تا پیشرفته آموزش داده می‌شود.
کنترل استرس | فن بیان | | زبان بدن | ساختار سخنرانی | طراحی محتوای سخنرانی | سخنرانی تأثیرگذار، نطق آسانسوری | بداهه‌پردازی | داستان‌گویی | طنز در سخنرانی | اسلاید سازی | کلیشه‌گویی نکنیم | اتیکت شخصی
بله، به جرأت می‌توان گفت این دوره کامل‌ترین دوره از نظر مدرسان و مباحث می‌باشد. شما پس از گذراندن این دوره به آموزش دیگری نیاز نخواهید داشت.
حضور در دو سوم این دوره آموزشی برای دریافت مدرک الزامیست. مدرک این دوره آموزشی به زبان انگلیسی بوده و از سوی انجمن علمی دانشگاه صنعتی شریف ارائه می‌شود.
بله، دو ماه اول دوره آموزشی (شهریور و مهر) در هر حالت به صورت آنلاین برگزار می‌گردد. به جای حضور فیزیکی در کارگاه تجربه سخنرانی نیز می‌توانید در جلسات مجازی به صورت آنلاین شرکت کنید.
این دوره در 2 بازه زمانی به طور موازی و یکسان برگزار می‌شود: یکی اول هفته‌ها (شنبه‌ها و یکشنبه‌ها) و یکی آخر هفته‌ها (پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها). شما می‌توانید یکی از این دوره‌ها را انتخاب و شرکت نمایید.
این دوره آموزشی در شهریور و مهر ماه به شکل وبینار بوده و در آبان ماه به شکل حضوری. بدین صورت که شرکت‌کنندگان به گروه‌های ده نفره تقسیم شده و در زمان‌ها و مکان‌های مختلف در تهران برگزار می‌شود تا هر فرد متناسب با زمان‌بندی و محل سکونت خود در یکی از آن‌ها شرکت کند.
خیر. این دوره در دو بخش دانش‌آموزی و بزرگسال برگزار می‌گردد.
منتورهای دوره سه ماهه آموزش سخنوری و فن بیان از میان استادان و مدرسان اغلب جوانِ حوزه سخنوری و فن بیان کشور انتخاب می‌شوند. این افراد معمولا در دوره‌های قبل تریبون حائز رتبه یا فینالیست شده‌اند و توانایی‌شان در بزرگ‌ترین رقابت کشوری حوزه سخنرانی اثبات شده است.

برگزار‌کننده

آواتار

دبیرخانه مسابقه سخنرانی تریبون

چرا سخنرانی؟ مهم نیست کارمند باشیم یا رئیس یا حتی نگهبان یک کارخانه متروکه. تا زمانی که زنده‌ایم به ارتباط موثر با دیگران نیازمندیم. حتما برایمان پیش آمده است که در مدرسه، دانشگاه و یا جمع های دوستانه قدرت کلام فردی ما را مجذوب خود کرده باشد و یا اگ

رویداد های برگزارشده۲۶

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

دوشنبه ۳ آبان

دوره جامع كتاب‌نويسی پرنويسا

 • آنلاین
 • از ۱,۴۰۰,۰۰۰ تومان
 • پروین شیربیشه (پرنويسا)
تا ۱۵ آبان

دوره جامع آنلاین تندخوانی پیشرفته فانتوم

 • آنلاین
 • از ۷۶۰,۰۰۰ تومان
 • محمدمهدی طاری
شنبه ۱۷ مهر

تندخوانی کودکان

 • آنلاین
 • رایگان
 • گروه آموزشی دیدیاد .