رویداد به پایان رسیده است!
دومین دوره بیزینس کوچینگ در تاریخ پنج‌شنبه ۵ اردیبهشت به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۵ اردیبهشت ساعت ۰۹:۰۰

دومین دوره بیزینس کوچینگ

  • رایگان
  • تهران
  • کسب و کار
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.


 

 

 

 

بعد از برگزاری چندین دوره ، کارگاه ، مشاوره و مصاحبه مهمترین چالشهای صاحبان کسب و کار به شرح زیر : 

۱. نمیدونم چه جوری نیروی کار مناسب پیدا کنم ؟

۲. کارکنانم کارآیی و بهره‌وری خوبی ندارند.

۳. در این بازار خراب، کاهش فروش داشتیم.

۴. با افزایش قیمت دلار، ما مجبور شدیم قیمت محصولات رو بالا ببریم و مشتری هامون کم شدند.

۵. اگر خودم تو کسب و کارم نباشم، کارم درست انجام نمیشه.

۶. همش در حال کار کردن هستم و وقت کافی برای استراحت ندارم.

۷. با وجود کارهایی که انجام می دهم، سود بالایی بدست نمی آورم.

۸. برای کسب و کارمون، تبلیغات موثری نداریم.

۹. نمیدونم چیکار کنم که مشتریها من رو انتخاب کنن.

۱۰. اطلاعات دقیقی از مشتری ها نداریم و هر سال خیلی از آنها رو از دست می دم چون نمی تونم پیگیریشون کنم.

۱۱.  اسناد مالی، ثبت دقیقی ندارن و قادر نیستم تجزیه و تحلیل درستی از آنها داشته باشم.

 

این روزها بیشتر صاحبان کسب و کارهای کوچک شرایطی مشابه دارند، هر چند که واقعا در کارهایی که انجام می دهند، متخصص هستند، - این معمولا دلیل اصلی آنها برای ورود به کسب و کار در وهله‌ی اول است - اما هیچ کس به آنها یاد نداده است که چگونه کسب و کار خود را مدیریت کنند و چگونه بهبود و توسعه دهند.

 

 

 

پاسخ صحیح در دل این دو سوال است:

۱. لازم است چه کاری انجام شود؟ (نیاز به دانش کسب و کار)

۲. چطور انجام شود؟ (نیاز به یک کوچ و منتور)

 

دانش کسب و کار:

ما در دوره بیزینس کوچینگ اطلاعات و دانش بنیادین کسب و کار را که صاحبان کسب و کار به آن نیازمند هستند را آموزش می دهیم و از طریق مسترمایند ( به اشتراک گذاری تجربه )، صاحبان کسب و کار مصداق های لازم و خِرد بکارگیری آموزه ها را یاد خواهند گرفت. 

 

کوچ (Coach):

بر طبق آمار کنت بلانچارد یکی از دلایل اصلی که افراد به دانسته هایشان عمل نمی‌کنند عدم پیگیری آنها است. که ما در این دوره به وسیله کوچهای حرفه ای اقدام ( Action coach) برنامه‌های اقدامی که منجر به رشد کسب و کار می‌شود را به واسطه آنها پیگیری نموده و صاحبان کسب و کار را برروی اهدافشان متمرکز و مسئولیت‌پذیر نگه می‌داریم.

با تغییر شرایط کسب و کارهای امروزی، تا زمانی که اقدامات موثر انجام نشود، دانش ها تاثیر خود را نمایان نمی کنند! اقدامات موثر، اقداماتی هستند که از آنها یادگیری سریع و کم‌هزینه حاصل می شود و با تکرار اقدامات و افزایش یادگیری پاسخ مناسب مسائل پدیدار می‌شود.

 

 

نتیجه یک کسب و کار موفق چیست؟

۱. نتایج پایدار در سود

۲. بالا بودن سطح عملکرد کارکنان

 

 

 

 

برای دیدن قسمتی از نتایج دانش آموخته گان دوره بیزینس کوچینگ می توانید عکس زیر را کلیک کنید.

 

 

 

 

 

براساس آمار، حدود ۱۰٪ تفاوت بین یک کسب و کار موفق و یک کسب و کار در حال سقوط، مربوط به عوامل بیرونی و خارج از کنترل مدیران است. مانند تحولات سیاسی، نواسانات ارز (به ویژه دلار)، قیمت نفت، طلا و ...

