رویداد به پایان رسیده است!
دومین همایش بزرگ بیزینس کوچینگ در تاریخجمعه ۳ اسفندبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

دومین همایش بزرگ بیزینس کوچینگ

شروع:
جمعه ۳ اسفند ۹۷ ۰۹:۰۰
پایان:
جمعه ۳ اسفند ۹۷ ۱۳:۰۰
مکان: تهران
دومین همایش بزرگ بیزینس کوچینگ
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

چرا به بیزینس کوچینگ نیاز داریم؟

وقتی اولین کسب و کارم را راه اندازی کردم، هیچ اطلاعی از استراتژی های توسعه محصول، جذب مشتری، برنامه ریزی مالی و ده ها ساز و کار دیگر که برای اداره یک بیزینس موفق به آن نیاز است را نداشتم. چه روزهایی که در دلهره های فراوان اداره کسب و کارم غرق می شدم و یک حسرت همیشگی از اینکه نمی توانستم از یک مربی خوب در این زمینه بهره ببرم در من وجود داشت!

همیشه دنبال کسی بودم که مرا از جاییکه اکنون در آن قرار دارم به جاییکه به آن می خواهم برسم ببرد. کسی که در کنارم حضور داشته باشد تا مرا بر روی نتیجه نهایی متمرکز نگاه داشته و به من یادآوری کند که چرا رسیدن به نتیجه از اهمیت بالایی برخوردار است. در زمان لازم آینه ای در برابرم بگیرد و نقاط ضعف شخصی و کسب وکارم را منعکس کند.

بعد از آن همیشه فکر می کردم که باید جزوه‌ای، مطلبی یا کتابی، کلاسی یا دوره ای باشد که درباره این موضوعات توضیحات خوبی داده باشد. اما از آن جایی که چنین چیزی نیافتم؛ تصمیم گرفتم در یکی از دوره های بین المللی کوچینگ شرکت کنم و مدرک مورد تایید فدراسیون جهانی کوچینگ رو دریافت کنم و مرکز بیزینس کوچینگ ایران (IBC) را با بالاترین استاندارها راه اندازی کنیم. اگر شما هم مثل چند سال پیش من کسب و کاری ساخته‌اید یا می خواهید بسازید اما هیچ اطلاعی از استراتژی راه اندازی، توسعه و مدیریت نوین کسب و کار ندارید؛ توصیه می‌کنم در دومین همایش بزرگ بیزینس کوچینگ ایران شرکت کنید.

 

بیزینس کوچینگ چیست؟

بیزینس کوچینگ (Business Coaching) فرآیندی است که یک کسب و کار را از جایی که اکنون در آن قرار دارد، به جایی می برد که مالک کسب و کار تمایل دارد. پس از این که مالک کسب و کار مشخص کرد که تمایل دارد بیزینس خود را از وضعیت فعلی به چه وضعیتی در آینده برساند، بیزینس کوچینگ به او در تعیین استراتژی و الویت بندی کردن اهداف و استراتژی های لازم برای پیش بردن کسب و کار به سوی اهداف، کمک می کند. بیزینس کوچ به صورت منظم، هفتگی یا ماهیانه، با مالک کسب و کار ملاقات می کند تا او را در حفظ تعهداتی که در جلسات قبلی کوچینگ تعیین شده اند، یاری نماید.

 

شما هرگز یک مربی فوتبال را نخواهید دید که برای تیم خود، دور زمین فوتبال بدود. دقیقا همین مساله درباره بیزینس کوچ نیز صادق است. یک بیزینس کوچ، مشاور کسب و کار نیست. بیزینس کوچ ها، کارهای شما را در کسب و کارتان انجام نمی دهند، بلکه در کنار شما حضور دارند. به عبارت دیگر بیزینس کوچینگ یک روش جدید است برای حل مسائل شما. از نگاه کوچینگ هر فردی متخصص زندگی خود است و بهتر از دیگران می داند که راه‌ حل مسائلش چیست، کافی است فردی که خوب بلد است بشنود، خوب سوال می‌پرسد و خوب بازخورد می‌دهد در کنار او قرار بگیرد و با او گفتگو کند تا آگاهی های او را از درونش بیرون بکشد و از آن استفاده کند.

