رویداد به پایان رسیده است!
دومین دوره حرفه‌ای تربیت مربی رشد فردی (برف ۴.۱) در تاریخ چهارشنبه ۲۷ آذر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
چهارشنبه ۸ آبان ساعت ۱۷:۰۰

دومین دوره حرفه‌ای تربیت مربی رشد فردی (برف ۴.۱)

  • رایگان
  • آنلاین
  • توسعه فردی و خانواده
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

دوره تربیت مربی رشد فردی چیست؟


اگرچه مهم است شما چه تخصصی داشته باشید، یا در چه موقعیت یا سمت شغلی هستید، اما مهم‌تر این است که شما در نقش یک مربی بتوانید دیگران را کمک و راهنمایی کنید تا آن‌ها نیز مانند شما رشد کنند و به اهداف بلند خود برسند.

 

سه سال پیش که با عرضه دوره آموزشی رایگان برنامه رشد فردی (برف) رویکرد جدیدی را در ارائه خدمات یادگیری و مربی‌گری تغییر فردی و سازمانی از طریق سایت «مکتب تغییر» آغاز کردیم، فکر نمی‌کردیم که فضای آموزشی ما چنین رشد و گستردگی را تجربه کند.

 

هزاران نفر طی این مدت متقاضی این دوره شدند و پس از آن دوره‌های برف ۲ (۱۵ روز تغییر: ۳۶۵ روز رشد) و برف ۳ (۳۰ روز تلاش: ۱ عمر کمال) به صورت حرفه‌ای تولید و عرضه شد و بسیاری از شاگردان مکتب تغییر به موفقیت‌های چشم‌گیر رسیده‌اند.

 

 اکنون در آستانه راه‌اندازی «شبکه همکاری دگرگونی (شهد)» برآنیم تا حامیان و مربیانی را تربیت و پرورش دهیم تا رویکرد «برنامه رشد فردی (برف)» را در سراسر ایران گسترش دهند و از منافع یادگیری این رویکرد به صورت مادی و معنوی بهره ببرند.

 

«برنامه رشد فردی (برف)» راهکاری است که به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های رهبری تغییر و رشد شخصی را در خودتان تقویت کنید. این راهکار بخشی از «جنبش هارمونی تغییر (جهت)» است که در تعامل با دو راهکار دیگر آن یعنی «منظومه جامع مدیریت (نجم)» و «برنامه رشد شرکتی (برش)» به عنوان راهکاری برای تغییر فردی و توسعه شخصی به کار گرفته می‌شود.

 

برنامه رشد فردی (برف) فرصتی را برای شما فراهم کرده است تا بتوانید مهارت‌های توسعه فردی و رشد رهبری را در خود پرورش دهید و زیرساختی است تا شما بتوانید با گذراندن دوره‌های تربیت مربی رهبری کسب‌وکار و نوآوری سازمانی به عنوان «مربی تغییر» نقش عامل تغییر (Change Agent) را به خوبی ایفا کنید.

 

 

 

مرحله ۱: رسالت زندگی
مقصد، مأموریت، ارزش‌ها و چشم‌انداز خود را تعریف و تنظیم کنید.

 

مرحله ۲: تحلیل زندگی
قوت‌ها، ضعف‌ها، فرصت‌ها، تهدید‌ها و چالش‌های خود را برای دستیابی به رسالت زندگی‌تان کشف کنید.

 

مرحله ۳: نقشه زندگی
اهداف زندگی‌تان را تعریف و نقشه‌ی زندگی خود را براساس ارتباط علت و معلولی بین این اهداف ترسیم کنید.

 

مرحله ۴: کارت زندگی
شاخص‌ها و سنجه‌های هدایت زندگی خود را تنظیم کنید.

 

مرحله ۵: همسویی زندگی
ذینفعان مختلف را شامل وجودتان، خانواده‌تان، دوستان‌تان، و مدیران‌تان را با رشد خود همسو کنید.

 

مرحله ۶: فعالیت زندگی
کارها و ابتکارات خود را برای دستیابی به اهداف زندگی اولویت‌گذاری کنید. از امروز برای رسیدن به فردا استفاده کنید.

 

مرحله ۷: پایش زندگی
برای دستیابی به رسالت‌تان و رسیدن به اهداف‌تان داده و اطلاعات جمع‌آوری کنید و پایش کنید که به چه میزان به آنها نزدیک شده‌اید.

