رویداد به پایان رسیده است!
دومین رویداد کافه تغییر در قزوین در تاریخ پنج‌شنبه ۱۸ بهمن به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
پنج‌شنبه ۱۸ بهمن ساعت ۱۰:۰۰

دومین رویداد کافه تغییر در قزوین

  • ۹,۹۰۰ تومان
  • قزوین
  • کارآفرینی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


 

انچه امروز در جامعه ما می‌گذرد، اگرچه خوشایند هیچ کس نیست، اما می‌تواند تغییر کند. جامعه کنونی ما درگیر مسايل و مشکلات متعددی است. از یک طرف شرایط اقتصادی به ما فشار می‌آورد، از طرف دیگر معضلات اجتماعی شرایط را دشوار کرده است و در میان این همه ارزش‌های بنیادی فرهنگ ایرانی و اعتقادی به سمت و سویی می‌رود که هر چه جلوتر پیش می‌رویم کم‌رنگ‌تر می‌شود. دو رویکرد می‌توانیم در پیش بگیریم. یکی آن است که هم‌چنان دست روی دست بگذاریم و بخواهیم که این مسیر به راه خود ادامه دهد و ما هم در این مسیر گام برداریم. و رویکرد بعدی آن است که دست در دست هم بدهیم و بخواهیم تا آغازگر یک «جنبش» برای «تغییر» این مسیر باشیم تا در سایه «هارمونی» تمامی عناصر اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، فنآوری و محیطی گام در راه نویی بگذاریم و به مسیری جدید برویم.

ما در «مکتب تغییر» بر آن شدیم تا با برگزاری رویدادهایی صمیمی و دورهمی و راه‌اندازی گپ‌های تغییر در قالب «کافه تغییر» بخش کوچکی از نقش مسئولیت اجتماعی‌مان را در راستای یک هم‌اندیشی مصلحانه نه برای جامعه، و نه برای سازمان‌ها و کسب‌وکارها و نه برای خانواده‌ها، بلکه برای خود خودمان اجرا و یک بار دیگر تغییر را تعریف کنیم. اعتقاد داریم که هیچ کس نمی‌تواند فرد دیگری جز خودش را تغییر دهد و براساس تغییر خودمان است که می‌توانیم انتظار داشته باشیم تا تغییر در خانواده‌ها، کسب‌وکارها و سازمان‌ها و اجتماع ایرانی اتفاق بیفتد. این بازتعریف به ما کمک می‌کند تا بتوانیم قبل از آن که حرکتی جدید را انجام دهیم، در سکوت خویشتن خویش متوقف شویم، زمان را نگه‌داریم و در یک گفت‌وگوی درونی، پنهان، عریان و بی‌پروا با خویشتن خویش از خود بپرسیم که:

من چه کسی هستم؟

پرسش «من چه کسی هستم» ممکن است در وهله اول آنچنان مهم جلوه نکند اما سوالی اساسی است. پاسخ ابتدایی به این سوال در ذهن شما ممکن است این باشد که من می‌دانم چه کسی هستم: نامی دارم فامیلی دارم فرزند پدر و مادری هستم در سازمانی کار می‌کنم و چیزهایی از این قبیل. اما این همه ماجرا نیست. بلکه بخش کوچکی از ماجرای چه کسی بودن شماست. پس ماجرا چیست؟ همه ما به دنبال این هستیم که جامعه ما، سازمان ما، حانواده ما و فرد ما بهتر از قبل باشیم. چرا که در اصلاح و بهتر شدن حال ما بهتر خواهد شد. حال خوب جامعه ما بستگی به مجموع حال افراد آن جامعه دارد. و این ماجرا به خود ما برمی‌گردد نه هیچ کس یا هیچ چیز دیگری. به کس دیگری جز خودمان نهیب نباید زد. جز خودمان! اما چگونه نهیب بزنیم؟ با یک ارزیابی سیستماتیک. بله با یک ارزیابی سیستماتیک به خودمان از زاویه‌ی دیگری نهیب بزنیم که تاکنون از آن زاویه به خودمان نگاه نکرده‌ایم.

به این جملات دقت کنید:

می‌خوام سحرخیز باشم اما نمی‌تونم.

می‌خوام از این روزمرگی لعنتی خلاص بشم اما نمی‌دونم باید چی کارکنم.

می‌خوام برای یک هدف بزرگ اقدام کنم نمی‌دونم باید چی کار کنم.

 و هزاران جمله‌ای که هر روز با خودمون روزانه داریم می‌گیم.

این جملات نمونه‌ای از هزاران جمله‌ای است که داریم هر روز با خودمون تکرار می‌کنیم ولی کاری براش انجام نمی‌دیم. منتظر هیچ کسی نباید باشید که بیاد و این روزمرگی و رخوت و سستی رو از ما بگیرد. باید منتظر خودمون باشیم تا تغییر کنیم. در این شرایطی که هستیم تغییر تنها راه‌حل ممکنه تا از این وضعیت بیرون بیاییم. اما میدونی اگه بخوای تغییر کنی از کجا باید آغاز کنی؟ و اگه بخوای به دنبال تغییر باشی چه نقشه راهی رو برای خودت ترسیم کنی؟ همیشه وقتی حرف از تغییر زده میشه در برابرش مقاومت می‌کنیم، جبهه می‌گیریم و می‌ترسیم که از منطقه امنی که برای خودمون به وجود آوردیم بیرون بریم.

