رویداد به پایان رسیده است!
دومین سمینار کتاب نویسی در تاریخ پنج‌شنبه ۷ دی به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

دومین سمینار کتاب نویسی

شروع:
پنج‌شنبه ۷ دی ۹۶ ۱۶:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۷ دی ۹۶ ۱۹:۰۰
دومین سمینار کتاب نویسی
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

 

 • اگر مدرس یا استاد دانشگاه هستید؛
 • اگر در زمینه‌ای تخصص دارید و فرد با تجربه‌ای هستید؛
 • اگر مدیر یک سازمان و کسب و کار هستید؛

و علاقه‌مند هستید در حیطه تخصصی خود کتاب بنویسید، پیشنهاد می‌کنم حدود 10 دقیقه زمان بگذارید و محتوای این صفحه را تا آخر بخوانید!

با یک کارت ویزیت کوچک چقدر می‌توانید خود را معرفی کنید؟

آیا می‌توانید چیزی فراتر از یک اسم، عنوان شغلی و راه‌های تماس روی آن بنویسید؟ فکر می‌کنید در خوش‌بینانه‌ترین حالت وقتی کارت ویزیت خود را به کسی می‌دهید، چند دقیقه یا چند ساعت آن را نگه می‌دارد؟

ولی در کتاب به اندازه ده‌ها صفحه می‌توانید خود را به واسطه تخصص‌تان به بهترین شکل به مخاطبان معرفی کنید. حتی اگر مخاطب تمام کتاب را نخواند، همانند یک کارت ویزیت هیچ‌گاه آن را دور نمی‌اندازد و با احترام آن را در فقسه کتابخانه‌اش به یادگار از شما نگه می‌دارد.

فرصت هایی که محدود هستند!

آیا همیشه این فرصت و امکان را دارید که همه جا و با همه افراد به صورت رو در رو صحبت کنید و خود را با تخصص‌تان به بهترین شکل معرفی کنید؟

ویژگی جالب کتاب این است که به زمان و مکان خاصی محدود نیست
و شما به کمک آن می‌توانید با مخاطبان خود بدون واسطه ارتباط برقرار کنید.

به عنوان یک متخصص چه محصولی دارید؟

چقدر به این موضوع فکر کرده‌اید که به عنوان فردی فرهیخته، محصول و یادگاری ارزشمند به مخاطبان و افراد جامعه خود ارائه کنید؟ چیزی که نه تنها به پربارترشدن رزومه حرفه‌ای شما کمک کند؛ بلکه بتواند شهرت و اعتبار شما را نیز افزایش دهد.

اگر به تاریخ نگاه کنید، معمولا نام و اثر افرادی در جامعه ماندگار شده که توانسته‌اند اثری مکتوب از خود بر جای بگذارند.
اگر ابن سینا کتاب قانون را نمی‌نوشت، دانشمند جهان از کجا با او و تجربیاتش آشنا می‌شدند؟

و از همه مهم‌تر همیشه به خاطر داشته باشید، آن‌چه شما می‌دانید و در آن تجربه دارید، اندوخته‌ای ارزشمند است که صدها و بلکه هزاران نفر از افراد جامعه تشنه یادگیری آن هستند و دوست دارند بهای آن را پرداخته و در جایگاه شما قرار بگیرند. هنوز هم کتاب یکی از بهترین بسترها برای انتقال دانش و تجربیات بین انسان‌هاست و بلکه بین نسل‌هاست.

سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، اردیبهشت 1397 برگزار می‌شود.

اگر شما هم دوست دارید در بزرگ‌ترین گردهمایی اهل قلم ایران صرفا تماشاچی نباشید و خود نیز در آن بازی کنید، پیشنهاد می‌کنم پنج شنبه 7 دی 1396 در سمینار کتاب‌نویسی شرکت کنید.

 

اینجا مراسم رونمایی یکی از کتاب‌های من در نمایشگاه کتاب تهران امسال هست.
کتابی که در اینجا می‌بینید نامزد دریافت جایزه در چند جشنواره داخلی شده است.

افراد زیادی دوست دارند کتاب بنویسند، اما...

معمولا وقتی پای حرف بسیاری از نخبگان می‌نشینم و می‌گویم چرا حاصل آموخته‌ها و تجربیات‌تان را به یک کتاب تبدیل نمی‌کنید، در کنار بهانه‌های مختلف مانند این‌که وقت ندارم و از این حرف‌ها، چند تا بهانه جالب دیگر هم می‌آورند:

کی به کتاب پول می‌ده؟!