 

مرحله ۸: ارزیابی زندگی
فرصت‌ها، استعدادها، مهارت‌ها، دانش و شایستگی‌های جدید را ارزیابی کنید و از آنها غفلت نکنید.

 

مرحله ۹: تغییر زندگی
اگر می‌بینید که موانع و سرعت رشد شما کند شده است یا این مسیر همان مسیری نیست که باید ادامه دهید، مسیر دستیابی به رسالت‌تان و رسیدن به اهداف‌تان را تغییر دهید.

 

 

برنامه رشد فردی ۳.۱ چیست؟


چرا باید در این دوره شرکت کنم؟


یک تجربه واقعی …
سال‌ها پیش استاد خوشنویسی داشتم به نام مرحوم «ابوالحسن محصص مستشاری»، اتفاقاً همسایه خانه‌ی پدری من بود و الان که گاهی به آن محله سر می‌زنم کوچه به استاد لقب گرفته است. من کلاس پنجم دبستان بودم که توانستم از محضر این استاد بزرگ خوشنویسی ایران بهره‌مند شوم. شیوه‌ی کلاس‌داری این گونه هنرها استاد-شاگردی است؛‌ به گونه‌ای که سرمشق داده می‌شود و شاگرد پس از تمرین بسیار و تسلط کامل بر سرمشق داده شده به سرمشق بعدی می‌رود. همین شیوه باعث شد تا من در کارم بسیار از آن استفاده کنم و اکنون برای مربی‌گری خودم از این شیوه‌ی کهن بهره می‌برم. اما ببینیم مربی‌گری چیست؟

 

به بیان ساده، مربی‌گری فرایندی است که کمک می‌کند تا بهبود عملکرد اتفاق بیافتد و بدون در نظر گرفتن گذشته یا آینده بر امروز و همین حالا تمرکز کند. اگرچه الگوهای مختلف مربی‌گری وجود دارد، ولی ما در اینجا نقش مربی را به عنوان یک «متخصص» در نظر نمی‌گیریم، بلکه نقش یک «مربی» به عنوان یک تسهیل‌گر برای یادگیری بهتر است. تفاوت فاحشی در آموزش دادن یک شخص و کمک کردن به یادگیری بهتر او وجود دارد.

 

اساساً در مربی‌گری، مربی شخص را کمک می‌کند تا او بتواند عملکرد خودش را بهبود دهد: به عبارت دیگر، کمک به او برای یادگیری بهتر

 

ما در این دوره یکی از مدل‌های مفید در یادگیری را به کار می‌گیریم تا چرخه شایستگی شما ساخته شود و بتواند به شما کمک کند تا شایستگی‌های خود را شناسایی و افزایش دهید:

 

مرحله اول) بی‌کفایتی ناخودآگاه

شما نمی‌دانید که درباره چیزی نمی‌دانید (آن کس که نداند و نداند که نداند)

مثال خوبی که می‌توانیم در این مورد مطرح کنیم کودکی است که دوچرخه‌ای را هیچ‌گاه ندیده است یا هیچ ایده‌ای در مورد زبانی غیر از زبان مادری خود ندارد.

 

مرحله دوم) بی‌کفایتی خودآگاه

شما آگاه می‌شوید که یک مهارت ویژه را بلد نیستید و نمی‌دانید (آن کس که نداند و بداند که نداند)

همان کودک مثال مرحله اول را در نظر بگیرید که کودکان دیگر را می‌بیند که دوچرخه‌سواری می‌کنند، یا می‌شنود که بعضی از آنها به زبانی غیر از زبان او صحبت می‌کنند و او دوست دارد که یاد بگیرد.

 

مرحله سوم) کفایت خودآگاه

شما یاد گرفته‌اید که چگونه کارها را انجام دهید، اما هنوز نیازمند این آگاهی هستید تا بیاندیشید که آنها چگونه انجام می‌شوند (آن کس که بداند و نداند که بداند)

همان کودک مثال مرحله اول را در نظر بگیرید که می‌تواند دوچرخه‌سواری کند اما وقتی چشم‌ش به منظرهای کنار جاده می‌افتد متوقف می‌شود.

