رویداد به پایان رسیده است!
راهکارهای نوآورانه در چالش‌های فناوری زیستی (Bio InnoCelerator) در تاریخ دوشنبه ۳۱ تیر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
دوشنبه ۳۱ تیر ساعت ۰۸:۰۰

راهکارهای نوآورانه در چالش‌های فناوری زیستی (Bio InnoCelerator)

  • رایگان
  • تهران
  • کسب و کار
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

رویداد Bio InnoCelerator چیست؟


 رویداد Bio InnoCelerator در سه مرحله برگزار می‌گردد . هر مرحله از این رویداد با هدف خاصی طراحی و اجرا می‌شود.

مرحله اول: به منظور شناخت علاقمندان و نوآوران نسبت به چالش‌های صنعت
مرحله دوم: به منظور ایده پردازی و ارائه راه حل‌های موجود توسط نوآوران
مرحله سوم: به منظور ارائه نمونه‌های اولیه و پروتوتایپ‌های ساخته شده توسط نوآوران


 هدف از برگزاری این سه مرحله حل چالش‌های موجود برای تولید و خودکفایی ایران و تولید کنندگان ایرانی درحوزه‌ی صنعت دارو و تجهیزات و ملزومات پزشکی است. چالش‌های مطرح شده در این رویداد مورد تأیید از سمت معاون ستاد زيست فناوری وشرکتهایی مثل فن‌ یاخته، پرسیس ژن، آراکو و توفیق دارو است و همچنین این شرکت­ها نیز به عنوان همراه در طول روند این رویداد با دانشجویان و ایده پردازان همراه خواهند بود و در مسیر روند بهبود ایده‌ها و پشتیبانی آنها گام خواهند برداشت. محققان در طی  رویداد می توانند از نقطه نظرات و راهنمایی‌های کارشناسان این شرکت‌ها و اساتید و مربیان این حوزه استفاده کنند. ایده‌پردازان طی جلساتی پیش از رویداد با عنوان Boot camp با مشکلات و موقعیت‌های ایده پردازی و همچنین با تکنیک‌های خلاقیت برای ایده پردازی آشنا خواهند شد. این آشنایی به آنها کمک می­کند تا با دید بازتری وارد رویداد شوند. سپس در روز نهایی رویداد با مسائل و چالش­های آن از زبان مدیران آن آشنا خواهند شد و برای رویدادهای بعدی حاضر می ­شوند.


توضیحات رویداد


رویداد اول (تیرماه)

ابتدا مشکلی از سمت صنعت مربوط معرفی می­ شود. سپس بعد از آن 10 پیش رویداد برای معرفی رویداد و همچنین آشنایی فناوران با تکنیک­ های خلاقیت و نوآوری در مکان­های مختلف که مخاطبین رویداد در آن مکان­ ها یافت می شوند برگزار خواهد شد. این پیش رویدادها به منظور آشنایی مخاطب با مسئله و پیداکردن مخاطبین برگزار می­شوند. یکی از اهداف برگزاری این پیش رویدادها، آماده سازی ذهن نوآوران نسبت به چالش‌های اصلی رویداد و ایده پردازی است. در طول مدت فاصله بین پیش رویداد و رویداد اصلی ایده‌پردازان می توانند از طریق دبیرخانه رویداد به صورت تلفنی با مشاوران و مربیان رویداد صحبت کرده و یا با تعیین وقت قبلی، به صورت حضوری از نقطه نظرات‌آنها استفاده کنند. و بعد از آن در یک رویداد یک روزه تیم ­ها ایده‌ها و یا محصولاتی(در صورت داشتن محصول) خود را ارائه می‌دهند. این رویداد با حضور سرمایه‌گذاران؛ اساتید؛ صاحب‌نظران؛ مدیران شرکت‌های حوزه بیوتک و سلامت و همچنین مدیران بالادستی این حوزه برگزار می‌شود. بعد از آن نیز تیم ­ها توسط متخصصین صنعت ارزیابی شده و تیم­ های برتر انتخاب خواهند شد.