بهتره این طوری بپرسیم کی بابت «کتاب بد» پول می‌ده؟! جواب منم منفی هست. اما اگر کتاب خوب و با اصول درست بنویسیم، افراد زیادی حاضر می‌شوند بین خوردن «ساندویچ» و خرید «کتاب»، دومی را انتخاب کنند.

نکته جالب اینجاست که خیلی‌ها به کتاب دقیقا به چشم چند تا برگه نوشته که از یک طرف به هم چسبیده‌اند، نگاه می‌کنند. در حالی که اگر به کتاب به چشم یک «محصول و کالا» (البته از نوع فرهنگی) نگاه کنیم، متعهدانه‌تر نسبت به مخاطبان عمل می‌کنیم و کتاب خوبی می‌نویسیم.

می‌دونی آمار مطالعه در ایران چقدره؟!

همین الان در شبکه‌های اجتماعی ده‌ها پست در حال رد و بدل‌شدن بین کاربران است که سرانه مطالعه کتاب در ایران را از 30 ثانیه تا 3 دقیقه در روز اعلام می‌کنند. اما واقعا چند درصد کتاب‌های موجود در بازار کاربردی و اصولی نوشته شدند و چند نفر از نویسنده‌ها و ناشران برای فروش کتاب‌ها و معرفی آن‌ها به مخاطبان از روش‌های جدید استفاده کرده‌اند؟

اگر کتاب خوب را در جا و مکان مناسب به مخاطبان ارائه کنید، بدون‌شک دیگر نگران سرانه مطالعه نیستیم و هزاران نسخه کتاب در انبارها خاک نمی‌خورند!

یک آمار جالب!

خیلی‌ها علاقه‌مند هستند و یا انگیزه دارند، کتاب بنویسند. اما افراد بسیار کمی می‌توانند این کار را انجام دهند. زیرا به درستی روش ها و اصول این کار را نمی دادند. اجازه دهید ابتدا آمار جالبی را به شما ارائه کنم:

طی نیم‌قرن منتهی به سال 1388 بیش از یک میلیون و هشتصد هزار عنوان کتار در کتابخانه ملی ایران ثبت شده است. اگر این عدد را با تعداد کل جمعیت ایران در همین بازه زمانی مقایسه کنیم و با فرض اینکه هر عنوان کتاب را به یک نفر نسبت دهیم (که این‌گونه نیست) تقریبا یک درصد افراد جامعه صاحب اثر هستند.

آیا شما هم می خواهید در زمره این یک درصد باشید؟

اما...

نوشتن کتاب هم مانند هر کار دیگری روش‌ها و اصول خاص خود را دارد و اگر از این مسیر درستی پیش برویم، رسیدن به مقصد کار چندان سختی نیست و اندکی وقت و همت می‌خواهد.

منظور از مسیر درست چیست؟

 • وقتی دوست دارید کتاب‌ بنویسید، اما نمی‌دانید دقیقا قرار است درباره چی بنویسید؟
 • وقتی دوست دارید کتاب بنویسید، اما نمی‌دانید مخاطب شما کیست؟
 • وقتی دوست دارید کتاب بنویسید، اما نمی‌دانید باید از کجا و چگونه شروع کنید؟
 • وقتی دوست دارید کتاب بنویسید، اما نمی‌دانید چطوری باید آن را چاپ کنید؟
 • وقتی دوست دارید کتاب بنویسید، اما نمی‌دانید چطوری باید آن را بفروشید؟

این‌ها یعنی در مسیر درست قرار ندارید. در سمینار کتاب‌نویسی هفتم دی 96 قرار است به شما مسیر را نشان دهیم و کمک کنیم، چرخ کتاب‌نویسی‌تان در این مسیر به درستی بچرخد!

چرخ کتاب‌نویسی دیگر چیست؟!

یک دایره شبیه به شکل زیر بکشید و با توجه به هر یک از سوالات، روی خط مربوطه از صفر تا 7 به خود نمره‌ای بدهید و آن را با نقطه‌ای علامت بزنید. بعد نقاط را به هم وصل کنید و اگر دیدید دایره کاملی به وجود نیامد یا چرخ شما خیلی کوچک بود، پیشنهاد می‌کنم، حتما در سمینار کتاب‌نویسی شرکت کنید و لحظه‌ای درنگ نکنید!