 

مرحله چهارم) کفایت ناخودآگاه

شما یاد گرفته‌اید چگونه کاری را انجام دهید به قسمی که مغز شما به سختی آن را از یاد خواهد برد (آن کس که بداند و بداند که بداند)

شما دیگر نباید در مورد نحوه انجام کارها فکر کنید، بلکه فقط بایستی آن را انجام دهید. در حقیقت، اگر شما در مورد انجام کارها بیش از حد و سخت فکر می‌کنید، ممکن است قادر به انجام آن نباشید.


تفاوت بین مدرس، مربی، مشاور و مرشد چیست؟


هرچند آموزش، مربی‌گری، مشاوره و مرشدی همه ویژگی‌ها و مهارت‌های کلیدی مشترکی دارند، اما با این حال کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند و خوب است که از تفاوت آن‌ها آگاه شویم:

 

تدریس و آموزش [Teaching]

تدریس و آموزش یک معلم متخصص و حرفه‌ای را درگیر انتقال مفاهیم و دانش به دانشجویانش می‌کند.

اگرچه معلم‌های بسیاری به صورت حرفه‌ای از شیوه‌های مشارکت و تعاملی مانند مربی‌گری استفاده می‌کنند، قطعاً یک عدم توازن دانش وجود خواهد داشت، زیرا معلم به عنوان یک متخصص به دنبال «پاسخ درست» است.

 

مربی‌گری [Coaching]

مربی‌گری اعتقاد بر این دارد که فرد پاسخ‌هایی به مسائل خودش دارد که درون وجود اوست و بایستی آن‌ها را کشف کند.

مربی متخصص موضوعی نیست، بلکه بر روی کمک به فرد متمرکز می‌شود تا قفل ظرفیت‌های بالقوه وجودی او را باز کند. این توجه و تمرکز بسیار زیاد بر روی فرد و آنچه که در اندیشه‌ی او می‌گذرد خواهد بود. یک مربی الزاماً یک شخص خاصی نیست: هر کسی می‌تواند یک رویکرد مربی‌گری را با دیگران به کار بگیرد مانند همقطاران، همکاران، یا سرپرستان.

مهارت کلیدی مربی‌گری این است که سوالات درستی را بپرسد تا به فرد کمک کند از طریق موضوعات خودش به پاسخ برسد.

 

مرشدی [Mentoring]

مرشدی مشابه با مربی‌گری است. توافق عمومی مبنی بر این است که یک مرشد راهنمایی است که به افراد کمک می‌کند تا سریع‌تر از آنچه به تنهایی می‌توانند انجام دهند یاد بگیرند و پرورش پیدا کنند. مرشدان در محل کار اغلب به طور رسمی با توافق متقابل و خارج از محدوده‌ی مدیریت فردی تعیین می‌شوند. آنها معمولاً تجربه و تخصص قابل‌توجه‌ی در حوزه‌ی کسب‌وکار فرد موردنظر دارند.

روابط مرشدی معمولاً بر آینده، توسعه حرفه‌ای و گسترش افق‌های فردی متمرکز است، در حالی‌که مربی‌گری تمایل بیشتری به تمرکز بر روی اینجا، حال و حل مسائل و مشکلات فوری دارد.

 

مشاوره [Consulting]

مشاوره به مداخله درمانی نزدیک‌تر است. تمرکز این شیوه بر گذشته است، یعنی به فرد کمک می‌کند تا بر موانع و مسائل خود در گذشته غلبه و به سمت جلو حرکت کند. در اینجا، تمرکز می‌تواند داخلی یا خارجی باشد.

 

تفاوت بین این شیوه‌های یادگیری می‌تواند به صورت جدول زیر خلاصه شود:


مزایای گذراندن این دوره چیست؟


ما براساس الگوی خودساخته «جنبش هارمونی تغییر (جهت)» دوره تربیت مربی رشد فردی را برگزار می‌کنیم و ۴ مهارت مربی‌گری رشد فردی را یاد خواهیم داد.

دوره تربیت مربی رشد فردی یک دوره حرفه‌ای و بلندمدت (۸ جلسه ۳ ساعته به میزان ۲۴ ساعت) خواهد بود که برای پرورش حامیان و مربیان برنامه رشد فردی (برف) اجرا می‌شود.