 

رویداد دوم(آذرماه)

در این رویداد که در طول مدت یک روز برگزار خواهد شد؛ نوآوران در این روز گرد هم جمع می ­شوند تا ایده ­های خود را برای صنعتگران و متخصصان رویداد مطرح کرده و نام تیم، افراد تیم، ایده و طرح­های خود را ثبت نمایند و برای رویداد سوم که نمونه سازی است آماده می ­شوند. در طول فاصله رویداد دوم به سوم نیز نوآوران می ­توانند از طریق آدرس و شماره تماس دبیرخانه مشکلات خود را با مربیان درمیان بگذارند و همچنین از کارگاه­ های آموزشی و توانمند سازی مربوط به رویداد سوم استفاده کنند.

 

رویداد سوم(اسفندماه)

در رویداد سوم نوآوران ایده ­های خود را به صورت محصول و یا نمونه­ های اولیه ساخته شده و یا با اطلاعات آماری جامع و دقیق ارائه خواهند داد. در این رویداد صنعتگران و سرمایه گذاران نیز حضور خواهند داشت. نوآوران پس از ارائه طرح ­های خود میتوانند با رأی داوران از خدمات و تسهیلات ورود به یک مرکز نوآوری و شتابدهی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی ایده­ های خود را به کسب و کار و تجارت تبدیل کنند.


اهمیت برگزاری رویداد


هم­فکری و هم ­افزایی در هر صنعتی جز اساس و بنیان گسترش صنعت و کسب و کارهای مربوط به آن به شمار می­ آید. از این رو با توجه به اهمیت صنعت بیوتک در ایران و همچنین تعداد اندک استارتاپ­ها و نوآوری­های حوزه صنایع بیوتک، نیاز بستر سازی برای شبکه سازی هرچه بیشتر کسب و کارهای نوپا در این زمینه احساس می­شود.


مسیر برگزاری رویداد


در این رویداد ابتدا مشکلی از سمت صنعت بیوتک و دارو معرفی می ­شود. سپس بعد از آن 10 Boot Camp برای معرفی رویداد در مکان­های مختلف که مخاطبین رویداد در آن مکان­ها یافت می شوند برگزار خواهد شد. این Boot camp ها به منظور آشنایی مخاطب با مسئله و پیداکردن مخاطبین برگزار می ­شوند. سپس در یک دوره تقریباً دو هفته‌ای شرکت کنندگان وقت دارند تا ایده‌های خود را پخته و خود را برای ارائه آماده سازند. در طول این مدت ایده‌پردازان میتوانند از طریق دبیرخانه رویداد به صورت تلفنی با مشاوران و مربیان رویداد صحبت کرده و یا با تعیین وقت قبلی، به صورت حضوری از نقطه نظرات‌آنها استفاده کنند. و بعد از آن در یک رویداد یک روزه تیم ­ها ایده‌ها و یا محصولاتی (در صورت داشتن محصول) خود را ارائه می‌دهند. این رویداد با حضور سرمایه‌گذاران؛ اساتید؛ صاحب‌نظران؛ مدیران شرکت‌های حوزه بیوتک و سلامت و همچنین مدیران بالادستی این حوزه برگزار می‌شود. بعد از آن نیز تیم ­ها توسط متخصصین صنعت ارزیابی شده و تیم­ های برتر انتخاب خواهند شد.


کارگاه‌های توانمندسازی


در حد فاصله‌ی پیش رویدادها و رویداد اصلی تعدادی کارگاه‌های تخصصی با آموزش اساتید مجرب و برجسته برگزار می‌شود. این کارگاه‌ها به جهت توانمندسازی نوآوران و دانشجویان برگزار می‌گردد. شرکت در این رویدادها برای شرکت‌کنندگان در رویداد آزاد بوده و می توانند به انتخاب خود نیز در کارگاه‌ها با ثبت‌نام قبلی شرکت کنند. همچنین شرکت نکردن در این کارگاه‌ها منافاتی با شرکت در رویداد ندارد. عناوین این کارگاه‌ها متناسب با اصل موضوع رویداد و همچنین استفاده و کاربری آن در طول مسیر ایده‌پردازان تا عمل مورد نیازخواهد بود. ضمناً شرکت در این کارگاه‌ها برای عموم نیز آزاد خواهد بود.