 

 

 

کوچینگ یک سفر درونی است به اعماق درون خود، به بیان دیگر کوچینگ یک روش خودشناسی است و کسی که مهارت‌های پایه کوچینگ را می‌داند بهتر خودش را می‌شناسد و برای زندگی خود تصمیم‌گیری کند. کسی که مهارت های پایه‌ی کوچینگ ( پرسیدن - شنیدن - بازخورد دادن) را بلد است می‌تواند بهتر خودش را می شناسد و برای زندگی خود تصمیم گیری بهتری دارد. اگر شما هم فکر می کنید که نیاز به یادگیری مهارت های پایه‌ی کوچینگ دارید؛ توصیه می‌کنیم در دومین همایش بزرگ بیزینس کوچینگ ایران شرکت کنید.

 

 

اداره کسب‌ وکارمانند سوار شدن ترن هوایی است یک روز اوضاع کسب‌ وکارتان عالی به نظر می‌رسد اما پس از مدتی احساس می‌کنید همه چیز با سرعت در حال سقوط است. استخدام یک بیزینس کوچ به شما بصیرت می‌دهد که ببینید، چگونه بهتر کسب‌ وکارتان را اداره کنید، با این‌کار می‌توانید میزان فروش را افزایش دهید یا توانایی‌های خود را بهبود بخشید. به بیان دیگر، یک بیزینس کوچ اجازه نمی دهد که رویاهایتان را بدلیل روزمرگی فراموش کنید و در تمام طی مسیر همراه شماست. بسیاری از افراد علی رغم اینکه می دانند برای کسب و کارشان باید چه کاری انجام دهند موفق نمی شوند!!! مهمترین دلیل عدم موفقیت این افراد این است که کارهای مهم کسب و کارشان را به تعویق می اندازند.

چرا بیزینس کوچینگ بسیار خوش آتیه است؟

طبق صحبت های بسیاری از بزرگان از جمله بیل گیتس مدیرعامل مایکروسافت، اریک اشمیت مدیر عامل گوگل، تونی رابینز مربی انگیزشی افراد موفق و مشهور و همین طور اثربخشی بسیار بالایی که این دانش بر کیفیت زندگی و کسب و کار انسان ها دارد ، هر انسانی به یک کوچ حرفه ای نیاز دارد . از طرفی در حال حاضر طبق تحقیقات هاروارد بیزینس رویو، به ازای هر یک میلیون نفر، تنها و تنها ۷ کوچ حرفه ای وجود دارد. این واقعیت نشان می دهد افرادی که در این حوزه ورود پیدا می کنند چه به صورت رهبرانی حرفه ای نقش ایفا کنند و یا اینکه حرفه ی کوچینگ را به عنوان حرفه ی اصلی خود انتخاب کرده باشد، آینده ی بسیار درخشانی را پیش روی خود می بینند.

 

پژوهش‌های مؤسسه هی گروپ نتایج زیر را در مورد بیزینس کوچینگ نشان داده است:

  • تحقیقات فدراسیون بین‌المللی کوچینگ ICF نشان می‌دهد ۷۰ درصد صاحبان کسب‌وکارهای کوچک که یک کوچ کسب‌وکار را استخدام کرده‌اند، توانسته‌اند عملکرد خود را بهبود دهند و ۹۹ درصد از کارآفرینان خوشحال بودند که تصمیم به استخدام یک مربی کسب‌وکار گرفته‌اند.
  •  ۸۵ درصد از کسب‌وکارهایی که از خدمات بیزینس کوچینگ استفاده کرده‌اند، نرخ بازگشت سرمایه‌شان (ROI) مثبت بوده است. یعنی هزینه‌ای که برای این خدمات پرداخته بودند را از محل افزایش درآمد و سودآوری درآورده‌اند.
  • حدود ۴۰ درصد از شرکتهای فورچون ۵۰۰ (پانصد شرکت برتر دنیا) از خدمات بیزینس کوچینگ استفاده می‌کنند.
  • بیزینس کوچینگ توانسته است تا حداکثر ۷۰۰ درصد بازگشت سرمایه (ROI) برای کسب‌وکارها ایجاد کند.

