رویداد به پایان رسیده است!
دومین سفر یادگیری با پروفسور نجاتی: ایجاد قابلیت و اعتماد به نفس در برنامه ریزی و پیاده‌سازی موفق تصمیمات کلیدی در تاریخ جمعه ۱۳ اردیبهشت به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

دومین سفر یادگیری با پروفسور نجاتی: ایجاد قابلیت و اعتماد به نفس در برنامه ریزی و پیاده‌سازی موفق تصمیمات کلیدی

شروع:
چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۸ ۰۸:۰۰
پایان:
جمعه ۱۳ اردیبهشت ۹۸ ۱۹:۰۰
دومین سفر یادگیری با پروفسور نجاتی: ایجاد قابلیت و اعتماد به نفس در برنامه ریزی و پیاده‌سازی موفق تصمیمات کلیدی
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

 دومین سفر یادگیری تیم نجات باتدریس پروفسور نجاتی گیلانی


موقع سفر، چارچوب‌ها و عاداتمان را کنار می‌گذاریم و آماده تجربیات جدید هستیم. سفر کردن فرصتی برای یادگیری و تغییر نگاه است. دومین سفر یادگیری تیم نجات باتدریس پروفسور نجاتی گیلانی اردیبهشت 98 در کاشان برگزار خواهد شد.

چرا سفر؟
سفر ما را وادار می‌کند تا روتین‌ها و عاداتمان را برای مدتی کنار بگذاریم، با محیطی متفاوت از آنچه به آن خو گرفته‌ایم روبرو شویم، در کنار افرادی جدید با تجربیات و زاویه دیدی متفاوت از خودمان قرار بگیریم، و به معنای واقعی عادات روزمرّه‌مان را بشکنیم. سفرهای یادگیری ویژگی‌های برجسته‌ای دارند که آنها را به یکی از پربازده‌ترین روش‌های یادگیری تبدیل می‌کند:

  • با شرکت در چنین سفری، یادگیری ما با هیجان حضور در محیطی غیرآموزشی و خارج از کلاس درس همراه خواهد بود.
  • زمان‌هایی که در مسیر رفت و آمد سپری می‌کنیم، اوقات مناسبی برای برقراری روابط اجتماعی و آشنایی با افراد جدید خواهد بود.
  • فرصت داریم چیزهای جدیدی ببینیم و از آنها خارج از ساختار و چهارچوب همیشگی بیاموزیم.
  • یادگیری ما همراه با تجربه کردن درسهای جدید در محیطی تازه خواهد بود.آنچه می‌آموزیم فراتر از یک محتوای آموزشی محدود است و بسته به آنچه در سفر رخ می‌دهد و نیاز آن در لحظه احساس می‌شود، دامنه یادگیری‌های ما گسترده‌تر می‌گردد.
  • آنچه در یک سفر یادگیری می‌آموزیم، فراتر از مطالبی انتزاعی و خلاصه است که در قالب متن و کتاب و جزوه ارائه می‌شود؛ یک یادگیری کامل، همه جانبه و ملموس که عمق تاثیر آن را احساس خواهیم کرد.
  • در چنین سفری ما با تمام حواس خود یاد می‌گیریم؛ دیدن، شنیدن، لمس کردن و آنچه که برای ما به صورت یک تجربه‌ی شخصی رخ می‌دهد و در ذهن ما نقش می‌بندد.
  • وقتی در چنین سفری شرکت می‌کنیم، فارغ از هدف سفر و موضوعات اصلی آن، کار تیمی و فعالیت به عنوان عضوی از تیم را تجربه می‌نماییم.

حضور کودکان و نوجوانان در سفرهای یادگیری مفید است؟

  • بخش عمده‌ی یادگیری کودکان و نوجوانان، منحصر به محیط‌های آموزشی همچون مدرسه و کلاس‌های فوق برنامه است. بنابراین آنها کمتر می‌توانند آموخته‌های خود را در دنیای واقعی ببینند، لمس کنند و به کار بگیرند. شرکت در سفر یادگیری، کودکان و نوجوانان را برای مدت کوتاهی به دنیای واقعی وارد می‌کند. چیزهایی را از نزدیک می‌بینند که پیش از آن فقط در مورد آن خوانده‌اند و شنیده‌اند. سفرهای یادگیری نتایج مثبت همه‌جانبه‌ای برای کودکان و نوجوانان خواهد داشت؛ آنها پس از دیدن کاربرد یادگیری‌هایشان در زندگی واقعی و خارج از محیط تحصیل، اشتیاق بیشتری برای یاد گرفتن خواهند داشت زیرا اهمیت آموخته‌های خود را می‌فهمند و ارتباط آن را با زندگی درک می‌کنند. نوجوانان با شرکت در این سفرها در سنین پایین‌ درمورد مشاغل، ایده‌ها و فرصت‌های مختلف می‌آموزند، میل به آزمودن و تجربه‌ی کارهای جدید و دنبال کردن رؤیاهایشان در آنها بیدار می‌شود و همچنین این سفرها می‌تواند موقعیت‌ها و فرصت‌های شغلی را به کودکان و نوجوانان معرفی کند و علایق و خواسته‌های جدیدی در آنها شکل بدهد. آنها در چنین سفرهایی می‌توانند مفهوم گروه و تیم را دریابند و همراهی و کنار هم بودن را در دنیای واقعی تجربه کنند. قرار گرفتن در محیطی جدید و ناشناخته، مهارت‌های بیشتری را برای برقرار روابط اجتماعی و بین فردی طلب می‌کند. لذا آنها تلاش خواهند کرد روابط را به شکل متفاوتی برقرار کنند و وارد مرحله‌ی جدیدی از کسب مهارت‌های اجتماعی خواهند شد.

سخنرانان

پروفسور سید صدرالدین نجاتی گیلانی
پروفسور سید صدرالدین نجاتی گیلانی

آدرس: کاشان کاشان، ابوزید آباد