دومین سفر یادگیری با پروفسور نجاتی: ایجاد قابلیت و اعتماد به نفس در برنامه ریزی و پیاده‌سازی موفق تصمیمات کلیدی

شروع:
چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۸ ۰۸:۰۰
پایان:
جمعه ۱۳ اردیبهشت ۹۸ ۱۹:۰۰
دومین سفر یادگیری با پروفسور نجاتی: ایجاد قابلیت و اعتماد به نفس در برنامه ریزی و پیاده‌سازی موفق تصمیمات کلیدی
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

 دومین سفر یادگیری تیم نجات باتدریس پروفسور نجاتی گیلانی

موقع سفر، چارچوب‌ها و عاداتمان را کنار می‌گذاریم و آماده تجربیات جدید هستیم. سفر کردن فرصتی برای یادگیری و تغییر نگاه است. دومین سفر یادگیری تیم نجات باتدریس پروفسور نجاتی گیلانی اردیبهشت 98 در کاشان برگزار خواهد شد.

چرا سفر؟
سفر ما را وادار می‌کند تا روتین‌ها و عاداتمان را برای مدتی کنار بگذاریم، با محیطی متفاوت از آنچه به آن خو گرفته‌ایم روبرو شویم، در کنار افرادی جدید با تجربیات و زاویه دیدی متفاوت از خودمان قرار بگیریم، و به معنای واقعی عادات روزمرّه‌مان را بشکنیم. سفرهای یادگیری ویژگی‌های برجسته‌ای دارند که آنها را به یکی از پربازده‌ترین روش‌های یادگیری تبدیل می‌کند:

  • با شرکت در چنین سفری، یادگیری ما با هیجان حضور در محیطی غیرآموزشی و خارج از کلاس درس همراه خواهد بود.
  • زمان‌هایی که در مسیر رفت و آمد سپری می‌کنیم، اوقات مناسبی برای برقراری روابط اجتماعی و آشنایی با افراد جدید خواهد بود.
  • فرصت داریم چیزهای جدیدی ببینیم و از آنها خارج از ساختار و چهارچوب همیشگی بیاموزیم.
  • یادگیری ما همراه با تجربه کردن درسهای جدید در محیطی تازه خواهد بود.آنچه می‌آموزیم فراتر از یک محتوای آموزشی محدود است و بسته به آنچه در سفر رخ می‌دهد و نیاز آن در لحظه احساس می‌شود، دامنه یادگیری‌های ما گسترده‌تر می‌گردد.
  • آنچه در یک سفر یادگیری می‌آموزیم، فراتر از مطالبی انتزاعی و خلاصه است که در قالب متن و کتاب و جزوه ارائه می‌شود؛ یک یادگیری کامل، همه جانبه و ملموس که عمق تاثیر آن را احساس خواهیم کرد.
  • در چنین سفری ما با تمام حواس خود یاد می‌گیریم؛ دیدن، شنیدن، لمس کردن و آنچه که برای ما به صورت یک تجربه‌ی شخصی رخ می‌دهد و در ذهن ما نقش می‌بندد.
  • وقتی در چنین سفری شرکت می‌کنیم، فارغ از هدف سفر و موضوعات اصلی آن، کار تیمی و فعالیت به عنوان عضوی از تیم را تجربه می‌نماییم.

حضور کودکان و نوجوانان در سفرهای یادگیری مفید است؟

  • بخش عمده‌ی یادگیری کودکان و نوجوانان، منحصر به محیط‌های آموزشی همچون مدرسه و کلاس‌های فوق برنامه است. بنابراین آنها کمتر می‌توانند آموخته‌های خود را در دنیای واقعی ببینند، لمس کنند و به کار بگیرند. شرکت در سفر یادگیری، کودکان و نوجوانان را برای مدت کوتاهی به دنیای واقعی وارد می‌کند. چیزهایی را از نزدیک می‌بینند که پیش از آن فقط در مورد آن خوانده‌اند و شنیده‌اند. سفرهای یادگیری نتایج مثبت همه‌جانبه‌ای برای کودکان و نوجوانان خواهد داشت؛ آنها پس از دیدن کاربرد یادگیری‌هایشان در زندگی واقعی و خارج از محیط تحصیل، اشتیاق بیشتری برای یاد گرفتن خواهند داشت زیرا اهمیت آموخته‌های خود را می‌فهمند و ارتباط آن را با زندگی درک می‌کنند. نوجوانان با شرکت در این سفرها در سنین پایین‌ درمورد مشاغل، ایده‌ها و فرصت‌های مختلف می‌آموزند، میل به آزمودن و تجربه‌ی کارهای جدید و دنبال کردن رؤیاهایشان در آنها بیدار می‌شود و همچنین این سفرها می‌تواند موقعیت‌ها و فرصت‌های شغلی را به کودکان و نوجوانان معرفی کند و علایق و خواسته‌های جدیدی در آنها شکل بدهد. آنها در چنین سفرهایی می‌توانند مفهوم گروه و تیم را دریابند و همراهی و کنار هم بودن را در دنیای واقعی تجربه کنند. قرار گرفتن در محیطی جدید و ناشناخته، مهارت‌های بیشتری را برای برقرار روابط اجتماعی و بین فردی طلب می‌کند. لذا آنها تلاش خواهند کرد روابط را به شکل متفاوتی برقرار کنند و وارد مرحله‌ی جدیدی از کسب مهارت‌های اجتماعی خواهند شد.

سخنرانان

پروفسور سید صدرالدین نجاتی گیلانی

پروفسور سید صدرالدین نجاتی گیلانی

آدرس:کاشان کاشان، ابوزید آباد