 

در صورت موفقیت در گذراندن این دوره و آزمون آن (کسب حداقل ۷۵٪ نمره آزمون) شما می‌توانید در شبکه همکاری دگرگونی (شهد) در نقش حامی (پس از دریافت گواهینامه حامی) و مربی (پس از گذراندن کارورزی ۶ ماهه) باشید و به عنوان حامی و مربی گواهی‌شده مشغول به کار شده و از منافع آن بهره‌مند شده و کسب درآمد کنید.

 

کار در شبکه همکاری دگرگونی (شهد) به صورت آنلاین خواهد بود.


در این دوره چه چیزی یاد خواهم گرفت؟


در این دوره آموزشی و کارگاهی شما ۴ مهارت مربی‌گری را یاد خواهید گرفت:

 

۱. مهارت شنیدن فعال

به عنوان یک مربی شما باید مهارت گوش کردن خود را تقویت کنید. شنیدن فعال یعنی به درستی صحبت و نیاز مخاطب خودم را درک کنم. در واقع، دستیابی به این مهارت، تفاوت بین شنیدن و گوش کردن است. شنیدن با گوش فیزیولوژیکی ما انجام می‌شود و با روندی کاملاً طبیعی صورت می گیرد. اما گوش کردن در بخش مغز ما اتفاق می‌افتد. جایی که درک و تحلیل ماست. بنابراین، ما حرف‌های زیادی را می‌شنویم، اما به بخش کمی از آنها گوش ‌می‌کنیم.

 

۲ جلسه از ۸ جلسه دوره به این مهارت تخصیص پیدا کرده است و شما تمرین می‌کنید تا مهارت گوش کردن فعال خود را تقویت کنید.

 

۲. مهارت داستان‌سرایی تجربه

به عنوان مربی شما باید مهارت انتقال تجارب خود را در قالب داستان‌سرایی یاد بگیرید و بیان کنید. داستان‌سرایی فرایند بهره‌گیری از «واقعیت» و «روایت» برای توضیح برخی مسائل به مخاطب است تا او بتواند از دانش نهفته در درون شما استفاده کند. این فرایند مبتنی بر شیوه‌های هنری، خلاقیت و نوآوری است و باید تمرین شود. در این مهارت شما در خصوص تعریف داستان، فضای داستان، مزایای داستان، نحوه تأثیرگذاری آن و انواع و اقسام آن یاد می‌گیرید و اینکه چگونه می‌توانید آن را در تشویق و انگیزه مخاطب خود استفاده کنید. هم‌چنین یاد بگیرید که چگونه از زبان بدن برای احساسات خود در بیان داستان استفاده کنید.

 

۲ جلسه از ۸ جلسه دوره به این مهارت تخصیص پیدا کرده است و شما تمرین می‌کنید تا مهارت داستان‌سرایی تجربه خود را تقویت کنید.

 

۳. مهارت پرسش‌گری قدرتمند

به عنوان مربی شما باید مهارت پرسش‌گری قدرتمند را یاد بگیرید و بتوانید پرسش‌های قدرتمند بسازید. شما باید بتوانید با پرسیدن سوالات درست و اثربخش از کسی که به شما مراجعه کرده و از شما در نقش مربی کمک، راهنمایی و یاری خواسته است، مسائل و موضوعات او را توسط خود او و از درون او برای او پیدا کنید. شما در نقش مربی همه‌چیزدان نیستید! شما باید با کلید‌واژه‌های پرسشی مانند چرا، چه چیزی، چگونه، او را به سمت راه‌حل از درون خودش هدایت و راهنمایی کنید. پرسش اساس و کلید دانش‌گری است و پرسش‌های قدرتمند شما را به سمت پاسخ‌های هوشمند حرکت می‌دهد.

 

۲ جلسه از ۸ جلسه دوره به این مهارت تخصیص پیدا کرده است و شما تمرین می‌کنید تا مهارت پرسش‌گری قدرتمند خود را تقویت کنید.