تغییر یعنی حرکت ار وضعیت موجودی که در آن هستیم به سمت وضعیت مطلوبی که در آن می‌خواهیم باشیم. پس تغییر سه عنصر اساسی دارد: وضعیت موجود، وضعیت مطلوب و برنامه گذار. اگر ندونی که چه کسی هستی (واقعیت خویشتن)، کجا هستی و چقدر راه داری تا وضعیت مطلوب خودت چطور می‌تونی این راه رو طی کنی. اول باید بدونی کجا هستی و کارنامه وضعیت موجودت رو برای تغییر آماده کنی. کارنامه‌ای که روی دو محور ارزیابی میشه:

ارزیابی ساختار زندگی شما

ارزیابی محتوای زندگی شما

در کدام منطقه و موقعیت زندگی هستید؟ آیا با تغییرات عمیق مواجه‌ هستید؟ یا با تغییرات جزیی؟ یا هیچ‌ کدام؟ اگر نتوانید زندگی‌تان را ارزیابی و اندازه‌گیری کنید، نمی‌توانید آن را اداره کنید.

بسیاری از شاگردان مکتب تغییر چیتگرها به این ارزیابی دست پیدا کرده‌اند و خود را به سطح بالا رسانده‌اند. زیرا ابتدا وضعیت موجود خود را ارزیابی کرده و پذیرفتند و سپس اقدام به تغییر کردند. شما چطور؟ شما نمی‌خواهید در وادی تغییر قدم بگذارید و بهتر از آنی شوید که هستید؟ هفت شهر تغییر منتظر شماست.

کافه تغییر محفلی غیررسمی و صمیمی برای بیان و ترویج مفاهیم تجربه‌شده مروجان، سفیران، حامیان، مربیان و رهبران تغییر در چارچوب الگوی «جنبش هارمونی تغییر (جهت)» است. از این رو، این رویداد در دوره‌های زمانی منظم و به صورت استانی طرح‌ریزی و اجرا می‌شود و پشتیبان اصلی آن موسسه فرهنگی و آموزشی «مکتب تغییر چیتگرها» می‌باشد. این بار این رویداد در شهر قزوین با میزبانی مجموعه گردشگری و تفریحی تالار شهر و حمایت مجموعه کارجو پلاس برگزار می‌شود و ما منتظر شما هستیم در یک گفتگوی تغییر با هم با اشتراک‌نظر برسیم. زیرا همه به مکتب تغییر دعوت شده‌ایم...

در این کارگاه شما یاد می‌گیرید که چگونه موقعیت فعلی خود را برای تغییر آینده ارزیابی و یک کارنامه تغییر برای خودتان آماده کنید.

گزارش تصویری برگزاری اولین رویداد کافه تغییر را می‌توانید از طریق لینک زیر ببینید:

لینک گزارش تصویری اولین رویداد کافه تغییر در تهران

 

 

سخنرانان

مسعود چیتگرها
مسعود چیتگرها
بنیانگذار مکتب تغییر و مربی

متولد ۱۵ اردیبهشت ۱۳۵۱

مهندسی صنایع داتشگاه آزاد اسلامی قزوین

MBA دانشگاه صنعتی شریف

بیش از دو دهه دغدغه رشد و پیشرفت

برگزارکنندگان

مکتب تغییر چیتگرها
مکتب تغییر چیتگرها
یادگیری و مربی‌گری تغییر

مکتب تغییر چیتگرها با دو دهه سابقه در زمینه یادگیری و مربی‌گری، کمک می‌کند تا برنامه تغییر فردی و سازمانی شما اجرا شود. اجرای تغییر پیچیده نیست، در صورتی‌که سازوکارها و ابزارهای ویژه‌ی آن به درستی بکار گرفته شود. «جنبش هارمونی تغییر (جهت)» به عنوان یک مدل خودساخته ایرانی می‌تواند شایستگی فردی، سازمانی و نوآوری شما را به طور چشمگیری برای اجرای تغییر افزایش دهد.

خدمات ما:

۱. کتاب‌های تألیفی و ترجمه

۲. محصولات آموزشی به صورت فیلم و صوت

۳. ارائه خدمات ارزیابی و مربی‌گری آنلاین و حضوری

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
پذیرش و خوش‌آمدگویی۰۹:۴۵۱۰:۰۰
آغاز رویداد۱۰:۰۰۱۰:۰۵
داستان یک تغییر۱۰:۰۵۱۰:۲۰
چگونه کارنامه تغییر را آماده کنم؟۱۰:۲۰۱۱:۳۰
پرسش‌وپاسخ تغییر۱۱:۳۰۱۱:۵۰
پایان رویداد و شبکه‌سازی۱۱:۵۰۱۲:۰۰

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
این رویداد پیش‌نیازی ندارد. فقط یک فکر و ذهن فعال برای تغییر می‌خواهد.
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
قلم و یک دفترچه زیبا برای یادداشت‌برداری مطالب
بلیت پرینت شود یا خیر؟
برای اینکه جنگل‌ها نابود نشوند خیر
آیا امکان پس دادن بلیت و عودت وجه وجود دارد؟
اگر احساس کردید این رویداد به شما در جهت یادگیری بیشتر کمک نمی‌کند، بله

آدرس

قزوین قزوین، ابتدای جاده باراجین (اتوبان تهران-رشت)، روبروی دانشگاه آزاد اسلامی، مجموعه تفریحی و گردشگری تالار شهر

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

مکتب تغییر چیتگرها

ما چه کسی هستیم مکتب تغییر چیتگرها با دو دهه سابقه در زمینه یادگیری و مربی‌گری، یک مؤسسه فرهنگی و آموزشی است که کمک می‌کند تا برنامه تغییر فردی و سازمانی شما اجرا شود. اجرای تغییر پیچیده نیست، در صورتی‌که سازوکارها و ابزارهای ویژه‌ی آن به درستی بکار

رویداد های برگزارشده۳۵
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۰ نفر