رویداد به پایان رسیده است!
رویداد هتک | ضرورت بحث در تاریخ پنج‌شنبه ۱ اسفند به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۱ اسفند ساعت ۱۷:۰۰

رویداد هتک | ضرورت بحث

  • رایگان
  • نجف آباد
  • غیره
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


فرض کنید به سینما رفته‌اید تا فیلمی را مشاهده کنید که ساخته‌ی یکی از کارگردانان ایرانی‌ست. در آن صحنه‌ای وجود دارد که دو نفر، فرقی ندارد چه کسانی، دو فرد از هر قشری از جامعه‌ی ایران با یک‌دیگر اختلاف دارند، و به‌جای دعوا کردن با یک‌دیگر با بحث و گفتگو آن را حل می‌کنند. چه‌کار می‌کنید؟

احتمالاً همان کاری که من می‌کنم. من اگر چنین صحنه‌ای در یک فیلم ایرانی می‌دیدم، قاه‌قاه زیر خنده می‌زدم. این کمدی‌ترین صحنه‌ای‌ست که می‌شود در سینما دید. درست همان‌قدر که پاک کردن دست‌های کثیف عطاران با شلوارش و بعد هندوانه قاچ کردن برای اعضای دیگر خانواده مسخره و دور از انتظار است، گفتگو کردن دو نفر ایرانی برای حل مشکل‌شان هم مسخره و دور از انتظار است. انگار تصویر کسانی که به جای کتک‌کاری و فحش با گفتگو مشکل‌شان را حل می‌کنند در ذهن ما ایرانی‌ها، آن‌قدر با تصویری که از خودمان داریم بیگانه است، که حتی نمی‌توانیم دیدنش بر پرده‌ی سینما را تحمل کنیم.

انگار یکی از حرمت‌های جامعه‌ی ایران گفتگو نکردن باشد، و حالا این‌که چه کسی قرار است هتک این حرمت را به گردن بگیرد، دغدغه‌ی ماست.

همین موضوع، دغدغه‌ی اصلی رویداد هتک است. این‌که چرا نمی‌توانیم گفتگو کنیم؟ چرا هیچ‌کس چنین چیزی به ما یاد نداده، و چرا هیچ‌کس هم تلاشی برای آموزشش به ایرانی‌ها نمی‌کند. حالا چطور می‌توان کاری کرد که این اتفاق در شخصیت و وجود فرد ایرانی رخ دهد، و گفتگو کردن برای حل مشکلات، و فراتر از آن، به عنوان یکی از شاخصه‌های اصلی ماهیت انسان، دیگر تصوری دور از ذهن نباشد.

هتک قرار است این اتفاق را رقم بزند. آن هم نه فقط با یک جلسه‌ی ساده که افرادش هفته‌ای یک‌بار کنار یک‌دیگر جمع شوند و از هر دری سخنی بگویند و هیچ‌کس هم حرف دیگری را نفهمد یا اهمیتی ندهد. در هتک، گفتگو و سرگرمی را با احساسات و عواطف شخصی در هم می‌آمیزیم، و سعی می‌کنیم علاوه بر آموزش یک سری تکنیک خشک‌وخالی که هر مشاوری می‌تواند در پنج‌دقیقه برای‌تان توضیح دهد و سروته‌ش را هم بیاورد، تجربه‌ای ناب از یک گفتگو ایجاد کنیم.

سوالات متداول

موضوع بحث در هتک چیست؟
موضوع هر جلسه متفاوت خواهد بود و قبل از رویداد اعلام می‌گردد.
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
این رویداد به وسیله‌ی خاصی نیاز ندارد.
بلیت پرینت شود یا خیر؟
خیر
رویداد محدودیت سنی خاصی دارد؟
خیر
شرکت‌کنندگان رویداد از چه قشری با چه میزان تحصیلاتی هستند؟
این رویدادی عمومی‌ست و هر شخصی با هر شرایطی می‌تواند در آن شرکت کند.

آدرس

نجف آباد اصفهان، نجف‌آباد، خیابان امام خمینی، بعد از پمپ بنزین ولی‌عصر، کافه نارنجی

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

انجمن سنجاق

هتک یک رویداد گفتگومحور است، با هدف گفتگو.

رویداد های برگزارشده۱
رویداد های فعال۰