هدف دوره بیزینس کوچینگ چیست؟

ما با شناخت دقیقی که حاصل سالها تجربه و مطالعه بر روی کارآفرینی و بازاریابی و اقتصاد ایران و جهان داشتیم اقدام به راه اندازی این دوره نمودیم.

 

ما قصد داریم بیزینس کوچ یا ساده تر بگوییم یک مربی کسب و کار تربیت کنیم.

 

مربی که در وهله اول بتواند آموزه هایش را در زندگی خود بکار ببندد و به موفقیت برسد و همچنین این موفقیت را در زندگی و کسب و کار دیگران نیز جاری سازد. در واقع شما با طی این دوره نه تنها می توانید یک کارآفرین نمونه باشید بلکه میتوانید با یادگیری اصول بیزینس کوچینگ، در نقش یک مربی کسب و کار ظاهر شوید و نه تنها مفید واقع شوید بلکه برای شما نیز درآمد فوق العاده ای داشته باشد.

با اطمینان خاطر می گویم در همین دوران بحران اقتصادی و تحریم ها و ورشکستگی های سریالی کارخانه ها و مراکز تولید ،روزانه فرصت های شغلی جدیدی ایجاد می شود و این آینده قطعی، پیشِ روی ایران می باشد. در امسال و سال های آینده کارآفرینان زیادی پا به عرضه کسب و کار میگذارند که نیاز به مشاوره و آموزش هایی درباره ی بهبود روش های مدیریتی و مهارتهای شخصی و تحلیل شرایط اقتصادی ،دارند.

اولین دوره تخصصی بیزینس کوچینگ در سوم آبان ماه ۹۷ با مربیگری مسیح جوادی برگزار شد و تا آخر اسفند ادامه خواهد داشت.

در این دوره بیش از ۲۳۰ نفر شرکت کرده اند که از بین حدودا ۷۵۰ نفر مصاحبه شونده پذیرفته شده اند. حدودا ۷۰ درصد از شرکت کنندگان خود صاحب کسب و کار هستند و حدود ۳۰ درصد شرکت کنندگان دوره بیزینس کوچینگ، کسب و کاری برای خود نداشتند اما در طول دوره اکثر آنها توانستند برای خود کسب درآمد کنند و اکثر آنها هم اکنون در مسیر راه اندازی کسب و کار شخصی خود هستند.

شرکت کنندگان دو هفته یک بار؛ پنج شنبه و جمعه ها؛ از نقاط مختلف کشور (از قشم تا گنبدگاوس؛ از مشهد تا بانه) کنار هم جمع میشوند تا از مسیح جوادی و مدرسان دیگر دوره، اصول حرفه ای کوچینگ و بیزینس را یاد بگیرند و در طول این دو هفته توسط کوچ های حرفه ای پشتیبانی خواهند شد تا یادگیری خود را در کسب و کارشان به کار بگیرند.

در دوره بیزینس کوچینگ قرار است از آموخته ها و تجربیات دست اول صحبت کنیم. قرار است تجربه را تجربه نکنید بلکه تجربه را فرابگیرید و بکار ببندید.

سرفصل های دوره

 

 

 

   

مدرسین دوره

مسیح جوادی

مسیح جوادی

بنیانگذار اولین مرکز بیزینس کوچینگ ایران IBC

بیزینس کوچ حرفه ای بین المللی
بنیانگذار مرکز بیزینس کوچینگ ایران
تحلیلگر و استراتژیست کسب و کار

ماهان تیموری

ماهان تیموری

بنیانگذار هوش مالی در ایران

چرا مسیح جوادی برای تدریس دوره بیزینس کوچینگ مناسب است؟

- مسیح جوادی بنیانگذار مرکز بیزینس کوچینگ ایران است؛
- مسیح جوادی بیش از ۲۰ سال سابقه در صنعت کسب و کار دارد؛
- مسیح جوادی نماینده موسسه بین المللی تحلیل کسب و کار (IIBA) در ایران است؛
- ایشان مشاور ارشد سیستم سازی و تحلیلگر و استراتژیست کسب و کار  شرکت های برند ایران بوده اند؛

 