اما سوال این است که آیا در مورد ۹۰٪ تفاوت باقیمانده " بدون کمک گرفتن از کسی و پیش رفتن " می توانند به بهترین نتیجه برای کسب و کار دست یابند؟

گزارش های اخیر Infusionsoft، Emergent Research، Define and Achieve Small Business Success، نشان داده اند که اکثریت قریب به اتفاق، یعنی ۹۴٪ از صاحبان کسب و کار کوچک بررسی شده، اهداف خاص مالی برای کسب و کار خود تعیین می کنند، اما  65٪ آنها اعتماد به نفس لازم برای رسیدن به اهدافشان را ندارند.

و در نهایت تنها ۲۹٪ از صاحبان کسب و کار اعتماد به نفس لازم برای رسیدن به اهداف مالی خود دارند، اما حتی این گروه نمی‌توانند با اطمینان بیان کنند که به آن اهداف دست پیدا می‌کنند. در این موقعیت، کوچینگ نقش بسیار موثری ایفا می کند.

 

 

 

 

آمار موسسه بیزینس کوچینگ لندن نشان داده است که بازگشت سرمایه در بیزینس کوچینگ ۷۰۰٪ ، یعنی ۷ برابر می باشد. همچنین آمارهای این موسسه نشان داده نزدیک به ۷۰٪ صاحبان کسب و کار که از خدمات بیزینس کوچینگ استفاده کرده اند، افزایش درآمد تا ۳ برابر را تجربه کرده اند.

 

 

در بیزینس کوچینگ، با مشاهده وضعیت فعلی مشتری و شناسایی نقاط قوت او، از طریق شاخص های اندازه گیری مالی، برنامه ای برای رسیدن به وضعیت مطلوب ساخته می شود.

یک بیزینس کوچ، با مهارت های اساسی کوچینگ مانند گوش دادن، پرسش، بازخورد، و دعوت به عمل، مشتری را تشویق می کند تا یاد بگیرد و وظایف مشخص شده برای رشد شخصی و سازمانی و عبور از موانع داخلی و خارجی را انجام دهد.

 

دستاوردهای بیزینس کوچینگ:

برخی از دستاوردها در کوچینگ کسب و کار برای سازمان ها و افراد عبارتند از:

  •     غلبه بر رکود مالی سازمانی و فردی
  •     تدوین نقشه راه توسعه فردی و کسب وکار
  •     مدیریت زمان و سرمایه
  •     محافظت از کسب و کار
  •     کشف ظرفیت ها و پتانسیل ها و مانع های پنهان در مسیر موفقیت

 

برای مشاهده کلیپ نرخ بازگشت سرمایه گذاری بیزنیس کوچینگ، می توانید عکس زیر را کلیک کنید.

 

 

 

قبل از اینکه بدانیم بیزینس کوچینگ چیست، لازم است بدانیم که کوچینگ چیست؟

 

تعریف کوچینگ براساس فدراسیون بین المللی کوچینگ

 

تعریف کوچینگ به زبان ساده

 

 

 

چرا کوچینگ به شما کمک می کند؟

ما معتقدیم که هیچ کس شما را اندازه خودتان نمیشناسد؛ و هر فرد از خود، دارای معتبر‌ترین و واضح‌ترین آگاهی راجع به خود است و هیچ کس به اندازه خود فرد بر وضعیت کسب و کار خود و جزئیات آن آگاه نیست. و یک کوچ در کنار شما، امکان بررسی خود و کسب و کارتان را از جنبه های مختلف فراهم می کند.

 

برای مشاهده کلیپ چرا کوچینگ؟ می توانید روی عکس زیر کلیک کنید.

 

 

بیزینس کوچینگ چیست؟

بیزینس کوچینگ (Business Coaching) یا مربیگری کسب و کار یا کوچینگ کارآفرینی یکی از انواع کوچینگ است.در این نوع از کوچینگ، مربی به مراجعه‌کننده خود که ممکن است یک کارآفرین یا یک شرکت باشد کمک می‌کند تا به اهداف کسب‌وکاری خود برسد.

کوچینگ کسب و کار  شاخه‌ای است که در آن کوچ، مالکان کسب و کارهای کوچک و متوسط را در بخش‌های مختلف فروش، مدیریت، رهبری، ساخت تیم، برنامه‌ریزی، بازاریابی، تولید و … به کمک تکنیک‌ها، تجارب اختصاصی و ابزارهای حرفه‌ایِ خود کوچ می‌کند.

