رویداد به پایان رسیده است!
راهکارهای ارتقاء رزومه از طریق داوری نشریات معتبر در تاریخپنج‌شنبه ۲۲ شهریوربه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

راهکارهای ارتقاء رزومه از طریق داوری نشریات معتبر

شروع:
چهارشنبه ۲۱ شهریور ۹۷ ۱۹:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۲۲ شهریور ۹۷ ۲۲:۰۰
موضوع:غیره / غیره
راهکارهای ارتقاء رزومه از طریق داوری نشریات معتبر
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

 یکی از فعالیتهای علمی که طی دو تا سه دهه اخیر، تدریجاً بعنوان یکی از وظایف پژوهشگران و محققین آکادمیک و حتی متحصصین غیرآکادمیک، در سطح بین المللی مورد قبول قرار گرفته است، داوری مستندات و خروجیهای فعالیتهای پژوهشی است.  واژگان Peer reviewing به معنی «داوری توسط همتایان» بوده و این فعالیت با گستردگی کمی و کیفی ژورنالهای علمی پژوهشی در سطوح جهانی و منطقه ای، نیز در حال گسترده تر شدن است.

بسیاری از متخصصینی که به این وظیفه مشغولند، همیشه یکی از مزیتهای این فعالیت را تبحّر بالاتر خود در زمینه نگارش متون علمی و پژوهشی ذکر میکنند. به عبارت دیگر، هر چه بیشتر مقاله داوری کنیم، بیشتر در حیطه نگارش علمی، تسلط پیدا خواهیم نمود.

اما یکی از محدودیتهایی که بخصوص پژوهشگران جوان و متخصصینی که بتازگی فعالیت حرفه ای خود را آغاز نموده اند، ذکر میکنند این است: در جهانی که عمده انتخاب و تصمیم برای ورود به داوری، با مکاتبه یکطرفه ژورنالها (منظور سردبیران، سردبیران بخشهای خاص مجله و ...) صورت میگیرد، چگونه یک محقق آماتور میتواند در این زمینه نقش آفرینی نماید. 

هدف این وبینار یا دوره آموزشی شش ساعته این است که به کلیه علاقمندان کمک نماید تا از مسیرها یا راهکارهای نوینی که در شرایط عصر حاضر برای این منظور پیش بینی شده، برای توسعه کمی و کیفی فعالیتهای داوری، استفاده نمایند. دیگر در شرایط فعلی، محدودیتهای بیشمار دوران قبلی برای ورود به عرصه فعالیتهای داوری وجود ندارد. 

سخنرانان

دکتر عباس کشتکار

دکتر عباس کشتکار

عضو هیات علمی دانشگاه تهران

برگزارکنندگان

موسسه آمارافزار

موسسه آمارافزار

آموزش تخصصی

ژورنال نظریه پردازی در

ژورنال نظریه پردازی در

چشم پزشکی

رویداد آنلاین است