رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه آموزش تخصصی سئو در تاریخپنج‌شنبه ۲۰ اردیبهشتبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

کارگاه آموزش تخصصی سئو

شروع:‌
در ۲ سانس
کارگاه آموزش تخصصی سئو
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

چرا سئو؟

 در این 8 سال که در حوزه کسب و کارهای اینترنتی فعال هستم، اغلب مشتریان من را، مشتریان شکست خورده در سئو سایت تشکیل می دهند. کسانی که بدون داشتن استراتژی مشخص، بدون دانش کافی و عدم مشورت با اهل فن و خبره اقدام به سئو نمودن و بهینه سازی وب سایتشان می پردازند.

با توجه به استقبال بی نظیر مخاطبین دوره قبلی، جهاد دانشگاهی صنعتی شریف تصمیم به برگزاری دومین دوره کارگاه تخصصی آموزش سئو نموده است.

 

در ابتدا اجازه بدهید به این سوال مهم جواب بدهیم که :

سئو سایت یک روش پیشگیری است یا یک درمان؟

اگر از نظر جسمی حالمان خوب نباشد، بایستی به یک دکتر مراجعه کنیم. این کار علاوه بر اینکه هزینه‌های زیادی برای ما دارد، باعث می شود که درد و رنج زیادی را نیز تحمل کنیم. اما این چه ربطی به آموزش سئو یا بهینه سازی وب سایت دارد.

بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی از سئو سایت برای درمان استفاده می کنند، در صورتی که سئو سایت یک روش پیشگیری است، هر چند که برای درمان هم کاربرد دارد. اما اگر از ابتدا اصول حرفه ای و درست سئو را در وب سایتمان پیاده سازی کنیم، نیاز نیست که استرس زیاد و هزینه هنگفت بازنگری و بازطراحی در وب سایت و محتواهایمان داشته باشیم.

بدیهی است که یک چکاپ و بررسی اوضاع و احوال سایتمان در دل روش‌های پیشگیری سئو نهفته است.

در این کارگاه تعیین استراتژیهای سئو سایت را با هم مرور کرده و دانش کافی برای یک برنامه سئو قوی را برایتان ارائه خواهیم کرد.

شما در این کارگاه یادخواهید گرفت که چگونه یک استراتژی سئو حرفه ای طرح ریزی کنید، مفاهیم ثابت و همیشگی سئو را با نگاه جدید با هم مرور می کنیم، در خصوص عوامل مهم سئو داخلی صحبت می کنیم و به مهمترین بخش کارگاه یعنی سئو خارجی و نحوه ساخت لینک می پردازیم.

در این کارگاه به صورت حرفه ای و عملیاتی یاد می‌گیریم که چگونه با استفاده از آخرین مباحث و تکنیک های سئو یک برنامه سئو جامع برای وب سایتمان طرح ریزی کنیم.

  • برای اینکه بتوانید در کسب و کار اینترنتی خود موفق شوید باید یک وب سایت حرفه ای با اصول حرفه ای بازاریابی محتوا و سئو سایت داشته باشید نه اینکه صرفا یک وب سایت داشته باشید.

سئو نمودن سایت به صورت حرفه ای دارای دو بُعد جسم و ماهیت است. در بُعد جسم سئو، ما با ابزارها و تکنیک ها و تاکنیک ها آشنا می شویم و در بُعد ماهیت سئو، ما به فاکتورهای انسانی سئو خواهیم پرداخت. فاکتورهایی که موتورهای جستجوگر نیز به آنها مجهز شده‌اند. برای همین من همیشه توصیه می کنم که موتورهای جستجوگر را به سان یک کاربر حرفه ای که از سایت شما بازدید می کند در نظر بگیرید.

یک داستان جالب از یک شکست

من سال 92 تصمیم گرفته بودم کارگاه های راه اندازی کسب و کار اینترنتی رو برگزار کنم، عبارت کلیدی تجارت الکترونیک رو انتخاب کردم که خوب با انجام آنالیزهای لازم دیدم هم تعداد جستجوی زیادی داره و هم اینکه نسبت به سایر عبارت های نزدیک به کسب و کار اینترنتی هم آسان هست. این کار رو انجام دادم و خوب در این عبارت به صفحه اول گوگل و رتبه حتی 3 رسیدم و فقط دو تا بانک جلوتر از من بودند. ولی ورودی خیلی خوبی نداشتم و حتی همون ورودی هم بازخورد خوبی برای من نداشت و با تحلیل رفتار مخاطب در سایتم دیدم که اصلا این افراد به دنبال موضوع من نبودند اونجا بود که متوجه شدم من کلا عبارت کلیدی رو درست انتخاب نکردم. و همه زحماتی که کشیدم رو باید کنار میذاشتم. لذا روی این موضوع متمرکز شدم تا به صورت حرفه ای و بدون خطا بتونم کلمات کلیدی کسب و کارم را شناسایی کنم و نتایج بسیار مطلوبی دریافت کردم که در این کارگاه آنها را با شما به اشتراک خواهم گذاشت.

