رویداد به پایان رسیده است!
رونمایی از دوره حرفه ای طراحی ایرانی در تاریخپنج‌شنبه ۱۵ مهربه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رونمایی از دوره حرفه ای طراحی ایرانی

شروع:
پنج‌شنبه ۱۵ مهر ۹۵ ۱۵:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۱۵ مهر ۹۵ ۱۹:۰۰
رونمایی از دوره حرفه ای طراحی ایرانی
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

رونمایی از مطالعات طراحي ايراني در بن ژيوار

از یک دهه پيش که بن ژيوار با مجوز رسمي سازمان آموزش فني و حرفه اي کشور تأسيس شد تفکر و نگرش مجموعه،مهارت آموزي و آموزش هاي عملي در حوزه هاي مختلف طراحي،معماري داخلي و مهارتهاي مديريتي و عمل به شعار« هر ايراني،يک شهروند جهاني» بر مبناي مهارتهاي ده گانه اي بوده که سازمان يونسکو در عرصه بين المللي اعلام نموده است.

در همين راستا از 2 سال پيش،گروه علمي و پژوهشي به سرپرستي خانم هلنا دهري،مدير و موسس مجتمع آموزشي بن ژيوار و همکاري اساتيد برجسته در حوزه طراحي همچون آقایان سيد رضا لاهيجي، ميرفندرسکي، توحيدي فر و همکاران ديگر، تشکيل گرديد. هدف اصلی بازتعريف هويت و اصالت در شاخه هاي مختلف طراحي، با نشان دادن ارزش هاي جامعه متمدن و فرهيخته ايراني و همچنين شناسايي فلسفه طراحي ايراني از طريق رويکردهاي قابل استناد و استفاده براي تمامي طراحان است.

هلنا دهري ضمن اعلام اين موضوع، در ادامه بيان نمود:پس از حدود 2 سال تلاش بي وقفه علمي و پژوهشي با همکاري اساتيد برجسته در امر طراحي، تصميم بر آن شد که «مطالعات طراحي ايراني» در بن ژيوار رونمايي شود و ضمن تدوين استاندارد درسي براي يکپارچه سازي آموزش هاي لازم در اين زمينه و معرفي يک رشته مهارتي جديد،«طراحي ايراني» از فاز پژوهش خارج شده و وارد فاز عملياتي آموزش و اجرا گردد.

وي همچنين با اعلام اين موضوع که «تغيير نگرش ذهني طراحان و متخصصين حرفه اي در موضوعات مرتبط با طراحي و آشنايي آنان با رويکردهاي طراحي ايراني براي برآورده نمودن نيازهاي پيشرفته امروزي»،مأموريت اصلي موضوع «طراحي ايراني»در بن ژيوار             است،سرفصل هاي«طراحي ايراني» را شامل موضوعاتي از قبيل:شناخت و روش شناسي- بوم شناسي- کهن الگوها و اسطوره شناسي- سبک شناسي هنر و معماري ايران زمين- نشانه شناسي- شيوه زندگي- آشنايي با فرايند طراحي- فلسفه طراحي- مديريت طراحي و موارد ديگر ذکر نمود.

شايان ذکر است دوره «طراحي ايراني» در مجتمع آموزشي بن ژيوار بزودی راه اندازي و ثبت نام شروع خواهد شد.

 

آدرس:تهران تهران، چهارراه پاسداران، ابتدای خیابان دولت، پلاک 12، مجتمع آموزشی بن ژیوار، طبقه دوم ، سالن همایش