رویداد به پایان رسیده است!
رامونا در تاریخ یکشنبه ۳۱ شهریور به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
جمعه ۲۵ مرداد

رامونا

  • ۱۵,۰۰۰ تومان
  • کرج
  • خیریه
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


به نام یزدان پاک

ایرانیان از زمان بسیار کهن ارزش سگ را دریافتند و در زندگی یار و انباز خویش ساختند. آن چنان که در دین آنان به نگاهداری سگ فرمان داده شد و اوستا و دیگر نامه های دینی گواه آن است. در متن های دینی ایرانی سه سگ خانگی، شبانی، و شکاری ستوده شده است.

1. وندیداد. فرگرد 11: یکی از پنج گناه بزرگ که هیچ تاوان ندارد آن است که کسی به سگ استخوان درشت و سخت دهد آن چنان که دندان او را بیازارد و در گلویش بماند یا خوراک بسیار گرم دهد آن چنان که پوزه و زبانش را بسوزاند. و دیگر آن که کسی سگی را بزند که تازه توله ای پس انداخته است.

2. وندیداد. فرگرد 13: اهورامزدا گوید: اگر سگ شبانی یا سگ خانگی نبود در روی این زمین آفریده من، خان و مانی پایدار نماندی.

3. همان جا: از اهورامزدا پرسیده شد در این گیتی کدام سرزمین شادتر؟ اهورامزدا گفت: آن جا که مرد پارسا خانه بر پا کند و آن خانه از گاو و خورش و سگ و زن و فرزند و آتش برخوردار باشد. 
4. همان جا: اگر کسی سگ را بکشد روانش در روز پسین به هراس و بیم افتد و هیچ کس به فریادش نرسد. 

5. همان جا: سزای کسی که سگ شبانی را چنان بزند که جان سپارد هشتصد تازیانه است.. سزای کشتن سگ خانگی هفتصد تازیانه و سزای کشتن سگ شکاری ششصد و سزای کشتن توله سگ پانصد تازیانه.

6. همان جا: گناه خوراک ندادن به سگ شکاری با ندادن خوراک به مهمان برابر است.

7. همان جا: کسی که خوراک از توله سگ دریغ کند چنان است که بچه آدمی را از خورش بی بهره بدارد.

8. همان جا: سگ به هشت کس همانند است: از چیز کم خشنود شود و زود رنج است، مانند پیشآهنگ است، برای چهار پایان می جنگد، در پس و پیش خانه می گردد مانند یک رزمی و بیدار و سبک خواب است، خدمتگزار و مانند چاکر است، شبگرد است، بی باک است، شیرین کار است و مانند بچه به این جا و آن جا می دود.

9. نامه پارسی صد در: سگ نباید آزردن، چه از فروتنان هیچ کس فروتن تر از سگ نیست. به سگ، نان دادن ثوابی است بزرگ.

10: همان جا: اگر سگی را در راهی خفته دیدید آهسته گام بردارید تا بیدارش نسازید.
از این مختصر پیداست که این جانور تا چه اندازه نزد ایرانیان گرامی و ارجمند بوده و از مهر و دل سوزی ایرانیان برخوردار بوده است. می توان گفت که هیچ یک از اقوام روی زمین به اندازه ایرانیان به این جانور سودمند غمخوار نبوده است. اما امروز ایرانیان بر خلاف آیین هزاران سال پیش این سرزمین رفتار می کنند.

16 اگوست روز جهانی حمایت از حیوانات بی پناه است به همین جهت روزنامه ای برای معرفی سگ این مهربون با وفا تنظیم کردیم و میخواهیم به نمایش عمومی بزاریم و عواید فروش این بلیط برای ساخت مزرعه ای برای آرامش و آسایش آنان است تا بیشتر از این شاهد زجر آنها نباشم در این راه به همراهی و همدلی شما عزیزان سخت نیازمندیم ما رو تنها نگذارید 

ما با همکاری کلینیک دامپزشکی پونه از16 اگوست که مصادف است با 25 مردادماه تا پایان شهریور ماه علاوهبر نمایش روزنامه و جمع آوری طومار کارهای درمانی نیز انجام میدهیم تا هر چه سریعتر به هدفمون برسیم ممنون که خوندین ممنونم که تنهامون نمیزارین 

 

برگزارکنندگان

شرکت ونداد ژیوار ایرانیان
شرکت ونداد ژیوار ایرانیان
مدیرعامل

آدرس: کرج کرج - 45 متری گلشهر - خیابان بهار شرقی - خیابان گلستان دوم - ساختمان ماهور - کلینیک دامپزشکی پونه