  • در واقع در این کارگاه شما فقط اصول یک سئو حرفه ای را یاد نمی گیرید بلکه 8 سال تجربه خود در زمینه بازاریابی اینترنتی و سئو سایت را در اختیارتان خواهم گذاشت.

مهمترین ویژگی این کارگاه چیست؟

اگر از من این سوال را بپرسید در جواب خواهم گفت که آموزش ریزه کاری‌ها و جزیئات حرفه‌ای یا همان فوت‌های کوزه گری در اجرای استراتژی سئو سایت است.البته یکی دیگر از تمایزات این کارگاه پشتیبانی دائمی از شرکت کنندگان است.

مدرک معتبر

آیا این کارگاه مدرک هم دارد؟

بله شما با شرکت در این کارگاه یک روزه مدرک معتبر از جهاد دانشگاهی صنعتی شریف دریافت خواهید کرد.

سرفصل ها

در این کارگاه به 3 موضوع مهم پرداخته می شود که البته تمرکز بیشتر این کارگاه استراتژی شناسایی و انتخاب کلمات کلیدی ارزشمند و ساخت بک لینک دائمی و معتبر می باشد.

1- آشنایی کامل با قواعد ثابت و همیشگی سئو

2- شناسایی کلمات کلیدی ارزشمند و متناسب

3- اصول نگارش محتوا براساس استانداردهای سئو

4- شناخت مهمترین عوامل سئو داخلی سایت

5- ساخت بک لینک های معتبر و موثر جهت افزایش اعتبار سایت در گوگل

6- همچنین در خلال این مباحث تمامی جزئیات مورد نیاز سئو به صورت شفاف و کاربردی بیان خواهد شد.

شرکت در این کارگاه به چه کسانی توصیه می شود؟

  • مدیران کسب و کارهای اینترنتی
  • مدیران دیجیتال مارکتینگ
  • کارآفرینان اینترنتی
  • استارتاپ ها و کسب و کارهای کوچک
  • دانشجویان و علاقمندان به حوزه سئو و بازاریابی اینترنتی

اما .....

اما به صورت ویژه توصیه می کنیم مدیران کسب و کاری که قصد دارند، پروژه سئو سایت خود را برون سپاری کنند حتما در این کارگاه شرکت کنند. این مدیران بایستی با مفاهیم، مباحث، تکنیک‌ها و شاخص‌های سئو آشنا شوند تا بتوانند در زمان برون سپاری سئو سایت خود به خوبی به پروژه خود نظارت داشته باشند تا در این حوزه به شکست مواجه نشوند.

نظر شرکت کنندگان کارگاه قبل

نظراتی برخی از دوستان در خصوص کارگاه اول را با هم مرور می کنیم:

آقای محمد اسپرهم (حامد):

این کارگاه علاوه بر خوانده‌های بنده از فضای وب، معرفی و نحوه استفاده از ابزارهای مربوط به حوزه سئو را نیز به دانش بنده افزوده و همچنین سوال و جوابهای شرکت‌کنندگان هم برایم بسیار مفید فایده قرار گرفت.

خانم فاطمه محمدی:

کارگاه غیر از امکاناتش، خیلی خوب و مفید بود. کلی نکته و سایت خوب یاد گرفتم. انگیزه پیدا کردم برای تلاش بیشتر که سایتمون رو طبق قوانین google ارتقا بدم و‌ به صفحه اول برسونم.

آقای محمد رضا مبینی:

کارگاه سئو خیلی خوبی بود ، اما ای کاش تایم بیشتری داشته  ، و از تدریس صادقانه استاد ممنونم ، به اندازه وقت و هزینه ای که کردم مفید بود.با تشکر

خانم غزاله سادات جعفری:

كارگاه بسيار مفيد بود به خصوص آشنايى با چگونگى انتخاب و استفاده از كلمات كليدى، كاربردى و موثر واقع شد.

آقای مسعود بیات:

خيلي كارگاه خوبي بود، مطالبي رو كه به صورت تيتر وار در ذهن داشتم كاملا براي بنده روشن شد ولي فكر ميكنم اون دوره ٤٠ ساعته كه فرموديد اگر اجرا بشه خيلي مفيد خواهد بود.

آقای امید نعمتی:

آقای علی محمدی:

کارگاه خوبی بود و اطلاعاتی خوبی بدست آوردم ولی نیازمند کلاسها و آموزش های زیادی هستم . انشالله کلاس جامع سئو....

آقای عرفان فرجاد:

بسیار مفید بود ، خیلی خوشحالم که با فردی مثل آقای ابارشی آشنا شدم

آقای محمد علیان نژادی:

یک دید کلی و خوبی رو گرفتم و اینکه باید از کجا شروع کنم و هدف چیه رو پیدا کردم!