عناوین کارگاه‌ها بشرح زیر خواهد بود:


-کارگاه ایده‌پردازی و خلاقیت


-کارگاه طراحی UI/UX


-نمونه سازی و پروتوتایپینگ

-خلق ارزش پیشنهادی


-اعتبارسنجی


-بازاریابی و فروش


-حق مالکیت فکری


مخاطبین رویداد


باتوجه به نوع رویداد و موضوع آن مخاطبین رویداد ما افراد زیر خواهند بود:

-         صنعتگران حوزه تجهیزات و ملزومات بیوتک و سلامت

-         دانشجویان رشته‌­های پزشکی، مهندسی پزشکی، صنایع، مهندسی شیمی، مهندسی مواد، مهندسی مکانیک؛ بیوتکنولوژی و دارو رسانی

-         پژوهشگران و محققان حوزه سلامت و رشته­های مربوطه

-         مخترعین صنعتی

-         پزشکان

-         پرستاران

-         اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه­ها

-         کارمندان حوزه تجهیزات سلامت و بیوتک

-         علاقمندان به حوزه سلامت و بیوتک

-         و....

زمان‌بندی

روز دوشنبه 98/04/31
عنوانشروعپایان
شروع پذیرش۰۸:۰۰۰۸:۵۰
قرآن و سرود ملی۰۸:۵۰۰۹:۰۰
دکتر ملکی‌فر۰۹:۰۰۰۹:۱۵
دکتر نمکی (وزیر بهداشت)۰۹:۲۰۰۹:۳۰
دکتر اسماعیل قادری‌فر۰۹:۳۵۰۹:۴۵
دکتر وحدت۹:۵۰۱۰:۰۰
دکتر هومن کاغذیان۱۰:۰۵۱۰:۲۰
استراحت و پذایرایی ۱۰:۳۰۱۱:۰۰
دکتر امیرحسین کارآگاه۱۱:۰۰۱۱:۱۵
دکتر حاجیان تهرانی۱۱:۴۰۱۱:۳۵
دکتر هومن کاغذیان۱۱:۵۵
دکتر پریان۱۲:۰۰۱۲:۱۵
پنل تخصصی۱۲:۱۵۱۳:۰۰
مهندس محمدرضا مرآتی۱۴:۰۰۱۴:۱۵
دکتر یونسی۱۴:۲۰۱۴:۳۵
دکتر جعفر پیشه۱۴:۴۰۱۴:۵۵
مهندس رحمانی۱۵:۰۰۱۵:۱۵
پنل تخصصی ۱۵:۱۵۱۶:۰۰
آئین اختتامیه۱۶:۰۰۱۶:۱۰

اعضای کمیته علمی رویداد

دکتر هومن کاغذیان
دکتر هومن کاغذیان
دکتر روح‌الله حمیدی مطلق
دکتر روح‌الله حمیدی مطلق
دکتر علی علیزاده
دکتر علی علیزاده
دکتر امیرحسین کارآگاه
دکتر امیرحسین کارآگاه
دکتر محمدمعید ملک‌زاد
دکتر محمدمعید ملک‌زاد
مهندس داوود معتمدی
مهندس داوود معتمدی
مهندس مرآتی
مهندس مرآتی
دکتر محمدرضا منظم
دکتر محمدرضا منظم
دکتر بیات
دکتر بیات
دکتر میرجلیلی
دکتر میرجلیلی
مهندس محمد ابراهیم دهدشتی
مهندس محمد ابراهیم دهدشتی

برگزارکنندگان

صندوق نوآوری و شکوفایی
صندوق نوآوری و شکوفایی
تابش
تابش
http://irhtsc.ir/
رویداد Bio InnoCelerator
رویداد Bio InnoCelerator
مجری

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
علاقمند به حوزه پزشکی - مهندسی پزشکی - برق - الکترونیک - شیمی - پلیمر - مدیریت - مالی - و....
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
وسیله‌ی خاصی مد نظر نیست.
بلیت پرینت شود یا خیر؟
اگر پرینت شود بهتر است.
آیا امکان پس دادن بلیت و عودت وجه وجود دارد؟
بله

آدرس

تهران میدان ونک، خیابان ملاصدرا، تقاطع بزرگراه کردستان به سمت شمال، نبش کوچه زاینده رود شرقی، پلاک24، صندوق نوآوری و شکوفایی طبقه دوم

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

ستاد توسعه فناوری زیست

رویداد های برگزارشده۲
رویداد های فعال۰