 

در بیزینس کوچینگ دقیقاً چه اتفاقی می‌افتد؟

کلیت فرایند بیزینس کوچینگ مشابه سایر انواع کوچینگ است. کوچ (مربی) و کوچی (مراجع) با یکدیگر قراردادی منعقد می‌کنند تا کوچی در مدت زمان معینی به نتایج مشخصی دست یابد.

وظیفه کوچی این است که اقدامات تعریف شده در جلسات کوچینگ را انجام دهد و در مورد نتایج اقدامات به کوچ گزارش دهد. کوچ نیز وظیفه دارد، با استفاده از مهارت‌های پایه کوچینگ مانند گوش دادن، پرسشگری، بازخورد و دعوت به اقدام، کوچ را به انجام دادن اقدامات و یادگیری از آن‌ها ترغیب کند و به او یاری رساند تا از موانع درونی و بیرونی عبور نماید.

 

بیزینس کوچ مشاور کسب و کار نیست ...

شما هرگز یک مربی فوتبال را نخواهید دید که برای تیم خود، دور زمین فوتبال بدود. دقیقا همین مساله درباره بیزینس کوچ نیز صادق است. یک بیزینس کوچ، مشاور کسب و کار نیست. بیزینس کوچ ها، کارهای شما را در کسب و کارتان انجام نمی دهند، بلکه در کنار شما حضور دارند. به عبارت دیگر بیزینس کوچینگ یک روش جدید است برای حل مسائل شما. از نگاه کوچینگ هر فردی متخصص زندگی خود است و بهتر از دیگران می داند که راه‌ حل مسائلش چیست، کافی است فردی که خوب بلد است بشنود، خوب سوال می‌پرسد و خوب بازخورد می‌دهد در کنار او قرار بگیرد و با او گفتگو کند تا آگاهی های او را از درونش بیرون بکشد و از آن استفاده کند. یک بیزینس کوچ مانند یک راهنما و هدایتگر است که بر روی قسمت های تاریک کسب و کار شما، چالش های موجود، نور می تاباند تا شما با دیدن موانع و فرصت‌ها تصمیم‌های بهتر و موثرتری بگیرید. همچنین کسب مهارت کوچینگ در صورت نداشتن کسب و کار شما را به یک کوچ حرفه ای برای کسب درآمد تبدیل خواهد کرد.

 

 

مهم‌ترین فواید بیزینس کوچینگ عبارتند از:

۱. افزایش فروش، درآمد و سودآوری
۲. کاهش هزینه‌های غیرضروری
۳. بهبود راندمان کاری
۴. افزایش بهره‌وری فرآیندها
۵. کاهش نرخ خروج کارکنان
۶. جذب و حفظ استعدادها
۷. مشتری‌مداری و حفظ مشتری
۸. افزایش اثربخشی استراتژی‌های بازاریابی
۹. افزایش سهم بازار و سهم جایگاه در نظر مشتری
۱۰. تقویت جایگاه برند کسب و کار

 

 

 

چرا بیزینس کوچینگ خوش آتیه است ....

طبق صحبت های بسیاری از بزرگان از جمله بیل گیتس مدیرعامل مایکروسافت، اریک اشمیت مدیر عامل گوگل، تونی رابینز مربی انگیزشی افراد موفق و مشهور و همین طور اثربخشی بسیار بالایی که این دانش بر کیفیت زندگی و کسب و کار انسان ها دارد ، هر انسانی به یک کوچ حرفه ای نیاز دارد . از طرفی در حال حاضر طبق تحقیقات هاروارد بیزینس رویو، به ازای هر یک میلیون نفر، تنها و تنها ۷ کوچ حرفه ای وجود دارد. این واقعیت نشان می دهد افرادی که در این حوزه ورود پیدا می کنند چه به صورت رهبرانی حرفه ای نقش ایفا کنند و یا اینکه حرفه ی کوچینگ را به عنوان حرفه ی اصلی خود انتخاب کرده باشد، آینده ی بسیار درخشانی را پیش روی خود می بینند

 

اکثر افراد حرفه ای در دنیا برای موفقیت یک کوچ دارند

به شما بستگی دارد، آیا می خواهید در کسب و کار خود حرفه ای باشیدیا نه ...!!!

 

 

 

اولین دوره تخصصی بیزینس کوچینگ در سوم آبان ماه ۹۷ با مربیگری مسیح جوادی برگزار شد و اسفند ماه به پایان رسید.