آقای محمد کلهر:

قبلا در دوره ای شرکت کرده بودم و مقداری کار کرده بودم و میخواستم از مطالب یه استاد با تجربه ی دیگه استفاده کنم.  اینکه جناب آقای ابارشی اینطور دلسوزانه و باعلاقه مطالب رو انتقال میدن برام خیلی جالب بود. از یه سری نکات ریزی که تجربه خودشون بود و بیان کردن خیلی استفاده کردم و خوشحالم از اینکه یه استادی هستند که میتونم ازشون راهنمایی بخوام. متشکرم

آقای احمد حسینی:

هدفم آمادگی برای فروش محصولات مورد نظرم در آینده است. برای من خیلی مفید بود و با موضوع درحد نیازم آشنا شدم.

آقای مصطفی کی منش:

هدفم آشناشدن بیشتر با سئو مخصوصا گوگل انالیتیکس برای رشد بیشتر سایتم بود. برای من مفید بود و از تعهد شما در بیان کامل مطالب ممنونم.

سخن آخر

موضوعی که در اغلب کارگاه‌هایم مورد توجه قرار می گیرد، پشتیبانی عملی از مخاطبین دوره‌هایم در قالب تشکیل گروه‌های تلگرامی است. ما برای هر دوره یک گروه تلگرامی راه اندازی می کنیم و تا زمانی که شما تبدیل به یک سئو کار حرفه ای شوید در کنار شما خواهیم بود.

توصیه آخر اینکه:

اکنون در زمانی هستیم که به قول معروف گل بازار کسب و کار های اینترنتی است و اگر واقعا قصد دارید رویاهای خودتان را بسازید و کسب وکار حرفه ای خود را راه اندازی کنید، توصیه می کنیم زمان را از دست ندهید و همین الان در کارگاه حرفه ای و معتبر ما که در مرکز مهارتهای تخصصی جهاد دانشگاهی صنعتی شریف برگزار می گردد ثبت نام کنید.

سوالات متداول

چه کسانی میتونن در این کارگاه شرکت کنند؟ آیا باید طراح سایت حرفه ای باشیم؟
خیر. در این کارگاه هیچ نیازی به دانستن مباحث برنامه نویسی و طراحی سایت نیست و همه افرادی که سایت دارند یا می خواهند در حوزه سئو فعالیت کنند می توانند در این کارگاه شرکت کنند.
آیا این کارگاه به صورت عملی خواهد بود یا فقط به معرفی مفاهیم سئو پرداخته می شود؟
بله این کارگاه به صورت کاملا عملی خواهد بود. در این کارگاه تمامی مفاهیم سئوداخلی و سئوخارجی آموزش داده خواهد شد و به صورت عملی لینک های معتبر و موثر خواهیم ساخت.
آیا با شرکت در این کارگاه می توانیم سئوکار شویم؟
قطعا مباحث سئو بسیار گسترده هستند و نمی شود در یک کارگاه 4 ساعته به همه آن ها پرداخت ولی با مباحثی که در این کارگاه آموزش داده می شود و منابعی که در کارگاه معرفی خواهیم کرد می توانید سئو سایت خود و دیگران را انجام دهید.
این کارگاه پشتیبانی هم دارد؟ اگر دارد تا چه زمانی؟
بله. بعد از پایان کارگاه یک گروه تلگرامی (اگر تلگرام فیلتر شود جایگزین خواهیم داشت نگران نباشید) ویژه شرکت کنندگان راه اندازی خواهیم کرد و این پشتیبانی دائمی خواهد بود و محدود به زمان خاصی نمی شود.
من می خواهم سئو سایت خود را برون سپاری کنم آیا نیازی به شرکت در این کارگاه دارم؟
به صورت ویژه توصیه می کنیم مدیران کسب و کاری که قصد دارند، پروژه سئو سایت خود را برون سپاری کنند حتما در این کارگاه شرکت کنند. این مدیران بایستی با مفاهیم، مباحث، تکنیکها و شاخصهای سئو آشنا شوند تا بتوانند در زمان برون سپاری سئو سایت خود به خوبی به پروژه خود نظارت داشته باشند تا در این حوزه با شکست مواجه نشوند.
بلیت پرینت شود یا خیر؟
خیر همینکه ایمیل ثبت نامی که ایوند برای شما ارسال می کند را هنگام ورود در روز کارگاه به همراه داشته باشید کافیست. اگر هم ایمیل برای شما ارسال نشده با سایت ایوند تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.
آیا لازمه با خودم لب تاب بیاورم؟
با توجه به اینکه مطالب کارگاه به صورت کاربردی و عملی بیان می شوند بهتر هست با خود لب تاب به همراه بیاورید. البته فایل صوتی در پایان کارگاه در اختیار تمام شرکت کنندگان قرار داده می شود.

سخنرانان

امیر ابارشی

امیر ابارشی

مدیر وب سایت سایتاگرام

- مدیر وب سایت سایتاگرام
- مشاور دیجیتال مارکتینگ ده ها کسب و کار اینترنتی
- موسس آکادمی دیجیتال مارکتینگ و بیزینس724
- انجام ده ها پروژه سئو موفق از سال 89 تا به امروز

برگزارکنندگان

سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف

سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف

آدرس:تهران خیابان آزادی - خیابان صادقی - خیابان قاسمی - جنب تربیت بدنی دانشگاه شریف پلاک71 - جهاد دانشگاهی صنعتی شریف