سوالات متداول

اگر در این همایش شرکت «نکنم» چه اتفاقی می‌افتد؟!
بیزینس‌هایی که برای آموزش خود سرمایه‌گذاری نمی‌کنند، درجا خواهند زد و با این درجا زدن در واقع مشغول فرو رفتن در باتلاقی خواهند شد که خودشان درست کرده‌اند و اگر در بیزینس خود به دنبال ابزاری برای بازار چالش برانگیز امروز و داشتن موفقیتی پایدار هستید، سرمایه گذاری در دوره های بیزینس کوچینگ، راهی تضمینی برای رشد است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم به بهانه‌های ذهنی خود فرصت عرض اندام ندهید و در این همایش ثبت‌نام کنید.
آیا همایش بزرگ بیزینس کوچینگ فقط مخصوص استارت آپ هاست؟
خیر، همایش بزرگ بیزینس کوچینگ برای همه کسب و کار ها از جمله موارد زیر قابل ارائه هست: فروشگاه ها، سالن های زیبایی ، کلینیک ها و بیمارستان ها،‌ بانک ها، بیمه ها، صنعت نفت و گاز، صنایع مرتبط با دکوراسیون داخلی، کسب و کارهای اینترنتی، صنعت خودرو، صنعت فرش و ده ها کسب و کار دیگر.
آیا مطالب این همایش برای من کاربردی است؟
در این دوره وقت شما را با مطالب تئوری تلف نمی‌کنیم، تمامی آموزش‌ها دارای یک دستورالعمل عملی هستند. که برای شما طراحی کرده‌ایم یعنی دقیقاً شما می‌دانید که در کجای مسیر هستید و چه‌کار باید انجام دهید.
بخاطر مبلغ دوره، نمیخواهم در این دوره شرکت نمایم. پیشنهاد شما چیست؟
به دست آوردن هر چیزی بهایی دارد؛ اگر مبلغ این سمینار برای شما زیاد است احتمالا قبلا بر روی خود سرمایه گذاری نکرده اید تا اکنون با خیال راحت بتوانید از درآمدتان استفاده کنید؛ از امروز شروع کنید و روی رشد خودتان و درآمدتان سرمایه گذاری کنید. هر چیز ارزشمندی می‌خواهید به دست بیاورید باید ابتدا بهای آن را بپردازید.
آیا شرکت در همایش بزرگ بیزینس کوچینگ پیش‌نیاز دارد؟
خیر. این همایش برای هر فردی که علاقمند به ایجاد یک کسب و کار (کوچک یا بزرگ) باشد مناسب است.
آیا میتوانم بلیط را تهیه کنم و فیلم جلسه را برای من ارسال کنید؟
خیر- امکان ارسال فیلم وجود ندارد اما فایل صوتی و اسلایدهای جلسه در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌گیرد.
بلیت پرینت شود یا خیر؟
خیر، لیست ثبت نامی ها را ایوند در اختیار ما قرار می دهد.
بعد از ثبت نام چکار کنم؟
با شماره های ۸۸۹۲۲۱۰۹ و ۸۸۹۲۲۱۳۷ جهت انتخاب شماره صندلی تماس بگیرید

زودتر ثبت‌نام کنید تا در جای مناسبتری بنشینید!

در این همایش، جایگاه و صندلی هر شرکت‌کننده تا پایان همایش ثابت است و مانند سینماها شرکت‌کننده باید همیشه بر صندلی خودش بنشیند. پس اگر مصمم به شرکت در همایش هستید زودتر ثبت‌ نام کنید تا بتوانید بر صندلی‌های ردیف‌های جلو بنشینید.

 

حتما بعد از ثبت نام با شماره های زیر تماس گرفته و شماره صندلی خود را انتخاب کنید

۸۸۹۲۲۱۰۹

۸۸۹۲۲۱۳۷

۸۸۹۲۲۳۰۳

۸۸۹۲۲۳۴۶

 

 

نتایج دانشجویان دوره بیزینس کوچینگ

 

 

 

 

 

برگزارکنندگان

موسسه بیزینس کوچینگ ایران(IBC)

موسسه بیزینس کوچینگ ایران(IBC)

اولین موسسه تخصصی بیزینس کوچینگ در ایران

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی

آدرس:تهران بزرگراه چمران- مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما