رویداد به پایان رسیده است!
روانشناسی ترید بورس در تاریخ پنج‌شنبه ۸ خرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۸ خرداد ساعت ۱۰:۰۰

روانشناسی ترید بورس

  • رایگان
  • آنلاین
  • مالی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

سخنرانان

مهندس فهیم
مهندس فهیم
مشاور سرمایه گزاری
مهندس کاخی
مهندس کاخی
مشاور ارشد سرمایه

توضیحات


روانشناسی ترید در بورس به آن دسته از احساسات و رفتارهای انسان اشاره دارد که در زمان ترید و کنشگری در بازار، بروز می‌کند و بر روی تصمیمات او تاثیر خواهد گذاشت. روانشناسی ترید قصد شناخت این احساسات را دارد. یکی از اساسی ترین احساسات انسانی مور در ترید، ترس و طمع می‌باشد.

حرص و طمع را می‌توان تمایل بیش از حد به ثروت و پول دانست. این حرص و طمع آنقدر زیاد است که گاهی عقلانیت و قضاوت منطقی را مختل می‌کند. بنابراین این ویژگی زمینه‌ساز بسیاری از رفتارهای یک تریدر در بازار ارزهای دیجیتال خواهد شد. ورود به معاملات با ریسک بسیار بالا و غیرمنطقی، خرید یک ارز دیجیتال بدون شناخت آن و بدون تحلیل از آن فقط به این دلیل که قیمت آن به سرعت در حال افزایش است،

اصرار به ماندن و کسب سود بیشتر در معامله‌ای که به سود رسیده و به اهداف مورد نظر در زمان خرید دست یافته، رسیدن به اهداف بزرگ و سودهای بالا با استفاده از چند معامله، وارد کردن سرمایه زیاد در یک موقعیت معاملاتی و رعایت نکردن اندازه سفارش یا پوزیشن سایز، همه این رفتارها ریشه در همان طمع و حرص  تریدر دارد. در بازار ارزهای دیجیتال در پایان یک روند صعودی حرص و طمع بر بازار حاکم می‌شود وقتی که گمانه‌زنی‌ها افزایش می‌یابند و افراد به راحتی بخش زیادی از سرمایه خود را وارد بازار می‌کنند تا به سودهای نجومی دست یابند.

ترس باعث می‌شود که معامله‌گران و تریدرها  به دلیل ترس و نگرانی در مورد ضررهای بزرگ در  روانشناسی ترید بورس ، معاملات خود را زود ببندند و یا ریسک منطقی که لازمه فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال می‌باشد را نپذیرند. ترس در روندهای نزولی بازار به خوبی قابل لمس است و این احساس ترس است که باعث می‌شود تریدرها و معامله‌گران با عجله از بازار خارج شوند و این همان افزایش فشار فروش در بازار است.

برگزارکنندگان

گروه آرامیس
گروه آرامیس

توضیحات


روانشناسی ترید بورس يك سیستم يا يك استراتژي باید شامل چند ویژگی مهم باشد:

نقطه ورود مشخص: به این مفهوم که براي تريدر نقطه ورود به بازار و دلیل آن معلوم باشد.
حد ضرر: شما قبل از ورود به بازار باید بدانید که حاضر به قبول چه مقدار ضرر هستید و این حد ضرر بر چه مبنايي در نظر گرفته مي شود.
حد سود: در صورتیکه بازار در جهت دلخواه پیش رفت باید سیاستي را براي خروج از پوزیشن داشته باشیم. در برخي از سیستمها در همان ابتدا نقطه خروج مشخص است اما در برخی دیگر بسته به شرایطی که پیش مي ايد براي اين مساله تصميم گيري مي شود.


 حد سود و حد ضرر چیست؟

مدیریت پول: سياستهاي زيادي براي مديريت پول وجود دارند و يك استراتژي خوب از روش متناسب با خود بهره میگیرد. فرضا براي يك پوزیشن چقدر از کل سرمایه اختصاص داده شود یا اگر بازار در جهت مثبت حرکت کرد ، نيمي از پوزیشن را ببنديم. حتي در صورت حرکت در جهت دلخواه به پوزیشن بیافزاییم. ممكن است سيستمي با يك مدیریت پولي بازده بسیار خوبي بدهد. اما با يك سیاست پولي دیگر بسیار زیان ده شود لذا این مساله از اهمیت بالايي برخوردار است.

مدیریت زمان:

 فرد باید بداند که ترید هم مثل هر کاري به نظم احتیاج دارد، در زمان مشخصي کار شروع مي شود و در زمان دیگری هم به پایان میرسد. در انتخاب زمان باید به ساعات بازگشايي بازارهاي مختلف دقت کرد.
مدیریت انرژي:

 فرد براي تريد که هر لحظه با تصمیم گیري سرو کار دارد، به انرژی بسیار زیادی نیاز دارد لذا مدیریت انرژي اهميت خاصي دارد. فرضا فرد در ساعاتي که خبري در بازار نیست و حجم بسیار پایین است با استرس چشمانش را به مونیتور میدوزد و منتظر وقوع معجزه است، در این حالت فرد از نظر انرژيكي تخليه شده است و زمانیکه خبرها منتشر میشوند و بازار شروع به حرکت میکند، فرد توان تصمیمگیري و واکنش به موقع را ندارد و ضربه هاي زیادی را متحمل میشود.
توجه به حجم:

 حجم در بازار فاكتوري بسيار اساسي به شما مي رود اما در فارکس مرجعي براي مشخص کردن حجم وجود ندارد جز اینکه بدانیم درموقع انتشار اخبار حجم زیاد میشود و یا در نتیجه انتشار يك خبر یا مشخص شدن سیاست مالي يك كشور، بازار به مدت چند روز تحت تاثیر قرار میگیرد.

برگزار‌کننده

آواتار

mohamadali.fahim@gmail.com

گروه آرامیس   مشاوره سرمایه گزاری    سهام فیسبوک، آمازون، اپل و سایر شرکتهای مهم را با FXTM معامله کنید  

رویداد های برگزارشده۲
  • شروع: پنج‌شنبه ۸ خرداد ساعت ۱۰:۰۰
  • پایان: پنج‌شنبه ۸ خرداد ساعت ۱۴:۰۰
رویداد آنلاین است