 1. چقدر موضوع کتاب‌تان را می‌شناسید؟
 2. چقدر با مخاطب کتاب‌‌تان آشنا هستید؟
 3. چقدر با نحوه ساختاربندی کتاب‌تان آشنا هستید؟
 4. چقدر با قوانین نشر و چاپ کتاب آشنا هستید؟
 5. چقدر با نحوه بازاریابی و فروش کتاب‌ آشنا هستید؟

در حقیقت در دومین سمینار کتاب‌نویسی قصد داریم به این پرسش‌ها پاسخ دهیم؛ و البته سورپرایز ویژه‌ای هم داریم که در روز برگزاری سمینار خواهیم گفت!

اینجا سالن همایش‌های دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران است و افرادی که در تصویر می‌بینید، حدود 200 نفر از شرکت‌کنندگان در سومین مدرسه استادی دوست خوبم محمد پیام بهرام‌پور است. در این مدرسه جمعی از نخبگان و فرهیختگان جامعه با هدف تبدیل‌شدن به یک مدرس حرفه‌ای گردهم جمع شده‌اند و یکی از فعالیت‌های مهم آن‌ها در این دوره آموزشی بلندمدت، نوشتن کتاب آموزشی کاربردی در حیطه تخصصی‌شان است.

امسال این افتخار را داشتم که به عنوان مدرس و مشاور این عزیزان در بحث کتاب‌نویسی در کنارشان باشم. در جلساتی که در خدمت دوستان بودم، به آن‌ها کمک می‌کردم که چرخ نوشتن آن‌ها به درستی در مسیر کتاب‌نویسی بچرخد!

مدرس سمینار کتاب‌نویسی کیست؟

من محمدرضا رضائی نویسنده و روزنامه‌نگار علم هستم و بیش از 10 سال است که با معتبرترین نشریات و رسانه‌های علمی کشور از نزدیک همکاری دارم. در چند سال گذشته بیش از 5 عنوان کتاب نوشته‌ام که برخی از آن‌ها در جشنواره‌های معتبر داخلی تقدیر شده‌اند.

 • نویسنده کتاب آموزش نویسندگی علمی
 • نویسنده کتاب تکنیک‌های طلایی جستجوی علمی در اینترنت
 • نویسنده کتاب سه دو یک؛ پرتاب!
 • نویسنده و مترجم کتاب اسرار سیاره‌ها
 • عضو شورای نویسندگان فرهنگ‌نامه نجوم و فضا (کتاب برگزیده سال)
 • نگارش بیش از ۴۰۰ مقاله، یادداشت و گفتگو در مطبوعات، خبرگزاری‌ها و نشریات
 • حضور به عنوان کارشناس در برنامه‌های علمی تلویزیون و رادیو (چرخ، آسمان شب، طلوع دانش، کاوشگر)

اگر می‌خواهید با من بیشتر آشنا شوید، اینجا را کلیک کنید.

 

داستان جشن کتاب علم‌نگار چیست؟

ما در تابستان امسال نخستین دوره جامع کتاب‌نویسی را برگزار کردیم. خیلی خوشحالم که نتیجه زحمات شرکت‌کنندگان در در این دوره به بار نشسته است و هفتم دی‌ماه و پس از اتمام سمینار کتاب‌نویسی طی مراسمی رسمی در خانه کتاب تهران با حضور اهالی رسانه‌ها، از کتاب‌های آن‌ها رونمایی می‌کنیم.

حضور در سمینار کتاب‌نویسی فرصت خوبی است تا از نزدیک با این نویسندگان آشنا شده؛ کتاب‌های‌شان را ببینید و از تجربیات آن‌ها استفاده کنید.

سمینار کتاب‌نویسی در کجا برگزار می‌شود؟

دومین سمینار کتاب‌نویسی در سالن همایش‌های خانه کتاب تهران برگزار می‌شود. خانه کتاب معتبرترین موسسه نشر و اطلاع‌رسانی کتاب در ایران است و دبیرخانه بسیاری از جوایز معتبر مرتبط با کتاب از جمله «کتاب فصل جمهوری اسلامی»، «جایزه ادبی جلال آل احمد» و غیره در این موسسه واقع است.

از طرفی خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) که تنها خبرگزاری تخصصی کتاب در کشور است، زیر نظر خانه کتاب اداره می‌شود و بسیاری از نویسنده‌ها و ناشران برتر کشور، از سالن‌ همایش‌های این موسسه و خدمات آن برای رونمایی از کتاب‌های خود و برگزاری نشست‌های نقد و بررسی کتاب استفاده می‌کنند.

