رویداد به پایان رسیده است!
ذخیره و استوریج مبتنی بر Tape و LTO در تاریخشنبه ۱۰ آذربه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

ذخیره و استوریج مبتنی بر Tape و LTO

شروع:
شنبه ۱۰ آذر ۹۷ ۱۴:۰۰
پایان:
شنبه ۱۰ آذر ۹۷ ۱۵:۳۰
ذخیره و استوریج مبتنی بر Tape و LTO
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

لزوم تهیه بکاپ و آرشیو از اطلاعات

 

سازمان‌های امروزی از شبکه‌های کامپیوتری و اینترنت استفاده می‌کنند پس طبیعیست که در معرض خطراتی مثل ویروس‌ها، بدافزارها و باج‌افزارها و ... قرار گیرند. اگر فایل‌های اتوماسیون اداری سازمان دچار مشکل شوند، تمام داده‌ها و سوابق پیشین از بین می‌رود. و یا اگر فایل‌هایی که به صورت اشتراکی و پابلیک در سرورها قرار می‌گیرند، با مشکلی مواجه شوند، نتیجه کار پرسنل سازمان از بین خواهد رفت. ایمیل‌ها، اطلاعات شخصی و تمامی مستندات یک شرکت می‌توانند آینده یک کسب‌وکار را رقم بزنند پس عقلانی‌ترین راه تامین امنیت داده‌ها و اطلاعات است.

 

 

 

 

راهکار مناسب چیست؟

 

در سطح کاربر خانگی و شخصی، کافیست اطلاعات خود را روی هارد یا فلش ذخیره کنید اما در سطح سازمانی و شرکتی این کار ممکن نیست. مناسب‌ترین راه، تهیه بکاپ به صورت متمرکز و همیشگی است که بتوان بر بخشی از مشکلات امنیت اطلاعات غلبه کرد. برای سازمان‌های کوچکتر استفاده از سرورهایی با ظرفیت ذخیره‌سازی بالا مناسب است اما استفاده از دستگاه‌های مخصوص این کار که ظرفیت‌ها، امکانات و هزینه‌های قابل قبول‌تری را ارائه می‌دهند، بهتر است. با رشد تصاعدی این داده‌ها و اطلاعات، آیا این کار، ممکن است؟

 

 

بررسی راهکار ذخیره سازی مبتنی بر Tape

 

یکی از تکنولوژی‌های پرکاربرد در زمینه ذخیره‌سازی اطلاعات در سطح شبکه، تکنولوژیTape  یا نوار است. نمی‌شود به قدمت این تکنولوژی در ذخیره‌سازی اطلاعات، شک کرد اما این قدمت به معنای منسوخ شدن آن نیست بلکه بسیاری از سازمان‌ها برای تهیه نسخ پشتیبان و بکاپ‌گیری از اطلاعات شبکه خود و آرشیو آن‌ها از این تکنولوژی استفاده می‌کنند.

 

 

سخنرانان

مریم فقیهی

مریم فقیهی

سرپرست تولیدمحتوای تخصصی

مسعود سوری

مسعود سوری

کارشناس فنی سرور

برگزارکنندگان

فالنیک (ایران اچ پی)

فالنیک (ایران اچ پی)

تامین‌کننده سرور و تجهیزات شبکه

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
آشنایی و شبکه‌سازی حاضرین۱۴:۰۰۱۴:۱۵
ارائه - بررسی راهکار ذخیره سازی Tape۱۴:۱۵۱۵:۱۵
میزگرد - بحث، سوال و جواب و ...۱۵:۱۵۱۵:۳۰

آدرس:تهران میدان فردوسی، ابتدای ایرانشهر، پلاک 16، طبقه سوم، واحد 5