 

۴. مهارت بازخور و پیش‌خور

به عنوان مربی شما باید مهارت بازخور و پیش‌خور دادن به مخاطب خود را یاد بگیرید و بتوانید این فرایند را انجام دهید. بازخور یا پیش‌خور بخشی از عناصر یک تفکر سیستمی و یک سیستم است که می‌تواند میزان خروجی آن را در برابر انتظار ما از آن خروجی مورد سنجش و اندازه‌گیری قرار دهد. اگر بخشی از خروجی یک سیستم، بر روی ورودی آن تاثیر بگذارد، اصطلاحاً می‌گوییم که این سیستم از محیط، بازخور یا فیدبک (Feedback)  و اگر بخشی از ورودی یک سیستم، بر روی خروجی آن تأثیر بگذارد، می‌گوییم که این سیستم از محیط، پیش‌خور یا فیدفوروارد (Feedforward) می‌گیرد. با اصطلاح فیدبک ممکن است آشنا باشید اما اصطلاح فیدفوروارد یا پیش‌خورد اصطلاح جدیدی است که در این دوره با آن بیشتر آشنا خواهید شد.

 

۲ جلسه از ۸ جلسه دوره به این مهارت تخصیص پیدا کرده است و شما تمرین می‌کنید تا مهارت بازخور و پیش‌خور خود را تقویت کنید.


نظر شاگردان برتر چیست؟


جاوید کیانفر

مدیر کسب‌وکار

«من با توجه به آشنايي ابتدايي با كارت امتيازي متوازن و تاثير شگرف آن بر يكي از نزديكانم، در پي يافتن راهي و مؤسسه‌اي براي پياده‌سازي اين ابزار، با جناب چيتگرها آشنا شدم و بعد از شروع استفاده از محضر ايشان براي مربي‌گري كسب‌وكارم متوجه شدم كه انتخاب درستي انجام داده‌ام و بنابراين از برنامه رشد فردي [برف] ايشان براي جهت‌دار كردن زندگي خودم استفاده نمودم و در همين ابتدا متوجه شدم برنامه برف كه يك تلفيق غربي و ايراني است حاصل تجربه‌اي است كه برايم بسيار مفيد بوده و نقش بسزايي در پياده‌سازي رسالت زندگي‌م ايفا كرده و خواهد نمود.»

سودا محجوب

مربی NVC

«یکی از بهترین قسمت های برنامه رشد فردی تعیین رسالت زندگی و پیدا کردن ارزش‌هایت می باشد به نظر من اینها ساخت موتور جت زندگی ما هستند. وقتی تو هر روز رسالت‌ت رایادآوری می کنی قوی‌تر میشوی و با انرژی بیشتر موانع سر راهت را برمی‌داری. وقتی استراتژی زندگی تکمیل می‌شود ، فانوس راه زندگی ات روشن شده و بدون ترس در مسیر زندگی قدم می گذاری.»

حامد مرادی الشتر

مدیر دفتر معماری الشتر

«تجربه رشد فردى من در مکتب تغییر چیتگرها آغاز فصل مواجهه با پتانسیل هاى فردى و بکارگیرى با علم به دانستن آنها در بالاترین سطح بازدهى است. فصلى نو براى من و تیم همکارم در حرفه‌اى ترین مدل سیستم‌سازى و همکارى تیمى با بیشترین بازدهى در همکارى است.»

مینا درویشان‌فرد

مربی مهارت‌های فردی

«برنامه رشد فردی همونطور که از اسمش مشخصه برای بهبود رشد فردی و بالا اومدن شخصیت افراد هست. وقتی ماموریت و رسالت و ارزش‌های زندگی افراد مشخص باشه طبیعتا آرامش خاطر خوبی برای هر شخصی ایجاد میشه و مانع از پراکندگی ذهنی میشه. برنامه رشد فردی برای من تمرکز بیشتری همراه داشت و کمک کرد روی ماموریت و چشم اندازهام و دانسته‌هام به شفافیت بیشتر برسم و مسیر مشخصی برام ایجاد کنه و از همه مهم‌تر فقط یک سی‌دی آموزشی نیست همراهی استاد چیتگرها بعنوان یک مربی حرفه‌ای در تمام مراحل آموزشی در کنار من کمک کرد درس رو بهتر بفهمم. این دوره برای من یک تجربه جدید و عالی بود. ممنون از استاد چیتگرهای عزیز ??»

امامعلی عرب‌عامری

مدیر کسب‌وکار

«برنامه رشد فردی، که توسط جنابعالی ارائه می‌گردد با توجه به مفاهیم رشد که در علوم تربیتی توسط روانشناسان ارائه می‌گردد اختلاف‌هایی دارد و بنده این برنامه را با توجه به صبغه مدیریتی حاکم بر آن بیشتر می‌پسندم. و امیدوارم بتوانم پس از کسب مهارت‌های مربی‌گری رشد فردی از محضر حضرتعالی مروج خوبی برای مکتب تغییر باشم.»