با مهمانان ویژه دومین سمینار کتاب‌نویسی آشنا شوید!

این چهره خندان و پرانرژی که در تصویر می‌بینید، دوست عزیز و بزرگوارم آقای احسان عظیمی، مدیر موسسه انتشارات ایده‌پردازان است. تقریبا تمام کتاب‌های شرکت‌کنندگان در نخستین دوره جامع کتاب‌نویسی به همت ایشان و همکاران‌‌ متعهد و خوش‌ذوق‌شان ویراستاری، صفحه‌آرایی و چاپ شد. برای مجموعه علم‌نگار باعث افتخار است که موسسه ایده‌پردازان حامی و همراه ما در برگزاری دومین سمینار کتاب‌‌نویسی است.

آقای عظیمی به عنوان مهمان ویژه در این سمینار حضور دارند و شما می‌توانید پرسش‌های خود را در زمینه نشر و چاپ کتاب از ایشان بپرسید.

آقای حسین شیرمحمدی، دوست و همکار بسیار خوب من و از مدرسان دوست‌داشتنی کشورمان است. کسی که توانسته با روش‌ها و ترفندهایی کم‌نظیر بیش از 10 هزار جلد از کتاب‌هایش را در حدود یک سال به فروش برساند. کسانی که اندکی با صنعت چاپ و نشر آشنا هستند، می دانند این عدد کمی نیست.

آقای شیرمحمدی در دومین سمینار کتاب‌نویسی حضور دارد و از تجربیات ارزشمندش در زمینه بازاریابی و فروش کتاب با ما صحبت می‌کند.

من در تهران نیستیم و نمی توانم در سمینار شرکت کنم!

در صورتی که در شهرهای دیگر زندگی می کنید و یا بنا به هر دلیلی امکان حضور در سمینار کتاب نویسی را ندارید، می توانید فیلم این سمینار را با تخفیف ویژه 50 درصد پیش خرید کنید. این فیلم حداکثر یک هفته پس از برگزاری سمینار برایتان ارسال می شود.

مبلغ سرمایه‌گذاری شرکت در دومین سمینار کتاب‌نویسی چقدر است؟

مبلغ سرمایه‌گذاری شرکت در دومین سمینار کتاب‌نویسی 49 هزار تومان است. با این مبلغ می‌توانید:

 • یک تی‌شرت معمولی بخرید.
 • به همراه دوست خود 2 عدد پیتزا با نوشابه بخورید.
 • برای معرفی خود هزار عدد کارت ویزیت چاپ کرده و پخش کنید.

ولی اگر فکر می‌کنید دریافت 3 ساعت محتوای آموزشی کاربردی که در کمتر جایی آن را شنیده یا دیده‌اید، نسبت به مواردی که در بالا گفته شد، ارزش بیشتری دارد، خوشحال می‌شویم، شما را در دومین سمینار کتاب‌نویسی از نزدیک ملاقات کنیم.

با شرکت در دومین سمینار کتاب‌ نویسی چه خدماتی دریافت می‌کنم؟

 • سه ساعت آموزش کاربردی
 • جزوه رنگی اسلایدهای سمینار
 • فایل صوتی و پاورپوینت کارگاه (حداکثر ۵ روز بعد از برگزاری سمینار ارسال می‌شود)
 • پذیرایی میان‌وعده

گارانتی بازگشت ۱۰۰ درصد وجه شرکت در سمینار

ما در مجموعه علم‌نگار در تلاش هستیم دوره‌های آموزشی کاربردی و با کیفیت قابل قبولی در زمینه روزنامه‌نگاری، نویسندگی علمی و تولید محتوا برگزار کنیم. اما اگر بعد از شرکت سمینار کتاب نویسی بنا به هر دلیلی از آن رضایت نداشتید، می‌توانید ۱۰۰ درصد وجه پرداختی خود را دریافت کنید. معیار ما تنها رضایت شما و در این خصوص چیزی نمی‌پرسیم!به راهنمایی بیشتری نیاز دارید؟

همین الان به ما ایمیل بزنید: info@elmnegar.com

آدرس:تهران تهران خیابان انقلاب بین فلسطین و برادران مظفر جنوبی (صبای جنوبی) پ 1080 طبقه منهای 2 سالن سرای کتاب