در این دوره بیش از ۲۳۰ نفر شرکت کرده‌اند که از بین حدودا ۷۵۰ نفر مصاحبه شونده پذیرفته شده‌اند. حدودا ۷۰ درصد از شرکت کنندگان خود صاحب کسب و کار هستند و حدود ۳۰ درصد شرکت کنندگان دوره بیزینس کوچینگ، کسب و کاری برای خود نداشتند اما در طول دوره اکثر آنها توانستند برای خود کسب درآمد کنند و  هم اکنون در مسیر راه اندازی کسب و کار شخصی خود هستند.

شرکت‌کنندگان دو هفته یک بار؛ پنج شنبه و جمعه ها؛ از نقاط مختلف کشور (از قشم تا گنبدگاوس؛ از مشهد تا بانه) کنار هم جمع شدند تا از مسیح جوادی و مدرسان دیگر دوره، اصول حرفه‌ای کوچینگ و بیزینس را یاد بگیرند و در طول این دو هفته توسط کوچ‌های حرفه ای پشتیبانی شدند تا یادگیری خود را در کسب و کارشان به کار بگیرند.

 

 

برای مشاهده کلیپ دلیل افزایش درآمد دانش پذیران بیزینس کوچینگ می‌توانید روی عکس زیر کلیک کنید.

 

هدف دوره بیزینس کوچینگ چیست؟


ما با شناخت دقیقی که حاصل سالها تجربه و مطالعه بر روی کارآفرینی و بازاریابی و اقتصاد ایران و جهان داشتیم اقدام به راه‌اندازی این دوره نمودیم.

 ما قصد داریم بیزینس کوچ یا ساده تر بگوییم یک کوچ کسب و کار تربیت کنیم.

کوچ که در وهله اول بتواند آموزه‌هایش را در زندگی خود بکار ببندد و به موفقیت برسد و همچنین این موفقیت را در زندگی و کسب و کار دیگران نیز جاری سازد. در واقع شما با طی این دوره نه تنها می‌توانید یک کارآفرین نمونه باشید بلکه می‌توانید با یادگیری اصول بیزینس کوچینگ، در نقش یک کوچ کسب و کار ظاهر شوید و نه تنها مفید واقع شوید بلکه برای شما نیز درآمد فوق العاده‌ای داشته باشد.

با اطمینان خاطر می‌گوییم در همین دوران بحران اقتصادی و تحریم‌ها و ورشکستگی های سریالی کارخانه‌ها و مراکز تولید، روزانه فرصت‌های شغلی جدیدی ایجاد می‌شود و این آینده قطعی، پیشِ روی ایران می باشد. در امسال و سال های آینده کارآفرینان زیادی پا به عرضه کسب و کار می‌گذارند که نیاز به مشاوره و آموزش‌هایی درباره‌ی بهبود روش‌های مدیریتی و مهارتهای شخصی و تحلیل شرایط اقتصادی، دارند.

آنان که زودتر آموزش می بینند فرصت نابی را برای ورود به اکو سیستم و کلوپ کسب و کارهای موفق  خواهند داشت. شاید امروز هم دیر باشد، همین الان اقدام کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مدرس دوره کیست ؟

 

 

بیزینس‌هایی که برای آموزش خود سرمایه‌گذاری نمی‌کنند، درجا خواهند زد و با این درجا زدن در واقع مشغول فرو رفتن در باتلاقی خواهند شد که خودشان درست کرده‌اند. و اگر در بیزینس خود به دنبال ابزاری برای بازار چالش برانگیز امروز و داشتن موفقیتی پایدار هستید، سرمایه گذاری در دوره های بیزینس کوچینگ، راهی تضمینی برای رشد است.

 

 

 

 

 

سخنرانان

مسیح جوادی

بیزینس کوچ حرفه ای

برگزارکنندگان

مسیح جوادی
مسیح جوادی
بیزینس کوچ حرفه ای

بنیانگذار موسسه بیزینس کوچینگ ایران

مدرس و مربی دوره تربیت بیزینس کوچینگ در ایران

موسسه بیزینس کوچینگ ایران(IBC)
موسسه بیزینس کوچینگ ایران(IBC)

اولین موسسه تخصصی بیزینس کوچینگ در ایران

برگزار‌کننده

آواتار

بیزینس کوچینگ ایران

جهت اطلاعات بیشتر با شماره دبیرخانه تماس بگیرید

رویداد های برگزارشده۴
  • شروع: پنج‌شنبه ۵ اردیبهشت ساعت ۰۹:۰۰
  • پایان: پنج‌شنبه ۵ اردیبهشت ساعت ۱۷:۰۰

آدرس: تهران تهران- بزرگراه چمران- نرسیده به پارک وی- هتل اوین- سالن کوه نور