ساناز رئوف

مربی توانمدسازی کودکان

«برنامه ۱۵ روز تغییر ۳۶۵ روز رشد، جزو فوق‌العاده‌ترین دوره‌هایی بود که شرکت کردم. چیزی که از این دوره دریافت کردم درست مانند یک فونداسیون محکم برای تمام آموزش‌های دیگری که تا الان دیدم برای من عمل کرد و الان دقیقا می‌دانم که از کدام آموزش در کجا باید استفاده کنم و از سردرگمی درآمدم.»

مرضیه فاطمی

مدرس عزت نفس و رشد فردی

«باید اعتراف کنم از اونجایی که خودم در زمینه رشد شخصی زیاد مطالعه دارم فکر می‌کردم مطالب دوره‌ی برف هم یک سری مطالب تکراری است که همه جا هست اما اصلا و به هیچ وجه اینطور نبود. یک دوره‌ی خیلی اصولی است که دقیق طراحی شده و تمرینات خوبی داره. مطالب‌ش فراتر از رواشناسی صرفه و با اصول مدون مهندسی صنایع و مدیریت هم آمیخته شده و مناسب برای کسانی است که به طور حرفه‌ای می‌خوان روی بهبود زندگی خودشون کار کنند و تغییرات جدی ایجاد کنند.»

سخنرانان

مسعود چیتگرها
مسعود چیتگرها
بنیانگذار و رهبر مکتب تغییر

+ ابداع الگوی جنبش هارمونی تغییر (جهت) برای هماهنگی بین محورهای رشد فردی، اجرای استراتژی و اقلیم کارآفرینی

+ آفریننده شیوه منحصربه‌فرد «برنامه رشد فردی (برف)» و کتاب برنامه رشد فردی

+ دانش‌آموخته مهندسی صنایع و MBA

+ مترجم کتاب‌های رهآورد تلاش، مدیریت فرایند کسب‌وکار و کارت امتیازی متوازن، قدرت نوآوری استراتژی و کارآفرینی سازمانی

+ نویسنده کتاب بالندگی مدیریت استراتژی: معماری و ارزیابی سازمان براساس استراتژی

+ نویسنده مقالات علمی مدیریت و استراتژی و ارائه آن در کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی

+ مدرس کارگاه‌های مدیریت استراتژی، مدیریت فرایند و مدیریت تغییر

+ بنیانگذار موسسه مکتب تغییر چیتگرها، سایت تخصصی یادگیری و مربی‌گری تغییر برای کمک به مردم در تغییر فردی، سازمانی، و نوآوری

+ مدرس و مربی تغییر و اجرای استراتژی با بیش از ۵۰۰۰۰ ساعت آموزش در شرکت‌ها و سازمان‌های ایرانی

برگزارکنندگان

مکتب تغییر چیتگرها
مکتب تغییر چیتگرها
یادگیری و مربی‌گری تغییر

مکتب تغییر چیتگرها با دو دهه سابقه در زمینه یادگیری و مربی‌گری، کمک می‌کند تا برنامه تغییر فردی و سازمانی شما اجرا شود. اجرای تغییر پیچیده نیست، در صورتی‌که سازوکارها و ابزارهای ویژه‌ی آن به درستی بکار گرفته شود. «جنبش هارمونی تغییر (جهت)» به عنوان یک مدل خودساخته ایرانی می‌تواند شایستگی فردی، سازمانی و نوآوری شما را به طور چشم‌گیری برای اجرای تغییر افزایش دهد.

برگزار‌کننده

آواتار

مکتب تغییر چیتگرها

ما چه کسی هستیم مکتب تغییر چیتگرها با دو دهه سابقه در زمینه یادگیری و مربی‌گری، یک مؤسسه فرهنگی و آموزشی است که کمک می‌کند تا برنامه تغییر فردی و سازمانی شما اجرا شود. اجرای تغییر پیچیده نیست، در صورتی‌که سازوکارها و ابزارهای ویژه‌ی آن به درستی بکار

رویداد های برگزارشده۳۵
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۰ نفر