دورۀ آموزشی «ساماندهی فرآیند پژوهش‌های آکادمیک با مِندلی»

شروع رویداد
شنبه ۲ مرداد ۹۵ ۱۵:۰۰
پایان رویداد
چهارشنبه ۲۷ مرداد ۹۵ ۱۵:۰۰
اضافه به تقویم
دورۀ آموزشی «ساماندهی فرآیند پژوهش‌های آکادمیک با مِندلی»
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
۰۲۱-۲۲۴۰۷۶۶۸
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر

موسسه آموزشی آرموک (آرشیو، موزه، کتابخانه) دوره آموزشی «ساماندهی فرآیند پژوهش‌های آکادمیک با مِندلی Mendeley» را با تدریس معصومه نیک نیا، دانشجوی دکتری علم اطلاعات و دانش ‌شناسی دانشگاه خوارزمی، به صورت مجازی برگزار می کند.

حتما برای شما که در حال انجام کارهای پایان نامه تان هستید یا می خواهید مقاله ای بنویسید و پژوهشی را انجام دهید؛ اتفاق افتاده است که با حجم زیادی فایل مقاله، کتاب، پایان نامه و غیره مواجه شده اید که هر چقدر که آنها را در فولدرهای سیستم تان مرتب می کنید، اما بازهم وقتی به یک فایل بخصوص احتیاج دارید یا می خواهید استناد به منابع تان را ساماندهی کنید و مطابق با استانداردهای استنادنویسی آنها را مرتب نمایید؛ دچار سردرگمی شده اید یا اینکه زمان زیادی را در اوج استرس برای این موضوع صرف کرده اید تا بالاخره توانسته اید فایل نهایی را در قالب خروجی کار پژوهشی تان تحویل دهید. حتی ممکن است در جایگاه کتابدار متخصص در یک کتابخانه، مراجعه کننده ای با همین شرایط، نزد شما بیاید و برای حل این سردرگمی راهکار  و مشاوره بخواهد. در آن صورت شاید در حین انجام کار پژوهشی خودتان یا فکر کردن برای کمک به کاربرتان، آرزو کرده اید که ای کاش این کار را یک نرم افزار هوشمند انجام می داد و همیشه در دسترس تان بود.

استارت برآورده شدن این آرزو را برخی از نرم افزار نویسان و پژوهشگران انگلیسی در سال ۲۰۰۷ زده اند و نرم افزار «مِندلی = Mendeley» را طراحی کردند و به رایگان در نسخه های مختلف تحت وب و دسکتاپ در اختیار پژوهشگران قرار دادند. به عبارت دیگر، مِندلی یک نرم افزار مدیریت مراجع و استناد و همچنین شبکه اجتماعی آکادمیک است که به شما در ساماندهی پژوهشهایتان و مشارکت با سایر افراد آنلاین در شبکه و نیز پیدا کردن آخرین نتایج پژوهشهای آکادمیک کمک می کند و شما به راحتی و با صرف کمترین وقت، می توانید نحوه انجام پژوهش خود را مدیریت و ساماندهی کنید.

در دوره آموزشی «ساماندهی فرآیند پژوهشهای آکادمیک با مِندلی» به شما آموزش خواهیم داد که چطور این نرم افزار را نصب کرده، همیشه به همراه داشته باشید، از همۀ امکانات آن استفاده کنید و از انجام پژوهش لذت ببرید.

رویداد آنلاین است